Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Από τα διαθέσιμα οξέα, τα ορθοφωσφορικά οξέα μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την παραγωγή φωσφορικών.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Θέλετε να πάρετε τρυγικό άλας ή να απομονώσετε το d-ισομερές της αμφεταμίνης; Ακολουθεί περιγραφή του τρόπου παρασκευής της δεξτροαμφεταμίνης. Αν θέλετε τρυγικό οξύ, πρέπει να χρησιμοποιήσετε ρακεμικό ή μεσο-ταρταρικό οξύ.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Ευχαριστούμε τη HIGGS και τον Marvin!
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Θέλω να πάρω ένα άλας χωρίς να έχω θειικό οξύ, το τρυγικό χρησιμοποιείται κυρίως με την δεξτροαμφεταμίνη; Νομίζω ότι μου έρχεται ρακεμικό τρυγικό οξύ, αυτό είναι καλό :)

Ω και 2 άλλα θέματα με απασχολούν. Επειδή είμαι άπειρος, δεν ξέρω πραγματικά αν πρέπει να περιμένω τοξικές αναθυμιάσεις και αυτό με ανησυχεί λίγο.

Το δεύτερο είναι για το πώς θα απαλλαγώ από τα υπολείμματα της σύνθεσης. Έχει κανείς καλές, περιβαλλοντικά ασφαλείς επιλογές σχετικά με αυτό; Δεν θέλω να δηλητηριάσω κανένα ψάρι ή κάτι
τέτοιο. Βρήκα το νήμα σχετικά με αυτό :)

Thx, μείνετε ασφαλείς.

Επεξεργασία: τυπογραφικό λάθος
 
Last edited:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Ένας ελικοειδής πυκνωτής αποδίδει το ίδιο με έναν ελικοειδή πυκνωτή;
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε διαφορετικούς συμπυκνωτές παλινδρόμησης
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Μπορώ να πλύνω το p2np με ασετόν;
Έπλυνα 500g με 1000ml iso αλλά το προϊόν βγήκε καφέ ακόμα, με το iso να είναι μαύρο, επαναλαμβάνω μέχρι να αφαιρεθεί όλο το καφέ;
 

savantmic

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Ευχαριστούμε πολύ για την εξήγηση και το βίντεο. Ανυπομονώ να ξεκινήσω την πρώτη μου δοκιμή. Απλά πρέπει να ξέρω το κόστος από όλα τα στοιχεία που χρησιμοποιούνται σε αυτό το παράδειγμα και το μέρος όπου μπορώ να παραγγείλω . Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
προς όλους τους συναδέλφους χομπίστες που είναι περίεργοι να δοκιμάσουν αυτό, να προειδοποιήσετε, οι ενώσεις του υδραργύρου είναι αρκετά επικίνδυνες για να τις χειριστεί κανείς και θα πρέπει να κάνει κάποιες προφυλάξεις πριν κάνει πειράματα με αυτές. αλλιώς μπορεί να καταλήξετε με ασυγκόλλητα μπουκάλια γεμάτα τοξικά απόβλητα να καπνίζουν διαρκώς στο πολύ μικρό διαμέρισμά σας, αναρωτώμενοι αν είστε ήδη τρελοί χασάπηδες.

Ένιωσα ότι αυτό έπρεπε να ειπωθεί.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Τώρα στις δικές μου εμπειρίες με πολύ υποβαθμισμένες συνθήκες. Είχα μόνο καθαριστικό με βάση το υδροξείδιο του νατρίου _με βάση_ το καθαριστικό. Αυτό που αποτελείται επίσης από σφαιρίδια αλουμινίου και κάποια πράγματα από πυρίτιο που έχω ήδη ξεχάσει. Επειδή δεν μπορούσα να αγοράσω, έκανα κάποια έρευνα η οποία κατέληξε στο συμπέρασμα ότι ίσως δεν θα έβλαπτε την αντίδραση. Με όχι πολλές χημικές γνώσεις. Έτσι προχώρησα και το αλκαλικό διάλυμα έμοιαζε πολύ διαφορετικό, με υπολείμματα αλατιού και Al. Αφού στο βήμα που χρησιμοποιείται το αλκαλικό διάλυμα. το Al που έχει απομείνει από την αναγωγή θα υπάρχει ούτως ή άλλως, δεν θα βλάψει, παρακαλώ διορθώστε με. Δεν μπόρεσα να βρω τίποτα για την άλλη ένωση εκτός από το ότι δεν είναι πολύ δραστική.

Επίσης, δεν σκέφτηκα αρκετά καλά τη διάθεση και ακόμη και την αποθήκευση κατά τη σύνθεση. Ενθουσιάστηκα λίγο και ήθελα να δοκιμάσω. Επιπλέον δεν είχα κατάλληλο δωμάτιο, όλα ήταν μικρά και γεμάτα με εύκολα αναφλέξιμα υλικά. Έτσι έφτιαξα έναν αυτοσχέδιο απορροφητήρα και προσπάθησα να μείνω σε μια μεγάλη γυάλινη πλάκα στο πάτωμα με τα πάντα. Φυσικά, έχυσα κάποιο τοξικό διάλυμα AlHg. Κυρίως στην πλάκα, νομίζω. Απλά σχεδίαζα να ερευνήσω τη διάθεση εκ των προτέρων, οπότε πανικοβλήθηκα λίγο έχοντας καθόλου στοιχειακό θείο για να το κάνω τουλάχιστον αδιάλυτο, οπότε απλά μούσκεψα το μεγαλύτερο μέρος του με κάποια πετσέτα και συνέχισα.

Εντάξει, λίγο μπερδεμένος, επίσης είχα μόλις το max. 1l στρογγυλές γυάλινες φιάλες ή φιάλες erlenmeyer και μερικές ακόμα μικρότερες. Οπότε απλά μισοποίησα όλες τις ποσότητες γνωρίζοντας ότι θα έπρεπε να έχω κάνει υπολογισμό με βάση το mol.

Έτσι, η συγχώνευση AlHg μου δούλευε καλά, με την ποσότητα νιτρικού υδραργύρου στο μάτι. (Δεν ήθελα να μπλέξω περισσότερο από όσο χρειαζόταν με αυτή την ένωση). Αν και πήρε αρκετά πολύ χρόνο και εξακολουθεί να αντιδρά όταν ρίχνω νερό σε αυτό ξανά και ξανά, είναι αυτό φυσιολογικό; Έτσι περίμενα και έριχνα περισσότερο νερό μέχρι να μην αντιδράσει (τόσο πολύ, δεν θυμάμαι λεπτομερώς). Μπορεί αυτό να προέρχεται από το κολλώδες Al; Το έκοψα με ψαλίδι και κόλλησε μεταξύ του από την πίεση. Αλλά επειδή ήταν αρκετά σκούρο και με μικρές φυσαλίδες προχώρησα.

Στη συνέχεια πρόσθεσα το 1p2n, 5g σε 50ml iso και 25ml οξικό αιθυλεστέρα και ήμουν σε εγρήγορση για την επιθετική αντίδραση, αλλά δεν συνέβησαν και πολλά, μετά από λίγο έδωσα θερμότητα με υδατόλουτρο, συνέβη κάτι, αλλά έμεινε πολύ ήπια ενεργή οπότε έδωσα θερμότητα μέχρι να μην υπάρχει πια αντίδραση. Φαινόταν σωστό, αν και δεν είχα πραγματικό συμπυκνωτή, απλά κρατούσα^^ ένα μπουκάλι από πάνω. Το αμάλγανο φαινόταν ίδιο με πριν, για μένα, δεν ξέρω. Το φιλτράρισα και έριξα το αλκαλικό διαλύτη μέσα σε αυτό. Μετά μάζεψα το βασικό στρώμα με μια σύριγγα, πολύ μικρή, πήρε μια αιωνιότητα.

Το παρασκεύασμα του άλατος μετά... Ξέχασα να διαλύσω το ταραρικό οξύ που πήρα και απλά έριξα κάτι κρυστάλλους βασικά και μετά θυμήθηκα ότι έπρεπε να είναι διάλυμα και έριξα aceton μέσα (μάλλον δεν δουλεύει). Αλλά αμέσως μετά που έριξα τους κρυστάλλους του οξέος μέσα, άρχισε να χτίζει περισσότερους κρυστάλλους, το ασετόν δεν άλλαξε πολύ. Μέτρησα το pH και πήρα κόκκινο, οπότε το υπεροξίνισα, γαμώτο, σκέφτηκα να βάλω λίγη βάση μέσα για να εξουδετερώσω πάλι. Αλλά στην πραγματικότητα έριξα οξικό αιθυλεστέρα σε αυτό. Το οποίο συνειδητοποίησα λίγο αργότερα, όταν συνειδητοποίησα ότι πήρα μόνο αυτό το ηλίθιο αναμεμειγμένο υδροξείδιο του νατρίου. Μέτρησα ξανά το pH και παραδόξως δεν ήταν πια τόσο κόκκινο οπότε ήλπιζα το καλύτερο και πήγα σε διήθηση για την οποία χρησιμοποίησα φίλτρο τσαγιού και το άφησα να στεγνώσει στη συνέχεια.

Παραδόξως φαινόταν πολύ λευκό και όπως θα έπρεπε, οπότε προχώρησα να δοκιμάσω λίγο και καίει τόσο πολύ, που είναι αρκετά άχρηστο. Ελπίζω ότι η επανασυσκευασία θα βοηθήσει εδώ. Αλλά και η απόδοση είναι πολύ καλή για να είναι αληθινή, γύρω στα 3,5γρ από 5γρ - είναι το τρυγικό βαρύτερο από άλλα άλατα; Επίσης η επίδρασή του δεν ήταν όπως αναμενόταν, ήμουν αρκετά κουρασμένος και έχω ανοχή από τη συνταγή, αλλά ναι... δεν ξέρω. έχω απλά bunk που καίει σαν κόλαση; κανείς ιδέες;

edit: η απόδοση είναι χωρίς την εξαγωγή λάσπης, μόνο το ανώτερο στρώμα.

edit2: σχετικά με γρήγορες ιδέες για το πώς να απορρίψω αυτές τις άσχημες φιάλες που τοξικοποιούν το διαμέρισμά μου θα ήμουν πολύ χαρούμενος. μια φιάλη hdpe θα κρατήσει όλα τα υπολείμματα αναμεμειγμένα μαζί; Πιθανώς όχι η ανάμειξη θα ήταν καλύτερη, αλλά σε αυτό το σημείο πρέπει πρώτα απ' όλα να τα βγάλω από το σπίτι μου.
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
Η αμφεταμίνη μου δεν παίρνει δύναμη.

Μείωση Al/hg, ποιος μπορεί να με βοηθήσει;
 

Albul

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Εννοείτε ότι δεν είναι ισχυρό όταν όλα είναι έτοιμα;
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
γράψτε σε PM, ίσως ατελής αναγωγή, και έχετε πολλή οξίμη στο τελικό
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Έκανα τη σύνθεση και η απόδοση είναι 1 γραμμάριο, γιατί
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
πού βρίσκεται το πρόβλημα ?
 

Albul

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Με πόση p2np ξεκινήσατε;
 

DannyDani43

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 27, 2022
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας, με τι μπορώ να αντικαταστήσω τον νιτρικό υδράργυρο και το θειικό οξύ;
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Το θειικό οξύ μπορεί να αντικατασταθεί με φωσφορικό οξύ.
Ο νιτρικός υδράργυρος δεν μπορεί να αντικατασταθεί σε αυτή τη σύνθεση, αλλά μπορεί να παρασκευαστεί εύκολα.

Στείλτε μου προσωπικά μηνύματα αν χρειάζεστε βοήθεια με αυτή τη σύνθεση
 
Last edited:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
10 γρ.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Το p2np δεν αντιδρά καλά με τον νιτρικό υδράργυρο και το αλουμίνιο. Μπορώ να το βάλω στη φλόγα
 
Top