Synteza 4-MMC (mefedronu) w DCM

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Czy do tej syntezy nie jest potrzebna chłodnica zwrotna? Dcm podgrzana do 40 stopni (temperatura wrzenia) może czasem doprowadzić do eksplozji podgrzewana przez taki czas w takiej temperaturze w zamkniętej kolbie?
 
View previous replies…

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
W przypadku całkowitego uszczelnienia, zalecałbym lekkie uchylenie, aby zapobiec wzrostowi ciśnienia, a także w celu powstrzymania wszelkich oparów / zapachów, oczywiście zalecana jest pewnego rodzaju ekstrakcja. Podczas przeprowadzania syntezy 4MMC przy użyciu DCM wygodnie jest używać temperatury od 38°C do 40°C. Można też stosować temperaturę 0°C przez 18 do 24 godzin, najlepiej 24 godziny.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Hallo chłopaki,
Ja również preferuję metodę w DCM.
Zmieszałem 100 g Bromketonu w 300 ml DCM i powoli dodałem 200 ml 40% roztworu metyloaminy.

Teraz moje pytanie, jaka temperatura i jaki czas byłyby najlepsze.
Ostatnim razem utrzymywałem temperaturę 36 - 37 stopni i czas reakcji wynosił 3 godziny.
Ale produkt był ekstremalnie niebieski po zakwaszeniu.

Jak mogę najlepiej naprawić związek między temperaturą a czasem gotowania.
Mniejsza temperatura = dłuższy czas reakcji?

Które temperatury nie działają.

Czy ktoś może pomóc i wyjaśnić przyczyny temperatury i czasu gotowania?

Dziękuję bardzo.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Z mojego doświadczenia wynika, że można to łatwo zrobić w temperaturze 40 (rm temp! Użyj szklanego termometru, który wchodzi do mieszaniny). DCM wydaje się bardzo niechętny do rozpoczęcia wrzenia (jakby miał jakąś strefę buforową). Jeśli zwiększę temperaturę, uparcie utrzymuje się na poziomie 40.

Tak czy inaczej. Ta zależność czas/temperatura jest ważna tylko dla tych, którzy ciągle się spieszą. Fakt, że reakcja trwa określony czas, nie oznacza, że trzeba mocno odmierzać czas. Produkt nie odchodzi. Na 35 przez noc, 25 przez noc, 40 w 2 godziny, 40 w 8 godzin. otrzymasz taką samą wydajność (gdzie, imho, dłużej = lepiej).
 
View previous replies…

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
forma 1kg 2b4m 400g 4mmc proszek lub kryształ? wow
Dostałem wiele lat temu 880g proszku 820g kryształu na dcm teraz dla mnie 600g kryształu jest lepsze, kto robię całą moją pracę w 2h kryształu zrobiłem teraz tego samego dnia.Wszystkie informacje, jak zrobić masz na forum, jeśli wiesz coś o chemii.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
używasz 400g 2b4m i otrzymujesz 400g proszku 4mmc?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
265,5.
Reakcja, którą przeprowadziłem wkrótce potem, była reakcją z 200 g, ale użyłem 800 dcm. Ta dała 165 g. Czyli około 75% (po uwzględnieniu pewnych strat podczas krystalizacji). Znacznie lepiej niż w przypadku użycia zbyt małej ilości DCM.

Tak więc 6-godzinna reakcja, muszę przyznać, nie działała tak dobrze (dla przyszłych czytelników).
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
2h 40° do najlepszy sposób na dcm true.
Dużo tracisz, gdy myjesz go acetonem, dużo produktu jest nadal na dcm, gdy go myjesz.
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Meph w DCM
 

Attachments

  • 5WJN0nE4Df.jpg
    5WJN0nE4Df.jpg
    3.4 MB · Views: 41

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Myślę, że 300 ml DCM wystarczy na taką ilość BK4, 500 ml to moim zdaniem za dużo i zamiast tego można by zaoszczędzić pieniądze.

Z ciekawości, jak długo trwa krystalizacja?

Mam nadzieję, że wszystko w porządku.
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Zajęło mi to 1 dzień
 
View previous replies…

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Ładnie wyglądają.

Więc cały roztwór, który zawierał substancję rozpuszczoną i wybrany rozpuszczalnik, całkowicie skrystalizował się w ciągu 1 dnia, czy te kryształy zostały wyjęte przed zakończeniem całej krystalizacji?

Nam również zajmuje to około jednego dnia, ale wydłużyliśmy ten czas do 36 godzin i obecnie uzyskujemy około 600 g kryształów z 1000 g syntezy BK4, być może mam metodę, w której mogę to jeszcze bardziej zwiększyć, ale nie jest to przetestowane, więc nie mogę tego potwierdzić.

Bardzo czysto, dobra robota kolego.
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Dziękuję, mogę zobaczyć twoje kryształy?
 
Last edited:

Albert13

Don't buy from me
Member
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Czy masz na myśli krystalizację w lodówce?
 
Top