Изомеризация на канабидиола (CBD) до психоактивни канабиноиди

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
GqYXjsEBI7


Приготвях CBD и по погрешка добавих NAoh към сместа, мисля, че изомеризацията спря. Образуваха се 2 слоя, може ли някой да ми каже какво се е образувало? Това добър начин ли е за извличане на екстракт от THC?

Използвам метанол и HCL
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,668
Solutions
3
Reaction score
2,771
Points
113
Deals
1
Здравейте, на какъв етап сте добавили NaOH?

Отговорът може да бъде даден чрез HPLC анализ.
 
View previous replies…

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
След 2 часа изомеризация се образува масло, но то има неприятна миризма и не знам как да го пречистя.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
При добавянето на Naoh двете фази се разделиха и мисля, че реакцията спря. Опитах се да го измия по много начини, но не мога да се отърва от тази лоша миризма.
 

cvvvxa

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
базите превръщат cbd (thc не се превръща) в някакви хинонови производни. мисля, че за отделянето му от thc могат да се използват различни разтворители, но не мога да си спомня кои, също така в коя литература е описано, също така защото е зелен (предполагам), някои растителни примеси също могат да се окислят
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
Коя е по-добрата оцетна или солна киселина? Имам масло, останало с отвратителна миризма, което правя да го почистя или да извлека чист cbd loas от метанол
 

cvvvxa

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Толуенът и р-толуенсулфоновата киселина при стайна температура могат да се използват за получаване на почти чист делта 9, а други разтворители с топлина водят до делта 8
 

cvvvxa

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
толуенът може да е труден за отстраняване, но, 44 ч.(48 ч. ще доведат до малко по-голямо превръщане, но около 10% делта8) се разбърква 10% птс и достатъчно толуен, за да се разтвори, след което се обработва
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
Когато добавям вода, наситена с NAOH, за да противодействам на киселината, не мога да я елиминирам цялата, а ако добавя прекалено много вода, горната фаза става черна. Как мога да направя екстракцията? Как да премахна миризмата на киселина? Опитах се да го почистя с дестилирана вода, но не се получи.

Имам нужда от помощ за това, моля.

Какво PH трябва да оставя на THC? Мога ли да използвам бутан или толуол за пречистване на THC?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Методите, използващи каталитични количества киселини, са се утвърдили по-добре, отколкото в тази тема. С pTSA 10% mol в DCM (делта-8) или с HCl 0,05% в етанол (делта-9)
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
175
Reaction score
65
Points
28
Deals
7
може ли да се използва различен алкохол от етилов аклохол? може би ipa вместо това?
може ли да се използва hcl?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Мисля, че е така, стига реагентите ви да са разтворими. HCl може да се използва като киселинен катализатор.
 
Top