P2NP'den NaBH4/CuCl2 ile Tek Kapta Amfetamin Sentezi (1kg ölçekli)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
İşte daha küçük ölçekte yaptığım şey buydu;
1. Çözelti IPA/H2O 2:1 ((IPA 800ml, H2O 400ml)(1200ml)) 2000ml'lik bir şişeye eklendi.
2. NaBH4 (116 g) bir kerede eklendi ve karıştırmaya başlandı.
3. P2NP (67 g) küçük porsiyonlar halinde eklendi, böylece karışımın sıcaklığı 60 *С'yi geçmedi.
4. Su (13 ml) içindeki CuCl2 (7 g) yavaşça damla damla eklendi, böylece karışımın sıcaklığı 80 *С'yi geçmedi.
5. Daha sonra, harici ısıtma kullanılarak reaksiyon 80 °C'de 30 dakika boyunca geri akıtıldı.
6. Çözelti dekante edildi ve reaksiyon atıklarından süzüldü ve bir ayırma hunisine konuldu.
7. 25'lik NaOH su çözeltisi (533ml) reaksiyon karışımına eklenmiş ve fazlar ayrılmıştır.
8. Alt tabaka büyük bir behere boşaltılır ve üst organik tabaka toplanır.
9. Sulu faz daha sonra ayırma hunisine kondu ve 500 ml IPA ile ekstrakte edildi.
10.IPA 3/4 oranında buharlaştırıldı, yarısı sütlü freebaz ve yarısı IPA.
11.IPA ve serbest baz 130 ml aseton içinde çözüldü.
12.ortofosforik asit pH - 6'ya kadar damlatıldı (sürekli karıştırılarak).
13.Karışım 12 saat boyunca dondurucuda bekletildi.
14.Kristalizasyondan sonra süspansiyon süzüldü ve aseton temizlenene kadar kuru soğuk aseton ile yıkandı.
15.Yıkamadan elde edilen aseton ve ipa/aseton karışımı daha fazla çökelme için dondurucuya geri konuldu.
16.İşlem, %60-70 yüksek kaliteli amfetamin elde etmek için daha fazla çökelti kalmayana kadar tekrarlanır, karışım içinde daha fazla aseton aldıkça, onu düşürmek için biraz daha asit damlatmanız gerekebilir, ancak aseton ph7 olduğu için çok fazla değil.

İşte kurutulmuş macun taşlarının bir kısmının fotoğrafı, geri kalanı karıştırılacak kuru toz, çünkü benim ve arkadaşlarım için çok güçlü.
Tarifi güncelleyebilir ve küçük ölçekli ev kimyagerleri için bir yazı yazabilirim, bunun daha iyi olabileceği birçok yol var.

Attachments

• yrIiJuK8x7.PNG
    yrIiJuK8x7.PNG
    901.1 KB · Views: 512

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
bu meth değil, buradan kristal meth'e nasıl yapılacağını yazabilir misiniz

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bu beyaz macunu kristale dönüştürmek için hangi yöntemi kullanıyorsunuz?
d-metamfetamin?

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Reaction score
67
Sodyum borhidrür pahalı değil mi?
Ve 1 litre amfetamin yağı üretmek için 3 kiloluk bir maliyet, cazip olması için biraz fazla olacaktır.

antrax

Don't buy from me
Resident
Reaction score
54
Sonunda bu yolu izleyerek amfetamin sülfat (speed) sentezlediniz mi?

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Reaction score
67
Merhaba

Teşekkürler evet bunu gördüm. Ayrıca İspanya'da p2np için kilosu 215€ civarında bir tedarikçi buldum. Bu fiyata kendim sentezlesem bile hazır almak daha ucuza geliyor

antrax

Don't buy from me
Resident
Reaction score
54
Bana söz konusu İspanyolca P2NP KİMYASAL tedarikçisinin iletişim bilgilerini verebilir misiniz?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Bu yöntemi kullanarak ilk sentezimi 5 g P2NP üzerinde %45 verimle yaptım.

Bu benim mutlak ilk seferimdi, bu yüzden yol boyunca bazı hatalar yaptığımdan eminim, ama sadece biraz deneyim istedim. Sonunda çok eğlenceli bir zaman geçirdim. Yeni hobimi burada buldum. Daha fazla deney yapmak ve tekniklerimi geliştirmek için sabırsızlanıyorum.

Bu siteyi yönetenlere çok sevgiler, görsel yardımlar olmadan bunu yapamazdım, sadece videoları izleyerek bilgimdeki büyük bir boşluğu doldurmaya yardımcı oldu. ✌🏻

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Harika!

Devam ettiğim için özür dilerim, ama hidrojen gazıyla başa çıkmak için hava filtrelemeniz için ne yaptınız?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Kurulumumu dışarıya açılan bir kapının hemen yanına yaptım ve çalışma alanımdaki havayı kapıdan dışarı çeken daha büyük bir kutu fan kullandım.

Muhtemelen en etkili ya da hava geçirmez yol değildi (çeker ocak gibi) ama reflü kondansatörümden çıkan buharın fanımdan geçerek dış havaya emildiğini gördüm. Yine de daha küçük deneyler için etkili görünüyor.
Bundan önce aklıma gelen bir başka fikir de reflü kondansatörümün üstüne bir çeşit hortum adaptörü koymak ve bu şekilde dışarıya bir havalandırma hortumu takmaktı.

Daha düzgün bir kurulum yapmak istediğim için önümüzdeki aylarda bir çeker ocak inşa edeceğim ve bu konuda biraz paranoyaksanız bir tane de inşa etmenizi tavsiye ederim.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Evet, şişemden pencerenin dışına uzanan bir hortum kullanacaktım ve arkasından bir fan üfleyecektim.

Kutu fanınız ne tür bir motor kullanıyor?

başlangıç olarak 10g p2np kullanarak bir sentez yapacağım. bu büyüklükte bir sentezle ne kadar hdidrojen gazı üretildiğini tahmin ediyorsunuz?

mitea

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
İlk örneği yaptım ve bazı sorularım var.

- P2NP ilavesinin %75'inde çözeltinin rengi hafif kahverengiye dönüştü. Bu normal mi, yoksa P2NP'm kirlenmiş ve daha önce kristalize edilmesi mi gerekiyor?

- P2NP ilavesini daha hızlı yapmak için şişeyi soğuk su banyosuna ekledim. Bu nihai ürün kalitesinde veya miktarında bir fark yaratır mı?

- H2SO4 eklemeden önce aseton eklemeyi unuttum. Bu bir sorun yaratır mı? H2SO4 miktarının 1/3'ünü eklemeden önce aseton ekledim (ayrıca gerekli aseton miktarının 1/2'sine sahiptim).

- Kondenseri soğutmak için bir su kaynağına erişimim yoktu. IPA reaksiyon sırasında az miktarda buharlaştı. Bu verimi düşürebilir mi?

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Bir resminiz var mı? Normal olmamalı.

P2NP'nizin kalitesini tahmin etmek için bir erime noktası belirleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Yeniden kristalleştirme tavsiye edilir.

Başka bir neden de camınızın içindeki safsızlıklar olabilir, önceki reaksiyonlardan kalan bakır kalıntıları gibi?
P2NP ilavesini hızlandırmak istiyorsanız, bu sentez için harici soğutma gereklidir.
P2NP eklenmesi sırasında hedef sıcaklığı geçmemek ve reaksiyonu çok fazla soğutmamak önemlidir, çünkü bunu yaparsanız reaksiyon duracaktır.

Sıcaklığın aşılması ürün kalitenizi veya veriminizi daha fazla etkileyecektir.

Benim tatlı noktam P2NP eklenmesi sırasında 55 - 58 °C civarındadır.
Aseton, amfetamin tuzları oluştuktan sonra gerçekleşen vakum filtrasyonu sırasında yardımcı olacaktır. Ürünü temizleyecektir ancak tuzları Aseton olmadan oluşturmak da işe yarayacaktır.
Amazon'dan 15EUR'luk bir akvaryum pompası, bir kova ve bir buzdolabı ile kendi su kaynağınızı oluşturabilirsiniz.
Alternatif olarak yaklaşık 100EUR'a satın alabileceğiniz endüstriyel su soğutucuları vardır.

Bu aşamada çok fazla IPA'nın buharlaşmaması yararlı olacaktır, ancak kimyasal reaksiyonun gerçekleşmesi için gerekli değildir.

Xiao hua

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Herkese merhaba. Amfetamin kristalleri nasıl yapılabilir

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
bu sentezden tam veri̇m alamamamin ana nedenleri̇ nelerdi̇r?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Küçük ölçekte NaBH4/P2NP ilavesini, ilavenin tamamlanmasından sonra 30/45 dakika boyunca 60C'de geri akışa bırakmanız gerekir. Bunun eksik indirgeme ile sonuçlandığını okumuştum.

OP gibi daha büyük ölçeklerde, eklenecek çok fazla P2NP olduğu için büyük bir sorun değil, sonsuza kadar sürer ve adım gereksizdir.

Bunun dışında ne gibi sorunlar yaşıyorsunuz?

View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
evet, tüm p2np'yi eklemem sadece 2 saat sürdü çünkü sadece 5 gram kadar kullandım ve sonrasında uzun süre karıştırdığımdan emin değilim.

İlk sentezde, sıcaklığı gereken 30 dakika boyunca 80c'de tutmamak veya videodaki gibi biraz döndürmek yerine bakırı aniden kalınlaşana kadar karıştırmak (ki bu garipti) ve bakır çözeltisini eklediğimde sıcaklığı çok yükseltmek gibi birkaç sorun vardı...

bu sorunları çözdükten sonra tekrar deneyeceğim. aklınıza gelebilecek başka bir sorun varsa lütfen bana bildirin

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Reddit'teki bu başlıkta 5g ölçeği hakkında bir ton harika bilgi var. Aslında burada BB'deki bu başlığa atıfta bulunulmuştu. Temelde kelimesi kelimesine takip ettim ve başarılı oldum.

https://www.reddit(.)com/r/TheeHive/comments/12hcbrr/complete_nabh4_copper_salt_reduction_n00b/

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Bunun için teşekkürler!

a/b ekstraksiyonu yaptınız mı? denedim ama başarısız oldum çünkü son adımda amfetaminin çökmesini sağlayamadım. sadece 2 gr ürün kullanıyordum, yani kesinlikle küçük miktarlar.

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Denedim ama çektiğim freebase/DCM özütüne aseton eklemeye gittiğimde, tuzlamaya çalıştığımda da çökmedi. Ayrıca bir emülsiyon tabakası oluşturdu ve DCM ile asetonu ayırdı.

Sanırım freebase'e aseton eklemeden önce DCM'yi buharlaştırmalıydım. Ama henüz bunu yapma şansım olmadı.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Tamam.

Bir sonraki en iyi (ve mevcut) çözücü olduğu için ksilen kullandım.

Ne kadar amfetamin kullandınız?

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Öncelikle deneyiminiz için teşekkürler mithyl2.
Bence bu reaksiyon için maddenin verimini ve saflığını artırabilecek eklemeler yapmak mümkün:
1) Çift bağı, yani nitropropenden nitropropana geri yüklemek için yeterli miktarda borohidrit kullanın.
2) Daha sonra, sodyum asetat ve diğer maddeleri oluşturmak için serbest baz ve yan reaksiyonları bağlamak için yeterli miktarda asetik asidi reaksiyona sokun.
3) Bakır katalizörün soğuk suda bakır klorür, sodyum borohidritten ayrı olarak hazırlanması ve tuzları gidermek için su ile yıkanması tavsiye edilir. Veya asetik asit eklemeden önce bakır tuzunu reaksiyona sokun, ancak katalizör daha düşük kalitede olacaktır.
4) Sodyum borhidrür veya daha ucuz başka bir hidrojen kaynağını küçük porsiyonlar halinde reaksiyona sokun. Bu aşamada nitro grubunu indirgeyeceğiz, bu nedenle asit reaksiyonun dengesini nihai amin ürününe karıştıracaktır.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
İlk noktanızla ilgili olarak, kılavuzda belirtilen borohidrit miktarı zaten yeterli mi?

p2np miktarına göre ne kadar asetik asit kullanılmalıdır?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Novator videoda 26,25 g CuCl2 çözeltisinin yaklaşık yarısının siyah bakır oksit oluşumunu 'durdurmak' için yeterli olacağını söylüyor.

gerçekten CuCl2 çözeltisinin tamamını mı yoksa sadece yarısını mı kullanıyor?

(yaptığım son sentezde, reaksiyon karışımının dibinde siyah bakır oksit oluşana kadar CuCl2 çözeltisini ölçülmemiş bir miktarda ekledim. nihai ürünün kalitesini ve verimini henüz belirlemedim).

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Sanırım videoda %100 mü yoksa %50 mi kullanıldığı tam olarak belirtilmemiş. Bence %100 olabilir ama çözümün %50'sinden sonra durmanın yeterli olabileceği vurgulandı.
RM'nizin nasıl davrandığına göre durma noktasına ne zaman ulaşıldığını görmeyi öğreneceksiniz. Yine de tamamını olmasa da neredeyse çoğunu kullanıyorum :)
Bakır kalıntıları zaten nihai ürünün içinde bırakılmamalıdır

View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Bu yüzden bir dahaki sefere mantomu kullanacağım.

seramik bir ocak gözü. ilk başta 83C'ye ayarlıydı ama çözelti 60C'yi geçmiyordu. ve yaklaşık 50C'den oraya ulaşması uzun zaman aldı. sonra ocak gözünü 100C'ye çevirdim, çözeltide hiçbir şey değişmedi, sonra ocak gözünü 120C'ye ayarladım ve yine hiçbir şey değişmedi. daha önce başka sentezlerde de oldu.

ve ısıtmadan önce şişeyi folyoya sardım.

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Güzel, bir ısıtma mantosu yardımcı olacaktır.

Şişeyi ve ayrıca alt kısmı ısıtma plakasının hemen üzerine sarmak önemlidir. Ayrıca, şişenin 80 °C'ye kadar ısınmasını önleyen bir fan veya soğuk hava üfleyen başka bir şey gibi dış vaktörler de olabilir.

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Ne yaparsanız yapın, neler olup bittiğini görebilmek için önce mg veya gram ölçeğinde yapın. Bir yerde hata yaparsanız çok fazla ürünü ziyan edersiniz.

View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Gerçek deneyimlerden elde edilen ipuçlarını her zaman takdir ediyorum. Kuru IPA'yı henüz denemedim :)

p2np kaynağınız nedir?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
eBay'de buldum. Şu anda kendime nasıl yapılacağını öğretme sürecindeyim.