Amfetamin szintézis P2NP-ből Al/Hg segítségével (videó)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Igen, ez mindig jól fog működni, de soha nem fogja rendszeresen ugyanazt a hozamot kapni, mert ez egy szerencsejáték, hacsak nincs egy tisztességes amalgám. Végül is ugyanez a problémám. Az optimális reakció az lenne, ha az alumíniumot teljesen amalgámmá alakítanánk, azaz pontosan a megfelelő mennyiségű higany-sót adnánk hozzá, majd a redukció után nem maradna szilárd alumínium/amalgám a lombikban, mert így minden átalakult P2NP-vel.
Egyszerűen több értelme van annak, ha a higany-só hozzáadása után először megvárjuk, amíg az teljesen reakcióba lép, azaz nem képződnek több buborékok, és utána új higany-sóval és a lombikban biztosan még megmaradt alumíniummaradványokkal kezdjük el a P2NP redukcióját. Ha a redukció leáll, és még mindig van alumínium a lombikban, akkor újabb higany-só hozzáadására lenne szükség ahhoz, hogy ezeket a maradékokat P2NP-vel alakítsuk át.
Úgy gondolom, hogy az itt tanultak után ezt az utat kell követnünk.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Javítson ki, ha tévedek, de nem várhatjuk meg, amíg a reakció befejeződik, mert akkor az összes alumínium elhasználódik és átalakul Al-vá:

{\displaystyle {\ce {2Al + 3Hg^2+ + 6H2O -> 2Al(OH)3 + 6H+ +3Hg}}}

{\displaystyle {\ce {Hg + Al -> Hg*Al}}}

{\displaystyle {\ce {2 Hg*Al + 6 H2O -> 2 Al(OH)3 + 2 Hg + 3 H2}}}

Kell lennie egy "ideális pillanatnak", amikor az Al nagy része HgAl-formában van, ami az a forma, amely képes a P2NP-t amfetamin bázissá redukálni. A H2 keletkezése az, ami a buborékokat okozza, és mindaddig jelen lesz, amíg az összes Al 2Al(OH)3 -ra nem alakul át, így az Al nem lesz reaktív.

Talán a HgNO3 (vagy HgCl2) kezdeti mennyiségét gondosan kell megválasztani, hogy a Hg elegendő legyen ahhoz, hogy egy ponton a maximális mennyiségű HgAl keletkezzen. Ha a P2NP redukciójának végén egyáltalán nem marad fólia, akkor fennáll a veszélye, hogy nem reagált P2NP marad.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Úgy gondolom, hogy nem képződnek több buborékok, amint az alumíniumnak az a része reagált, amely hozzáférhető volt, nincsenek a vízben lebegő molekulák, az alumínium egy fém, amelyet rétegenként kell eltávolítani, képletesen szólva. Ez azt jelenti, hogy a réteg alatt még mindig van elég átalakítható alumínium, hogy HgAl reakcióba lépjen, majd a P2NP csökkenjen, azaz a láncreakció véget ér, amint a fólia felületét megkarcolták. Ezután a víz lefolyik, és az amalgám a légköri oxigénnel együtt egy oxidréteget képez, ami az amalgámot ismét reakcióképtelenné teszi. A P2NP oldatunkat hozzáadjuk, és nem áll rendelkezésünkre reaktív amalgám, ezért ismét sok higany-sót adunk hozzá, ami elindítja a reakciót és a redukciót, ami látható a sok apró buborék megjelenésén, amíg a P2NP reakcióba lép.
Általában van benne annyi fólia, hogy az összes P2NP-t át tudjuk alakítani, de ha a végére sokkal több alumínium marad, akkor a redukció nem teljes, és nem alakult át az összes P2NP, ami kisebb hozamot jelent, és ez azt jelenti, hogy nem képeztünk elég amalgámot az összes átalakításához. Mit tegyünk, ha nem várjuk meg, amíg az amalgámozás során nem emelkedik több buborék.
Az én véleményem, nem tudom.
Nincs alumínium és nincs megvalósítható P2NP lenne az elméleti optimum, amit soha nem fogunk elérni.
 

BlueSolomon

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hé, haver, köszönöm szépen ezt a vid, tényleg csodálatos, nem vagyok kémikus, így van egy tonna a kétségek a legfontosabb, hogy: Nem akarok baszni az alumíniummal a végtermékre, és még kevésbé a higany sókkal, ezért a kérdésem: ha ennek a lényege a redukció szabad hidrogénnel történő előállítása, miért nem használunk hidrogénpalackot és hidrogént töltünk az izopropanol + p2np oldatra. Tudom ez a kérdés biztos szuper hülyeség, de mint mondtam nem vagyok kémikus és szeretném elkerülni az amalgámos dolgot, végtelen köszönet mindenkinek ezen a fórumon és külön a srácnak aki feltöltötte a vid + instrukciókat.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
A hidrogéngáz BAAD, mmkey? Könnyen bumm, nagyon könnyen megy. És nem a hidrogéngáz a lényeg, hanem a redukció a lényeg. A hidrogéngáz ennek a reakciónak a melléktermékeként keletkezik.
Van egy másik útvonal is, ami nátrium-borohidridet és réz-kloridot használ. Kisebb tételekhez alkalmas.
ITT VAN
Nincs higany, nincs alumínium.

De ez a legegyszerűbb út. Mi a problémád az alumíniummal? Nem mérgező.
A higany-nitrát csúnya, persze, de ha jól öblíted és átkristályosítod a végterméket, akkor nem maradhat olyan mennyiségű maradék, ami még intravénásan is mérgezhet bárkit.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
A higany-nitrát acetonban oldódik, ezért a végén egy acetonos mosásnak meg kell szüntetnie a maradékot. Alkoholokban szintén nem oldódik, így a végtermékben amúgy sem maradhat sok belőle.
 

aladdin_2

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
szeretnék némi információt arról is, hogy az eljárás mely lépése(i) akadályozzák meg a higany szennyeződését a végtermékben, és milyen további lépéseket lehet tenni az esetleges szennyeződés megelőzése érdekében? a hasonló al/hg redukciókról szóló összes írás mindig hangsúlyozza a vízben oldódó higany-sók kezelésének veszélyét, de szinte SOHA nem tárgyalja a lehetséges szennyeződést... miért?

Persze, de tévedek, és azt gondolom, hogy a redukció végén a higany-nitrát nem regenerálódik? a higanyfémnek kellene maradnia, miután az összes alumíniumot elhasználták és Al(OH)3 -ra alakították át. feltételezve, hogy az elején elkészített amalgámot jól átmosták, hogy eltávolítsák a higany-sót, a higanyszennyezés lehetséges forrásai (1) a reakció végén jelen lévő higanyfém és (2) a nem reagált amalgámozott higany lennének.

Tekintettel az eljárás elterjedtségére és az ezzel a módszerrel készített anyagok használatával kapcsolatos higanymérgezéses esetek hiányára a hírekben, úgy tűnik, hogy az eljárás meglehetősen légmentes a végtermék higanyszennyezettségét illetően, de meg tudja valaki magyarázni, hogy miért? megértem, hogy az elemi higany viszonylag könnyen eltávolítható, mivel folyadékként sűrűsége miatt, de mi a helyzet a nem reagált amalgámozott higany lehetőségével?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ugyanis a mérgezés kockázata sokkal nagyobb a szintézis során a mérgező higany-sók kezelése során, mint a végtermék fogyasztásakor. Az alumínium-amalgám nagyon reaktív, és a szintézis végén már higannyá alakul át. Az elemi higany szájon át lenyelve nem túl mérgező, sokkal rosszabb, ha a gőzét belélegezzük.

Akárhányszor megpróbáltam kimosni az amalgámot (akár csak egyszer is, nemhogy X3 alkalommal) a reakció leállt, talán még mindig nem a megfelelő pillanatot választom, és lehet, hogy van egy pont, amikor az amalgám még a mosást is túlélné (rendkívül hasznos és nagyra értékelném, ha valaki tapasztaltabb képeket vagy egy rövid videót posztolna, ami énekeket mutat erről az ideális pillanatról).

Másrészt nagyon kevés esélyt látok arra, hogy a Mercury só bekerüljön a végtermékbe. IPA-ban nem oldódik, és akkor ott van még az aceton. Én általában kétszer szoktam mosni a szűrés során. Nagyon kicsi az esélye a szennyeződésnek.

Két kapcsolódó kérdés a szakértőkhöz/akik tudják a választ:

1. Van-e hozzáférhető analitikai módszer a szennyeződések számszerűsítésére akár a mintából, akár a plazmából?
2. Tudja valaki, hogyan lehet a szűrt folyadékot "hatástalanítani"? Nem szívesen lépnék kapcsolatba semmilyen szervezettel, mert így felkerülnénk valamilyen listára és megfigyelés alá kerülnénk. Csinál valaki otthon higanymentesítést?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Patton úr, ha ezt hallja, kérem, mondja meg, hogy a Raman segítségével azonosítható-e a higany-nitrát a végtermékből?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Lejárt a higanynitrátom, ez befolyásolja a szintézis minőségét?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Szia, a lézer teljesítményétől függ. Véleményem szerint jobb, ha a terméket vízben oldja meg, és fizessen a vízelemzésért a Hg fémre. Ez a legegyszerűbb és a legcsinosabb módja. Senki nem fogja ellenőrizni a vizet szerves anyagokra, ha csak a fémért fizetsz.

P.S. Válaszolj nekem kommentben vagy hívj fel @-on keresztül, gyorsabban megnézem.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Az amalgámreakció nitropropénnel az első 5 percben működik, majd nem következik be reakció, mi az oka?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
hello I use sulphuric acid 96% pure (96%-os tisztaságú kénsav)
Ez ugyanaz, mint amit ez a fickó használ?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nem tudom, hogy mit használ, de a 96%-os jó, csak óvatosan kell hozzáadni az oldószerhez, érintkezéskor fröccsen.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Hallottál már arról, hogy a só 7 millió évig fekszik a földben, majd kibányásszák, és csak 2 évig eltartható?
Normális esetben ez egy láncreakció, amely csak akkor áll le, amikor az egyik anyag már nem áll rendelkezésre, én azt mondanám, hogy az amalgám hiányzik, mert túl rosszul van elkészítve, vagy mert egy oxidréteg újra borítja az amalgámot, ez például egy lehetőség lehet. Próbáltad már újraindítani a redukciót némi higany sóval?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Adjon hozzá több higanyt és időt, amíg a propén hozzáadódik. Győződjön meg róla, hogy elegendő víz vagy sav van a keverékben a hidrogén előállításához.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
A reakció hevesebb csak vízzel? Vagy nincs különbség?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Én is használom A-olajjal de soha nem tisztán csináltam 100ml olajhoz 10 gr 96% és 17gr víz ez még mindig sokkal jobb mint a 37%-os amit mindenhol találsz
A reakció sokkal jobb, ha közvetlenül a használat előtt kevered össze .
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Vízzel kicsapódik? A szulfátforma vízben oldódik. úgy tudom, hogy vízmentes vagy közel vízmentes oldószert kell használni.
Milyen a hozam?
 
Top