Синтез на фенилацетон (P2P) от бензалдехид с бутанон

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Дори и в умалена версия.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Излишъкът действа като разтворител за реакцията. По отношение на достъпността се опитайте да използвате концентрат от хранителен оцет. Но при излишък на вода трябва да помислите за допълнителен разтворител.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Няма проблеми
Няма проблем с намирането на 60% концентрация в големи количества. Това би ли било достатъчно, или трябва първо да го дехидратирам?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Да, по-скоро излишъкът от вода ще направи нестабилна киселина, освен ако не работи на място, но това едва ли ще стане навреме. Можете да опитате дестилация или екстракция.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Съществува и алтернативен маршрут. Използвайте водороден пероксид и калцинирана сода (натриев карбонат, Na2CO3) за създаване на натриев перкарбонат - силен окислител, какъвто е и пероцетната киселина. Реакцията ще бъде различна, но в крайна сметка със същия резултат.

Редактиране: по-скоро содата за хляб (NaHCO3) може да се използва за образуване на епоксид, последван от хидролиза (аналогична реакция на епоксидиране на Weitz-Scheffer)
 
Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
И така, мислите ли, че можем да направим 2-ацетокси-1-фенил-1-пропен с натриев перкарбонат ? някаква идея за рецептата ?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Не, това ще бъде различен маршрут. Ацетокси само с пероцетна киселина.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Здравейте, приятно ми е да се запозная с вас, аз съм нов участник тук от индонезия, бих искал да попитам всички химици, направих p2p от пенилоцетна киселина и олово и ледена киселина в бутилки от неръждаема стомана, получих почти 100% жълто и червено масло и вода, бих искал да попитам дали жълтото масло е пенилацетон и как да го измия от други замърсители, благодаря на всички химици, които са готови да отговорят на въпросите ми.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Здравейте, приятно ми е да се запозная с вас, аз съм нов участник тук от индонезия, искам да попитам всички химици, направих p2p от пенилоцетна киселина и олово и ледена киселина в бутилка от неръждаема стомана, получих почти 100% жълто и червено масло и вода, искам да попитам дали жълтото масло е пенилацетон и как да го измия от други замърсители, благодаря на всички химици, които искат да отговорят на въпроса ми.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Какво бихте предложили да използвате, ако хлороформът не е наличен?
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Ще приготвям газ hcl от сярна киселина и солна киселина, може ли някой да ми каже какво количество hcl и h2so4 са ми необходими? кога знам, че съм добавил достатъчно газ?
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Мога да ви кажа, че в същата тази реакция, намалена по мащаб, са използвали 200 г бензалдехид за 300 г МЕК. Не съм сигурен на кой от тези, на които базирате добавянето на газ, но те добавяха, докато сместа стане с 40 G по-тежка. Така че отново не съм сигурен дали можете да интерполирате това с бензалдехида или МЕК в зависимост от това каква везна използвате, но знам, че теглото е от добър източник. При тази реакция на този сайт те използват 50/50 бензалдехид MEK. Мога да се опитам да потърся и ще ви съобщя, ако намеря нещо конкретно
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Бих казал DCM, но може и да греша
Лесно можете да направите хлороформ и като реагирате със студена белина от 0*С с ацетон в стехиометрични количества с малък 10% иш моларен излишък на белина. в Nilered има видео.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Представете си колко бутилки белина би трябвало да използвате, за да направите хлороформа, необходим за някоя значителна реакция. Знам, че туленът работи отлично и тъй като е лесно достъпен, бих използвал именно него
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Видях видеото, но се интересувам главно от мащабно производство, получаването на 6 л хлороформ по този начин не е наистина евтино и ефективно. Вероятно ще се опитам допълнително да хлорирам DCM до хлороформ.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Някой опитвал ли е това с киселина на Каро вместо с ГАА?
Би трябвало да се получи много по-добър добив, поне предполагам, че съм чел това някъде, но не мога да намеря никакъв документ.

При перацетиновия метод GAA също ще бъде разтворител, но когато използваме киселина на Каро, предполагам, че нашият прекурсор няма да бъде разтворим в сместа H2SO4 H2O2. Имате ли представа кой разтворител може да се използва при Каро?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Бих бил малко предпазлив при смесването на кетон с каросова киселина ...
 

Drogan39

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 11, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Трябва да получим определено PH или нещо друго ?
ако правим метода в по-малки количества, това също е 1,5 ч?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Тук HCl работи като катализатор. Не е необходимо да достигате рН.
да
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Метил етил кетон има ли алтернатива

💝Благодаря на всички
 
Last edited:

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Ще опитам този синтез с дихлорметан (DCM). Не виждам това да е проблем, само че ще е по-тежък от водата. Има ли някаква причина да не се използва леснодостъпният DCM и да се синтезира хлороформ?
 
Top