Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí Al/Hg (video)

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Lze použít i jiné typy kondenzátorů, ale pro tuto reakci se nejlépe hodí Allihnův kondenzátor.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
qnW2G8c.gif


Poprvé a vyšlo to. Co si o tom myslíte?
 

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2022
Messages
20
Reaction score
12
Points
3
Woww congratz man
Prosím, řekněte mi, jak to všechno jde, použitá množství, reakční doba, použité laboratorní/domácí vybavení
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Vše máte k dispozici v hlavním příspěvku, stačí postupovat podle pokynů. Měl jsem několik neúspěchů, když jsem v baňce vyrobil směs s hliníkem a 1-fenyl-2-nitropropenem a dalšími. Reakce byla dost prudká, byla to moje první zkušenost s chemií a je pravda, že mě to trochu vyděsilo. Látka zůstala velmi pevná, když jsem se ji snažil propustit přes sítko. Zvážil jsem ji a získal jsem 55% výtěžek hlavní látky.

Ale nechám to dnes večer vyvětrat a zítra to znovu zváţím, abych zjistil, zda se udrţel předchozí výkon.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
O kolik by bylo možné touto metodou škálovat výrobu, aniž by to poškodilo výkon o 60-70 %?

Jaké vybavení by bylo potřeba? Rád bych zvýšil výrobu na minimálně 50 g na jedno vaření.

Škálují se všechny složky stejně?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Produkt vypadá docela čistě, přijměte mou gratulaci. S jakými výzvami jste se setkali? Možná máte nějaké otázky?
 
Last edited:

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
70% je dobrá výtěžnost
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Výzvou jako takovou bylo učinit první krok. Pak už jde všechno dobře. I když reakce při nalití obsahu do hliníkového amalgramu mě, přiznám se, trochu děsí.

Budu pokračovat v několika dalších syntézách s těmito poměry a množstvími, abych si to procvičil.

Položil jsem pár otázek kousek nad svým příspěvkem.

Jak moc by se dala výroba touto metodou škálovat, aniž by to poškodilo výkon o 60-70 %?

Jaké vybavení by bylo potřeba? Rád bych zvýšil výrobu na minimálně 50 g na jedno vaření.

Škálují se všechny komponenty stejně?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Ano, gratulujeme k syntéze!
Zvětšete reakční baňku a správně kontrolujte teplotu.
jak již dříve uvedl @William Dampier
 
Last edited:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Nemám mnoho zkušeností, ale 20litrovou baňku a množství k použití x10. Nebude ruční manipulace trochu složitá?

Co by bylo potřeba? Rotační odparku v ledové vodní lázni?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Ledová vodní lázeň a horní míchadlo. Ukázal jsem příklad, nejprve můžete provést 100 g a postupně zvětšovat svou syntézu, abyste se vyhnuli zkažení činidel.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Mohu místo alkalické vody použít destilovanou vodu?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Jedná se o směs kyseliny octové, p2np a IPA, ale objevila se z toho barva, proč?
Když víte, že p2np byl uložen v mrazáku? Co si myslíte o této směsi?
 

Attachments

  • ziEgbxtnj5.png
    ziEgbxtnj5.png
    240.7 KB · Views: 340
  • C0iu8PEYdA.png
    C0iu8PEYdA.png
    346.6 KB · Views: 379

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
p2np nízká kvalita nebo záměna s jinými činidly
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Přemýšlel jsem, jaké je správné množství dusičnanu rtuťnatého pro amalgamaci. Nemám dusičnan rtuťnatý ani chlorid rtuťnatý, takže musím použít metodu s kyselinou dusičnou, nicméně množství uvedené ve videu pro syntézu dusičnanu rtuťnatého je 5 ml, což je asi 25 % obsahu rtuti v teploměru.

Ve videu, které používá již vyrobený suchý dusičnan rtuťnatý, je uvedeno 0,1 g dusičnanu rtuťnatého. To odpovídá zhruba 62 mg rtuti. Ve videu o dusičnanu rtuťnatém/teploměru je navrženo, abychom použili 1/4 celkového množství (5 ml z 20 ml), což je nejméně 250 mg rtuti, pokud teploměr obsahuje 1 g. (obvykle se uvádí obsah rtuti mezi 0,6 a 3 g). To je poměrně značný rozdíl (X4).
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Další otázka. Můžete `přehnat` amalgamaci např. použitím příliš velkého množství dusičnanu rtuťnatého? Pokoušel jsem se vyrobit amalgám, ale nějak se mi rozpadl, celé se to stalo velmi rychle, dobře pod 15minut a z většiny mé fólie se stala `kal`. Nějaké tipy, jak poznat správný čas a jak reakci zpomalit? Omlouvám se, pokud je to něco zcela zřejmého, ale přesto se mi to podařilo pokazit, i když jsem sledoval příznaky jako bubliny atd.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ahoj Pattone, svým způsobem ano, protože jsi skutečně uvedl poměr 1300:1 pro Al:Hg, což zhruba odpovídá 0,1 g čistého Hg(NO3)2 uvedenému ve videu. Na druhou stranu stále nevím, proč je čerstvý dusičnan rtuťnatý uveden v jiném poměru, nebo (další možnost) kde se můj výpočet mýlí. To vlákno je velmi užitečné, děkuji za zamyšlení.
 
Top