Bütanon ile benzaldehitten fenilaseton (P2P) sentezi

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Kolay ve detaylı sentez açıklaması için çok teşekkür ederim!
Peki ya hidrojen peroksit, o ikame edilebilir mi? Bugünlerde gerçekten kontrollü bir kimyasal ve kendi kendinize sentezlemeniz çok zor. Esas olarak buzlu asetik asit ile 3-metil-4-fenil-3-buten-2-on arasındaki reaksiyonda katalizör olarak bulunuyor, değil mi? İyi bir ikame ne olabilir?

Last edited:

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Bitki yetiştirmek için H2O2 satan farklı çevrimiçi mağazalara veya normal cadde mağazalarına bakmaya değer.

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
20
Herkes bu yöntemin kusurları olduğunu söylüyor. Bu yöntemle gerçekten önemli verim elde eden var mı?

Ortist

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
54
P2P'yi su ile de damıtabilirsiniz, ancak bu çok yavaştır. Ancak metil-fenil-nutenonu vakum altında damıtmanız GEREKİR çünkü önemli miktarda pislik vardır ve MPB su ile damıtılmaz

View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Bu sadece benim polimerize P2P saçmalığımdı! Ve P2P'mi damıtamadım. Bu yüzden Leuckart'ım denediğim zamanların hiçbirinde çalışmadı. :)

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
P2P'mi etil asetat ile ekstrakte ettiğimde, içine biraz kurutma maddesi koydum ve buzdolabıma koydum.
Sıvıya baktım ve buzdolabında yaklaşık 3 saat kaldığında, alt katman berrak yağla doluydu.
Bu benim P2P'm mi? Bu şekilde gerçekten ekstrakte edebilir miyim?!

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Ben sadece dipteki suydum. Ama benim P2P'm etil asetatın içindeydi.

View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
ANCAK, hepsi çöpe gitti, çünkü bu P2P DEĞİLDİ. P2P etil asetat içinde çözünmez. Sanırım başka bir üründü, çünkü asetoksi hidrojenasyonunu yanlış şekilde yaptım. Asetoksifenilpropen sanırım etil asetatta çözünür. Yanılıyorsam düzeltin. Şimdi hepsini ksilende çözüyorum, çünkü ikisi de ksilende çözünüyor, böylece paradan da tasarruf ediyorum.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
P2P, EtOAc - Etil Asetat içinde çok iyi çözünür. Ayrıca Benzen, Toluen, Ksilen, Eter, DCM'de de çözünür ancak Nafta aka Shellsol aka Wundbenzin/Reinigungsbenzin'de çok az çözünür. Etil Asetat ve Nafta 50/50 karışımı harika çalışır.

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Bir süre önce etil asetatta çok az çözündüğüne dair bazı "veriler" okumuştum. TAMAM. Teşekkürler.
Ama şimdi iyiyim. OrgUnikum'a P2P hidrojenasyonum için verdiğiniz yanıt için de teşekkür ederim. Şimdi asetoksifenilpropen hidrojenasyonunda baza daha fazla çözelti koyarak çok iyi gitti. Ksilen içinde sarı, çok "bal gibi" kokan bir çözelti elde ettim. İlk defa çözelti kırmızı değil, çünkü daha fazla çözelti koymak için talimatlarınıza uydum. Teşekkürler!

Ketaholiker

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Reaction score
0

Merhaba

3-Metil-4-fenil-3-buten-2-on'dan gidip elektro oksidasyon yapabilir miyim?
Mümkün mü?

Belki bu da yardımcı olur

OTC süper olurdu :) umarım elektro indirgeme/oksidasyona yardımcı olabilirsiniz gerçekten harika ve beklenmedik xD

İyi günler dilerim. :)

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
3-Metil-4-fenil-3-buten-2-on yapmak için kullanılan tüm bu reaktifler OTC'dir.
Benzaldehit elde etmek için herhangi bir marka adı vermeyeceğim, çünkü "onlar" bunları derhal raflardan kaldıracaklardır. Ya da bu konuda yanılıyor olsam bile, bu değerli reaktifler konusunda biraz temkinli olmakta fayda var.

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
AMA, mağazalardaki yapay tatlandırıcı raflarından benz-hyde'a bakın.

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
Harika, hadi bunu deneyelim.
Adım 1, devam ediyor.
45g Benzaldehit + 200ml M.E.K 25ml H2SO4'ten HCL gazını 25ml Hidroklorik asit üzerinde kabarcıklandırın. Yaklaşık 30 dakika içinde parlak kırmızıya döndü, şimdi karıştırıyorum.
R83Rkq0cXl

View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Şimdi elimde 100 gramdan fazla su ve asit/bazdan arındırılmış, ancak ıslak MPB var (birkaç reaksiyondan toplanmış),
Kristal çözeltiyi oda sıcaklığında erimeyen kristaller halinde kurutacağım. Bunun bir resmini gönderebilirim ve asetoksifenilpropenin bir resmini de verimle birlikte gönderebilirim.

View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Bu yağ (100 gram) ile perasetik asidim 21:inci saatte. Oda sıcaklığında köpürüyor.XW7imVvhtZ

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Bu resmin neden yana yattığını bilmiyorum, ama şu baloncukları görebilirsiniz ve
Perasetik oksidasyon sürecinde her zaman elde ettiğim soğuk renk. Oksidasyon süresi 24,5 saatti.

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
100 gram MPB'den 100 gram asetoksi fenilpropen elde ettim. Şimdi çok mutluyum!

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
P2P çözeltisini ksilen içinde buzdolabına koyduğumda bazı parçacıklar çıkıyor. Bu partiküller P2P'ye mi ait yoksa onları filtreleyebilir miyim? Geçen sefer onları filtrelemiştim. Bu bir hata mıydı yoksa onları tekrar filtrelemek akıllıca mı? Çözelti hala ham ve saflaştırılmamış.

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Bunların küçük parçacıklar (benim paslı İngilizcem) gibi değil, buzdolabındaki beherimin dibine düşecek bir kütle gibi olduğunu açıkça belirtmeliyim. Oda sıcaklığında, bu parçalar artık oda sıcaklığında çözünmez. Birisi bana açıklayabilir ve yol gösterebilir mi lütfen? Çok mutlu olurum, çünkü herhangi bir hata yapmak istemiyorum, çünkü şu anda çözeltide çok fazla P2P var.

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Çözeltiyi ~%12 HCL çözeltisi x 4 ile yıkadım ve neredeyse berrak bir çözelti elde ettim. Su ile de birçok kez yıkadım. MgSO4 ile kurutuldu.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
BV oksidasyonunun ürünü olan vinil-asetat Ksilen ile karışabilir, hidroliz ile oluşan P2P de Ksilen ile karışabilir, bu nedenle ortaya çıkan her şey sadece saçmalıktır. Ara ürünlerinizden herhangi biri veya çözücü içindeki nihai ürün berrak değil de bulanık veya bulanıksa filtreleme şarttır.