Синтез на 4-MMC (мефедрон) в DCM

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
За този синтез не е необходим рефлуксен кондензатор? Dcm, нагрят до 40 градуса (точка на кипене), понякога може да доведе до експлозия, нагрят за такова време при такава температура в затворена колба?
 
View previous replies…

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Натрупване на налягане Ако запечатате напълно, бих препоръчал да е леко открехнат, за да се предотврати натрупването на налягане, а също и за да се задържат евентуални изпарения/миризми, разбира се, препоръчва се някакъв вид екстракция. Удобно ми е да използвам температура между 38°C и 40°C, когато извършвам синтез на 4MMC, използвайки DCM. Или можете да използвате 0°C за 18 до 24 часа, като 24 часа са за предпочитане.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Здравейте, момчета,
Аз също предпочитам метод в DCM.
Смесих 100 g бромкетон в 300 ml DCM и бавно добавих 200 ml разтвор на метиламин 40%a.q.

Сега въпросът ми е, каква температура и какво време би било най-подходящо.
Последния път поддържах температура 36-37 градуса, а времето за реакция беше 3 часа.
Но продуктът беше изключително син след ацификацията.

Как мога да поправя връзката между температурата и времето за готвене най-добре.
По-ниска температура = по-дълго време за реакция?

Коя температура не работи.

Може ли някой да помогне и да обясни причините за температурата и времето за готвене?

Благодаря ви много.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Опитът ми показва, че лесно можете да го направите при 40 (рм температура! Използвайте стъклен термометър, който влиза в сместа ви). DCM изглежда много неохотно започва да кипи (сякаш има някаква буферна зона). Ако увелича температурата, той упорито продължава да стои на 40.

Така или иначе. Тази връзка време/температура е важна само за тези, които постоянно бързат. Фактът, че една реакция отнема определено време, не означава, че трябва да се спира плътно на хронометъра. Продуктът не си тръгва. На 35 за една нощ, на 25 за една нощ, на 40 за 2 часа, на 40 за 8 часа . ще получите същия продукт (където, имхо, по-дълго = по-добре).
 
View previous replies…

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
форма 1kg 2b4m 400g 4mmc прах или кристал ?? wow
аз бях получите много година отида 880g прах 820g кристал на dcm сега за мен 600g кристал е по-добре, който аз правя цялата си работа в 2h кристал аз направих на сега на същия ден. цялата информация как да се направи имате на форума, ако u know somting за химия
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
u използваме 400 g 2b4m и получаваме 400 g прах 4mmc ??
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
265,5.
Реакцията, която направих скоро след това, беше такава от 200 g, но използвах 800 dcm. При тази се получиха 165 г. Така че това е около 75 процента (когато се отчетат някои загуби по време на кристализацията). Много по-добре от тази, при която използвах твърде малко DCM.

Така че 6-часовата реакция трябва да призная, че не се получи толкова добре (за бъдещите читатели)
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
2h 40° to najlepszy sposób na dcm true.
A lot u lost when u wash it acetone much product is still on dcm when u wash it
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Meph в DCM
 

Attachments

  • 5WJN0nE4Df.jpg
    5WJN0nE4Df.jpg
    3.4 MB · Views: 41

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Мисля, че 300 ml DCM е достатъчно за това количество BK4, 500 ml според мен е твърде много и вместо това бихте могли да спестите пари.

От любопитство, колко време отнема кристализацията ви?

Надявам се, че сте добре.
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Отне ми 1 ден
 
View previous replies…

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Изглеждат хубаво.

Значи целият разтвор, който е съдържал вашето разтворено вещество и избрания/те от вас разтворител/и, напълно е кристализирал за 1 ден, или тези кристали са извадени преди да е приключила цялата кристализация?

Ние също отнемаме около един ден, но сме увеличили този срок на 36 часа и в момента получаваме около 600 г кристали от 1000 г синтез на BK4, може би имам метод, при който мога да увелича това още повече, но той не е тестван, така че не мога да потвърдя.

Много чисто, добра работа, приятелю.
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Благодаря ви, мога да видя вашите кристали?
 
Last edited:

Albert13

Don't buy from me
Member
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Как получавате кристали толкова бързо?
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
със студен метод и 50/50 IPA и d-вода
 

Albert13

Don't buy from me
Member
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Имате предвид кристализация в хладилника?
 
Top