Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
господа, защо част от маслото е кристализирало във фризера? след оставянето му на стайна температура то се връща в течно състояние
OVCW3l0jdh IOvx8zbB29
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Да, трябва да отговаря на изискванията. Повечето от тенджерите за вино, които намерих, имат диаметър около 39 см, докато моята колба има 37,5, продължавам да търся тенджера за вино, която е малко по-голяма, след което би трябвало да е перфектна
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Здравейте,

Ако се върнете назад в темата и прочетете, имах същия проблем със снимките.

Никой не знае защо се случва това и на какво се дължи.

Просто кристализирайте фрибазата, вместо да я слагате във фризера.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Има няколко места и държави в Европа, които продават това съединение законно.

За съжаление сте задали въпроса в грешната тема, опитайте отново и се заядете в правилната тема и може би ще ви отговоря.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
само че при мен беше така, че целите 300 мл не бяха направени във фризера, а когато го изсипах на 3х 100 мл, беше направено в два буркана... според мен концентрацията на продукта може да е твърде висока, така че не може да остане под формата на течност. но може и да греша
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

в холандия в магазините на aldi сега продават канички за консервиране ( inmaak ketels )
за приготвяне на зеленчуци или плодове за съхранение в стъклен буркан.
качествени и евтини
 

h20

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
10
Reaction score
7
Points
3
това е правилната тема тук !
тя ви е необходима за този синтез.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Не го намерих онлайн, може би е само в магазина. Какъв е вътрешният им диаметър?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Въпросът ви е, че би трябвало да можете да откриете това сами, когато става въпрос за леснодостъпни химикали.
Това е все едно да попитам откъде мога да си купя IPA или дестилирана вода.

Но аз го намерих за вас:


Можете да го видите в страницата с резултатите и да изберете най-удобния вариант.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Да, виждам го в магазина няколко седмици преди това
но знам, че всичко, което имат в холандия, идва и в белгия 2 до 3 седмици по-късно.

https://offers.kd2.org/pics/35/63/3563188de5ba9a44382090b755d7695ea5eb944f.jpg
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Благодаря :) Холандия и Белгия са твърде далеч, за да отида до там, за да го купя. Ще се придържам към възможностите, които имам!
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18

А може би ще използвам и без стъклена колба, защото отвътре е с двойно емайлово покритие.
Трудно ми е да купя анонимно колба с много гърла, може би мога да използвам нагревателя за вино като реактор и да направя няколко дупки в капака. Така бяха направили в разбитата лаборатория, нали?
Благодаря, че споделихте това!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Те наистина са използвали подобни нагреватели за вино за замяна на реактор и са използвали по-големи нагреватели за вино като охладителна система.
Доколкото знам, те са го използвали за една-единствена производствена стъпка, която е била производството на P2P
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Тъй като сте достигнали точката на топене на амфетамина 11,3 °C (52,3 °F)
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

Не разбирам напълно тази част.

Как може течност като амфетамин фребаза, да се разтопи?

Значи, когато амфетамин фрибаза достигне 11,3 °C, той кристализира във вид на желе, както е показано на втората снимка?

Но и този отговор не може да е верен, защото аз направих около 15 л амфетаминово масло и го поставих във фризера за една нощ в затворен съд, само 1/3 от него стана "желе", а останалата част остана в първоначалната си форма.

Бих бил благодарен, ако химиците/администраторите могат да направят тест по този въпрос и да вземат тестове на "желето", за да видят какво всъщност е то, дали може да се изхвърли или всъщност е част от амфетаминовото масло и трябва да се запази заедно с останалото.

Мога да добавя, че аз не дестилирам и не вакуумирам маслото си след добавянето на NaoH 25%, само отделям слоевете и минавам направо към кристализация или когато нямам време, го слагам във фризера и състоянието "Желе" се случва.

С най-добри пожелания
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Здравейте, моля, прочетете за характеристиката Точка на топене в Уикипедия.
Коя картина имате предвид? :unsure:
Премахнали ли сте цялата вода с помощта на изсушител като MgSO4 или Na2SO4?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Да видим дали ще успея да го намеря ;)

Ts9wm4Ndx1
Тази снимка, отговорът ти на него беше амфетаминомаслото е достигнало точката на топене, когато показах снимката си преди няколко седмици, ти не знаеше каква е желираната форма на състоянието.

Не, не съм използвал никакви изсушители, въпреки че смятам да започна да го правя. Значи отговорът може да е, че водата от NaoH 25% кристализира по време на замразяването? Според мен, ако това е резултатът, то това е добре, защото тогава можем просто да изхвърлим желето, без да губим амфетаминово масло.

С най-добри пожелания
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Водата може да образува това желе с амфетамина. По-добре е тази смес да се изсуши и да се замрази отново.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
след разделяне на фазите изсипете петролен етер в органичната фаза и извършете екстракция. това ще отреже замърсяванията и водата и ще придвижи самата свободна основа. водната фаза също може да се екстрахира веднъж с етер. комбинирайте екстрактите и ги изпарете при 40 градуса. може да се наложи и изплакване с 10% разтвор на нао, за да се повиши рН.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Благодаря ви за информацията, въпреки че не искам да добавям повече съединения към синтеза, поради логистиката и още много фактори, свързани с това.

Моля, погледнете новия ми пост със снимка.
 
Top