MDMA szintézis NaBH4 segítségével az MDP2P-ből

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Oké, köszönöm szépen,
Tehát csak 1 liter metilamin 40% metanolban 1 liter mdp2p-re tehetek 1 liter metilamint, nem kell hozzá 2 liter metanol?
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Ez a szintézis lehetséges fehér metilamin 40% vízben?
 

mr.j499

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Szükséges-e metilamin-gázt használni?helyettesíthető-e metanol soutionnal?
 

artificialmango

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 9, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton Hey Ezt a reakciót pontosan úgy futtattam le, ahogyan az eljárás leírja, és minden úgy történt, ahogyan kellett volna, egészen addig a pontig, ahol a reakció utáni feldolgozás elkezdődött, és ez az a pont, ahol további tisztázást szeretnék, ha lehetséges.

A 100g borohidrid hozzáadását követő 36 óra RT-n történő keverés után 8L H20 8ml 37%-os HCL savval a reakcióelegyhez adtam, hogy a maradék borohidridet keverés mellett eloltsam.
10 perc keverés és 20 perc ülepedés után (a pH 10 volt) egy sötétbarna szabadbázis képezte az alsó réteget, és elvált a felül lévő vizes rétegtől. A lombikban maradt vizes réteget kétszer 200 ml DCM-mel extraháltuk, majd az egyesített szerves kivonatokat összevontuk.
A vizes réteget ezután 30%-os NaOH-oldattal tovább bázisosítottuk pH 14-re, majd hagytuk ülepedni. A vizes réteg tetején egy vékony, szabadbázisúnak tűnő olajréteg kezdett kialakulni, sajnos miután megpróbáltuk a maradék szabadbázist újabb 200ml DCM-mel extrahálni, ez egy emulziót képezett, amelyet nem lehetett felbontani, és kénytelenek voltunk kidobni.

Így maradt nagyjából 700ml freebase + DCM (sötétbarnás-vöröses pH biztosan bázikus). Innentől kezdve a DCM-et rotovapoltuk le és a metanolt. (Gondolom itt történt a baszás, először mgso4 felett kellett volna szárítani az oldószerek elpárologtatása előtt).

A koncentrátumot összegyűjtöttük, és 100g-ot elválasztottunk a fő tétel bázisától, és nagyjából 4x térfogatában feloldottuk hűtött IPA-ban (pH 9 volt), majd hcl-el gázosítottuk, amíg az oldat pH7 nem lett, de az oldatban nem képződtek kristályok. A gázosított IPA/szabadbázist a fagyasztóba tettük a fő tétel bázissal együtt, amely gázosítatlan maradt.

Hol rontottam el, és mit tehetek, hogy a feldolgozásomat javítsam, és esetleg a freebase olajom színe egy kicsit világosabb legyen (bármilyen javaslat a mosásokra a feldolgozás bizonyos pontjain, ha igen, milyen fajta és milyen sorrendben kell elvégezni őket). Van valami ötlet, hogy miért nem képződtek kristályok, amikor HCl gázzal gázosítottam a kis 100 g freebase mennyiséget, amellyel ezt a munkát kipróbáltam? Bármilyen segítséget nagyra értékelnék.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Hello, Próbáltál már NaCl-t hozzáadni vagy ultrahangot használni?

Úgy érti, hogy u száraz a szintézis előtt? Nem értem jól ezt a kijelentést, sajnálom.

Kaptál MDMDA * HCl kristályokat a fagyasztás után? Az edény falát üvegrúddal dörzsölheti, hogy kristályosodási központokat hozzon létre.
 

Newbee

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Kérdések:
Van 33% metilamin metanolos oldatban (ami 330g/liter az én értelmezésemben, ha im helyes?).
Használhatom-e? a nyugtán is említették, hogy a 330 g metilamin 3 literben volt feloldva, nem 1 literben (mint 33% 1 literben).
Lehet, hogy egyszerűen csak 2 liter metanolt öntsek az 1l 33%-os oldatomhoz és keverjem össze? ez ugyanaz lesz, mint 330g-ot feloldani 3l-ben?
előre is köszönöm és elnézést ha a kérdésem esetleg hülyén hangzik a tapasztaltabb vegyészek számára.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Az eljárásban azt mondja, hogy 200ml DCM-et körülbelül 12L-ben kell feloldani az mdma freebase kivonásához.
A DCM oldhatósága vízben 25,6 g / l, ami azt jelenti, hogy ha 200ml DCM-et teszek 12L vízbe, akkor a DCM nem fog a tartály aljára menni, igaz?
Nem értem, a 200ml DCM nem fog elveszni a vízben?
 

Woodshack

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
10
Reaction score
11
Points
3
A DCM egy nem poláris oldószer, menj és keverj olajat és vizet a garázsodban kísérletképpen.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Fog ez a szintézis működni bmk ez kellene van valaki megpróbálta, hogy meth ezzel a szintézis
 

Calve

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 5, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
G.Patton Üdvözlöm, lenne néhány kérdésem.
A receptben van utalás arra, hogy vízmentes körülmények között így kell használni, amikor p2p-ből metamfetamint állítanak elő.

"Az imin (Schiff-bázis) képződése során keletkező vizet az imin redukciója előtt szárítósóval, vagy molekulaszűrőkkel, vagy toluol oldószerként való alkalmazásával eltávolítjuk a reakcióból, így a víz és a toluol azeotrópot képez.".

Ha a Schiff-bázis képződése után adnánk toluol hozzá, hogy egy azeotróp víz-toluol elegyet hozzunk létre, amit 84deg fokon egy dean-stark csapda segítségével kiforralhatunk, akkor a reakciót ez nem zavarja meg? Gondolom a nem reagált metilamin és metanol is kiforrna. Hogyan lehetne ezt megfelelően elvégezni?
Vagy a metanolt toluolra cserélném, de a toluol oldaná a metilamint (ami nagyon szereti a vizet)?

Magának a Schiff-bázisnak a képződését, a nabh4 redukció előtt, nem fogja megzavarni az esetleges víz jelenléte?

Remélem van valami tisztánlátásod ezzel kapcsolatban.
Köszönöm!!!
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
A metilamin egy gáz. Ez gyakorlatilag lehetetlenné teszi a víz azeotróp desztillációval történő eltávolításának ötletét.

A NaBH4 redukció előtt a legjobb szárítószer a nátrium-metoxid.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
A hexán használata jobb megoldás, ha a Schiff-bázist a metil-amin metanolban történő felhasználásakor a toluol felett bazifikáljuk.
 

Woodshack

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
10
Reaction score
11
Points
3
Mitől válik feketévé az MDMA? Nem hcl gázgenerátort használtunk csak Ph'd a freebase olajat ph7-re, de a folyamat során leesett abit alacsonyabbra, majd a Ph-t visszaemeltük 7-re a tartalék freebase használatával. majd összeomlott acetonnal túl párologtatni.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
A reakció erősen lúgos körülményei lila/fekete termékhez vezetnek, az IPA/acetonból történő újrakristályosítás gondoskodik erről, és tiszta terméket ad, amely vízben feloldható és lassú párologtatással ismét nagy kristályokká növeszthető.
Az elszíneződések a reakcióból származó maradványok, valószínűleg bór vagy bórvegyületek nyomai, olyan anyagok, amelyeknek egyszerűen nincs ott a helyük. Nem várhatod el, hogy közvetlenül a reakcióból fogyasztható terméket kapsz, ami semmi mást nem jelent. Néhány alapvető feldolgozási, tisztítási lépésre mindig szükség van, ha tisztességes minőséget akarsz biztosítani.
 

Woodshack

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
10
Reaction score
11
Points
3
Oké, köszönöm, így volt az erős lúgos körülmények, a tanácsod nagyon szilárd volt, köszönöm.
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Meg tudom-e csinálni ezt a szintézist etanolban,
Helyettesíthetem a metanolt etanolra?
 
Top