Syntéza fenylacetonu (P2P) z benzaldehydu s butanonem

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Všichni tvrdí, že tato metoda má nedostatky. Dosáhl někdo touto metodou skutečně významných výtěžků?
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Tuto metodu jsem použil mnohokrát. Trochu upraveno. Nejlepší výsledky, kterých jsem dosáhl, bylo 30 ml P2P ze 100 ml benzaldehydu. Také znám několik lidí, kteří tuto reakci hodně zkoumali; jejich nejlepší výsledky byly kolem 35 ml P2P.

Pracovní metoda:

1. Methyl-fenyl-butenon připravený následujícím způsobem: 500 ml benzaldehydu se smíchá s 1000 ml MEK. Směs se zchladí ve vzpěře naplněné ledem na teplotu kolem +5 stupňů.
2. K tomu se přidá vodný roztok HCL 35-37 % (je třeba přidat 100 g čisté HCL, což odpovídá asi 286 ml 37 % HCL).
3. Promícháme a necháme v kbelíku s ledem přes noc, aby led roztál.
4. Počkejte ještě 24 hodin
5. Přendejte ji do dělicí nálevky, spodní vrstvu vyhoďte.
6. Tmavě hnědočervenou směs promyjte 500 ml vody, vodu zlikvidujte.
7. Destilujte vše, co se vaří při teplotě pod 150 stupňů za atmosférického tlaku, a zlikvidujte.
8. Zbytek destilujte ve vakuu, abyste získali žlutý olej.

Tento olej při stání do týdne ztmavne.


Bayerův-Villigerův:
1. 100 ml výše připraveného oleje přidejte do směsi 300 ml ledové kyseliny octové a 100 ml 50% peroxidu vodíku.
2. Zahřejte a míchejte při teplotě 55 stupňů.
3. Po zahájení reakce teplota stoupne nad 55..60 (asi 1..2 hodiny) : to je indikace k vypnutí ohřevu. Pokud teplota vystoupá na 70, pak baňku trochu ochlaďte pod tekoucí vodou.
4. Míchejte, dokud teplota neklesne zpět na 50..55 stupňů, pak ohřev opět zapněte.
5. Míchejte a zahřívejte po dobu 6 hodin
7. Směs přelijte do 1 l vody, 3x extrahujte 100+100+100 ml DCM.
8. Oddestilujte DCM


Zmýdelnění:
1. Bayerův-Villigerův produkt z předchozího kroku vložte za míchání do baňky. Pomalu přidejte
roztok NaOH (30 g NaOH, 250 ml vody, 250 ml ethanolu). Pomalu, tj. po kapkách, asi 3..5 kapek za sekundu. Směs získá červenooranžovou barvu

2. Na konci přidávání by pH mělo být vyšší než 12
3. Do směsi přidejte kyselinu octovou (libovolné procento) až do neutrálního pH. Směs se změní na žlutou
4. Přelijte ji do 1 l vody a 3x extrahujte 100+100+100 ml DCM.
5. Oddestilujte DCM a stopy ethanolu za atmosférického tlaku
6. Destilujte P2P ve vakuu.
7. V baňce zůstane spousta dehtu.
 
View previous replies…

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Pane učiteli, s vaší metodou jsem neuspěl! Musím při zahřívání a míchání 100 ml oleje, 100 ml peroxidu vodíku a 300 ml ledové kyseliny octové refluxovat? Reflux jsem nepoužila a extrahovala jsem přehradou, zůstala jen tmavěji zbarvená spodní vrstva kapaliny.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Svůj P2P jsem již 2krát promyl a stále je červeně zbarvený, když se celý (~20 ml) nachází v mé odměrné baňce.
Když byl v mé pyrexové misce, byl čiré barvy, a když byl zapíchnutý v přístroji, ze kterého jsem ho vyndávala, byl žlutě zbarvený.
Je to normální? Je ve formě oleje a vůně je velmi podobná medu.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Když zavedu chlorovodík, také zčervená
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Přidání vody do Leuckartovy knihy? Nebo proč?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Postupně jsem nyní zahříval asi 5 hodin. Moje reakční teplota je nyní asi 3 hodiny 160 C (můj digi-metr je mimo baňku). Jsem připraven na 24hodinovou reakci, ale co myslíte, kolik hodin bych to měl zahřívat. Mám tam katalyzátor AlCl3, formamid, můj P2P a kyselinu mravenčí s vroucími kameny.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Teď už je to asi 25 hodin ~ 155 C, ale stále nejsem hotový.
Dobré bublání stále probíhá.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Refluxování jsem ukončil ve 27:00 hodin. Zbyl mi černý velmi hustý olej, který je cítit po aminu. Čekám jen na zítřek, až dostanu rozpuštěné látky, abych mohl pokračovat.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Pane učiteli, pokud má můj přístroj pouze 1000 ml, jak mám postupovat?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dokážete správně přeformulovat otázku? Není srozumitelná.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Můj přístroj má maximálně jen 1000 ml a mám všechny odborníky na tuto metodu syntézy. Odpovědět mi můžete pouze vy. Děkuji vám. Jsem nesmírně vděčný
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Krok 2: Do baňky se nalije 10 litrů kyseliny octové. Jak lze ještě naplnit jiná rozpouštědla
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Proč jste na tomto fóru nebo na těchto webových stránkách? Jsem prostě zvědavý.
 
View previous replies…

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Chci se dozvědět, jak syntetizovat fenylaceton při syntéze amfetaminu
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
No, co na to říct. Nejprve vám doporučuji , je přečíst si nějaké chemické knihy, například Uncle Fester Secrets of Methamphetamine Manufacture vol.8. Začněte odtamtud. Čtěte a učte se, abyste se nemuseli ptát na základní otázky, které se vám mnozí z nás nebudou obtěžovat sdělit, protože odpovědi na takové základy by zabraly tolik času, že by se z toho stala práce. Takže musíte číst, abyste vůbec mohli přemýšlet o výrobě amfetaminů.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Děkujeme za vaše vedení, pane učiteli
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Našel jsem mnoho metod syntézy fenylacetonu, pouze tuto metodu. Mám pouze materiály, ale přístroj je pouze 1000 ml. Může mě učitel naučit
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28


Ahoj

Jaká je čistota získaného p2p?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Na tuto reakci jsem se podíval dříve, když jsem si uvědomil, že Ace hardware má methyl ethyl ketonee na skladě. Tzv. butanon
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Tam, kde žiji, se dnes prodává pouze ve formě spreje. V 90. až 2000. letech byl v železářstvích příležitostně tekutý a myslím, že brzy zmizí i z obchodů na netu, protože jsem ho nikde nenašel z regálů železářství. Proto pokračuji v P2P tímto způsobem. Navíc je to poměrně jednoduchý synťák, když se to člověk párkrát naučí.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
No a tady už ji také přestali prodávat. Náhražka MEK je na každém regálu, ale já mám ethylacetátu tolik, že mi vydrží (to je to, co to je)Ace vám ho prodá sud. Ace měl VM&P louh kyselinu sírovou kyselinu morovou (HCL) MEK ethylacetát, diethylether a 10 dalších věcí, které se špatně shánějí. Xylen na skladě (myslím, že je to ta směsná odrůda) toluen MOŽNÁ (opravdu se vybíral z regálů) trichlorethylen (chorinovaný čistič brzd) na čištění gaku z vašeho sudafedu ...
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Protože nemám tak velkou nádobu, byl by pokus stále úspěšný, kdybych materiál přeměnil na jednu pětinu.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Mohu se zeptat, jak dlouho trvá, než učitel míchá a chladí při teplotě 0 stupňů?
 
Top