Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, имам някакъв въпрос:

1. Може ли да се използва алуминий от Red Bull?
2. Може ли да се използва алуминий от алуминиеви тави за месо?
3. Когато се опитахме да направим живачен нитрат, получихме реакция, при която живакът се разтопи и се превърна във все по-бистра жълта течност със силна миризма - къде допуснахме грешка? Добавихме около 1 g живак в съда и след това добавихме около 3,5 ml 65% азотна киселина. В реакцията се появи жълта пяна, не се повиши температурата. В момента имаме такъв продукт и нямаме представа как да получим кристали. Трябва ли да го загреем, да го кипнем и след това да го охладим?

Благодаря ви за отговорите
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
3. не се нуждаете от кристал; сложете 10ml азотна киселина с вашия 1gr живак; и използвайте 5ml от жълтата течност за вашия алуминий
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Трябва да загреете разтвора до 60 градуса, в противен случай няма да се образува живачен (II) нитрат, и да осигурите вентилационен отвор кафявият газ, който се получава, е много токсичен.

Тъй като много кутии в хранителната промишленост са изработени от ламарина, трябва да сте сигурни, че тя е алуминиева, тогава може да се получи.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Отчитане на соленето на база MDMA със сярна киселина.

MDMA сулфат = пу

Базирайте го и го ударете с HCl. Не се опитвайте да се сулфатирате с MDMA, това е загуба на време. Може би фосфат, но просто се придържайте към HCl. Lol
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Ацетонът или изоболът заместител ли са на дихлорметана?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
За каква цел?
Когато става въпрос за изтръскване на амфетамин от водна фаза, ацетонът и IPA са доста слабо квалифицирани. Вместо тях можете да използвате петролен етер.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
За промиване на амфетамин
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
два въпроса

1. Мога ли да смеся 65% NNO3 и Hg от термометър, за да получа живачен (II) нитрат. Колко киселина трябва да смеся?

2. Приготвяне на разтвор на сярна киселина в ацетон - това чувствително ли е към водата? моят h2so4 е около 50% PH 1, а ацетонът ми не е безводен, мога ли да използвам това, без да жертвам добива? или трябва да изсуша ацетона и да концентрирам моя H2SO4 до азеотропа му от 98%.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
1. Съществуват няколко производствени стандарта за клинични термометри: В руския термометър обикновено се срещат между 1 и 1,5 г живак. В Европа - 2 g. Вече има модели руски термометри, произведени в съответствие с европейските стандарти, така че те могат да съдържат и 2 g.
---> За един термометър 20 ml азотна киселина дава 3 до 4 пъти по 5 ml течен живачен нитрат. Какво е полезно за 3 до 4х12гр алуминий

2. имате нужда от 96%+
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Бих използвал сух и леденостуден ацетон за промиване на амфетамина, а не дихлорметан, който е за извличане на водна фаза.
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Бих искал да знам нещо за възстановяването на разтворителите в тази конкретна реакция, наистина само за да намаля разходите и да намаля отпечатъка си.
Доколкото разбирам, крайният слой се състои от (по отношение на разтворителите) IPA и след това се добавя сярна киселина в ацетон, което означава, че след като разтворът стане неутрален и амфетаминът се събере, би трябвало да ми остане смес от ацетон, IPA и каквото се неутрализира от натриев хидроксид и сярна киселина.
Ацетонът има точка на кипене 56 С, а IPA - 82 С, така че възможно ли е и препоръчително ли е да се възстановят разтворителите чрез дестилация?
Не разполагам с фракционираща колона, така че предполагам, че това би означавало, че възстановеният ацетон ще бъде замърсен с IPA, а IPA ще съдържа известно количество ацетон, какви биха били последиците за повторната им употреба? Каква чистота трябва да постигна, за да могат да се използват повторно като разтворители?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Също така възстановявам колкото е възможно повече разтворители, но винаги отделям ацетон и изопропанол. Също така не използвам ацетон със сярна киселина, а също и изопропанол. Не е възможно да се предотврати напълно смесването. Извършвам дестилация и използвам колона, запълнена с малки стъклени тръбички, за да получа възможно най-голяма повърхност. Смятам, че е важно разтворителите да се изсушат, тъй като водата в разтворителите намалява добива. Има няколко възможности, междувременно дори сам сглобих апарат за възстановяване на разтворители, защото го използвам отново и отново, най-вече след няколко синтеза.

Има и една тема, в която съм коментирал това няколко пъти.
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/solvents-recovery.937/
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Значи мога да заменя ацетона с повече IPA, да го дестилирам след употреба и да използвам процедурата, описана в точка 1) в нишката за възстановяване на разтворители ?
Това би било чудесно, защото ще направи възстановяването на разтворителите много по-лесно, тъй като трябва да се мисли само за IPA.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Да, можете. Но ацетонът се използва и за измиване на сулфата по-късно, но можете да го възстановите по същия начин. Дестилирайте и изсушете. Не забравяйте също, че изопропанолът образува азеотропна смес с водата.
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Благодаря за отговорите досега, помогнаха ми. Успяхме още от третия опит, добивът е 70%. Външният вид, структурата, цветът и работата са перфектни, само миризмата на ацетон ме притеснява ужасно Имам още няколко въпроса:

1. Какво ще стане, ако сложа повече живачен нитрат вместо 5мл, да речем 7мл?
2. Мога ли накрая да използвам 50ml ISO (изопропилов алкохол) + 2ml сярна киселина вместо 50ml ацетон + 2ml сярна киселина? Питам това, защото ацетонът е агресивен и оставя остра миризма, а в някои рецепти, т.е. синтези, съм виждал, че се използва ISO вместо ацетон
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Реакцията може да започне по-бързо и по-екзотермично.
След това ще трябва да изпарите алкохола, тъй като той не кристализира амфетамина дори във фризера. Необходим е ацетон, а след пълното изсушаване ацетонът няма миризма. Може би вашият ацетон не е чист.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Sry, за пръв път чувам за това, аз използвам IPA за всичките си синтези и работи. Можете също така да използвате метанол или етанол, за да утаите сулфата.
Защо това да не работи, моля за обяснение!?
Възможно е ацетонът да е най-добрият разтворител за утаяване, но това, че не работи с IPA и т.н., не е вярно.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Когато има голямо количество алкохол, прахът е слабо кристализирал. Амфетаминът почти не се разтваря в студен ацетон (за разлика от алкохола) и дори обичайното добавяне на ацетон към алкохол кристализира праха за секунди. Не е необходимо да дезинформирате хората.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Но за реакцията с амалгама алкохолът със сигурност е най-добрият избор. Но не и за кристализация, ако обемът му е голям на количеството на основата на амфетамина.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
В информационния лист за безопасност от амфетамин сулфат се казва, че е слабо разтворим в етанол 96%, тогава това трябва да се отнася и за изопропанол и метанол, нали?
Информацията ме обърква в момента, защото на практика много сулфат се утаява и в IPA.
 
Top