Fenilaceton (P2P) szintézis benzaldehidből butanon segítségével

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Még egy kicsinyített változatban is.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
A felesleg oldószerként működik a reakcióban. A hozzáférhetőség szempontjából próbáljon meg élelmiszer-ecet koncentrátumot használni. De a felesleges vízzel egy további oldószerre kell gondolnia.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nincs probléma
Nem probléma a 60%-os koncentráció megtalálása nagy mennyiségben. Ez elegendő lenne, vagy előbb dehidratálnom kell?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Igen, inkább a felesleges víz teszi instabil sav, hacsak nem működik a helyszínen, de nem valószínű, hogy időben. Megpróbálhatja a desztillációt vagy az extrakciót.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Van egy alternatív útvonal is. Használjon hidrogén-peroxidot és szódabikarbónát (nátrium-karbonát, Na2CO3) a nátrium-perkarbonát előállításához, amely erős oxidálószer, akárcsak a perecetsav. A reakció más lesz, de a végén ugyanazzal az eredménnyel.

Edit: inkább szódabikarbóna (NaHCO3) használható epoxid képződéséhez, amit hidrolízis követ (analóg Weitz-Scheffer epoxidációs reakció).
 
Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Szóval, szerinted a 2-Acetoxi-1-fenil-1-propén nátrium-perkarbonáttal elkészíthető ? van ötleted a receptre ?
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
helló, örülök, hogy találkoztunk, én egy új résztvevő vagyok itt Indonéziából, szeretném megkérdezni az összes vegyészt, p2p-t készítettem penil-ecetsavból és ólomból és jégsavból rozsdamentes acél palackokban, majdnem 100% sárga és vörös olajat és vizet kaptam, szeretném megkérdezni, hogy a sárga olaj penilaceton-e, és hogyan lehet kimosni más szennyeződésektől, köszönöm minden vegyésznek, aki hajlandó válaszolni a kérdéseimre.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
helló, örülök, hogy találkoztunk, új résztvevő vagyok itt Indonéziából, szeretnék kérdezni minden vegyészt, p2p-t készítettem penilacetonsavból és ólomból és jégsavból egy rozsdamentes acél palackban, majdnem 100% -os sárga és vörös olajat és vizet kaptam, szeretném megkérdezni, hogy a sárga olaj penilaceton-e, és hogyan kell mosni más szennyeződésektől, köszönöm minden vegyésznek, aki válaszolni akar a kérdésemre.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Mit javasolna használni, ha nem áll rendelkezésre kloroform?
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Kénsavból és sósavból fogok hcl gázt készíteni, meg tudja valaki mondani, hogy milyen mennyiségben kell hcl és h2so4? mikor tudom, hogy elég gázt adtam hozzá?
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Elmondhatom, hogy ugyanebben a reakcióban lekicsinyítve 200 g benzaldehidet használtak 300 G MEK-re. Nem vagyok biztos benne, hogy melyikükre alapozza a gázadagolást, de addig adtak hozzá, amíg az elegy 40 G-vel nehezebb nem lett. Tehát megint nem vagyok biztos benne, hogy a benzaldehiddel vagy a MEK-kel interpolálhatod ezt attól függően, hogy milyen mérleget használsz, de azt tudom, hogy a súly egy jó forrásból származik. Ezzel a reakcióval ezen az oldalon 50/50 benzaldehid MEK-et használnak. Megpróbálhatok körülnézni és szólok, ha találok valami konkrétumot.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Azt mondanám, hogy DCM, de lehet, hogy tévedek.
Kloroformot is könnyen előállíthatsz úgy, hogy 0* C-os hideg fehérítőt acetonnal reagáltatsz sztoéchiometrikus mennyiségben, kis 10%-os ish moláris többlet fehérítővel. nilerednek van egy videója.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Képzelje el, hány palack fehérítőszert kellene felhasználnia ahhoz, hogy bármilyen nagyobb méretű reakcióhoz szükséges kloroformot előállítsa. Tudom, hogy a toulén remekül működik, és mivel az könnyen beszerezhető, én ezt használnám.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Láttam a videót, de engem elsősorban a nagyüzemi gyártás érdekel, 6l kloroform beszerzése így nem igazán olcsó és hatékony. Valószínűleg megpróbálom tovább klórozni a DCM-et kloroformra.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Kipróbálta valaki ezt a GAA helyett caro-savval?
Sokkal jobb hozamot kellene kapnia, legalábbis azt hiszem, ezt olvastam valahol, de nem találok semmilyen papírt.

A peracetikus úton a GAA lesz az oldószer is, de ha Caro-savat használunk, gondolom, a prekurzorunk nem lesz oldható a H2SO4 H2O2 keverékben. Van ötleted, hogy milyen oldószert lehetne használni a Caro's-nál ?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Kicsit óvatos lennék, ha egy keton és egy karósav keveredne ...
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Szükségünk van egy bizonyos PH értékre vagy valamire ?
ha kisebb mennyiségben végezzük a módszert, akkor is 1,5h?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
A HCl itt katalizátorként működik. Nem kell elérnie a pH-t.
igen
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Metil-etil-keton van egy alternatíva

💝Köszönöm mindenkinek
 
Last edited:

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Ezt a szintézist diklór-metánnal (DCM) fogom kipróbálni. Nem látom, hogy ez problémát jelentene, csak azt, hogy nehezebb lesz, mint a víz. Bármilyen ok, hogy ne használjunk könnyen hozzáférhető DCM-et és szintetikus kloroformot?
 
Top