Aluminium amalgam (Al/Hg) summary

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1

Sissejuhatus

Siit leiate üksikasjalikku teavet alumiiniumamalgaami kohta, see valmistab käsiraamatuid elavhõbedanitraadist või elavhõbedakloriidist. On olemas elavhõbedanitraadi sünteesi käsiraamat koos videojuhistega. Elavhõbedakloriidi sünteesi ei ole kirjeldatud põhjusel, et see on toota elavhõbedanitraadist. Alumiiniumamalgaam on üks paljudest metallamalgaamidest, mida siin ei kirjeldata sel põhjusel, et ainult alumiiniumamalgaami kasutatakse peamiselt sünteetilistel marsruutidel ebaseaduslike uimastite tootmiseks.

Mis on amalgaam

Amalgaam on elavhõbeda ja teise metalli sulam. Olenevalt elavhõbeda osakaalust võib see olla vedelik, pehme pasta või tahke aine. Need sulamid moodustuvad metallilise sideme kaudu, kusjuures elektrostaatiline tõmbejõud juhtelektronide poolt seob kõik positiivselt laetud metalliioonid omavahel kristallvõrega. Peaaegu kõik metallid võivad elavhõbedaga amalgaame moodustada, märkimisväärsed erandid on raud, plaatina, volfram ja tantaal. Hõbe- elavhõbeamalgaamid on olulised hambaravis ja kuld- elavhõbeamalgaami kasutatakse kulla kaevandamisel maagist. Hambaravis on kasutatud elavhõbeda sulameid selliste metallidega nagu hõbe, vask, indium, tina ja tsink.
1Xc2v6WdVJ
PqusZFdRw3
Alumiinium võib elavhõbedaga reageerides moodustada amalgaami. Alumiiniumamalgaami võib valmistada kas alumiiniumgraanulide või -traadi lihvimisel elavhõbedas või alumiiniumtraadi või -fooliumi reageerimisel elavhõbedakloriidi/merkurksulfaadi lahusega. Seda amalgaami kasutatakse reaktiivina ühendite redutseerimiseks, näiteks nitroühendite redutseerimiseks amiinideks. Alumiinium on lõplik elektronidoonor ja elavhõbe vahendab elektroniülekannet. Reaktsioon ise ja sellest tekkivad jäätmed sisaldavad elavhõbedat, mistõttu on vaja erilisi ohutusabinõusid ja kõrvaldamismeetodeid. Keskkonnasõbralikuma alternatiivina saab sageli kasutada hüdriide või muid redutseerivaid aineid, et saavutada sama sünteetiline tulemus. Teine keskkonnasõbralik alternatiiv on alumiiniumi ja galliumi sulam, mis muudab alumiiniumi sarnaselt reaktiivsemaks, takistades oksiidikihi moodustumist.

RW5BmqgFpc
Alumiiniumi kaitseb õhus tavaliselt molekulaarõhuline oksiidikiht. See alumiiniumoksiidikiht toimib aluspinnal oleva alumiiniumi enda kaitsva barjäärina ja takistab keemilisi reaktsioone metalliga. Sellega kokkupuutuv elavhõbe ei tee kahju. Kui aga mõni elementaarne alumiinium satub (isegi hiljutise kriimustuse tõttu), võib elavhõbe sellega ühineda ja moodustada amalgaami. See protsess võib jätkuda kaugemale kui vahetult avatud metallipind, reageerides potentsiaalselt suure osa põhialumiiniumiga, enne kui see lõpuks lõpeb.

Vee olemasolu lahuses on väidetavalt vajalik; elektronirikas amalgaam oksüdeerib alumiiniumi ja vähendab veest H+, tekitades alumiiniumhüdroksiidi (Al(OH)3) ja vesinikgaasi (H2). Alumiiniumi elektronid redutseerivad elavhõbeda Hg2+ iooni metalliliseks elavhõbedaks. Metalliline elavhõbe võib seejärel moodustada amalgaami kokkupuutuva alumiiniummetalliga. Seejärel oksüdeerib vesi amalgaamitud alumiiniumi, muutes alumiiniumi alumiiniumhüdroksiidiks ja vabastades vaba metallilise elavhõbeda. Tekkinud elavhõbe läbib need kaks viimast etappi, kuni alumiiniummetalli varu ammendub
.
PGYKuHjRrT

Ettevalmistusmeetodid

Al/Hg amalgaam HgCl2-st MeOH lahuses
Seadistatakse kaheliitrine kolmekandiline lamedapõhjaline kolb ja suletakse üks kolvi kaeltest. Asetage keskmisesse avausse tagasivoolukondensaator. Seade asetati segisti/kuumutusplaadile. Lõika Reynolds Heavy Duty alumiiniumfoolium umbes 1" ruutudeks, et teha kokku 27,5 g.
6IY1yRCULm
QToCGUYNMO

5g fooliumi 1" ruutudeks ja 5g foolium ja foolium pärast 8-10 sekundit jahvatamist Brauni kohviveskis

OnwrQuCyt2
TjdFSKozyW

Fooliumpallide ja 27,5g fooliumi lähivõtte 2000 ml lamedapõhjalises kolvis.

Pane 5g partiid väikesesse Brauni kohviveskisse ja jahvata fooliumi 8-10 sekundit. Foolium ei saa tegelikult "jahvatatud", vaid see muutub kõik väikesteks pallikesteks. See toimib hämmastavalt hästi. Võib tunduda imelik, et fooliumi panna kohviveskisse, kuid see on kahtlemata läbimurre alumiiniumi ettevalmistamisel Al/Hg jaoks. Järgnevalt lahustati 400 mg HgCl2 750 ml laborikvaliteediga MeOH-s. Kui MeOH oli valmis (kogu HgCl2 oli lahustunud), kallati see samuti kolbi ja asetati kondensaator. Seda segati 5-10 sekundit umbes iga minuti tagant. Vähem kui 10 minuti pärast oli näha nõrka mullimist, lahus oli hall ja alumiinium oli selgelt vähem läikiv. Mõned tükid olid hakanud hõljuma. Kui amalgaam on valmis, gaaside areng peatub.
KSfEMgrNFT

Amalgaamimine lõpetatud

Kuiv Al/Hg-amalgaam Hg(NO3)2-st

Võtame 14 g alumiiniumfooliumi ja rebitakse see käega 2x2, 3x3 cm suurusteks tükkideks. Pindala suurendamiseks tuleb kindlasti rebida, mitte lõigata. Asetame 3-kaelasesse ümarapõhjalisse kolbi ja täidame fooliumi täielikult veega.
Htd1eO3lo5
Nüüd valmistame elavhõbedasoola. Võtame apteegist elavhõbedatermomeetri, mähime selle paberisse, murdame selle alumisest otsast. Valame kogu elavhõbeda (~1-2 g) klaasi, kuhu seejärel lisame 4 ml lämmastikhapet (70%). Ärge unustage, et elavhõbedaaurud on tervisele ohtlikud! Reaktsiooni käivitamiseks tuli klaasi kuumutada umbes 50 kraadini, aeg-ajalt segades. Kogu elavhõbe lahustus umbes 30 minuti jooksul ja klaasist eraldus oranžikas gaas, lämmastikoksiid (IV). Reaktsiooni võrrand on järgmine .
Hg + 4HNO3 ----> Hg(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O
WfyI0znvjK

Vaata meediumi kirje 6
Pipettige 2 ml lahust ja asetage see fooliumiga kaetud ümarpõhjalisse kolbi. Umbes 5 minuti pärast kaotas foolium oma läike, muutus tuhmiks ja kolvi põhja kogunes väike hall mudakihi (alumiiniumhüdroksiid). 10-15 minuti pärast reaktsioon peatub, seda on näha gaasi arengu lõppemisest.
XClBG4hTiW
Tühjendame vedeliku ja loputame fooliumi 3 korda veega.
Xyu1b86dt0
Vesiniku tootmiseks kasutatakse sageli äädikhappe essentsi, kuid mina "käivitan" reaktsiooni vesiniku tootmiseks veega. Vähem happelist keskkonda, mis tähendab, et hiljem tuleb lisada vähem leelist. Paljud inimesed esitavad küsimuse: "Kuidas seda vett eemaldada?" Vett ei ole vaja kuskilt eemaldada, see reageerib alumiiniumiga ja saadakse vesinik: 2Al + 6H2O ---> 2Al (OH)3 + 3H2

Kuidas seda kasutada

Al-amalgaami (Al/Hg) kasutatakse laialdaselt nitroühendite orgaaniliste reaktsioonide redutseerimisel amiinideks. Redutseerimisreaktsioon on ühepotiline eksotermiline reaktsioon Al/Hg orgaanilise küllastumata ühendiga. Alumiinium, vesi ja elavhõbe eraldavad reaktsioonisegus vesinikgaasi (H2) ja küllastavad orgaanilisi ühendeid. Al/Hg redutseerimist võib kohata kõige populaarsemates reaktsioonides, nagu amfetamiini süntees P2NP-st Al/Hg abil (video), MDMA täielik süntees sassafras-õlist, d-amfetamiini süntees ja ekstraheerimine (Nabenhower, 1942) ja nii edasi.
 
Last edited:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Wikipedia andmetel on elavhõbe(II)nitraadi tootmiseks vaja kuuma ja kontsentreeritud lämmastikhapet, või ei tee see vahet?
Reaktsioon kuuma lämmastikhappega tundub vähemalt ägedam, tekib palju gaasi ja see ei võtnud 10 minutit.

Elavhõbe(II)nitraadi ja alumiiniumnitraadi puhul on mingi suhe, mida järgida? Või kuidas saab määrata õige koguse, et saada korralik amalgaam.

Kas on viga, et lämmastikhappe lahuses on umbes 50mg elavhõbe(II)nitraati lahustunud 0,1ml lahuses? Sest ma lugesin, et peaks kasutama happelist lahust, et vältida hüdrolüüsisaaduste sadestumist.
Või millised on muud võimalused?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Tere
vastus:

Ligikaudne suhe on 1:1300 kuni 1:650 (elavhõbe(II)nitraat ja Al moolides).
See hape aktiveerib Al-fooliumi pinna, et alustada reaktsiooni Hg-ga. Palju hapet rikub reduktsiooniprodukt. Seda ei ole vaja kasutada.
milliseid hüdrolüüsi tooteid te mõtlete?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
ok, seega pole vahet, kas te lisate elavhõbedale kuuma lämmastikhapet või külma ja seejärel kuumutate seda. Tõenäoliselt on teine meetod õrnem.

See on suhteliselt suur vahemik, 50g Al puhul oleks see kogus 0,4g kuni 0,9g. Aga nüüd ma tean, miks sööda suurendamine ei andnud palju rohkem saagist, liiga vähe soola amalgaami moodustamiseks. Suur tänu!

Kas on parem anda rohkem elavhõbe(II)nitraati või ainult nii palju kui vaja? Ma alati eeldasin, et amalgaam on ahelreaktsioon, mis vajab ainult tõuke, et täielikult reageerida.
Mida tähendab palju hapet? Happeline lahus tähendab, et mul on lahuses veidi rohkem hapet kui reageeris.
Ma lahustasin 21g elavhõbedat 70ml 60%HNO3-s, see peaks andma 0,1ml happelise lahuse kontsentratsiooni umbes 50mg elavhõbe(II)nitraadi kohta ja ma oleksin pannud umbes 50ml HNO3 liiga palju.
See oleks umbes 1ml (0,5g soola) happelahust 50g Al kohta. Kas see on juba liiga palju hapet?
Ma arvan, et see tähendab monohüdraat, oktahüdraat ja hemihüdraat.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Vajalik kogus oleks parem, liigne Hg-soola teeb rohkem Hg-sisaldusega jäätmeid.
Ma mõtlen liigset hapet, teie kvantitatiivne on ok.
Ma arvan, et liigne happe kogus võib Le Chatelier' põhimõtte kohaselt aeglustada Hg ja Al(OH)3 moodustumisreaktsiooni.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ok, ma näen, et ma ei pea muretsema hüdrolüüsisaaduste pärast, vaid pigem selle pärast, et liigne lämmastikhape segab mu amalgaami.

Läksin väga teoreetiliselt põhimõttel ma tahan 50mg 0,1ml lahuse kohta ja võtsin selle valemi ja arvutasin ülejäänud:
3HG + 8HNO3 --> 3HG(NO3)²+...+....
601,77g+504,08g -->1027,86g +...+...
2,93g+2,45g -->5g +...+...
5g elavhõbe(II)nitraat + 10ml HNO3 = kontsentratsioon 0,05g/0,1ml
70ml HNO3 vajab seega 21g elavhõbedat.
70ml HNO3-st peaks siis olema reageerinud 17,15g=12,55ml ja ülejäänud 57ml oleks happeline lahus.

Kuidas oleks parim viis minu valmistatud lahuse säilitamiseks?
-Kas ma saan lämmastikhapet ära destilleerida? Mis jääks järele, puhas elavhõbedasool? Aga väikese koguse puhul oleks see aga kindlasti liiga kulukas.

-Või peaksin pigem lisama elavhõbedat ja kuumutama kogu asja, et saada elavhõbedasoola suurem kontsentratsioon ja vähem hapet?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Te tegite vale reaktsiooni ja seega ka reaktiivide koguseid. Vaadake minu teemat eespool, seal on õige reaktsioon.
Sulge see õhukindlalt ja pane see külmikusse
Sa ei pea neid protseduure tegema, mees. Kui sa tahad Hg HNO3-s lahustada, siis pead sa seda kuumutama. Võid kasutada tagasivoolukondensaatorit, et vältida happe aurustumist.
 
Last edited by a moderator:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Kuid härra, reaktsioon
HG + 2HNO3 --> HG(NO3)² +NO2 + H2O
teie postitusest ei saa olla õige,
HG + 2HNO3 --> HG(NO3)² + H2 oleks õige, kui see nii oleks, aga ilmselt peaks olema ->
HG + 4HNO3 --> HG(NO3)² + 2NO2 + 2H2O, muidu ei ole molekulide arv mõlemal poolel õige, sul oleks üks lämmastik ja kolm hapnikku puudu. Kas sa oled minuga selles osas nõus? Igal juhul tekib lämmastikdioksiid (NO2), olen sinuga 100% nõus, ma võisin seda lõhna tunda.
Minu reaktsioon lämmastikoksiidiga (NO)
3HG + 8HNO3 -->3HG(NO3)² + 2NO + 4H2O
oleks ka õige, molekulide arvude järgi, aga lämmastikoksiid on lõhnatu, seega ei saa see olla õige, minu viga.

Ei tea, miks ma leian nii palju reaktsioone HG + HNO3 jaoks ja milline neist on õige.
Ma arvasin, et minu lahus ei ole õige, liiga happeline, vähemalt nii sain ma sinust aru, ja mõtlesin kahte võimalust oma lahuse "päästmiseks", destilleerida või kontsentreerida. Aga...
Ei tundu ju vajalik, nagu sa just kirjutasid.

Kasutan siis uut reaktsiooni, kui oled minuga nõus, tulevikus arvutamiseks, et määrata õige elavhõbedasoola kogus.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jah, teil on õigus! See on täpselt õige. Tänan teid teate eest. NO2 on õige toode, pruun gaas.
3EkWQSjFeV
Ohh, vabandust arusaamatuse pärast. Hapet võib aurustada, kuid kasutage hästi ventileeritud kohta ja kasutage maski koos kinnastega!
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Tere Patton, ma proovisin oma fooliumi panna kohviveskisse (oma suurimas meeleheites), kuid ei olnud kindel, kas see toimib, nii et jätsin väikesed pallid kõrvale, kuid siis lugesin teie postitust eespool ja see sisendas minusse uut lootust. Minu küsimus on, kas seda saab kasutada ka tavalise amalgaamimismeetodiga või ainult MeOH-ga. See oleks elupäästja, sest kogu selle fooliumi lõhkumine on killer. Tänud
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Tere, Diogenes. Jah, saate.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Kuidas ma tean, millal väikesed pallid (mis on tehtud kohviveski abil) on amalgamiseerunud ja valmis. Milliseid märke peaksin ma tähele panema?

Kas ma saan ka hästi aru, et kohviveski meetodi kasutamisel vajab reaktsioon rohkem fooliumi? Kui jah, siis milline on teie kogemuse järgi see proportsioon?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Värv ja mullid. Kui mullivärvimine on lõpetatud, on see valmis
tuleb lugeda seda massi järgi, lõikamine ja segamine seguris, mida kasutatakse pinna ruudu suurendamiseks
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Aitäh Patton, proovin seda ja kasutan sama kaaluga fooliumi (kuigi see tundub palju vähem nii ja tund aega lühem :) ).
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Huvitav, kas fooliumi või tükikeste asemel võib kasutada alumiiniumipulbrit? Midagi nagu saksa tumedat pulbrit (200 võrgusilma- 2 mikronit). Kui seda segada elavhõbedanitraadiga, mis oleks tulemus?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Olen lugenud, et see ei ole nii hea, sest pulbrist ei saa head amalgaami, see reageerib liiga kiiresti, ise ei ole kunagi proovinud, aga fooliumi on alati kasutatud.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ok, huvitav. Kust sa seda lugesid, ma tahaks ka seda lugeda! Ma eeldan, et reaktsioon on lausa äge, nagu reaktsioonid tavaliselt alu-pulbriga on, aga miks peaks reaktsiooniaeg mõjutama lõpptoodet?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Vabandust, ma ei saa pakkuda linki, see oli vist vanas foorumis. Kindlasti ei ole me ainsad, kes arvavad, et mida suurem pind, mis suudab reageerida, seda parem, aga antud juhul ilmselt mitte, sest praktiliselt kõik kokad töötavad alati fooliumiga. Miks täpselt ma ei oska öelda, sorry. Ehk oskab keegi siinne ekspert vastata, miks siin ei kasutata mingit pulbrit vaid fooliumi.

Reaktsioon võib ka liiga kiiresti kulgeda. Näiteks kontrollitud reaktsioon, mis kulgeb ühtlaselt pika aja jooksul, võib ainete muundamisel olla palju täielikum kui lühike äge reaktsioon.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ah, ok, ma saan aru. Ma mõtlesin just alumiiniumamalgaami valmistamise reaktsiooni. Aga siis on veel P2NP redutseerimine ... See on koht, kus pulbriline amalgaam võib liiga kiiresti toimida.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
termomeetrite tehnikaks vajame lämmastikhapet ainult 70% ? (ei ole ok 60/65/69,5%... ei ole sama hind).
 
Top