Az én 3-CMC szintézisem

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Azt hiszem, rájöttem, hogy miért nem működik a savasításom lol, én már sav hozzáadása fém tölcséren keresztül, így a sav musu reagált a fémmel, mielőtt a 3cmc freebase-hez ment, ezért a reakció nem volt, lehetséges ez?
 

iheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Néhány egyéb dolog, ami miatt esetleg meghiúsulhatott a fordítás.

1. Túl sok a nem reagált 2b3c prekurzor, ami sötétfeketére/lilára színezi a rm-jét.
2. Ha a szerves rétegen dolgozol, nem adtál hozzá elég jéghideg acetont. Adja hozzá a reakcióelegye térfogatának 2,5-szeresét.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Kipróbáltam a reakciót etil-acetáttal, és eddig olyan jó a szín narancssárga, ahogy le van írva, azonban ami aggaszt, hogy a második mosás után a vízrétegek megfordultak, és az acetát tetején volt.. ez rendben van?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Soha nem láttam vagy hallottam erről, nincs értelme számomra...de ha ez így van, ahogy mondod, vedd a szerves réteget, de friss vizet és indítsd el a savanyítást.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Nem lehetséges, hogy az etilacetát keveredik vízzel, amikor ezt a szintézist végzi, a víz alul van, és a szerves réteg felül van. Néha várni kell egy kis időt, amíg megfelelően szétválnak.
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
5 alkalommal próbáltam a reakciót etil-acetáttal, nem tudom miért, de 3 alkalommal a metilaminálás utáni szerves réteg elég kicsi volt és az első mosás után a szerves réteg lesüllyedt, talán túl forró volt a reakció és az etil-acetát elpárolgott, vagy túl keveset adtam belőle.. elég furcsa.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Mennyi etilacetátot használtál mennyi ketonhoz és mennyi ideig tartott a reakció?
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
50 ml 2b3c, 150 ml metilamin és 150 ml etilacetát 25 perc a biztonság kedvéért. a mosás előtt a szintetikus réteg 2/3-a volt a vízrétegnek. a mosás után az egész összekuszálódott a szerves réteg nem akart elsüllyedni, és a végén az aljára süllyedt.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Hmmm... ez nagyon furcsa.
Desztillált vizet használt?
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Igen, a nátrium-bikarbonáttal, ahogy a hozzászólásodban leírtad.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Milyen üvegeszközöket használtál.
Hogyan választja el a rétegeket?
Ha egyáltalán nem működik, használjon más oldószert.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Nos, a dolog az, hogy ez működött 2 alkalommal, így kell valami, amit rosszul csináltam egy párszor, ami im próbálom kitalálni, hogy mi. a rm im használ üveg hasonló a tiédhez a post, a szeparáció én önteni mindent elválasztó tölcsérbe , hagyjuk, hogy percipetate és lefolyás
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
mennyi ideig keverjük a 2b3c-t etil-acetáttal, mielőtt metilamint öntünk hozzá?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Csak néhány percig, majd tegye az összes metilamint egyszerre, zárja le az üveget.
Ezt kipróbálhatja.
Először távolítsa el a vízréteget az aminálás után, majd tegyen vizet / szódát a szerves rétegbe, használjon 100ml/10g-ot.
Rázza és keverje rövid ideig, majd várjon egy kis időt, amíg a rétegek arányosak lesznek a térfogatukkal.
Vegyük ki a vizet és mossunk 1-2 alkalommal szintén csak 100ml dest vízzel, de továbbra is rázzuk és keverjük.
Néha kellett egy kis idő a szétválasztáshoz, amíg az összes víz fentről leért az aljára.
Normál esetben ezzel egyáltalán nem lehet gond.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Ah, mert az arány
50ml 2b3c súlya 75g,
kérjük, használjon 225ml etilacetátot, 150ml csak kétszerese a 2b3c-nek, jobb, ha 3-szor többet használ.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Beállítottam az arányokat, és minden nagyon simán ment, ahogyan az Ön útmutatójában le van írva, egy kérdés azonban, mennyi idő, amíg a kristályok ténylegesen megjelennek? Vagy legalábbis van egy kis utalás rájuk, hogy tudjam, hogy sikerült.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Jó hallani, hogy ez csak egy arányprobléma volt...
Ha a savanyítás megtörtént, vedd ki a vízréteget és hagyd elpárologni levegővel, az idő a tálak méretétől függ, több kicsi vagy egy nagy 1-2cm magasságú folyadékot használhatsz.
Eltarthat 2-3 napig, akár 1-2 hétig is, függ az éghajlati viszonyoktól is, légmozgástól, páratartalomtól stb.
Konkrét választ nem tudok adni. Az én környezetemben többnyire a 3. napon kezdődik.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
tbh ez mindvégig arányprobléma volt, amikor dcm-rel próbáltam, 50 g 2b3c-t 100 g metilamint és 150 g dcm-t tettem, ami megint rossz, mert 100 ml metilaminnak és 150 ml dcm-nek kellett volna lennie... annyi elpazarolt reagens wow. mindig volt felesleges nem reagált 2b3c a rm-ben.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Első kristályok, köszönöm a türelmeteket, srácok!
 

Attachments

  • FeW6LDoKdp.jpg
    FeW6LDoKdp.jpg
    1.8 MB · Views: 185
Top