Az én 3-CMC szintézisem

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
A pH méréséhez pH-mérőcsíkokat vagy digitális pH-mérő készüléket használ?
A szűréshez gravitációval vagy vákuummal végzi a szűrést?
Két különböző sűrűségű folyadék elválasztásához elválasztótölcsért használ?
A metilaminálás során lezártad a tartályt, hogy a gőzök ne távozzanak, vagy nyitva hagytad?
Az átlátszó kristályok kinyeréséhez megmostad őket, vagy milyen technikát alkalmaztál?
Hány nap alatt alakultak ki a kristályok, és milyen edényben hagytad őket pihenni, és lezártad-e az említett edényt, vagy nyitva hagytad, hogy az oldószer elpárologhasson?
Mennyit fizettél a prekurzorért? és a prekurzor már készen állt, vagy előprekurzort kellett vásárolnod, majd magadnak kellett szintetizálnod a prekurzort?
Köszönöm!!!
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
A pH méréséhez pH-mérőcsíkokat vagy digitális pH-mérő készüléket használ?
Papír és szaglás/szín alapján

Szűréshez gravitációval vagy vákuummal végzi a szűrést?
gravitációval muszlim ruhán/gézzel

Két különböző sűrűségű folyadék elválasztásához használsz-e elválasztótölcsért?
A lehető legtöbb vizet dekantáljuk, legalább némi maradékot meghagyva.

A metilaminálás során lezártad a tartályt, hogy a gőzök ne távozzanak, vagy nyitva hagytad?
a kondenzátort folyó víz nélkül, óvatosan kesztyűvel és gumiszalaggal lezárva

Az átlátszó kristályok kinyeréséhez megmostad őket, vagy milyen technikát alkalmaztál?
kicsapás -> szűrés -> további átkristályosítás vízben + aceton/IPA-ban

Hány nap alatt alakultak ki a kristályok és milyen edényben hagytad őket pihenni és lezártad-e az említett edényt vagy nyitva hagytad, hogy az oldószer elpárologhasson?
Attól függően, hogy milyen nagy és szép kristályokat szeretne, adott mennyiségű oldószert elpárologtathat a re-x során, több párolgás és gyors hűtés = kis kristályok, de füstölhetőek, kevesebb párolgás és kíméletes hűtés = nagyok Ha a legtöbb oldószert elpárologtatjuk, a kristályosítás kevesebb mint egy órát vehet igénybe, nyitott pyrex tartályban.

Mennyit fizettél a prekurzorért? és a prekurzor már készen volt, vagy előprekurzort kellett vásárolnod, majd magad szintetizáltad a prekurzort?
Nincs megjegyzés
Köszönöm!!!
szívesen
 

lheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Legyen óvatos a digitális ph-készülék és a DCM használatakor, ha a megfigyelés közben a rm-ben hagyja, megolvasztja a készüléket.
 

lheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Vajon mi lehet a 3-cmc-vel kapcsolatban, hogy savanyításkor úgy tűnik, hogy a szerves réteg helyett inkább a vizes rétegben érdemes dolgozni. Én is kipróbáltam az Ön módszerét @Jesse_Pinkman_ és jó eredményeket értem el a vizes rétegben dolgozva. Amikor a szerves rétegben dolgozom, soha nem kapok sót, csak iszapot. De én is nagyon kis mennyiségű ketonokkal dolgozom, körülbelül 15 grammal. Amatőrként próbálom tökéletesíteni a technikámat, és nem akarok nagy mennyiségű értékes prekurzorokat elpazarolni.
 

ELAIGIBBOR

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Szívesen kipróbálnám a szintézisét, tartsa javuló testvérét
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Miért feketedik meg a 3 cmc olajom a savanyítás során? pontosan 5,5-6-ra kapom, és feketévé válik.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Talán túl gyorsan cseppentett sav... jobb, ha lehűtjük a rm-t és a savat. A szerves réteget vagy a vízzel együtt savasítod?
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Csak a szerves réteg, igen, gyanítom, hogy túl gyorsan savasítok.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Tegyen ugyanannyi dest.vizet a rm-be, majd savanyítás cseppenként lassan, majd vegye a vízréteget, hogy elpárologjon.
 

xoxoxoxo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 11, 2023
Messages
25
Reaction score
16
Points
3
sav hozzáadása után látható víz- és szabadbázist tartalmazó rétegeket kapsz??
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Igen, és ezután vegye a felső réteget, az alsó réteget el kell távolítani.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Ha dcm-t használunk, etilacetát használatakor az alsó/vizes réteget vesszük
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Akkor valamit rosszul csinálsz szerintem... szeretnéd leírni a szintézised lépéseit?
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
A metilaminálást úgy végeztem, hogy 2b3c dcm-t és metilamint 12 órán keresztül hőt nem, csak kevergetve hagytam, a felső réteget kidobtam, az alsó réteget 2-szer mostam, a felső réteget kidobtam, 6-ig savat adtam hozzá, és a folyadék nagyon sötétvörös lett.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Az eljárás jól hangzik, csepegtetés lassabban, jó keveréssel.
is legyen türelmes csak DCM, néha úgy dönt, hogy összeomlik 2 perc alatt, néha kell egy óra keverés, aceton segít itt azt tanácsolom, hogy használja (hideg, ha lehetséges.)
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Oké tudom, hogy hülye, azonban csak hogy világos legyen, így a savanyítás után a felső vagy az alsó réteget veszed a dcm segítségével száradni? Összezavarodtam.
 
Top