Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Да, това винаги ще работи правилно, но никога няма да получавате същия добив редовно, защото това е хазарт, освен ако нямате прилична амалгама. В края на краищата аз имам същия проблем. Оптималната реакция би била алуминият да се превърне напълно в амалгама, т.е. да се добави точното количество живачна сол и след редукцията в колбата да не остане твърд алуминий/амалгама, защото по този начин всичко е било превърнато с P2NP.
Просто е по-разумно да се изчака първия път след добавянето на живачна сол, докато тя реагира напълно, т.е. не се образуват повече мехурчета, и след това да се започне редукцията на P2NP с нова живачна сол и остатъчен алуминий, който със сигурност все още е в колбата. Ако редукцията спре и в колбата все още има алуминий, ще бъде необходимо допълнително добавяне на живачна сол, за да се преобразуват тези остатъци с P2NP.
Мисля, че това е начинът, по който трябва да се действа, след всичко, което научих тук.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Поправете ме, ако греша, но не можем да чакаме реакцията да завърши, защото тогава целият алуминий ще бъде изразходван и превърнат в Al:

{\displaystyle {\ce {2Al + 3Hg^2+ + 6H2O -> 2Al(OH)3 + 6H+ +3Hg}}}

{\displaystyle {\ce {Hg + Al -> Hg*Al}}}

{\displaystyle {\ce {2 Hg*Al + 6 H2O -> 2 Al(OH)3 + 2 Hg + 3 H2}}}

Трябва да има "идеален момент", когато по-голямата част от Al е във формата HgAl, която е формата, способна да редуцира P2NP до амфетаминова база. Образуването на H2 е причината за мехурчетата и то ще присъства, докато целият Al се превърне в 2Al(OH)3 , което прави Al нереактивен.

Може би първоначалното количество HgNO3 (или HgCl2) трябва да бъде внимателно подбрано, така че Hg да бъде достатъчно, за да има максимално количество HgAl в един момент. Ако в края на редукцията на P2NP не остане никакво фолио, съществува риск да остане нереагирал P2NP.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Мисля, че няма да се образуват повече мехурчета, веднага щом реагира онази част от алуминия, която е била достъпна, няма молекули, които да плуват във водата, алуминият е метал, който трябва да се отстранява на слоеве, образно казано. Това означава, че под слоя все още има достатъчно конвертируем алуминий, който да реагира до HgAl и след това да намали P2NP, т.е. верижната реакция приключва веднага след като повърхността на фолиото е била надраскана. След това водата се оттича и амалгамата образува оксиден слой в комбинация с атмосферния кислород, което прави амалгамата отново нереактивна. Добавя се нашият разтвор на P2NP и нямаме налична реактивна амалгама, затова отново добавяме много живачна сол, която започва реакцията и редукцията, видима по многото малки мехурчета, които се появяват, докато P2NP реагира.
Обикновено имаме излишък от фолио там, за да преобразуваме целия P2NP, но ако накрая остане много повече алуминий, редукцията не е завършена и не целият P2NP е преобразуван, което означава по-малък добив, а това означава, че не сме образували достатъчно амалгама, за да преобразуваме всичко. Какво правим, ако не изчакаме да не се появят повече мехурчета по време на амалгамата.
Моето мнение, не го знам.
Без алуминий и без осъществим P2NP би бил теоретичният оптимум, който никога няма да бъде постигнат.
 

BlueSolomon

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Хей, приятелю, благодаря ти много за това видео, наистина невероятно, не съм химик, така че имам тон съмнения най-важното е: Не искам да се чукам с алуминий на крайния продукт и още по-малко с живачни соли, така че въпросът ми: ако смисълът на това е да се направи редукция с помощта на свободен водород, защо не се използва водородна бутилка и да се разпръсне водород върху разтвора на изопропанол + p2np. Знам, че този въпрос сигурно е супер глупав, но както ви казах не съм химик и бих искал да избегна правенето на амалгама, безкрайно благодаря на всички вас в този форум и специално на човека, който качи видеото + инструкциите.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Водородният газ е БААД, ммки? Избухва много лесно. И смисълът не е във водородния газ, а в редукцията, която е смисълът. Водородният газ се получава като страничен продукт на тази реакция.
Съществува и друг начин, при който се използват натриев борохидрид и меден хлорид. Подходящ е за по-малки партиди.
ЕТО ГО И НЕГО
Без живак, без алуминий.

Но това е най-лесният начин. Какъв е проблемът ви с алуминия? Той не е токсичен.
Живачният нитрат е отвратителен, разбира се, но ако изплакнете и рекристализирате добре крайния продукт, не би трябвало да имате остатъци, достатъчни да отровят някого дори при i.v. употреба.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Живачният нитрат е разтворим в ацетон, така че едно промиване с ацетон накрая би трябвало да премахне останалото. Той също така е неразтворим в алкохоли, така че в крайния продукт така или иначе не би трябвало да има много.
 

aladdin_2

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
искам също така да получа някаква информация за това коя(ите) стъпка(и) от тази процедура предотвратява(т) замърсяването с живак в крайния продукт и какви допълнителни стъпки могат да се направят, за да се предотврати евентуално замърсяване? всички описания на подобни редукции на al/hg винаги подчертават опасността от работа с водоразтворими живачни соли, но почти НИКОГА не обсъждат възможното замърсяване... защо?

Разбира се, но дали не греша и си мисля, че живачният нитрат не се регенерира в края на редукцията? това би трябвало да е живачен метал, който остава, след като целият алуминий е бил изразходван и превърнат в Al(OH)3. ако приемем, че приготвената в началото амалгама е промита добре, за да се отстрани живачната сол, възможните източници на замърсяване с живак биха били (1) живачен метал, присъстващ в края на реакцията, и (2) нереагирал амалгамен живак.

Като се има предвид повсеместното разпространение на тази процедура и липсата на случаи на отравяне с живак в новините, свързани с използването на вещества, приготвени по този метод, изглежда, че процедурата е доста херметична по отношение на замърсяването с живак на крайния продукт, но може ли някой да обясни защо? мога да разбера, че всеки елементарен живак е доста лесен за отстраняване, като се има предвид неговата плътност като течност, но какво да кажем за възможността за нереагирал амалгамен живак?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Защото рискът от отравяне е много по-висок по време на синтеза при работа с токсични живачни соли, отколкото при консумация на крайния продукт. Алуминиевата амалгама е много реактивна и в края на синтеза вече се превръща в живак. Елементарният живак не е твърде токсичен при орално поглъщане, много по-лошо е да се вдишват неговите изпарения.

Всеки път, когато се опитвах да измия амалгамата (дори веднъж, да не говорим за Х3), реакцията спираше, може би все още не съм избрал правилния момент и би могло да има момент, в който амалгамата дори да оцелее след измиването (би било изключително полезно и много ценно, ако някой по-опитен публикува снимки или кратко видео, показващо снимки на този идеален момент).

От друга страна, виждам много малък шанс живачната сол да попадне в крайния продукт. Тя не се разтваря в IPA, а след това има и ацетон. Обикновено промивам два пъти по време на процеса на филтриране. Има много малък шанс за замърсяване.

Два свързани въпроса към експертите/всеки, който знае отговора:

1. Съществува ли достъпен аналитичен метод за количествено определяне на замърсяването от пробата или от плазмата?
2. Знае ли някой начин за "обезвреждане" на филтрираната течност? Не се чувствам комфортно да се свържа с някоя организация, защото по този начин ще се окажем в някакъв списък и под наблюдение. Някой прави ли някакво елиминиране на живака в домашни условия?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Г-н Патън, ако чуете това, моля, кажете ни дали Раман може да идентифицира живачния нитрат от крайния продукт?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Имам живачен нитрат с изтекъл срок на годност, това влияе ли на качеството на синтеза?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Здравейте, зависи от мощността на лазера. Според мен е по-добре да разтворите продукта си във вода и да платите за анализ на водата за Hg метал. Това е най-простият и най-шикозният начин. Никой няма да провери водата ви за органични вещества, ако платите само за метал.

P.S. Отговорете ми в коментарите или ми се обадете чрез @, ще го видя по-бързо.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Реакцията на амалгама с нитропропен работи през първите 5 минути, а след това няма реакция, каква е причината?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Здравейте, използвам сярна киселина 96% чистота
Това същото ли е, което този човек използва?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Не знам какво използва той, но 96% е добре, само внимавайте, когато го добавяте към разтворител, той се пръска при контакт.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Чували ли сте някога, че солта лежи 7 млн. години в земята, след което се добива и срокът ѝ на годност е само 2 години?
Обикновено това е верижна реакция, която спира само когато едно от веществата вече не е налично, бих казал, че амалгамата липсва, защото е твърде лошо приготвена, или защото оксиден слой отново покрива амалгамата, това би могло да бъде възможност например. Опитвали ли сте да започнете редукцията отново с малко живачна сол?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Добавете още живак и време, докато се добави пропен. Уверете се, че в сместа има достатъчно вода или киселина, за да се получи водород
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Реакцията е по-бурна само с вода? Или няма разлика?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Използвам го и с A-масло, но никога чисто Направих за 100ml масло 10 gr 96% и 17gr вода, че все още е много по-добре от 37%, които можете да намерите everyware
реакцията е много по-добра, ако го смесите точно преди да го използвате .
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Извършвате ли утаяване с вода? Сулфатната форма е разтворима във вода. от това, което разбирам, трябва да се използва безводен или почти безводен разтворител.
Какви са добивите ви?
 
Top