Amfetamin szintézis P2NP-ből Al/Hg segítségével (videó)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nem, a koncentrált azt jelenti, hogy koncentrált. Ez >60%. De nem vagyok pontosan biztos benne, hogy milyen hígításnál következhet be a higany(I)nitráttá való átalakulás. Talán 50% az oké.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
elmagyarázná bővebben a higany feloldására szolgáló hcl és nitrát módszert?
Milyen súlyú higanyfémre van szükségem ehhez a mérethez?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tudni fogja, ha higany(I)nitrátot állított elő: fehér só helyett sárga só lesz.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
A hőmérséklet itt is fontos szerepet játszik, forró, tömény savnak kell lennie >60°C-on

Szerintem úgy értette, hogy az alumíniumfólia oxidrétegét savval roncsolja, így a higany az alumíniummal reakcióba lépve amalgámot képez.
 
Last edited:

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Köszönjük az eddigi válaszokat, sokat segítettek nekünk, még akkor is, ha sok hibánk volt. Mondjuk négy kör egymás után nem sikerült, az a rész, ahol a P2NP és az alumínium amalgám összeolvad, nem reagált, sem a hőmérséklet nem emelkedett, sem semmi, próbáltuk felmelegíteni, de nem sikerült. A második alkalommal heves reakció volt, és minden elpárolgott másodpercek alatt. Mi lehet a probléma? Az alumínium? Konyhafóliából 1x1cm-es négyzeteket vágtunk, többféle fóliát is kipróbáltunk, vastagabbat és normálisat is. A negyedik putanam után sikerült a reakció? Mi lehetett a probléma? Az alufólia formájában vagy valami másban? A nitrátot a hőmérő utasítása szerint 60%-os salétromsavval dolgoztuk fel és egyszer higanyval kevertük és egyszer 60C-ra melegítettük, mert valaki itt a fórumon azt írta, hogy csak 60C után szabadul fel a nitrát, sötétsárga és barna a gőzöket elfújtuk és egy tiszta sárga folyadék maradt és gondoltuk ez a higany-nitrát, amire szükségünk van. Köszönöm nektek
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Van valaki, aki eladja a higany-nitrátot itt a fórumon?

Kimerítő teljesen hőmérőket keresni és magadnak készíteni. És úgy gondoljuk, hogy itt problémát okozunk, így mindig ugyanazt az erőt veszítjük el, és amikor az elkészített higany-nitrátot a hűtőszekrényben tároljuk, úgy gondoljuk, hogy néhány nap után elveszíti tulajdonságait. Keressük Európában, és sehol sem találjuk, és az Amazonon sem.

Tehát ha valakinek higany-nitrátot kell árulnia, akkor tényleg megvenné, legalább egy kicsit, amíg Európában nem jön valami konkrétum, amit mi magunk is megvehetünk.

Vagy a higanynak van valakinek eladni valója?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
És igen, még egy kérdés a szintézisről. Biztosan lesz még több is, de szerintem ez jó, mert mások is tanulnak valamit a kérdéseimből, hehe

Lehet-e növelni a mennyiségeket? Arra gondolok, hogy mivel egyes szintézisek nem sikerülnek, a szintézisből ajánlott mennyiségek helyett (10g P2NP, 100ml IPA, 50g nátrium-hidroxid, 150ml víz...és a többi), az említett mennyiségeket 5-szörösére kellene növelnem (50g P2NP, 500ml IPA, 250g nátrium-hidroxid , 750 ml víz...és a többi).

Vagy növeljem őket 2-szer, 3-szor vagy 10-szer?

Ez működne?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Valószínűleg inkább az amalgám előállításáról van szó, mint magáról a nitrátról. Kevesebb köze van magához az alumíniumfóliához, amíg a megfelelő mennyiség van jelen. Azt, hogy a nitrátod hatásos-e, onnan tudod megállapítani, hogy az alumínium lassan feloldódik, a víz sötétszürkévé válik, és buborékok emelkednek fel.
A P2NP hozzáadásával meg kell várni a megfelelő pillanatot, amikor már elég amalgám képződött, de még mielőtt ez a reakció elérné a csúcspontját, én azt mondanám, hogy 10-15 perccel a hozzáadás után, de ez mindig attól függ, hogy mennyi nitrátot adtál hozzá, mennyit kevertél vagy rázogattál és hogy néz ki az alumíniumod.
Azt mondtad, hogy minden elpárolgott volna, a reakció erősen exoterm, le kell hűteni a lombikot, hogy ezt kordában tartsd, szóval ott jó úton jártál.
A nitrát folyadék savas oldat, és ha az utasítás szerint készítetted el, akkor több hétig/hónapig tárolható a hűtőben. És igen, a salétromsavnak forrónak kell lennie, legalább 60°C-osnak, hogy a megfelelő nitrát képződjön a barna mérgező nitrogén-dioxid képződésével.
Ha Európából jöttél, akkor nézz szét a keleti részen, ott lehet higanyos és néha a megfelelő nitrátokat is kapni.
A mennyiségeket tetszés szerint skálázhatod, de tartsd szem előtt, hogy ha a kis mennyiséggel nem sikerül a szintézis, akkor a nagyobb mennyiséggel sem fog, és akkor fennáll a veszélye, hogy a mennyiséggel expotenciálisan növekvő reakció az arcodba robban, és ezt ugye mindannyian nem akarjuk?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Kérdés a higany(II)-nitrátról - Hg(NO3)2 - 324,7 g/mol

A higany(II)nitrát helyett helyettesíthető-e más higanyvegyülettel?

Például:

Hg2(NO3)2 - 525.19 g/mol
Higany(I)-klorid - Hg₂Cl₂ - 472,09 g/mol
Higany(II)-klorid - HgCl2 - 271,52 g/mol

Ha igen, akkor a fentiek bármelyikével helyettesíthető.

Következő kérdés.

A moláris tömeg két vegyületnél nagyobb, egy vegyületnél kisebb. A "receptben" változtatni kell az adagolást, vagy továbbra is 0,1g?

Üdvözlettel
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ez is nagyon jól működik. A másik kettő nem működik.

A higany-só mennyisége nagyon széles arányban áll az alumíniumhoz képest, 1:1300 és 1:650 között (higany(II)nitrát és Al között molban) Így a mennyiséget nem igazán lehet konkrét méretben megadni. Azonban nyugodtan állítsa be az arányokat a kloridhoz, hogy legyen egy elképzelése a tartományról.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18


Az egyetlen klorid, amelyik működik, a harmadik:

"Higany (II) klorid - HgCl2 - 271,52 g/mol"

Sokat szenvedtem a higany-nitrát keresésével, de valaki ezen a fórumon azt mondta, hogy a higany-klorid működne nekem. Sikerült beszereznem az én országomban kb. 120 €/100gr-ért. És mivel a felhasználandó mennyiségek aprócskák... ez örök.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Szia!

Megosztanád a higany(II)kloriddal kapcsolatos elérhetőségedet, mivel ez az egyetlen vegyület, ami hiányzik a szintézisemhez, minden mást sikerült beszereznem.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
A szintézisre vonatkozó kérdés.

Tegyük fel, hogy P2nP 500g szintézist szeretnék végezni egy nyitott acél-acél hordóban.

Az exoterm folyamatot egy, az otthoni hidegvíz-ellátáshoz csatlakoztatott, és a megfelelő hőmérséklet eléréséhez kézzel könnyen leengedhető és eltávolítható, a megfelelő hőmérséklet eléréséhez szükséges acél-acél hűtőspirállal lehet kezelni. A keverék könnyen keverhető kézzel, egy pácolt acél "kanállal". A probléma ezzel a folyamattal, ahogyan én értettem, az izopropil-alkohol és az ecetsav elpárolgása lenne a folyamat során, mert a reakciónak fenn kell tartania az 55-60 Celsius-fokot.

A kérdésre: Nem lehetséges, hogy az izopropil-alkohol & ecetsav előmelegített keveréke már 60Celciuson van a fő tétel mellett, és csak akkor adjuk hozzá a keverékhez, amikor a reakció folyik, amikor alacsony lesz, vagy ez zavarja a reakciót?

Üdvözlettel
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Srácok használhatok hangyasav 85%-os intead of Gaa nem a hangulat a próbálkozás, így shoul i csinál egy csökkentés hangyasav ma este, vagy én várni Gaa
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
btw találtam egy módot a higany fém gaa és 50% h202 , forraljuk óvatosan: kapsz sok habos i gues higanyacetát.. szűrje le a habot és biztonságos. amalgámok működnek nagy reakció rúgja hideg.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Használjon műanyag hordót
Használjon polipropilén csöveket padlófűtéshez
Igen
Ekkor a hőmérséklet gyorsan emelkedik, a reakció ellenőrizhetetlen lesz.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
igen én is 15gr p2np 1Literes lombik volt egy kicsit ijesztő @ néhány pillanatban kellett 1 óra amalgám nem öblítjük ki ait aced vagy bace előtt csak a (azt hiszem Hg acetát) 15 gr p2np 16 gr al és kb 100ml hangyasav és oldott a p2n2 a Meoh csak annyi, hogy megoldja és ez volt fűtött, de lehűlt utána majd addes a hangyasav 85 %-os a meoh p2np oldat.. végül amikor az amalgám kész volt (szintén meoh-ban) mély narancssárga lett... hozzáadtam azt hiszem 8-szor.a második alkalommal csepp a hűtőn keresztül majdnem az utolsó golyó jött a hűtőből... szóval igen, jól működik thnx william a tanácsért.
 

Attachments

  • 3We4Rh7ukc.jpg
    3We4Rh7ukc.jpg
    2.4 MB · Views: 155
Top