Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
отново не знам добива мисля, че използвам фосфорна киселина, за да получа солта, но в 9-те мл, които виждате в компютъра, има малко вода, която беше в охладителя и адаптерите
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
все още капе реших да дестилирам 130 мл о 15% сярна со, но мисля, че имам нужда от сън
 

Attachments

  • oqgBkwUOne.jpg
    oqgBkwUOne.jpg
    2.3 MB · Views: 259
  • BvQGyN3zDX.jpg
    BvQGyN3zDX.jpg
    2 MB · Views: 261
  • tvc2MxH36U.jpg
    tvc2MxH36U.jpg
    2 MB · Views: 257
  • zJ427vdDIl.jpg
    zJ427vdDIl.jpg
    2.3 MB · Views: 258

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Не мога да дестилирам сярна киселина. Мога да я нагрявам, докато започне да дими, и да стигна до ~95%. Трябва ли това да е добре за образуване на свободни соли? тази допълнителна вода ще разтвори образуваната сол, така че ще загубя малко. Има ли нещо друго?
 
Last edited:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Достатъчно е винаги да затваряте добре серната киселина, защото тя има свойството да поглъща вода от въздуха.
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Ако получа живак II нитрат монохидрат, как да отделя най-добре H2O, тъй като температурата на кипене на живака е по-ниска от тази от H20? ИЛИ дали просто няма да работи изобщо
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Употреба на монохидрат
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Тази реакция работи доста добре за мен, успях да направя няколко тестови серии от 20 грама в дебела 7-литрова HDPE бъчва, като ефективността достигна около 60 % след сушене на ниска температура в изсушител. получих малко прекиселяване в някои партиди, но като цяло е много хубаво бяло вещество, което след правилно изсушаване образува зърна, които се превръщат в прах с лигт-средно налягане.
Имам обаче два въпроса.

Живачният ми нитрат пожълтява при допир с водата, живакът е чисто бял преди да го добавя в сместа от алуминий и вода, но веднага щом се добави във водата, пожълтява и след като престои във водата/алуминия, дори става почти червено-оранжев. тези бучки изглежда се разтварят слабо във вода, защото трябва да изплакна поне 3-4 пъти, за да се отърва от всяка малка следа. живачният ми метал идва от накланящи се ключове, което ме кара да мисля, че може да е замърсен със следи от други метали може би ?

Второто ми притеснение е, че моят p2np не се разтваря в сместа от IPA и оцетна киселина, като се има предвид, че 10 г P2NP са в 100 мл изопропил и 50 мл ледена оцетна киселина. оцетната ми киселина е само 80 %. трябват ми около 120-130 мл IPA и вероятно 70 мл оцетна киселина, за да разтворя ep2np, в противен случай в разтвора ми се въртят жълти кристали.
Може ли това да е последица от 80% оцетна киселина?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Загрейте малко разтвора до 50°С, но не прекалено горещо, защото тогава жълтото ще стане червено.
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Ще се опитам да го направя благодаря, между другото, възможно ли е да се замени IPA например с биоетанол ? би било много по-лесно да се набави, отколкото IPA в по-големи количества.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
IPA е легален в Полша за потребителите и струва около 20 USD за 5L 99% >

С най-добри пожелания
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Да, той е законен, но биоетанолът е по-евтин, по-малко подозрителен и може лесно да се набави в големи количества офлайн, което според мен го прави за предпочитане, ако е възможно да се използва.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Знам или по-добре да прочета, че някой е използвал Метанол за синтез, така че би трябвало да е възможно да се използва и Етанол. Трябва да отделите всички разтворители, преди да добавите киселината, за да получите почти без вода, така че какво значение, опитайте и докладвайте.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Когато увеличавам p2np, колко други реагента трябва да сложа?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Зависи от това колко от Р2нП искате да увеличите.

Същото количество % увеличение на P2nP трябва да се добави и към другите съставки.

Например рецептата е за 10 г P2nP, ако искате да приготвите последователна партида от 20 г P2nP, което е 100 % увеличение, тогава добавете 100 % и към другите съставки. Това е лесно.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Химиците използват моларни съотношения. Това е най-добрият начин за получаване на точен превод.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Опитах се, но не мога да намеря моларни съотношения в сайт като Уикипедия или нещо подобно, както и въпроса какво е моларното съотношение за p2p желязо и fecl
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Направете точно както във видеото, с изключение на добавянето на 62,5 ml 80% оцетна киселина. В началото се притеснявах за концентрацията на киселината с обас на възрастта и качеството на P2NP (около 10 месеца в буркан, стана малко мазен мокър). l've failed Al/Hg recipe from the "scribd" site three times, si i was hopeless. Но реакцията беше толкова бурна, че се наложи да изплакна кондензатора с допълнителни 20ml IPA. Изсуших 99% ацетон върху молекулярно сито, изпечен на 300°C, но някак си след добавянето на 96% сярна киселина той се превърна в кафява гъста каша. Така че трябваше да го подкиселя по фосфорен път. Крайният продукт е много силен, добивът е 7,2 г сух от 10,3 г P2NP. През следващата седмица ще занеса проба на работното си място и ще направя качествена снимка на GC-MS/MS.
Също така ми е интересно дали мога да заменя GAA с друга киселина, напр. мравчена? Миризмата на разлят 80% оцет е ужасна
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Поздравления! Би било хубаво. Споделете ни резултата си, моля.
Мога да си представя и добре да ви разбера. Можете да опитате тази рецепта без оцетна киселина.
Добавихте ли директно киселина? Трябва да използвате разтвор на сярна киселина (~10%) в ацетон.
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Добавих 2ml 96% киселина към 10ml ацетон, казвате, че трябва да използвам разредена сярна киселина, за да я смеся с ацетон? Мислех, че неутрализационният агент трябва да е възможно най-безводен. Следващия път ще опитам тази рецепта в мащаб 1 g с моларен еквивалент на 85% мравчена киселина.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Това е добре. Не, имах предвид, че трябва да се приготви 10% разтвор от 96% киселина с ацетон, съжалявам за неясното обяснение.
 
Top