Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Εντάξει για να στεγνώσει το ipa/H₂SO₄ με MgSO₄; Νομίζω ότι αυτό που μπορώ να πάρω είναι 92-96% h2s04
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
. Κατά τη μείωση της ποσότητας του p2np σε 5g. Ποιες είναι οι σωστές αναλογίες άλλων αντιδραστηρίων.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Κλιμακώνονται γραμμικά, άρα τα μισά από όλα. η παλινδρόμηση δεν είναι υποχρεωτικό να συμβεί για να γίνει η αντίδραση, αν ελέγξεις σωστά την αντίδραση σε κατάλληλη φιάλη με μοσχάτο συμπυκνωτή δεν θα φτάσει καν σε παλινδρόμηση, ειδικά με 5g. αν όμως η αντίδραση δεν ξεκινάει καθόλου με την προσθήκη του προπένιου σου, θα έλεγχα ίσως : αν το αμαλαγάμ έγινε σωστά, την καθαρότητα των πρώτων υλών μου (ειδικά του προπένιου). και ffs χρησιμοποίησε αποσταγμένο.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Κανονικά, δεν στεγνώνει κανείς καθόλου το συμπυκνωμένο θειικό οξύ, αλλά το χρησιμοποιεί για να στεγνώσει τον εαυτό του.

Αν αναμείξω 1ml H2SO4 96% και 5ml ξηρό IPA για τιτλοδότηση, έχω περίπου 0,04ml νερό στο διάλυμα. Σε μια τέτοια διαστάλαξη νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιηθεί ξηραντικό.
Σίγουρα δεν θα κάνει κακό, αλλά είναι αμφίβολο αν θα λειτουργήσει.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18

Αν δεν αρχίσει να φουσκώνει και να θερμαίνεται με αλουμινόχαρτο, τότε sum-ting-wong
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Έχω προβλήματα με την αναγωγή PMK all/hg, έχω μια μεγάλη ποσότητα μη αντιδρώντος αλουμινίου που έχει απομείνει μετά από ένα rxn κετόνης 240g. Το δοχείο θερμάνθηκε μόνο του με παλινδρόμηση σε περίπου 65c και έπεσε στους 40c κατά τη διάρκεια 90mins. Στη συνέχεια εφαρμόστηκε θερμότητα για να ανέβει στους 50-60c για 3-4 ώρες.

Χρησιμοποιήθηκαν ταψιά για πίτες και κόπηκαν σε μικρές λωρίδες 1 cm και προστέθηκε περίσσεια 10% σε γραφή οσμίου. Μετά τη βασικοποίηση το ai μειώθηκε. Στη συνέχεια τα αγαθά εκχυλίστηκαν με τολουόλιο και ξεπλύθηκαν με διάλυμα naoh. Ελπίζω για τουλάχιστον 100g yeild. Αν όχι, τότε την πάτησα και θα πρέπει να εξοικονομήσω περισσότερα χρήματα για ένα άλλο rxn και απλά να χρησιμοποιήσω αλουμινόχαρτο ώστε να φαγωθεί.

Θυμάμαι ότι είχε μείνει ίσως 50% ai. Αυτό ήταν 100% αλουμίνιο μιας χρήσης ταψιά ψησίματος. Περίμενα περίπου 45-60mins για να ξεκινήσει η αμαλγάματα και μόνο μερικά κομμάτια επιπλέουν, υπέθεσα ότι είναι επειδή είναι παχύτερο ai..αλλά υπήρχαν φυσαλίδες που συνέβαιναν το διάλυμα είχε μια ασημένια εμφάνιση.. Φαινόταν έτοιμο. Και το rxn θερμάνθηκε στους 65c από μόνο του, οπότε είμαι σίγουρος ότι ήταν έτοιμο... ίσως πρέπει απλά να βάλω αέριο και να δω την απόδοση... έχω την αίσθηση ότι θα είναι κακό lol. D
Το όσμιο προσθέτει ήδη επιπλέον αλουμίνιο; Ίσως πρόσθεσα υπερβολικό στην υπερβολική ποσότητα lol. Εν πάση περιπτώσει νομίζω ότι το παχύ φύλλο θα είναι εντάξει για μείωση 200-300g. Μακάρι να το συνειδητοποιούσα αυτό και να έμενα με το αλουμινόχαρτο σε αυτά τα μεγαλύτερα rxns... αλλά έτσι μαθαίνω. Αν η αντίδραση πήγε στους 65c με τα τηγάνια Al τότε με το αλουμινόχαρτο μπορεί να είναι πολύ εξώθερμο σωστά; Έτσι το πάχος του Al μου μπορεί να είναι στο σημείο και ίσως πρέπει να αφήσω το αμάλγαμα περισσότερο μέχρι να επιπλεύσουν όλα τα κομμάτια; μου φάνηκε σαν να πήγαινε και να ξεκίνησε η εξώθερμη αντίδραση.

Αν έχω σπαταλήσει αρκετό υλικό και χρόνο προσπαθώντας να αναβαθμίσω την κλίμακα και κάθε φορά που παίζω με παχύτερο Al, ενώ σκέφτομαι ότι θα πρέπει να μείνω σε ίσως ένα παχύτερο φύλλο, με αυτόν τον τρόπο όλα καταναλώνονται και οι θερμοκρασίες μπορεί να ανέβουν σαν 75c αλλά μπορώ να το ψύξω για να το κρατήσω κάτω από 70 χωρίς πρόβλημα. Αν ήξερα για τη διαδρομή NMF πριν από την προετοιμασία για τη διαδρομή οσμίου, τότε θα χρησιμοποιούσα NMF και νομίζω ότι θα είχα λιγότερα προβλήματα.
Θα αναφέρω πίσω με την απόδοση στο τρέξιμο του ταψιού πίτας.
 
Last edited:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Το προϊόν βγήκε με μένα σαν τρίχα!
 

Attachments

  • kJhpaUsmFy.jpeg
    kJhpaUsmFy.jpeg
    717.7 KB · Views: 423

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Συγγνώμη, τι εννοείτε με τον όρο sum-ting-wong
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Ποιο είναι το κατάλληλο πάχος του φύλλου αλουμινίου;
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
ΙΜΟ οποιοδήποτε φύλλο αλουμινίου πάχους Al είναι καλό ανάλογα με την κλίμακα σας. Κατάστημα αγόρασε χοντρό φύλλο αλουμινίου για να κάνει μικρής κλίμακας και ακόμη μεγαλύτερες αντιδράσεις, αλλά το All granules ή Al fine CNC shavings φαίνεται ωραίο.

Δεν είμαι.εξοικειωμένος με την αμφεταμίνη, αλλά αυτό θα μπορούσε να είναι ο παράγοντας ξήρανσής σας ενδεχομένως. Αν είναι η ζύμη σας, τότε μου φαίνεται εντάξει.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Χρησιμοποίησα πυκνωτές σε αυτή τη σύνθεση ή υπάρχουν συγκεκριμένοι πυκνωτές; Σας ευχαριστώ πολύ.
 

AstekPL

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
η σύνθεση πραγματοποιήθηκε όπως στην ταινία, το προϊόν δεν έχει ισχύ. Τι πρέπει να γίνει;
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Το προϊόν έχει αλμυρή γεύση ή είναι πικρό;
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Όταν δοκιμάζετε το προϊόν στην αρχή, θα έχει πολύ αλμυρή γεύση και στο τέλος θα εμφανιστεί η γεύση αμφεταμίνης
 

Catweazle

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας
Θα ήταν κατάλληλος διαλύτης το dcm ή το χλωροφόρμιο.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Η ισοπροπανόλη είναι εντάξει, υποθέτω;
ξεπλένουμε το μπαλόνι, και βάζουμε το αποτέλεσμα στο λεπτό κόσκινο για να πάμε με τα υπόλοιπα πριν την αλκαλοποίηση ?
δεν χρειάζεται να εξατμίσουμε την ισοπροπανόλη ή κάτι τέτοιο ? :) (καμία ιδέα για τη μέγιστη ποσότητα ισοπροπανόλης που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για το ξέπλυμα?)
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Μπορεί να πρόκειται για θειικό νάτριο... Η αντίδρασή σας μπορεί να μην έχει ολοκληρωθεί πλήρως. Είχα το ίδιο θέμα στην αρχή, είχα και Na2SO4 και άλλα. Η λύση ήταν να μην ξεπλύνεις το αμάλγαμα (απλά να στραγγίζεις το νερό) και επίσης ο κανόνας μου για την ετοιμότητα είναι όταν όλο το Al βγει στην επιφάνεια και μπορείς να ακούσεις και έναν ήχο τσιτσίματος. Εμφανίζονται επίσης μικρές φυσαλίδες. Τότε είναι που θεωρώ το αμάλγαμα έτοιμο, και αυτό έλυσε το πρόβλημα της έλλειψης αντίδρασης. Η απόδοσή μου κυμαίνεται συνήθως μόνο γύρω στο 50%, αλλά από τότε δεν είχα ποτέ μη αντιδραστικό αμάλγαμα.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Με συγχωρείτε . Αλλά δεν χρησιμοποιήσαμε θειικό νάτριο σε αυτή τη σύνθεση. Ποια είναι η σχέση του με το θέμα; Αν μου επιτρέπετε, παρακαλώ εξηγήστε μου περισσότερα. Δεν κατάλαβα την ιδέα. Σας ευχαριστώ.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Γεια σας, δεν είμαι σε καμία περίπτωση ειδικός, οπότε άλλοι μπορεί να το επιβεβαιώσουν ή να το διορθώσουν, αλλά όταν προσθέτετε θειικό οξύ (H2SO4) στο μείγμα αν δεν υπάρχει βάση αμφεταμίνης (δηλαδή δεν έγινε η αναγωγή) τότε το SO4 μπορεί να σχηματίσει άλας με το νάτριο (Na). Το νάτριο υπάρχει στο διάλυμα από το NaOH που προστέθηκε νωρίτερα.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Προς τους ειδικούς: Τι συμβαίνει αν χρησιμοποιήσουμε περισσότερο φύλλο αλουμινίου στην αντίδραση; Θα μπορούσε να αυξήσει την απόδοση;
 
Top