Syntéza fenylacetonu (P2P) z benzaldehydu s butanonem

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Moc děkujeme za snadný a podrobný popis syntézy!
Jak je to s peroxidem vodíku, dal by se nahradit? V dnešní době je to opravdu kontrolovaná chemikálie a je mrcha si ji syntetizovat sám. Je tam hlavně jako katalyzátor v reakci mezi ledovou kyselinou octovou a 3-methyl-4-fenyl-3-buten-2-onem, že? Co by mohlo být dobrou náhradou?
 
Last edited:

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Vyplatí se hledat v různých internetových obchodech nebo běžných kamenných obchodech, které prodávají H2O2 pro pěstování rostlin.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Všichni tvrdí, že tato metoda má nedostatky. Dosáhl někdo touto metodou skutečně významných výtěžků?
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
P2P můžete také destilovat s vodou, ale je to velmi pomalé. Methyl-fenyl-nutenon však MUSÍTE destilovat ve vakuu, protože je v něm značné množství svinstva a MPB s vodou nedestiluje.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Tohle byly jen moje polymerizované P2P kecy! A já jsem nedokázal vydestilovat svůj P2P. Proto můj Leuckart nefungoval ani jednou, když jsem se o to pokoušel, a panečku, já se snažil. :)
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Když jsem extrahoval P2P ethylacetátem, přidal jsem do něj trochu sušícího činidla a uložil ho do lednice.
Podíval jsem se na kapalinu, a když byla asi 3 hodiny i lednici, spodní vrstva byla plná čirého oleje.
Je to můj P2P? Můžu tímto způsobem opravdu extrahovat?!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Byla jsem jen voda na dně. Ale můj P2P byl v ethylacetátu.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
ALE všechno to šlo do háje, protože to NEBYLO P2P. P2P není rozpustný v ethylacetátu. Myslím, že to byl nějaký jiný produkt, protože jsem provedl hydrogenaci acetoxy, špatně. Acetoxyfenylpropen je myslím rozpustný v ethylacetátu. Opravte mě, pokud se mýlím. Teď je všechny rozpouštím v xylenu, protože jsou oba rozpustné v xylenu, takže také ušetřím peníze.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
P2P je velmi dobře rozpustný v EtOAc - ethylacetátu. Je také rozpustný v benzenu, toluenu, xylenu, éteru, DCM, ale je jen málo rozpustný v Naftu alias Shellsolu alias Wundbenzinu/Reinigungsbenzinu. Směs ethylacetátu a nafty 50/50 funguje skvěle.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Před časem jsem četl nějaké "údaje", že je jen málo rozpustný v ethylacetátu. OK. Děkuji.
Ale teď už jsem v pohodě. Děkuji OrgUnikum za odpověď i za mou hydrogenaci P2P. Nyní to šlo velmi dobře, s přidáním dalšího roztoku k bázi, při hydrogenaci acetoxyfenylpropenu. Získal jsem žlutý, velmi "medově" páchnoucí roztok v xylenu. Je to poprvé, kdy roztok není červený, protože jsem se řídil vašimi pokyny k přidání většího množství roztoku. Děkuji!
 

Ketaholiker

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Jul 28, 2024
Messages
10
Reaction score
0
Points
1

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Všechna tato činidla k výrobě 3-Methyl-4-fenyl-3-buten-2-onu jsou volně prodejná.
Nebudu jmenovat žádnou značku pro získání toho benzaldehydu, protože "oni" je z těch regálů okamžitě stáhnou. Nebo, i když se v tom mýlím, je lepší být trochu opatrný, pokud jde o ty vzácné reagencie.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
ALE, podívejte se na benzohydy z regálů s umělými aromaty v obchodech.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Skvěle si to vyzkoušejte.
Krok 1, probíhá.
45 g benzaldehydu + 200 ml M.E.K probublává plyn HCL z 25 ml H2SO4 přes 25 ml kyseliny chlorovodíkové. Asi za 30min se zbarvil do jasně červené barvy, nyní mícháme.
R83Rkq0cXl
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Nyní, když mám více než 100 gramů vody a kyselin/ zásad -čištěných, ale vlhkých MPB (nasbíraných z několika reakcí),
se chystám vysušit krystalický roztok na krystaly, které se při pokojové teplotě neroztaví. Mohu zveřejnit obrázek tohoto postupu a mohu zveřejnit i obrázek acetoxyfenylpropenu s výtěžky.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
To je ten olej (100 gramů) s mou kyselinou peroctovou ve 21:00 hodin. Bublá při pokojové teplotě.XW7imVvhtZ
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Nevím, proč se tento obrázek posunul stranou, ale jsou na něm vidět ty bubliny a
chladnou barvu, jakou získávám vždy při peroxidačním procesu. Doba oxidace byla 24,5 hodiny.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Z těchto 100 gramů MPB jsem získal 100 gramů acetoxyfenylpropenu. Teď jsem šťastný!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Když dám roztok P2P v xylenu do ledničky, vyjdou z něj nějaké částice. Patří tyto částice do P2P, nebo je mohu odfiltrovat? Naposledy jsem je odfiltroval. Byla to chyba, nebo je rozumné je znovu odfiltrovat? Roztok je stále surový a není přečištěný.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Musím upřesnit, že to nejsou jakoby malé částečky (moje rezavá angličtina), ale jakoby hmota, která mi spadne na dno kádinky v lednici. Při pokojové teplotě se tyto kousky již nerozpouštějí. Může mi to někdo vysvětlit a poradit, prosím? Byla bych moc ráda, protože nechci udělat žádnou chybu, 'protože mám teď v roztoku tolik P2P.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Roztok jsem promyl ~ 12% roztokem HCL x 4. a získal jsem téměř čirý roztok. Promýval jsem mnohokrát také vodou. Sušil jsem pomocí MgSO4.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Produkt oxidace BV, vinyl-acetát, je mísitelný s xylenem, P2P vzniklý hydrolýzou je také mísitelný s xylenem, takže cokoli, co z něj vypadne, je prostě svinstvo. Filtrace je nutností, pokud některý z vašich meziproduktů nebo konečný produkt v rozpouštědle není čirý, ale zakalený nebo kalný.
 
Top