Моят синтез на 3-CMC

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Мисля, че разбрах защо моето подкиселяване не работи lol, добавях киселина през метална фуния, така че киселината musu е реагирала с метала, преди да влезе в 3cmc freebase, следователно реакцията е била изключена, възможно ли е това?
 

iheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Няколко други неща, които може да са станали причина за провала.

1. Имате твърде много нереагирал прекурсор 2b3c, който е това, което превръща вашия rm в тъмно черен/виолетов
2. Ако работите върху органичния слой, не сте добавили достатъчно ледено студен ацетон. Добавете 2,5 пъти обема на реакционната смес.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Изпробвах реакцията с етилов ацетат и засега всичко е наред цветът е оранжев, както е описано, обаче това, което ме притеснява, е, че след второто промиване слоевете вода се обърнаха и бяха отгоре с ацетат... добре ли е?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Никога не съм виждал или чувал за това, няма смисъл за мен... но ако е така, както казвате, вземете органичния слой, но прясна вода и започнете окисляването.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Не е възможно етилацетатът да се смеси с водата, когато се прави този синтез, водата е на дъното, а органичният слой е отгоре. Понякога е необходимо да се изчака известно време, докато се разделят правилно.
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Опитах реакцията с етилов ацетат 5 пъти, не знам защо, но 3 пъти органичният слой след метиламинирането беше доста малък и след първото промиване органичният слой потъна надолу, може би реакцията е била твърде гореща и етиловият ацетат се е изпарил, или съм добавила твърде малко от него... доста странно
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Колко етилацетат използвахте за колко кетон и колко време за реакция?
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
50 ml 2b3c, 150 ml метиламин и 150 ml етилацетат 25 минути, за да сте сигурни. преди промиването синтетичният слой беше 2/3 от водния слой. след промиването всичко беше объркано органичният слой не искаше да потъне и накрая потъна на дъното
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Хммм... това е наистина странно.
Използвана ли е дестилирана вода?
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Да, с натриев бикарбонат, както сте описали в поста си.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
10%, 350ml, 35g Сода?
Може би опитайте по-малко, 200мл .
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Какъв вид стъклария сте използвали.
Как се разделят слоевете?
Ако изобщо не се получи, използвайте друг разтворител
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
ами въпросът е, че се получи за 2 пъти, така че трябва да е нещо, което съм направил погрешно няколко пъти, което се опитвам да разбера какво. за rm използвам стъкло, подобно на твоето в поста ти, за разделяне изсипвам всичко в разделителна фуния, оставям да се утаи и източвам
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
За колко време смесвате 2b3c с етилов ацетат, преди да налеете метиламин?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Само няколко минути, след което поставете целия метиламин наведнъж, запечатайте стъклото.
Можете да опитате това.
Първо отстранете водния слой след Аминирането, след това поставете вода/сода в органичния слой, използвайте 100ml/10g.
Разклатете и разбъркайте за кратко време, след това изчакайте известно време, докато слоевете станат пропорционални на обема си.
Отстранете водата и промийте 1-2 пъти също само със 100ml dest вода, но все пак разклатете и разбъркайте.
Понякога отделянето отнема известно време, докато всичката вода излезе от горната част на дъното.
Нормално не би трябвало да има никакви проблеми с това.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
А, защото съотношението
50ml 2b3c тежи 75g,
моля, използвайте 225мл етилацетат, 150мл само два пъти повече от 2b3c, по-добре 3 пъти повече
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Настроих съотношенията и всичко мина много гладко, както е описано в урока ви, един въпрос обаче колко време минава, докато кристалите действително се появят? Или поне да има намек за тях, за да знам, че съм успял
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Хубаво е да чуете, че това е било само проблем на съотношението...
Когато подкиселяването приключи, вземете водния слой и го оставете да се изпари от въздуха, времето зависи от големината на купичките, можете да използвате няколко малки или една голяма с височина на течността 1-2 см.
Може да отнеме 2-3 дни, до 1 или 2 седмици, зависи и от климатичните условия, циркулацията на въздуха, влажността и др.
Няма конкретен отговор, който мога да дам. В моята среда най-често започва на 3-тия ден.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Когато се опитах да го направя с dcm, слагах 50 г 2b3c, 100 г метиламин и 150 г dcm, което отново е погрешно, защото трябваше да бъде 100 мл метиламин и 150 мл dcm... толкова много изгубени реагенти уау. винаги имаше излишък от нереагирал 2b3c в rm
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Първи кристали, благодаря много на момчетата за търпението ви към мен
 

Attachments

  • FeW6LDoKdp.jpg
    FeW6LDoKdp.jpg
    1.8 MB · Views: 185
Top