Egyedülálló amfetamin szintézis P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1 kg-os skála)

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Szinte minden exoterm reakció késleltetett és felépül. Nagyon óvatosnak és türelmesnek kell lennie
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
A 3. és 4. lépés során a P2nP és a CuCl2 beöntésekor.

A reakciófűtésnek van-e valamilyen speciális funkciója a szintézishez, hogy éppen 60c és 80c alatt kell lennie, vagy le lehet hűteni 20-30c-ra a folyamat során egy hidegfürdőben, amíg az exoterm reakció leáll.

Az 5. lépés megkezdésekor pedig külső fűtéssel tartsuk a reakciót 80c-en.

Üdvözlettel
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Kedves tagok. tényleg szükség van erre az összegre? (Nátrium-borohidrid (NaBH4) 1739 g;)
tud valaki segíteni/ajánlani olyan forrást, ahol nagyobb mennyiségben, de biztonságosan tudok vásárolni? Sajnos az én országomban ellenőrzött, így nehezen juthatok hozzá
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Igen, ez így van.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Köszönöm a megosztást, Ez érdekes tho, mi az Ön ajánlott aránya a P2NP hozzáadásához a reakcióhoz?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Szia Koko,

Még nem tudom, attól függ, hogy választ kapok-e az előző kérdésemre.

Ha le tudom hűteni az egész lombikot 20-30c fokig anélkül, hogy a reakció célja elveszne, akkor gyakrabban tudok majd egyszerre több fázist hozzáadni.

Ha nem megy, akkor egyszerre egy kanálnyi mennyiséggel kezdem és nyomon követem a reakciót és a hőfejlődést.

Ma vagy holnap megcsinálom a második próbálkozásomat és újabb frissítést adok.

Üdvözlettel
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nagyon sajnálom, hogy ezt hallom. De tényleg, miért készítik az emberek az első szintézisüket ilyen nagy tételekkel? Csináljanak néhány próbafuttatást 10-20 g:s P2NP-vel, először minden reagens lassú és ellenőrzött hozzáadásával! Ez egy tanulási folyamat, és az alapanyag költséges. Ez főzés, és meg kell találni a megfelelő érintést, és meg kell érteni, hogyan működnek a reagensek, mielőtt nagy üstökben főzni kezdene. Könnyen megy.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Megvan!
Szerintem hideg vízfürdőre vagy saját készítésű hűtőrendszerre lenne szükséged, hogy a reakció ne menjen elszabaduljon.

Tájékoztasson minket, és sok szerencsét!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Mi lenne a legjobb tanácsod, ha nagyobb mennyiségű P2NP-vel dolgozol (1kg+), hogy ne rontsd el a reakciót?

Cincerly,

Koko
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ha a nátrium-borohidrid hozzáadása után le akarja hűteni, ne tegye, csökkenti a hatékonyságát.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Nem a nátrium-borohidrid a "probléma", hanem a P2nP hozzáadása. Ekkor kezdődik az igazi exoterm reakció, a nátrium reakció véleményem szerint nagyon enyhe.

Igazából arra gondoltam, hogy veszek egy kis fagyasztót vagy hűtőszekrényt, amely +8c-t tart, és beleteszem a lombikot egy karral, így kézzel szabályozhatom a lombikot belülről, és szabályozhatom rajta keresztül a hőmérsékletet.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ha a nátrium jelenléte után hűti a reakciót, az befolyásolja a nátrium-borohidrid hatékonyságát.
 
Last edited:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Akkor ezt a reakciót nagyobb tételekben, a hűtés lehetősége nélkül végezve kvites haszontalanná válik?

Amikor azt mondja, hogy ez befolyásolja a hatékonyságot, akkor a reakciót összességében vagy a hozamot, vagy mindkettőt?

Mert ha a reakciót 60c alatt tartjuk, és 200g P2nP-t akarunk puttonyozni, az valószínűleg 2-3 órát vesz igénybe, ha nem többet, ha nem áll rendelkezésre hűtési lehetőség, hogy a reakciót legalább 50c-on tartsuk.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ez befolyásolná a hozamot, a nátrium-borohidrid exoterm reakciót hoz létre, és ez így működik.
Megpróbálhatod stabilan 60c körül tartani, miközben hozzáadod a p2np-t, de ez elég nehéz lehet.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Arra gondoltam, hogy talán feloldjuk a kiindulási anyagot IPA-ban, és lassan csepegtetjük a reakcióedénybe egy SEP-tölcsér segítségével. Meggyőződésed, hogy ez negatívan befolyásolná valamilyen módon?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Köszönjük!

Erre gondoltam, a P2nP reagál a nátrium-borohidriddel, és nagyon exoterm reakciót hoz létre a lombikban.

Tehát képesnek kell lennie arra, hogy lehűljön és félig szabályozottan csak 60c alatt legyen, ami nem okoz laza hozamot és nagyobb hatékonyságot.

Folyamatosan tájékoztatni fogom Önt a kísérleteimről.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
igen, sajnos ez egy exoterm reakció, és ha lehűtöd, miközben hozzáadod a p2np-t, akkor nem fog működni. A türelem a kulcs ebben a helyzetben.
Ezért is tart 30 percig, miután a p2np-t teljesen hozzáadtuk, hogy a reakció befejeződjön.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ahogy írtam, hogy először kisebb mennyiségekkel végezzen próbafuttatásokat, hogy ráérezzen a reakcióra. Egyébként a reagensek lassú hozzáadása hőmérséklet-szabályozással. Alapvető dolgok. Az exoterm reakciók mindig azzal a veszéllyel járnak, hogy kicsúsznak a kezünkből, ha nem vagyunk türelmesek.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
egy 10l-es lombikban nyugodtan végezzen el egy reakciót 250g p2np betöltésével. van egy feltétel. a lombikot hűvösen kell tartani a p2e hozzáadásakor. pl. körülbelül az adalékolás felénél a reakció stabilizálódik, és gyorsabban finomíthatja a p2np-t.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
az első lépést, azaz a p2np hozzáadását alacsony hőmérsékleten kell tartani ... a cucl2 hozzáadásakor jól keverjük össze és kapcsoljuk be a fűtést ...
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Érdekes, olvastam egy szintézisről szóló papíron, hogy az alacsony hőmérséklet csökkentheti a hozamot.
Milyen alacsony hőmérsékletet javasolna? Mert ha nulla alá mehet, akkor az adalékolás extra gyorsan elvégezhető.
 
Top