Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Здравейте, Патън, имате предвид първо да филтрирате вакуумно IPA и след това да измиете със сух ацетон, след което да филтрирате ацетона?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Да. Също така можете да измиете и със сух IPA. Ацетонът се изпарява по-бързо.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Фантастична публикация, благодаря на Ейдолон, че сподели знанията на старите майстори, тя изяснява и ролята на Cu в реакцията.
Това е толкова страхотна идея и не съм я виждал никъде другаде. Може ли това да се приложи за всякаква киселинно-основна екстракция по принцип?

Това е единствената част, която не разбрах. Ако изтласкате амина от IPA във водния слой и след това го отделите отново чрез пара, това изглежда като допълнителни стъпки и използвани реагенти, когато по-голямата част от амина вече е в IPA, защо просто да не го дестилирате заедно с екстрактите? Каква е ползата от това?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Това повдигна друг въпрос. Препоръчвате ли да се суши и търговският IPA? Не съм го сушил, тъй като на бутилките обикновено пише 99,9%, но това може да не е вярно или да е хигроскопичен. Благодаря ви.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

Направих втория си опит днес и този път мина много по-гладко.



Както можете да видите на снимката,

Вляво имате "водния слой" след екстракцията с NaOH 25%, а вдясно - амфетаминовото масло, фребазата, а-маслото, както искате го наречете.

В колбата с водна течност можете да видите около 5 мл А-масло, което не успях да екстрахирам, смесих водния слой с IPA и екстрахирах слоя с IPA, за съжаление домашната ми дестилаторна инсталация не се получи, твърде много фуги за смазване и много суетене, според мен не си струва допълнителните усилия за няколко допълнителни мл.

По-късно ще трябва да инвестирам в ротативка.

Амфетаминовото масло беше почиствано три пъти чрез фуния на Бюхнер и чисти филтри всеки път.

Кажете ми какво мислите.

С най-добри пожелания
 
Last edited by a moderator:

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Можете да добавите малко неполярен разтворител, за да подпомогнете екстракцията.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Много хубаво :) Колко голяма е вашата партида? И за колко време добавяте P2NP, за да поддържате температурата под 60с ?

С най-добри пожелания
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

В момента правя партиди от 200 г P2nP.

Разполагам с доста добър метод за охлаждане, така че температурата ми никога не надхвърля 47celsius.

Добавянето на цялата порция от 200 г отнема 1 ч.

След като добавите P2nP, реакцията отнема малко време, за да се прояви за първи път, и започва да се разпенва, по време на разпенването. Не добавяйте повече P2nP! Изчакайте, докато пяната се уталожи и видите 60% пяна и 40% течност, това е "меката точка" за добавяне на още една порция.
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18
Хей, човече, можеш ли да ми разкажеш повече за твоя метод на охлаждане? Много ми е любопитно.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Здравейте;
какво ще кажете за алуминиевата амалгама ? приготвяте такава за 200гр или 400гр?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Намирате се в грешната тема, в този синтез няма алуминиева амалгама.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Да, препоръчвам ви да го направите поне върху MgSO4.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Въпрос,

В момента правя следната скала на съставките:

IPA 2:1, 3,6l
NaBH4, 348 g
P2nP, 200 g
CuCl2, 20g + 40ml H2O
NaoH 25%, 1,6l

Научих, че скалата е линейна, така че това са измерванията, до които стигнах.

Сега към въпроса, ако запазя всички съставки в същата скала, но вместо това увелича само P2nP с 300 г, какъв ще бъде резултатът?

С най-добри пожелания
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

Последващ въпрос, свързан с амфетаминовото масло.

Амфетамин-маслото има температура на кипене ≈201⁰c

IPA има температура на кипене ≈84⁰c

Ацетонът има температура на кипене ≈54⁰c

Ако не използваме ротовап или дестилационна инсталация с вакуум. Възможно ли е IPA/ацетонът да се извари с помощта на котлон?

Това би ли имало отрицателен ефект върху амфетаминовото масло?

С най-добри пожелания
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Събрахте ли маслото от съда със спринцовка или някакво друго приспособление?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Благодаря много, това е точно информацията, която търсех.

Какъв е методът на охлаждане, който сте получили?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Вероятно да, защото свободната база амф може да се окисли от кислорода от въздуха по време на нагряване на въздух за дълго време на вар. Чистотата на амфната сол би била по-малка.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Здравейте, някой е направил някаква реакция с метанол? Аз направих на етанол и сега имам доста чист метанол и се чудя дали и реакцията ще е успешна ...
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

Въпрос относно моето а-масло, моля, погледнете снимката.

След като финализирах моето а-масло, нямах време да го "кристализирам" до амфетамин, затова го сложих във фризера за една нощ, когато го извадих, то се беше разделило на два слоя, а-маслото отгоре и "гелето" отдолу. Каква е тази течност "gele", която имам?

Извлякох маслото от него и оставих гелето в колбата и го оставих да престои на стайна температура за няколко часа, за да видя дали ще се "разтопи", но то не се разтопи, а просто остана в състояние на геле.

Единственото ми предположение е, че водата и ипа са имали химическа реакция във фризера и са се превърнали в някакъв вид гел, като в замяна са "пречистили" а-маслото ми от примеси, но тук само гадая.

Sqv5izpKC1
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Това е невъзможно. Беше ли затворена колбата ви във фризера? Добавяли ли сте някакви изсушители преди замразяването?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Да, първо го поставих в кръглодънната колба и затворих входа с капак, докато го държах във фризера.

Не, не са използвани изсушители.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Всъщност нямам представа какво е това. Можете да извлечете амфетаминовото масло от това "желе" чрез неполярен разтворител като IPA или етер/петролен етер. Може би амф е полимеризиран...
 
Top