Synteza alprazolamu (Xanax). Mała skala.

nbnbbnryrtyrt

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Czy istnieje jakiś prosty sposób syntezy 2-amino-5-chloro benzofenonu lub czy jest on gdziekolwiek sprzedawany?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
W rzeczywistości jest to stosunkowo łatwe do uzyskania, jeśli masz konto w sigma Aldrich, TRC, Santa cruise biotech itp. Nie jest to zaplanowany prekursor substancji.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Również byłbym zainteresowany raportem
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Czekam tylko na chlorek chloroacetylu i będę miał wszystko, czego potrzebuję. Napiszę o tym mały raport, chcę to przeskalować x100, więc będę się tym bawił po syntezie na małą skalę. Mam dostęp do dużej ilości 2-Amino-5-chloro benzofenonu i chętnie się podzielę, a także być może nakręcę film na temat tej syntezy.

Uważam, że jest to bardzo ważne, aby ludzie się tego nauczyli, być może ponieważ alprozolam jest tak tani w produkcji, doprowadziłoby to do zmniejszenia liczby batonów Xanax zawierających fentanyl. Można mieć tylko nadzieję. Ważne jest, aby pamiętać, że główny prekursor, 2-Amino-5-chloro benzofenon, NIE jest zaplanowanym prekursorem!!!
@madmoney69
@Hedgie
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Jest "zaplanowane", a potem jest "obserwowane". Długa, długa lista obserwowanych chemikaliów. Nawet aceton i 40% nadtlenek wodoru są pod obserwacją (w zależności od wielkości zakupu). Prawie wszystko, co bezwodne, jest obserwowane. "Dlaczego tak i tak potrzebuje 4 litrów bezwodnej hydrazyny wysłanej do ich * mieszkania?" Nie pieką ciasteczek; to na pewno...
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Hej chłopaki; przeprowadziłem podobną syntezę i udało mi się wyprodukować około 50 g diazepamu. To było jakiś czas temu, ale teraz mam wystarczająco dużo prekursora i rozpuszczalników, aby wyprodukować około 80 g alprazolamu.

2-Amino-5-chloro benzofenon jest łatwo dostępny w sigma aldrich. Jest bardzo tani. Zamieszczę kilka zdjęć mojej syntezy diazepamu.

Jestem nowy na tym forum, ale mam duże doświadczenie w ogólnej syntezie, chemii analitycznej i opracowywaniu systemów dostarczania leków. Moja ostatnia firma posiadała licencję na badania i produkcję DEA harmonogramu I i 3, więc wierzę, że mam pewną wiedzę, którą chciałbym podzielić się z członkami tutaj w odpowiednim czasie. Poniższe zdjęcia pochodzą z syntezy diazepamu. Robiłem to po raz pierwszy, więc wydajność była niska (60%), a czystość poniżej normy (95%) przed rekrystalizacją. Czystość została potwierdzona za pomocą LC-MS, a struktura za pomocą ATR-FTIR.
 

Attachments

  • tYWDoHy4hA.png
    tYWDoHy4hA.png
    2.1 MB · Views: 776
  • 9nZDjRVis5.png
    9nZDjRVis5.png
    2 MB · Views: 741
  • Jg1Ba3ojbn.png
    Jg1Ba3ojbn.png
    1.9 MB · Views: 761
View previous replies…

jarredreyes0303

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Bracie, to dopiero fantazyjnie wyglądający sprzęt! Zajmujesz się tym hobbystycznie? Chętnie zostanę przyjacielem, uprawiam grzyby i chwasty, może będziemy mogli dzielić się produktami i pogadać. nie krępuj się i napisz do mnie.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jeśli chcesz, możesz sprzedawać je za pośrednictwem rynku BB. Można również uzyskać status producenta. Nie wahaj się napisać do mnie na PM, pomogę Ci.
@jarredreyes0303 Serdecznie zapraszam!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>>>Czy sprzedajesz swoje wyniki lub wysyłasz próbkę w celu uzyskania opinii?
Co masz na myśli? Jakie wyniki? Sugeruję sprzedaż produktu na rynku BB.
 

shadowsoflite

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hydrazyna, poważnie? Zdajesz sobie sprawę, jakie to niebezpieczne, prawda? Tak tylko mówię, może ostrzeżenie dla wszystkich byłoby pomocne
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
W porządku, wykonałem pierwszą część syntezy alprazolamu, która obejmowała procedurę "bezrozpuszczalnikową". W ciągu 30 minut wrzuciłem chlorek chloroacetylu do związku benzofenonu. Następnie dodałem węglan potasu i octan amonu i mieszałem przez 2,5 godziny. Przefiltrowałem i przemyłem wodą. Uzyskałem około 75% wydajność nordiazepamu. Potwierdzone za pomocą MP i TLC.

Teraz przekształcę nordiazepam (po teście smakowym ;)) w 1-acetylo-7-chloro-1H-benzo 1,4 diazepinę. Następnie przekształcę go w alprazolam, używając monowodzianu hydrazyny. Będę robił ten krok na zewnątrz lol.

Zamierzam powtórzyć ten krok, ale zamierzam zwiększyć skalę x10. Zamieszczę zdjęcia.

UkF8JTreqX
 
Last edited by a moderator:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Hej, :) Kontaktowaliśmy się tutaj w sekcji komentarzy kilka miesięcy temu.
Twój profil jest zamknięty dla DM, czy możesz się ze mną skontaktować? Mam kilka spraw do omówienia!
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
W porządku, powtórzyłem pierwszy etap syntezy (synteza nordiazepamu), ale zwiększyłem skalę x10. Tym razem uzyskałem około 60% wydajność.

Problemy, które doprowadziły do niższej wydajności:

1. podczas etapu filtracji próżniowej mój filtr przepuszczał produkt, więc musiałem wszystko przefiltrować.

2. Dodałem 10 ml chlorku chloroacetylu zamiast 12 ml; na szczęście udało mi się dodać ostatnie 2 ml pod koniec 2,5 godziny.

*Następnym razem wykonam również triturarion w kolbie, po płukaniu po filtracji próżniowej; być może z rozpuszczalnikiem, w którym nordiazepam jest nierozpuszczalny.

W przyszłym tygodniu zamierzam przeprowadzić większą próbę, a następnie kontynuować resztę procedury.

Pierwsza próba wyniosła 23 g, obecna 2,3 g, a następna 20 g. Będę was informował na bieżąco i napiszę raport z filmami, gdy skończę pełną syntezę.
 

Attachments

  • c97uYLlBxS.png
    c97uYLlBxS.png
    2.7 MB · Views: 384
  • Q1qldoksai.png
    Q1qldoksai.png
    2.2 MB · Views: 378
  • 0zHEh2VnZj.png
    0zHEh2VnZj.png
    2.5 MB · Views: 381
  • baxKFHZtgu.png
    baxKFHZtgu.png
    1.9 MB · Views: 391

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
@G.Patton

Nowa aktualizacja:

Część I z III, partia 003 (konwersja do nordiazepamu)

Zastosowana procedura:

"Do energicznie mieszanego 2-amino-5-chloro benzofenonu (6,93 g, 1 mmol) dodawano kroplami chlorek chloroacetylu (35,8 ml, 2 mmol) w temperaturze pokojowej w warunkach bezrozpuszczalnikowych przez 30 minut, a postęp reakcji monitorowano za pomocą TLC. Po zakończeniu reakcji do mieszaniny dodano NH4OAc (6,85 g, 3 mmol) i K2CO3 (12,5 g, 3 mmol) w temperaturze pokojowej w warunkach bezrozpuszczalnikowych i mieszano przez 2,5 h. Po zakończeniu reakcji, jak wykazała TLC, dodano wodę (300 mL), a produkt odfiltrowano, przemyto większą ilością wody (2x 500 mL) i wysuszono. Produkt uzyskano z wysoką wydajnością i czystością (wydajność 94%)".


Co ciekawe, im bardziej zwiększam skalę, tym bardziej żółtawy jest nordiazepam.

Tak czy inaczej, zużyłem resztę mojego chlorku chloroacetylu (500 ml zostanie przesłane na noc), aby wyprodukować nor diazepam. Stało się coś dziwnego... zwykle roztwór jest bladożółty, ale tym razem był czerwono-pomarańczowy. Roztwór zestalił się! Być może cały chlorek chloroacetylu został zużyty? Mimo to kontynuowałem płukanie. Otrzymałem żółtawy krystaliczny proszek, który nadal ma właściwą temperaturę topnienia. Czekam na odczynnik Dragendorffs w sprayu, który znacznie ułatwi analizę TLC. Skończyło się na 20 g nordiazepamu ze wspomnianej partii (003) i łącznie 15,3 g z partii 01-003.

Część II z III, partia 002 (acetylowanie nor diazepamu)

Procedura użyta dla partii 002:

"Do energicznie mieszanej mieszaniny nordiazepamu (1) (2,7 g, 1 mmol) dodano sproszkowaną mieszaninę K2CO3 (5,5 g, 4 mmol)/KOH (2,2 g, 4 mmol) i bezwodnika octowego (nadmiar 40 mL, 2 mmol). Postęp reakcji monitorowano za pomocą TLC. Po zakończeniu reakcji (3 h) dodano wodę (3x100 mL) i 1-acetylo-7-chloro-5-fenylo-1H-benzo[e][1,4]diazepin-2(3H)-on (2) został łatwo wyizolowany przez prostą filtrację, z przemywaniem wodą 3x20omL z wydajnością ponad 80% i wysoką czystością. Produkt został użyty w następnym etapie bez żadnego oczyszczania."



Partia 001 dla części II stanowiła 1/10 skali dla partii 002, to prosta procedura. Mój technik laboratoryjny zapomniał umieścić bibułę filtracyjną na lejku i część produktu przedostała się do środka. Ponownie wlaliśmy wodę do filtra. Nie jestem zbyt zadowolony z partii 001, widzę obcy materiał w związku, a wydajność była bardzo niska (40%).

Partia 002: Pozostawiam ją na noc.

Wnioski: Gdy zbiorę 20 g acetylowanego nordiazepamu, zacznę przekształcać go w alprozolam. Pełny raport z instrukcjami wideo wkrótce

*Dwa dodane zdjęcia to porównanie części I, partii 002 i 003. Partia 002 była żółta i pozostała w roztworze, podczas gdy partia 003 miała ciemnopomarańczowy kolor i zestaliła się.
 

Attachments

  • GxLp3jcTH4.jpg
    GxLp3jcTH4.jpg
    4.2 MB · Views: 549

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Zapomniałem dodać zdjęcie dla części I Batch 003, aby porównać kolory.
 

Attachments

  • qbBA9SDfVY.jpg
    qbBA9SDfVY.jpg
    3.6 MB · Views: 532

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dobra robota, naprawdę świetna robota.

Nie mogę przejść przez pierwszy etap tej syntezy, wciąż kończę z białawym proszkiem MP 118 do 121, który biorę za 2-(chloroacetamido)-5-chlorobenzofenon.

Czy masz dla mnie jakieś wskazówki, gdzie mogę się mylić?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Pierwszy etap acylowania przeprowadziłbym w cykloheksanie.
Mieszając 2-amino-5-chloro benzofenon w cykloheksanie i powoli wkraplając chlorek chloroacetylu.


W metodzie zapisano
chlorek chloroacetylu (1,2 ml, 2 mmol)
1,2 ml chlorku chloroacetylu to 1,7016 g, czyli nie 2 mmol.
Masa molowa chlorku chloroacetylu wynosi 112,94.
Idealny stosunek acylowania na 1 mol chloraminy wynosi nie więcej niż 1,26 mol chlorku w obecności rozpuszczalnika.
Obecność rozpuszczalnika umożliwia kontrolowanie temperatury i uzyskanie dobrej wydajności ze względu na stabilność temperatury i brak gumowania.

Etap cyklizacji przeprowadziłbym w suchym metanolu z urotropiną.
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Świetnie, bardzo dziękuję za radę dotyczącą cykloheksanu. Wypróbuję to, gdy tylko dotrze do mnie nowa dostawa chlorku chloroacetylu.

XYv1KQbciV

Jeśli chodzi o drugą sugestię (metanol z urotropiną), czy masz na myśli etap cyklizacji w części I (po dodaniu chlorku chloroacetylu) czy w części III?
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Ile ml metanolu na gram benzofenonu dodałbyś, powiedzmy, 5 ml na gram?
A ile heksaminy?

Próbowałem pierwszej części tej syntezy kilka razy z tymi samymi wynikami, białawym proszkiem o m.p. od 118 do 121.

Zrezygnowałem z tej syntezy, ale po ponownym odwiedzeniu tego wątku i zobaczeniu doskonałego postępu agilent1100DAD, zamierzam spróbować jeszcze raz.

Stwierdziłem, że "gumowanie" mieszanki bez rozpuszczalnika jest bardzo trudne w pracy, mam nadzieję, że trochę alkoholu pomoże.

Aby wyjaśnić, po dodaniu chlorku do benzofenonu należy dodać metanol, węglan potasu, octan amonu i heksaminę?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Chciałem tylko zaktualizować was wszystkich; udało mi się zadziałać trochę magii i uzyskać te niesamowite, białe, długie kryształy. Zwiększyłem ilość materiału wyjściowego z 200 g do 20 g. Jutro otrzymam 5-litrowe naczynie reakcyjne! Jestem bardzo podekscytowany

2AvCYJxBVE
2RPFnaSwoi
 

Attachments

  • awKBInSc7x.jpeg
    awKBInSc7x.jpeg
    1.3 MB · Views: 370
Last edited by a moderator:

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
W końcu przybyła...

Jest to reaktor ze szkła borokrzemianowego o pojemności 5 litrów z lejkiem dodawczym, skraplaczem, cyfrowym regulatorem obrotów mieszadła i miernikiem temperatury. Mam go podłączonego do zbiornika wody, który jest podłączony do chłodziarki Poly Science 1,5 HP z pompą wyporową i zakresem temperatur od -70C do 300 C.

Jestem tylko drobiną w oceanie niezależnych chemików, ale ta drobina jest walidowana LC-MS!!!!!
 

Attachments

  • NwTz9q1WY6.jpeg
    NwTz9q1WY6.jpeg
    3.6 MB · Views: 415
  • hBCfDjK8wd.jpeg
    hBCfDjK8wd.jpeg
    4.1 MB · Views: 415

jarredreyes0303

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Nie mogę się doczekać ostatecznych wyników w tej sprawie, dawno nie miałem takiej nadziei, że ktoś inny odniesie sukces. Udało ci się!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Jakiej bezpieczniejszej substancji chemicznej można użyć zamiast hydratu hydrazyny?
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Czy jesteś kupcem aprazolamu. Mogę mieć kupca za kilkaset funtów, jeśli masz chwasty?
 
Top