Синтез на фенилацетон (P2P) от бензалдехид с бутанон

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Това е напълно осъществимо. Разбира се, това е вторият най-добър вариант, но водородният пероксид в концентрации над 3 % в днешно време е строго контролирано вещество в по-голямата част от ЕС.
Все пак една мисъл: няма ли карбонатният йон да реагира наистина ярко с оцетната киселина? И може би ще я неутрализира?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Погледнете хидропонния разтвор ph+ - той е 35% Аз съм от Обединеното кралство. Не знам дали това ще е достатъчно, но така получавам водородния си пероксид и 35% сярна киселина също tbf! Много полезна за многобройни приложения в живота ми!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
може да закупите готова пероцетна киселина и да я използвате за пълна реакция без оцетна киселина и H2O2
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Как използваме пероцетната киселина? Има ли обяснение?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Алдол-кондензация.

Указанията за това са в раздел Органични реакции



Този запис изглежда е по-съобразен с това, което виждам. Някой опитвал ли е действително да извлече с разтворител от органичния слой. Използването на хлороформ няма да се получи, тъй като той се смесва с органичния слой. Освен ако не пропускам нещо, записът трябва да бъде тестван и модифициран.

Някой да е опитвал този синтез преди.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
ДОБРЕ. Просто нагрейте бензохида и МЕК със солна киселина за около 3-5 часа. Температура: 90-110 С.
Просто ми благодарете. :)
 
View previous replies…

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Предполагам, че концентрацията на солната киселина е 37%?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Моята солна киселина е с ~20% сила.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Благодаря за вашите отговори.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Няма проблем. Аз съм тук, за да се уча, а също и да помагам. Не забравяйте, че от моята уста не излизат глупости, защото тези
синтези струват пари.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Добавихте ли солната киселина наведнъж? На друго място се казва, че сместа трябва да се държи на студено в продължение на 6 часа след добавянето на солната киселина. Мислех, че трябва да се държи на студено само докато се добавя солната киселина.

Настоящата ми цел е да синтезирам възможно най-много кристали метилфенилбутанон. Работата с малки порции ще отнеме много време.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Просто претеглете всичко и започнете да загрявате. Реакция в един съд и нищо сложно тук. Толкова съм уморен за всички тези химици (не за вас), които само повтарят всички много стари книги и не опитват нещо ново, а когато ги попитат, повтарят сляпо тези стари книги и все същите техники.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Само погледнете например хидрогенирането. Ще видите, че почти 98% от тях са с паладий върху въглерод.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Много ви благодаря. Предоставената от вас информация ще ми бъде много полезна.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Добре, стъпка 3 - добавих разтвор на NaOH, загрят до 50с и поставен в маг Stir След 6 часа в моя rbf имаше гъста, почти твърда кремообразна каша. Добавих DCM и се появиха два слоя. Отначало бях много щастлив!!! Тъй като гъстият кремообразен слой седеше на дъното, а аз мислех, че по-ясният слой е екстрахираното от DCM благо е отгоре. Не, не, неһттр://..... Млечният дебел слой беше DCM. Знам със сигурност, че когато премахна DCM, няма да имам жълто прозрачно масло, известно още като p2p.


@HEISENBERG

Екипът ви прегледа ли този процес, преди да го публикува. Изглежда, че експертите са замълчали по отношение на тази процедура. Би било хубаво да получите някаква подкрепа за метода, който вашият екип е публикувал.

Добре, така че ще опитам да дестилирам кремообразната каша и ще видя какво ще излезе.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Просто използвайте собствения си метод, тоест: Загрейте МЕК и бенз със солна киселина: 90-110 С, 3-5 часа.
След това сложете 10% разтвор на KOH и веднага се появяват кристали. Отървете се от водата. Сложете ги във фризера. Отстранете маслото. Чисти, бели кристали. ...добре дошли!
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Вече разполагам с разтвор на MPB и бих искал да получа кристали без дестилация. Кондензацията на адола е извършена чрез газообразуване с киселина. Смятате ли, че ако в разтвора на Бенц + МЕК се въведе киселина чрез обгазяване и се нагрее до 90-110°С за 3-5 часа и се промие с hcl, преди да се добави 10% KoH, има ли възможност кристалите да се утаят веднага? Важно ли е разтворът да се замрази, за да се получат кристали, и какви са вашите измервания на реактивите.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Вече разполагам с разтвор на MPB и бих искал да получа кристали без дестилация. Кондензацията на адола е извършена чрез газообразуване с киселина. Смятате ли, че ако в разтвора на Бенц + МЕК се въведе киселина чрез обгазяване и се нагрее до 90-110°С за 3-5 часа и се промие с hcl, преди да се добави 10% KoH, има ли възможност кристалите да се утаят веднага? Важно ли е разтворът да се замрази, за да се получат кристали, и какви са вашите измервания на реактивите.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
10 g бензалдехид + 24 g МЕК + 28 g хидроц.киселина (~20%) = 28 g кристали, изсушени в пирексова чиния = 13 g кристали.
Просто го направете просто. Когато приключите със загряването, извлечете кафявия органичен слой. Измийте с 40 ml вода. Екстрахирайте отново. Сложете 20 ml:s от 10% разтвор на KOH. Отстранете водата. Проверете pH. Ако е твърде киселинно или твърде основно, го намалете на 7. Отстранете отново водата. Сложете го във фризера, защото след това, когато е замръзнал, можете да излеете мазната гадост и да получите почти бели кристали. Сложете кристалите в пирекс или нещо подобно и ги изсушете. Може да се втечни, но няма проблем. Просто нагрявайте, замразявайте, нагрявайте, замразявайте, изсушавате тези кристали, но те не могат да бъдат хрупкави сухи. Не знам защо. Може би просто са такива.
 
Last edited:

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Но има едно странно нещо. Когато изобщо не измервам нивото на рН, а просто поставям тези бели кристали в мерителната колба във фризера, получавам двойно количество чисти бели кристали. Днес направих почти същото количество реактиви и по същия начин, НО титрувах нивото на рН до 7, получих само половината от кристалите. Мисля, че има нещо общо с това. Сега вечерта просто сложих тези 20 мл кристали във фризера и те са оранжеви! половината от тях изглежда, че може да се получи само масло, но току-що проверих, че има някаква реакция между оранжевия разтвор и горния слой бели кристали, които се появиха за около 10 минути. Стигнах до заключението, че когато правите алдол с киселина и получавате основни кристали и изобщо не титрувате нивото на рН, получавате двойно или тройно количество метилфенилбутенон, а когато престои във фризера, изхвърляте маслото в горния слой и това е всичко. Така че отсега нататък не препоръчвам титруването на нивото на рН.

P.S Извинявам се, днес направих малко Меткатинон и съм толкова уморена, така че се извинявам за неясния текст.
Сега отивам да спя.
 
View previous replies…

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Наистина ми е от голяма полза вашата обратна връзка. Но дали кристалите, получени без титруване на рН на кристалите, са достатъчно качествени, за да се премине към следващата стъпка? Как можем да проверим това?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Не мога да тествам нищо, но външният вид и мирисът, както и температурата на топене са верни.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Аз също направих окисление на пероцетна киселина с точни изчисления и след повече от десет опита го накарах да проработи, така че вярвам в този синтез, въпреки че ми струваше много пари. Отне ми известно време, но това няма значение, защото харесвам синтезите, особено когато са толкова извънборсови.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
И накрая, интересно ми е какъв е вашият добив от P2P.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
От 20 г MPB, с всички тези необходими стъпки, и не дестилира (вещицата беше лош избор), а само изпарява, и глупаво извари тези разтвори, беше успял само два пъти да P2P, около 3 г P2P. Ето защо отсега нататък със сигурност искам да дестилирам :)
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Хей. Само си помислете за законите в моята област. Магазините вече не могат да продават бутанон в обикновена течна кутия.
Могат да го продават в кутии със спрей. Е, ама... :ROFLMAO::LOL: Това също е странно. NaOH е в списъка на прекурсорите, но можете да си купите KOH-пелети дори от хранителните магазини. Започвам да си мисля, какво, по дяволите, пушат тези "регулатори на закона"? :cautious: Каквото и да е, сигурно е добро.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Представете си химическо парти, на което всеки от присъстващите донесе химикал на партито н да видим какво ще се получи :)
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Когато казвате Екстракт... какво точно означава това?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Е, добър въпрос. Защото ми харесва да изяснявам, че означава ОТДЕЛЯНЕ на органичния слой.
Без разтворители.. Благодаря!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Днес, когато направих това отново, не се получи никакъв воден слой, когато сложих разтвора на KOH, а получих направо бяла утайка и я сложих във фризера.
 
Top