Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí Al/Hg (video)

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Byla vložena do mrazáku a stala se takovou, je užitečná, nebo je poškozená?
 

Attachments

  • eDdy36CqfB.jpeg
    eDdy36CqfB.jpeg
    413 KB · Views: 381
  • 3neaqLW1fI.jpeg
    3neaqLW1fI.jpeg
    2.6 MB · Views: 414

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Mám takový kondenzátor a baňku, je vhodná pro tento proces syntézy?
 

Attachments

  • CfzsEmUTOi.jpeg
    CfzsEmUTOi.jpeg
    53.8 KB · Views: 363

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
S tím se opravdu nedá vypořádat. Kdysi jsem měl podobnou baňku/kondenzátor a byla také docela malinká, takže pokud je to stejná velikost, museli byste dost zmenšit. Máte nějaké jiné baňky?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Zkoušeli jste rekrystalizaci? Rozpustíte ji v téměř vroucí IPA (použijete jen tolik horké IPA, aby se rozpustila - to je velmi důležité), pak ji necháte pomalu vychladnout, a když se objeví krystaly, přefiltrujete ji. Patton má téma s podrobným návodem.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Šlo mi o to, že ve videu se liší množství HgNO3 (kde se používá prášková forma) a ve videu HgNO3, kde se čerstvě připravuje z Hg a kyseliny dusičné. V tom druhém je použito 5 ml, což je asi čtvrtina Hg z teploměru, tedy mnohem více než 0,1 g čistého dusičnanu rtuťnatého (který obsahuje 0,062 g elementární rtuti). Nevím, proč je tento rozdíl.
 

Louis Pasteur

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 17, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Dobrý den.

Mám problém s touto reakcí. Zkoušel jsem ji provést dvakrát. Používám laboratorní činidla a laboratorní sklo. Reagencie jsem úměrně zmenšila, protože používám 1l baňku. Problém se objeví, když se pokusím snížit P2NP pomocí amalgámu hliníku.

Připravím roztok P2NP a zahřívám ho jen natolik, aby se krystaly rozpustily.

Pomocí mlýnku na kávu rozemelu hliník na malé kuličky - jak je napsáno v přehledu o hliníkovém amalgámu (Al/Hg).
Po přidání HgCl2 přiliji 0,5 l studené destilované vody. O 10 minut později začne reakce.

Poprvé jsem čekal, až se přestanou tvořit malé bublinky a všechen hliník bude plavat, voda - zakalená šedá. Dvakrát jsem ji propláchl malým množstvím studené destilované vody, důkladně jsem ji vypustil. Přidala jsem roztok P2NP, žádná reakce neproběhla. Všiml jsem si, že P2NP částečně vykrystalizoval. Zkusil jsem reakci nastartovat teplem, ale bezvýsledně.

Podruhé jsem vodu z amalgámu vypustil, když se objevilo mnoho malých bublinek a většina hliníku se vynořila, voda byla zakalená do šeda. Ještě jednou - dvakrát jsem ji propláchl malým množstvím studené destilované vody, důkladně jsem ji vypustil. Po přidání P2NP byl výsledek totožný jako při prvním pokusu. Zahřívání směsi nepomohlo.

Co dělám špatně? Co bych měl změnit? Máte nějaké návrhy?
Budu vděčný za jakoukoli pomoc :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Možná je to důvod, proč jste ji vysušili. Naučte se tuto metodu.
 

habacha

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 19, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ano, je to užitečné
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Dobrý den,

Mám stejný problém, až na to, že jsem to zkoušel už nejméně 6krát. Žádná reakce. Pokud to nechám běžet tak dlouho, dokud je nějaká aktivita, pak Al zčerná a značně se zmenší jeho objem, po přidání P2NP/GAC/IPA `zmrzne` s nějakou žlutobílou sraženinou. Zahřátí, dokonce ani téměř k varu, nepomáhá. Pokud Amalgam pustím, dokud vše neplave a většina bublinek neustoupí, nedostanu žádnou reakci. Nyní mám spoustu P2NP, který rekrystalizuje. Možná používáme špatnou fólii?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Režim 5gm P2nP plechovky
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pokud si s proplachováním amalgámu dáte příliš načas a amalgám zcela zreaguje, může jednoduše chybět podnět k reakci. Změna by měla být provedena relativně rychle. Ze začátku jsem oplachování vodou vynechával a pokaždé se mi podařilo dosáhnout reakce. Teoreticky můžete přidat roztok P2NP do hliníkové fólie a poté rtuťovou sůl, a to zcela bez předchozího použití vody. Tato reakce se vždy podaří, ale měla by se používat velmi opatrně při větším množství, protože reakci již nelze chladit a kontrolovat. Také výtěžky jsou čistě otázkou štěstí. Zde nevzniká žádný vhodný amalgám pro redukci, vlastně se tak buduje toxická, žíravá a horká sopka. Ale raději člověk varuje lidi před tím, aby sami šli zcela bezradně do háje.
 

Louis Pasteur

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 17, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Dobrý den.

Reakci jsem provedl v menším měřítku - 1 g P2NP.

Když se hliník začal rozpadat na menší kousky(v důsledku míchání), vypustil jsem ho a pak jsem pokračoval přidáním 2 ml studené destilované vody. Roztok P2NP byl přidán. Reakce začala okamžitě. Žádné další problémy se nevyskytly. Výsledný produkt vypadal skvěle.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
To zní dobře, je to jen otázka času, nikdy nedosáhnete dokonalého amalgámu nebo dokonalé implementace P2NP. Roztok P2NP můžete také zahřát na 50 °C, aby se krystalky tak rychle nesrážely (tím se zabrání redukci amalgámem), také malé množství rtuťové soli by mělo být schopno reakci nepřímo znovu nastartovat, pokud v roztoku stále zůstává hliník.

Jinak cvičte a zase cvičte, dokud nebudete vědět, jak na to, není to opravdu těžké.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
P2NP má tendenci se rozkládat působením světla, tepla a kyslíku. Stává se hnědým/červenavým. Nejvhodnější skladování je při teplotě cca 5 °C ve tmě a dobře uzavřeném obalu. Zde existuje pouze možnost rekrystalizace se značným úbytkem P2NP.
Ve velmi malém měřítku by to bylo možné ano.
Myslím, že 5 g P2NP a 6 g Alu fólie, 50 ml IPA a 25 ml ledové kyseliny octové je na 250ml baňku příliš mnoho, zkuste 500-1000 ml, nebo s menší stupnicí 1 g P2NP.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
1) Ujistěte se, že používáte hliníkovou fólii bez dalších prvků.
2) Vyzkoušejte, jak vaše fólie reaguje se rtutí, dokud zcela nezmizí. Vizuálně vyhodnoťte jednotlivé kroky amalgamační reakce a zapamatujte si, ve kterém okamžiku je třeba rtuť propláchnout vodou.
3) Proveďte jednu redukční reakci bez promytí fólie a výsledky si pro srovnání zaznamenejte.
4) Příliš malé kousky fólie podporují velmi bouřlivou reakci Al+H2O a nemusí se vám podařit provést redukční reakci P2PN. Zkuste tedy zvětšit velikost kousků fólie.
5) Pokud jste fólii prali příliš dlouho, mohlo dojít k deaktivaci hliníku a jeho opětovnému pokrytí oxidovým filmem. V takovém případě musíte přidat část dusičnanu rtuťnatého a provést amalgamaci znovu. Někteří chemici, když vidí, že se redukční reakce zastavila a většina fólie zůstala nezreagovaná, přidají do baňky se všemi vloženými činidly, včetně roztoku P2NP, špetku dusičnanu rtuťnatého, a amalgamační reakce tak probíhá přímo s redukční reakcí.
 
Last edited by a moderator:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Jaký je správný způsob rekrystalizace p2np ?
 
Top