Question Hangi ilaç iyi uyumamı sağlayabilir

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Solutions
1
Reaction score
6
Hangi ilaç iyi uyumamı sağlayabilir

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
206
Cevap her zaman neden yeterince uyumanız gerektiğine bağlı olacaktır. Ancak burada uyku bozuklukları için kullanılan ilaçların yaklaşık bir listesi bulunmaktadır.

Benzodiazepinler: Diazepam (Valium) ve temazepam (Restoril) gibi benzodiazepinler, gama-aminobütirik asit (GABA) adı verilen bir nörotransmitterin etkilerini artırır. GABA, nöronların aktivitesini inhibe etmeye yardımcı olarak uykuyu teşvik eden yatıştırıcı ve sakinleştirici etkilere neden olur.

Benzodiazepin olmayan reseptör agonistleri: Zolpidem (Ambien) ve eszopiklon (Lunesta) dahil olmak üzere bu ilaçlar da GABA'nın etkilerini artırır, ancak GABA-A reseptörleri adı verilen belirli reseptörler üzerinde etki gösterir. Benzodiazepinlere benzer yatıştırıcı özelliklere sahiptirler ancak daha kısa etki süresine sahip olma eğilimindedirler.

Melatonin agonistleri: Melatonin, uyku-uyanıklık döngüsünü düzenlemek için vücut tarafından doğal olarak üretilen bir hormondur. Ramelteon (Rozerem) gibi ilaçlar melatoninin etkisini taklit eder ve özellikle sirkadiyen ritim uyku bozukluğu olan bireylerde uyku düzenini düzenlemeye yardımcı olur.

Oreksin reseptör antagonistleri: Oreksin, uyanıklığın desteklenmesinde rol oynayan bir nörotransmitterdir. Suvorexant (Belsomra) gibi ilaçlar orexin etkisini bloke ederek beyindeki uyanıklığı teşvik eden yolları inhibe ederek uykuyu teşvik eder.

Antidepresanlar: Trazodon (Desyrel) veya amitriptilin (Elavil) gibi bazı antidepresanlar, uykusuzluk tedavisinde yatıştırıcı etkileri nedeniyle bazen etiket dışı olarak reçete edilir. Bu ilaçlar, uyku düzenini etkileyebilen serotonin ve norepinefrin dahil olmak üzere çeşitli nörotransmitterleri etkileyerek çalışabilir.

Antihistaminikler: Reçetesiz satılan bazı uyku yardımcıları difenhidramin (Benadryl) veya doksilamin süksinat (Unisom) gibi antihistaminikler içerir. Bu ilaçlar öncelikle alerjileri tedavi etmek için kullanılır, ancak uyuşukluğa da neden olabilir, bu da onları kısa süreli uyku yardımı için yararlı kılar. Ancak, ertesi gün kalıcı uyuşukluğa ve bilişsel bozukluğa yol açabilirler.

Barbitüratlar: Fenobarbital gibi barbitüratlar, sedatif-hipnotik olarak uzun bir kullanım geçmişine sahiptir. Ancak, güvenlik endişeleri ve daha güvenli alternatiflerin bulunması nedeniyle kullanımları azalmıştır. Barbitüratlar GABA reseptörleri üzerinde etki ederek yatıştırıcı etkiler yaratır, ancak diğer uyku haplarına kıyasla daha yüksek doz aşımı ve bağımlılık riski taşırlar.

Bitkisel takviyeler: Bazı bitkisel takviyeler potansiyel uyku getirici etkileri nedeniyle pazarlanmaktadır. Bunlara örnek olarak kediotu kökü, papatya ve lavanta verilebilir. Bazı bireyler bunları yararlı bulabilirken, etkinliklerine dair kanıtlar sınırlıdır ve güvenlikleri ve kalite kontrolleri değişebilir. Uyku için bitkisel takviyeleri kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışmanız tavsiye edilir.

İkincisi ile başlamanızı tavsiye ederim ve antidepresanlar ve barbitüratlar kesinlikle uyku hapı olarak kullanılmamalıdır. CNS aktivatörlerinin kullanımıyla ilişkili zor durumlarda benzodiazepinlere dikkat edebilirsiniz. Ancak bunların düzensiz kullanılması ve dozajlarına kesinlikle uyulması gerekir.

Uyku hapları kısa vadede etkili olabilse de, genellikle geçici kullanım için önerildiklerini unutmamak önemlidir. Uyku haplarının uzun süreli veya aşırı kullanımı tolerans, bağımlılık ve diğer olumsuz etkilere yol açabilir (belki bitkiseller hariç).

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
113
Deals
54
Uzun süredir uyku hapı kullanıyorum = iyi çalışıyorlar ama daha sonra normal bir insan gibi uyuyamıyorsunuz. Şimdi ilaç almıyorum - sadece 15 mg Melatonin ve sizi zombi gibi yapan Benzodiazepinlerden oldukça daha iyi.

Şerefe

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
Oldukça düşük dozda THC kullanıyorum. Sadece sersemlikten kaçınmak için. Harika çalışıyor.
Bunun dışında...Melatonin.

• Like
Reactions: T 3
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Uyumak için THC'nizi nasıl tüketmeyi seviyorsunuz?

Genellikle tüttürüyorum ama bir gün güzel bir içkiyi bir çeşit sıvı THC ile karıştırmayı da düşündüm

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
Çünkü ben bir fıstık ezmesi/çikolata bağımlısıyım. Kendi şekerlerimi yapıyorum.
Marketten birkaç şeker kalıbı aldım. Reeces fıstık ezmesi (şeker yapımı için cips)
ve önceden hazırladığım hindistan cevizi yağını karıştırıyorum. Son ürün = küçük çubuklar veya ayılar.
Her gece yemiyorum. Belki haftada birkaç kez.
Ayrıca bir kat çikolatalı, bir kat üzümlü olanlardan da yapıyorum. Sonra bir kat ezilmiş ceviz ya da fıstık ekliyorum.

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Kahretsin :D Bunun için bana gönderebileceğiniz bir faturanız var mı? Başkaları tarafından yapılan yiyecekleri yemediğim için bunu kendim yapmam gerekecek :D :D

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
Aslında resmi bir tarifim yok ama sizin için hazırlayabilirim.

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Canna hindistan cevizi yağı için web'den bir tane indirebilirim, ancak ona bazı değişiklikler ekleyip eklemediğinizi görmek isterim.

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
Canna infüzyonlu hindistan cevizi yağımı yılda bir veya iki kez yapıyorum.
Böylece ne istersem yapabiliyorum. Kapalı bir kavanozda saklıyorum. Soldaki gibi.

Attachments

• MEIHPWGXrb.PNG
    MEIHPWGXrb.PNG
    1.1 MB · Views: 102

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
O zaman bunları alıyorum. Eritiyorum ve yavaşça kanna yağıma karıştırıyorum. Bazen aynı anda biraz çikolata eritip onu da kanna yağımla karıştırıyorum. Çikolata için. Ben sadece şeker yapımı için olan benzer çikolataları kullanıyorum. Sanırım 'şeker yapımı için' ifadesi önemli.

Attachments

• YMOstf8Rgy.PNG
    YMOstf8Rgy.PNG
    240.5 KB · Views: 88

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
Sonra da kalıplarıma döküyorum. Sağdaki ilk resimde görülebiliyor. Biri çubuklar için, diğeri de ayılar için.
Ayı kalıbını aslında sakız yapmak için almıştım.

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
Hangi mg için gittiğime göre değişiyor. Sadece hesap makinesini kullanıyorum. Yine de kesin değil.
Bar/ayı başına 10-12 mg olduğunu hesapladım.
Oturumu kapatıp işe gitmem gerekiyor ama daha sonra daha ayrıntılı bilgi göndermeye çalışacağım.

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
Melatonin geçmişte benim için iyi çalıştı. Ancak bugünlerde, yatmadan yaklaşık bir saat önce 5-10 mg THC/CBD 1:0.5
yatmadan yaklaşık bir saat önce. Artık gecenin bir yarısı kalkmıyorum ve 6-8 saatlik sağlıklı bir uyku çekiyorum.

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
113
Deals
54
Uyumadan önce THC yemeyi gerçekten çok isterdim ama araba kullanmadan önce THC alırsam uyuşturucu etkisindeyken araç kullanmaktan ceza alacağım için sadece CBD alabilirim. Burada durum berbat ve sarhoş olduğunuz için de hapse girebilirsiniz.

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Eski güzel kenevir :)

Strawberry Short Cake Cali Weed Strain 'i uyumak için seviyorum, kelimenin tam anlamıyla çilekli kısa kek gibi tadı var ve sizi tam hızda bir tren gibi vuruyor :D

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Reaction score
50
1- litre bira ve çocuk gibi uyuyacaksınız😌

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
oldukça hızlı bir şekilde sıkıcı hale geliyor ve bira su gibi oluyor :D :D

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Reaction score
50
Hennesy almalı)
Ya da kediotunu şampanya ile deneyin)
Ancak aşırı doz almak kolaydır, bittiğinde kendinizi bir sebze gibi hissedeceksiniz)

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Eski güzel Henny :D

Uyku için otumla kalacağım, heyecan için kokainimle kalacağım...Ben basit bir adamım :D