Mutfakta Amfetamin yapmanın en kolay yolu

Madre

PR manager
Reaction score
130
Amfetamin pişirmek için en basit tarifi sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Bu tarif kek pişirmekten biraz daha karmaşıktır.
Ancak kek göbeğinize ekstra inç ekleyecektir,
ve amfetamin kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Fenilnitropropenden AMFETAMİN sentezi
(1 litrelik reaktör ölçeğinde)

Bu, amfetamin için en basit reçetedir ve fenilnitropropen bu sentezin ana bileşenidir.
  • Fenilnitropropeni nereden bulacağınızı bilmiyorsanız, bu başlıkta fenilnitropropenin evde sentez yöntemini yayınladık: mümkün olduğunca basittir ve herhangi bir ek ekipman gerektirmez.

Sentez için reaktör olarak ısıya dayanıklı cam veya plastik bir kap (şişe veya teneke kutu) kullanılabilir. Plastiğin ısıya dayanıklılığı kaynar su (su 100ºC) ile yapılan bir testle kontrol edilebilir. Kabınızın hacminin yarısını kaynar su ile doldurun, kapağı kapatın, çalkalayın ve deformasyon olup olmadığını izleyin. Eğer deformasyon meydana gelmişse, bu kap sentez için uygun değildir. Uygun bir şişenin geniş bir boynu olmalıdır, aksi takdirde reaktif yüklemesi sorunlu olacaktır. Bu yöntemde 1 litrelik düz tabanlı bir şişe kullanılır. Soğutma için küçük bir küvet soğuk su veya buz/kar kullanın.
  • Farklı bir miktar sentezlemeniz gerekiyorsa, tüm reaktif miktarları katları ile ölçeklendirilir.

Ekipman:

1. 1L düz tabanlı şişe
2. Reflü kondansatörü
3. 250ml'lik beherler
4. Şırıngalar
5. Soğutma için küçük küvet veya kap
6. Terazi
7. Filtre

Reaktifler:

1. Fenilnitropropen
2. İzopropil alkol
3. Buzul asetik asit
4. Cıva nitrat veya nitrik asit ve cıva
5. Sülfürik asit
6. Susuz aseton
7. Gösterge kağıdı
8. Alüminyum folyo

Adım 1: Fenilnitropropen çözeltisinin hazırlanması.

5 gram fenilnitropropen tartın ve bir beher içinde 50 ml izopropil alkol ile tamamen çözünene kadar karıştırın.
Ardından 25 ml Buzul asetik asit ekleyin ve homojen hale gelene kadar karıştırın.

Adım 2: Cıva nitratın hazırlanması.

a) Cıva nitratınız varsa, reaksiyon için 50...100 mg ölçün ve Adım 4'teki sudan sonra ekleyin.
b) Hazırda cıva nitratınız yoksa, bunu yapmalısınız.

Cıva nitrat metalik cıvadan yapılır, her ikisi de toksiktir ve eldiven ve solunum cihazı takılarak ve havalandırılan bir alanda çalışılarak güvenli bir şekilde kullanılmalıdır. Cıvayı mağazada bulmanız pek olası değildir, cıvayı en yaygın olarak termometrelerde bulabilirsiniz. Termometreler farklı miktarlarda cıva içerir, bu nedenle termometrenizde ne kadar cıva bulunduğunu önceden netleştirmeniz tavsiye edilir. Genellikle tıbbi bir termometre 1-3 gram cıva içerir.
Tüm cıvayı serbest bırakmak için cıvalı termometrenin ucunu bir shot bardağında dikkatlice ezin ve bardağa nitrik asit dökün. Kıymıklar için endişelenmeyin, acımayacaklar. Termometrenin ucunu doğrudan shot bardağına sıkarak pense ile kırmak uygundur. Bir süre sonra bir reaksiyon olması gerekir. Cıva asit içinde çözünecek ve kahverengi gaz açığa çıkaracaktır. Gaz solumak kesinlikle yasaktır! 20-30 dakika boyunca reaksiyon olmazsa, shot içeriği biraz ısıtılmalıdır (çoğunlukla radyatör üzerine yerleştirilir).
1 g cıva için 5-10 ml nitrik asit gerekir. Cıva nitrik asit içinde tamamen çözüldükten sonra, reaksiyonda kullanılabilecek bir cıva nitrat çözeltisi elde edersiniz. Bu çözeltiyi hemen kullanmazsanız, cıva nitrat çökelecektir. Filtre edilebilir ve bir sonraki senteze kadar kapalı bir kapta saklanabilir.

Adım 3: Alkali çözeltiyi hazırlayın.

25 g NaOH'ı 75 ml su içinde bir beherde çözün. Çözünmeye sıvının güçlü bir şekilde ısıtılması eşlik eder.
Bu nedenle bu prosedür önceden yapılır, böylece çözelti doğru zamanda soğur. Sıcak bir çözelti kullanılması tavsiye edilmez.

Adım 4: Amalgam

Teori:
Çok önemli bir adım. Sentezinizin başarısı doğru amalgama bağlıdır. Genellikle, amalgam için en iyisi olan alüminyum folyo kullanılır. Diğer alüminyum formları daha düşük verim verir ve sentezi olumsuz etkileyebilir.
Folyonun yapıldığı alüminyumun indirgeme reaksiyonu için aktive edilmesi gerekir. Alüminyum cıva nitrat ile aktive edilir. Amaç, alüminyum folyonun yüzeyinden oksit filmini çıkarmak ve cıva nitratın alüminyum folyo ile tamamen reaksiyona girmesine izin vermemektir. Hazır olma durumu göstergeler kullanılarak görsel olarak belirlenir. Folyo tamamen matlaşır ve çok sayıda küçük hidrojen kabarcığı açığa çıkar. Altta bir tortu oluşmaya başladığı anda, folyo şişede kalacak şekilde sıvıyı boşaltmak gerekir. Folyoyu kalan cıva nitrattan yeni bir parti su ile durulayın. Suyu tekrar boşaltın ve folyoyu şişede bırakın.

Uygulama:
Alüminyum folyoyu 0,5x0,5 cm ila 2x2 cm arasında değişen dikdörtgen parçalar halinde kesin. Bunu eldivenle yapmak daha iyidir. Bu yağ lekelerini önleyecektir. Parçalar 0,5 x 0,5 cm'den küçükse, cıva nitrattan dolayı çabuk yanma ihtimali vardır. Folyo parçaları 2 x 2 cm'den büyükse, bunları şişeye sığdırmak zor olacaktır. Folyo parçaları buruşturulmamalı ve birbirine yapıştırılmamalıdır, çünkü bu durumda alüminyumun tamamı reaksiyona girmeyecektir. Reaksiyon folyo alanı boyunca devam eder. Bir sentez için 6 gram folyoya ihtiyacımız var. Daha sonra, tüm folyo 1 litrelik düz tabanlı bir şişeye yerleştirilir. Tüm folyo kaplanacak şekilde şişeye su dökün ve 0,5 ... 1 ml (veya 50-100 mg kuru merkürik nitrat) merkürik nitrat çözeltisi ekleyin. Nitratın suyla karışması ve hacim boyunca eşit olarak dağılması için iyice karıştırın. Daha sonra, şişenin içinde neler olduğuna yakından bakacağız. Şişenin içinde küçük gri kabarcıklar oluşmaya başlayacaktır. Folyonun parlak, parlak rengi mat bir griye dönüşecektir. Tüm folyo matlaştığında, suyu boşaltmanız ve folyoyu ilave bir miktar suyla durulamanız gerekir.

Adım 4 SSS:

1)
Folyo delinmiş veya tamamen çamura dönüşmüş. Ne yapmam gerekiyor?
  • Bu durumda, başarısız olan amalgamı atmalı ve yeni bir tane yapmalısınız.

2) Folyo parlak görünümü mat hale getirmiyor. Bu amalgam kullanılabilir mi?
  • Bu amalgam kullanılamaz. Folyonun parlak görünümü, oksit membranını çıkarmadığınızı ve reaksiyonun çalışmayacağını gösterir. Bu durumda, biraz daha cıva nitrat eklenmesi ve mat bir gölge için beklenmesi önerilir. Bu işe yaramazsa, amalgamı yeniden yapın.

3) Herhangi bir folyo amalgam için uygun mudur?
  • Amalgam için sadece alüminyum folyo uygundur. Polimer veya alaşım içeriği yüksekse, reaksiyon çalışmayacaktır. Alüminyum folyo kullandığınızdan emin olun.
4) Amalgam önceden yapılıp saklanabilir mi?
  • Amalgam depolanamaz çünkü çok kısa bir ömrü vardır. Amalgamsentezin başında üretilir, aksi takdirde hiçbir şey işe yaramaz.

Adım 5: Amfetamin sentezi (indirgeme reaksiyonu).

Hazırlanmış amalgam içeren şişeye fenilnitropropen çözeltisi ekleyin ve şişenin üzerine bir reflü kondansatörü yerleştirin. Reaksiyon karışımını hafif dairesel hareketlerle karıştırmaya başlayın. Reaksiyon kütlesi ısınmaya başlar (ekzotermik reaksiyon). Sıcaklığı ~60ºC'de tutmak ve reaksiyonu dondurmamak önemlidir. Sıcaklık soğutma ile kontrol edilir. Bazen akan suya bağlı ters bir buzdolabı yeterlidir, ancak daha sıklıkla şişeyi küçük bir soğuk su (buz veya kar) küvetine yerleştirmek gerekir. Reaksiyonun donmasını önlemek için, şişeyi suya daldırıp hemen çıkararak hızlı bir şekilde soğutun. Sıcaklık hala yüksekse ve reaksiyon karışımı hala yükseliyorsa, soğutma prosedürünü tekrarlayın. Dikkatli bir şekilde soğutun, aşırı soğutma nedeniyle reaksiyonun durma ihtimali vardır. Reaksiyonun gürültülü kısmı geçtikten sonra, şişe yüzeye yerleştirilebilir ve kabarcıklanma tamamen durana kadar ara sıra karıştırılabilir.

Adım 5 SSS:

1)
Soğutmanın gerekli olup olmadığını nasıl anlarım?
  • Bir elimizle şişeyi boğazından tutuyoruz, diğer elimizle tutuyoruz ve aynı anda yandan hissediyoruz. Şişe avucunuzu yakmamalıdır (yaklaşık 60 derece). Elle yoklama sırasında el güçlü bir şekilde yanmaya başlarsa (buna reaksiyon karışımının şişenin boğazına doğru güçlü bir şekilde kaldırılması eşlik eder), soğutma uygulamak gerekir. Aşırı ısınma belirtisi yoksa soğutmaya gerek yoktur.

2) Reaksiyon çok erken donmuşsa. Ne yapılmalıdır?
  • Bu durumda, reaksiyonu tekrar başlatmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için, şişeyi reaksiyon karışımı ile elektrikli bir ocakta ısıtmanız gerekir, ancak aşırı ısıtmayın, ayrıca 60 derece içinde tutun. Ya da şişeyi 80...100ºC kaynar su banyosuna yerleştirin.

Adım 6: Alkalinizasyon ve serbest amfetamin bazının ekstraksiyonu.

Reaksiyon durduğunda ve şişede reaksiyon belirtisi olmadığında, kostik çözeltiyi ekleyin. Tüm sodalı su hacmini bir seferde eklemek tehlikelidir çünkü tüm reaksiyon karışımı katılaşabilir. Toplam hacmin 1/5'ini ekleyin, iyice karıştırın, köpüğün azalmasını bekleyin ve daha sonra ekleyin. Kül suyunu ekledikten sonra iyice karıştırın ve bir bardağa dökün. Ve 30... 60 dakika karışım parçalanana kadar bekleyin. Berrak katman sınırlarını bekleyin ve üst katmanı seçin. Genellikle şeffaftır, ancak bazen sarımsı olabilir.
  • Yağ tabakasının alttaki tabakanın içine girmiş olabileceğine dair herhangi bir şüphe varsa, yağı 3-4 saat boyunca dondurucuya koymanız gerekir. Eğer orada su varsa, bir pıhtı şeklinde altta olacaktır, bu da susuz yağı ayırmayı kolaylaştıracaktır.

Adım 7: Asitleştirme.

1 ml konsantre sülfürik aside 10 ml aseton ekleyin, karıştırın ve asitleştirmeye başlayın. pH 6'ya eşit olana kadar yağa bir damla sülfürik asit çözeltisi ekleyin. pH değerini ölçmek için indikatör kağıdı kullanın. Her damlada pullar olacaktır, bu amfetamin sülfattır. Asitleştirmenin sonucu ekşi kremaya benzer bir karışım olmalıdır. Asitleştirmeden sonra, karışım çökelmesi için 2-4 saat boyunca dondurucuya konulmalıdır. Bu "ekşi krema" süzülmeli ve kurutulmalıdır. Filtre olarak yoğun bir bez, kağıt filtre veya vakumlu filtrasyon ünitesi kullanabilirsiniz.

• Amfetamin beyaz renkli, neredeyse kokusuz ve acı bir tada sahipse yüksek kaliteli olarak kabul edilir .
  • Bir sentezin ortalama verimi %70 fenilnitropropen, ~3,5 g kuru tozdur.

Hepsi bu kadar millet. Gördüğünüz gibi, gerçekten oldukça basit.
Bu sentez yöntemini tam anlamıyla öğrenmek için videoya göz atın!
https://bbgate.com/threads/amphetamine-synthesis-from-p2np-via-al-hg-video.196/

Umarız bu tarif, yemek yapmayı hiç denememiş olanları cesaretlendirir.
Anlamadığınız bir adım
olursabize yazın, size yardımcı olalım.

OutLaw

Don't buy from me
Resident
Reaction score
131
Evde fenilnitropropen sentezi: daha kolay olamazdı

Amfetamin senteziiçin ana öncü fenilnitropropendir.
Fenilnitropropenin sentezlenmesi çok kolaydır, bu da bu amfetamin sentezi yöntemini kimyagerler arasında en popüler hale
getirir.

Sentez için şunlar gerekir:
  • Matara (cam şişe)
  • Reflü kondansatörü
  • Elektrikli soba (su banyosu için)

Maddelerin oranları katlar halinde ölçeklendirilmiştir, ancak reaktörün hacminin 2/3'ünden daha fazla doldurulmaması önerilir.

1L'lik bir şişe için gerekli oranlar şunlardır:
  • Benzaldehit - 200ml.
  • Nitroetan - 200ml
  • n-Butilamin - 20 ml
  • Buzul asetik asit (GAA) - 50 ml
  • İzopropil alkol (IPA)

Reaksiyon suya karşı hassastır, bu nedenle reaktiflerin mümkün olduğunca kuru tutulması arzu edilir.
Şişeye benzaldehit, nitroetan, katalizör ve GAA ekleyin, iyice karıştırın ve bir ocak üzerine yerleştirin. Kısık ateşin üzerine yerleştirin ve karıştırarak 60ºC'ye ısıtın. Isıtma için bir su banyosu kullanabilirsiniz. Reaktördeki sıcaklık bir termometre ile veya dokunarak kontrol edilebilir. Şişeye dokunulduğunda oldukça sıcak olmalı, ancak elinizde yanma olmamalıdır. Bu sentez için soğutma gerekli değildir, sıcaklık istenen parametrelere (~60ºC) dönene kadar ısıyı bir süreliğine kapatabilirsiniz. Reaksiyon sırasında periyodik olarak karıştırmak gerekir, sentez süresi 3-4 saattir. Reaksiyon sırasında renk açık sarıdan koyu kırmızıya değişir ve berrak kalır. Daha sonra reaksiyon karışımı oda sıcaklığına soğutulur, bir bardak veya kavanoza dökülür, 250 ml ılık su ile seyreltilir, bir kapakla kapatılır ve 2 saat boyunca dondurucuya yerleştirilir. Soğuduktan sonra kapağı açın ve hafifçe sallayarak temiz havanın dolaşmasına izin verin.

Kristalleşme hızla gerçekleşir. Kristallerin bulunduğu kavanoz tekrar en az 15 dakika dondurucuda tutulur. Daha sonra kristalleri kırmanız ve sirke izleri kaybolana kadar soğuk suyla yıkamanız gerekir (2...3 kez yeterlidir). Ardından safsızlıklar giderilene kadar az miktarda çok soğuk izopropil alkol ile durulayın. Elde edilen kristaller daha sonra en az 10 saat boyunca havada kurutulur. Fenilnitropropeni kapalı bir kapta buzdolabında veya karanlık, serin bir yerde saklayın.

Bilinmesi gerekenler!
  • İzopropil alkol ile yıkama mümkün olan en düşük sıcaklıkta yapılmalıdır. Bu kayıpları azaltacaktır.
  • İzopropil alkolü kullanmadan önce 8 saat boyunca dondurucuya koyun.
  • Süzüntü renksiz hale gelene kadar durulayın.
  • Kristaller oldukça büyük olduğu için filtre olarak sıradan ince bir bez kullanmak uygundur.
  • Fenilnitropropen hoş olmayan keskin bir kokuya sahiptir ve el ve yüz derisi için aşındırıcıdır.
  • Fenilnitropropen ne kadar koyu olursa o kadar fazla kirlilik içerir.

Fenilnitropropen, aşağıdaki reaksiyona başlamadan hemen önce izopropil alkolden yeniden kristalleştirilebilir.
Bu amaçla, fenilnitropropen kristalleri 30ºC'de izopropil alkol içinde çözülür ve çözelti aşırı doygunluğa getirilir. Daha sonra kristalizasyon tamamlanana kadar mümkün olan en düşük sıcaklıkta dondurulur. Kristalleşme tamamlandığında süzülür.
Fenilnitropropen havada kurur, higroskopik değildir (havadan su emmez).
Ortalama verim 300 gramdır (teorik verimin ~%70'i).

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Reaction score
45
Çok yararlı ve çok güzel işlenmiş.
Teşekkür ederim!
Lütfen, metamfetamin sentezine amfetamin ekleyebilir misiniz?
Sentez bölümündekikonu benim için net değil. Bu yüzden başkaları için faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Last edited:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Merhaba. Dersimde tam olarak neyi anlamadınız?

View previous replies…

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Reaction score
45
Sadece 6. adım - DCM ile ekstraksiyon - bu adım nasıl yapılır?

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Ekstrakte etmek, reaksiyon karışımınıza çözücü (bu durumda DCM) eklediğiniz anlamına gelir; bu, hedef molekülü farklı katmanlara ayrılan çözücüye çekecektir. Daha sonra çözücü tabakasını çıkarırsınız (ayırıcı huni en iyisidir) ve kalan reaksiyon karışımına daha fazla çözücü ekleyerek kalan her şeyi çıkarırsınız.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Merhaba, bu konuyu Ekstraksiyon hakkında okuyun. Ekstraktifin çeşitli kısımları ile nasıl düzgün bir şekilde ekstrakte edileceği açıklanmaktadır.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
Yeniden kristalize edilmemiş P2NP'yi kullanabilir ve eldiven ve solunum cihazı takmakla ilgili güvenlik ve kullanım bilgilerinin gerçekten abartılı olduğunu düşünebilirsiniz. İnanın bana, değil. Bu maddeyi çıplak elle alıp çıplak yüzle koklamaktan, p2np'yi yeniden kristalize etmekle aynı odada bulunmak, bir dolaba CS gaz bombası koymak gibi bir şey.

Birçok hg/al amalgam yaptım ve birçok indirgeme işlemi gerçekleştirdim. Bazıları al'ınızı küçük toplar halinde ezmenizi, bazıları kare haline getirmenizi, bazıları da kağıt öğütücüde parçalamanızı söylüyor. Bunların hepsi iyi ve işe yarayacaktır, ancak amalgam yapmanın en iyi yollarında mutlak kazanan, kabaca 1 inçlik karelere ayırmak ve bu kıvama gelene kadar küçük bir kahve değirmeni veya mutfak robotuna koymaktır.

Ekli fotoğrafı DÜZENLE, eklemek işe yaramıyor
EDIT2: Tekrar deneyeceğim

Attachments

• 8cwxSQXiBJ.JPG
    8cwxSQXiBJ.JPG
    229.7 KB · Views: 485
Reaction score
296

Öğütülmüş folyo kesinlikle işe yarar. Ancak amalgamı çabucak yakmamak için biraz deneyim gerekir. Bu nedenle 0,5 ila 2 cm'lik bir folyo boyutu öneriyoruz.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
Amalgamı çabucak yakmamanın püf noktası GAA kullanmamaktır, ipucu G. Patton'un izniyle.

808Boss

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba bir sorum var bu sentezde P2P kullanabilir miyim?

abbadon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
11
<<<paylaşım için teşekkürler

Djdrama

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Bunu ilk kez 10g P2NP'den aldım, normal mi?

Asitleşme ile ilgili sorunum var

Djdrama

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Asitleme için aseton kullanmamanın daha iyi olduğunu gördüm, aseton ile ilk 2 kez başarısız oldu, ancak izopropil alkol iyi çalışıyor.

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Herkese merhaba. Ben Çin'den geliyorum. İngilizcem çok zayıf. Bu yüzden bazı çeviriler tam olarak doğru değil. Yanlış "malzeme" satın almaktan endişe ediyorum. Biri bana CAS numarasını söyleyebilir mi? Kontrollü maddelerin son listesini aşağıda yayınlayacağım. Herhangi bir alternatif varsa lütfen bana bildirin. Herkese teşekkürler.

Attachments

• 231BDp8KIb.pdf
    145.9 KB · Views: 687