Пречистване на амфетамин чрез киселинно-основна екстракция

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Затова се затруднявам със стъпка 8. Струва ми се, че тук има много загуби и разхищения. Прехвърлих екстракта от сепариращата фуния добавих магнезий поставих във фризера. Сега тук направих филтъра с вакуум. Мисля, че Бюхнер е много по-добър от настройката, която получих, тъй като тя протече и обемът е твърде голям. И така, първо, когато наливаш в уредбата, трябва ли да изхвърлиш всичко... Не разбирам как правилно да изсипя екстракта от етера, без да получа магнезий с него, освен ако не изсипя целия екстракт, тогава в този момент ми остава много екстракт с магнезий, какво да правя с тази останала част, за да отделя. Също така съм приложил снимки на теча. Какво да правя с това. Всичко това отпадък ли е . Ако има магнезий, който е преминал през филтъра, какво трябва да направя? По принцип съм заклещена и чакам на тази стъпка
 

Attachments

  • uRmBhZdtAo.jpg
    uRmBhZdtAo.jpg
    5.8 MB · Views: 617
  • tgf4n2iJy8.jpg
    tgf4n2iJy8.jpg
    5.8 MB · Views: 601
  • eKPQJ5jCxG.jpg
    eKPQJ5jCxG.jpg
    5.7 MB · Views: 563
  • c5heBExUCz.jpg
    c5heBExUCz.jpg
    6.6 MB · Views: 592
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Хайде, човече: можеш да го направиш. Ако аз с ръце, които растат от задника ми, мога, значи и ти можеш.
И да! Няма нищо по-приятно за очите ми от MDMA след промиване с етер.
AlO4WhDYHz
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Това е вакуумният филтър на joanlab... Беше евтин, но дизайнът му е изцяло погрешен, позволява на нещата да изтичат отвън... Я ще опитам да се налива по различен начин Прочетох лепенката, която Патън написа, полезна за изясняване на нещата малко
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
@deeperdive36 Изглежда, че става дума за сачмено съединение, което се държи заедно със скоба.
Опитахте ли да намажете предварително сачменото съединение с грес за шлайфане и да завъртите сачмата, докато шлайфането стане ясно?
Това би трябвало да реши проблема ви.
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Аааа, спомням си, че някъде бях чел за смазването му. Ще го опитам днес, надявам се, че ще се оправи проблемът. Благодаря.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
@G.Patton общо взето, струва ли си да се загрее водата + разтворът на FB + p.ether 40/60 до 38-39C, докато се извършва промиването с етер? вероятно това ще увеличи разтворимостта на етера и ще направи разтварянето на емулсията по-лесно?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Можете да измиете с нещо по-малко летливо, но не мисля, че изобщо си струва да се загрява, ако това има значение.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Мисля, че това не е добра идея. Можете да добавите провеждане на две екстракции една по една и да добавите NaCl към водата, за да се отделят по-лесно слоевете.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Да, прав сте, NaCl работи доста добре. Опитах го няколко пъти в пропорции 15-20 гр : 100 мл и това значително улеснява живота ми.
Но все пак си мисля, че може би подходящата температура може да подобри процеса много по-добре.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Аз все пак опитах АБЕ с течност, съхранявана във фризера.
Имаше 50 грама сол, която трябва да даде 42 грама ФБ.
Веднага след като беше добавена алкална основа, разтворът беше поставен във фризера за 4 часа. След това беше добавен и п.етер, който преди това беше държан във фризера.
В резултат на това отделянето се извършва много по-лесно с 40 gr FB в резултата. Но цветът на получения FB не е чисто прозрачен: леко жълтеникав.
Искам да кажа, леко жълтеникав - не е чисто прозрачен, но все пак е приемлив: не е кола
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Току-що прочетох тази тема. Помислих си: " Защо стигаме до рН 12 с NaOh?" Не сме стигнали до рН 2, така че не е балансирано. Тогава си спомних за един експеримент, който опитах, като използвах масло като неполярно. Когато неутрализирах HCL с NaOh, какво се случи? Направих лугов сапун. Петролният етер има фракции, които реагират, за да се получи парифин. Това е, което се случва тук. Парифинът е третият слой, рН 12 е прекалено високо, а петролният етер реагира с натриевия хидроксид. Поправете ме, ако греша, не съм химик
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Трябва ли да изпаряваме 2/3 обем DCM, както правим с Етера в стъпка 9?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Поредният опит на ABE.
Около 300 гр. мдма хидрохлорид в началото.
1,2 л вода
85 gr NaOH
+ около 150 гр. лабораторен клас NaCl, добавени в процеса.

С добавянето на NaOH в долния слой (не в горния!!!) се появи доста мръсен черен слой FB, така че добавих NaCl, за да ги обърна.

На първия етап 180 г идеално чисти ФБ бяха екстрахирани с п.етер, което е изключително ниско съдържание.

Остатъците от водата са останали в бутилките в продължение на седмица или нещо подобно.

След известно време друга стъпка с 500 ml DCM ми донесе 20 gr леко жълтеникав ФБ, който аз лично бих оценил като 9/10.

И така, крайната стойност на елдата е общо 200 гр.
Изгубени 50 гр.
 

curlyfries

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Почти невъзможно ми е да разтворя амф 1/1 във вода. ( опитах 2 пъти с 2 различни лоши партиди).
Amf е от ai/hg.
- До каква температура можем да загреем разтвора 1/1 вода/AMF? ( 80*c ?)
- колко допълнителна вода можем да добавим?
Чаках около 1 час, за да разтворя 20 грама нечист amf във вода с магнитна бъркалка ( имаше някои парченца в нея, следващия път ще се уверя, че е много фина).
Когато по някакъв начин се опитах да филтрирам твърдите частици, които не са се разтворили във водата, остатъкът, който остана във филтъра на Бунер, е като много солена структура.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Забележка: Използвам DCM като разтворител

При добавянето на ацетон към реакционната смес на стъпка 10 видях, че се образуват 2 отделни слоя и с добавянето на разтвор на сярна киселина/ацетон не успях да осоля никакъв прах от реакционната смес.

Какво направих погрешно? Има ли специфични техники, необходими при използването на DCM вместо етер?
 

ActionAyi

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Jun 20, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Благодаря много, ще опитам първия метод

Често правех Метод 2, но просто го филтрирах с филтър от кафена хартия и мисля, че с ацетон се получават по-добри резултати.
 

garro

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 24, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Първо, ти на всички, които споделят своите знания.

Второ, прецаках А/В екстракцията и имам нужда от съвет дали това, което имам, може да се възстанови или не.

Използвам
1) луга
2) Сярна киселина (препарат за почистване на канали)
3) VMP Naptha
4) ~3g метамфетамин

Всичко вървеше добре. Извлякох слоя свободна основа и го замразих, за да премахна водата. След това мисля, че съм прекалил с киселината. Опитах се да го възстановя и причиних още по-голяма бъркотия. В момента имам два слоя, един воден (PH ~2) и един нафта Имаше и някакви частици, които или са филтрирани, или са разтворени във водния слой.

Освен това разредих сярната киселина с вода, а не с ацетон. Смятам, че това беше грешка, моля, поправете ме, ако греша.

Няколко въпроса:
1) Възможно ли е да се извлече някакъв продукт от това? Ако да, какви стъпки бихте препоръчали?
2) В бъдеще, ако прекаля с подкиселяването, какво трябва да направя, за да възстановя текущия процес или да върна началото (амфетамин в дестилирана вода)
3) Мога ли да направя А/В с/у слой от етер/спирт? Както разбирам процеса, това би оставило разтворими във вода разфасовки, но просто искам да проверя.
 

EmilioE66

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 4, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
3
Здравейте, имам въпрос. Какво е идеалното PH за амфетамин (течна форма, смесена с метанол) при добавяне на сярна киселина ? Амфетаминът в съотношение 1:2 с метанол има ph 12.
 

EmilioE66

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 4, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
3
Когато амфетаминът има ph12, трябва да сложа сярна киселина, докато достигне ph 6, нали?
 

kinkyfeet1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Здравейте, генерал Патън, не мога да намеря никакъв източник, който да показва окончателното производство на розовите хапчета аддерал. Ако искам да направя розовите хапчета adderal, трябва ли да следвам конкретно тази инструкция?" Благодаря ви за отделеното време и помощта.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Интересувате се от розовия цвят или от състава на адмирала, който включва различни соли на амфетамина и декстроамфетамина?
 

kinkyfeet1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Всички хапчета adderal на пазара имат ли розов цвят? извинявам се за наивния си въпрос, но искам да разгледам производството на adderal и как мога да започна с това?
 

kinkyfeet1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Вече съм вземал един и той ми беше супер полезен, за да се съсредоточа. беше розово хапче и мисля, че на него пишеше 20MG. има ли начин да си произведа същото вкъщи или дори в лаборатория с подходящите ресурси?
 
Top