Kratom Asit-Baz Ekstraksiyonu

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1

Q5ZzWUGrkI

Giriş
E3jagdOrTy

Herhangi bir Kratom kullanıcısı, kendi kişisel mutluluk halinize ulaşmak için birden fazla gram kaba tozu yutmanın sıkıntısını doğrulayabilir. Yakın zamanda çeşitli bitki kaynaklarından DMT ekstrakte ettikten sonra, neden aynı metodolojiyi Kratom tozundanaktif alkaloidleri (özellikle Mitragynine ve 7-hydroxymitragynine) ekstrakte etmek ve yutulması daha kolay bir kristal solüsyon üretmek içinkullanamayacağımı merak ettim . Konuyla ilgili kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra, konuyla ilgili sadece bir avuç el kitabı buldum (hepsi farklı yöntemler kullanıyordu ve bazen teoride tutarsızdı) ve farklı uygulama yollarını kullanan son ürünün öznel etkileri hakkında daha da az bilgi buldum.

Ekipman ve cam eşyalar.

• 0,5 L Pyrex kap;
  • 0,5 L (x2) ve 200 ml (x2) beherler;
  • Isıtma yüzeyli manyetikkarıştırıcı;
  • Damlalık (veya Pastör pipeti);
  • Jilet bıçağı.

Reaktifler.

• 30 g Kratom yaprağı (toz);
  • 200 mL %5 Asetik asit (AcOH);
  • ~ 40 g NaOH *;
  • ~ 40 mL Toluen;
  • ~ 200 ml Damıtılmış (H2O).
* - NaOH her zaman çok dikkatli kullanılması gereken güçlü bir bazdır. NaOH'ninsu ile birleşimi ekzotermik bir reaksiyon oluşturur ve bu nedenle H2O içeren bir çözeltiye her zaman çok yavaş eklenmelidir; H2O'yu ASLA NaOH içeren bir kavanoza dökmeyin, bunun yerine NaOH'yi her zaman kararlı bir sıvı çözeltiye ekleyin.

Prosedür

1. 30 gram Bali Kratom'u ısıttım ve behere 200 ml Heinz damıtılmış sirke (%5 asetik asit) ekledim, bu miktar tozu tamamen kaplamaya yetecek kadardı. Daha sonra bu karışımı karıştırdım ve Kratom'un daha fazla çözünmediğini algılayana kadar beklettim, bu noktada eşit miktarda (200 ml) ılık damıtılmış H2O ekledim.

2. Bir sıcak su banyosu yaptım (elektrikli bir sıcak plaka daha da iyi çalışırdı) ve çözeltiyi içine koydum, sürekli olarak ılık suyu kaynamaya yakın suyla değiştirdim
.
HYlrW1cOIy
KCPIO2qsrE
GHTCa6lrQJ
3. pH 11'e yükselene kadar NaOH aq. çözeltisini ekledim.

4. Bir saat geçtikten sonra (sıcak su banyomu sürekli sıcak tutarken) toluen ekledim. Kullanılan her 1 g yaprak için yaklaşık 1 ml toluen kullanın. Şimdi bunu ılık/sıcak bazik yaprak çözeltinize ekleyin ve iyice karıştırın
.
O6mYuLRGfv
2D3TyYteom
Çözeltiyi sıcak tutmak için Bunsen brülörleri veya alkol alevleri kullanıyorsanız, toluen şişesini açmadan önce bunları söndürdüğünüzden emin olun. Toluen buharları YÜKSEK derecede yanıcıdır. Bir istatistik haline gelmeyin. Bunun yerine, yukarıda bahsedilen sıcak su banyosu yöntemini kullanın. Tolueni ılık/sıcak çözeltinin içinde yaklaşık 5-10 dakika karıştırdıktan sonra ayrılmasını bekleyin.
Mzv0TX95kJ
5. İki farklı katmanınız var, üst katmanı (toluen) cam bir damlalıkla çekin. Damlalıktaki(veya Pasteur pipetindeki) çözeltiniz sarı görünmelidir, neredeyse düz Mountain Dew gibi.
S8MZxECwPY
NjqMgPGl1D
6. Toluen katmanınızı düz bir cam tepsiye (Pyrex) boşaltın. Bunu ürününüzü toplamak ve tolueni buharlaştırmak için kullanacaksınız. Ekstraksiyon verimini artırmak için 4-5. adımları toluen ilavesiyle 2 kez daha tekrarlamanız gerekir.
9v17xGcmVw
C7Y4GiZXlI
7. Tolueni bir vantilatörün önünde buharlaştırın. Bunu dışarıda yapmak tercih edilir, ancak tüm yaşam koşulları buna uygun olmayabilir. Eğer bunu içeride yapmak zorundaysanız, herhangi bir prizin yakınında olmadığınızdan emin olun. Hava değişimi sağlayabilecek herhangi bir pencere veya kapıyı açarak yeterli havalandırmaya sahip olmak da ÇOK ÖNEMLİDİR.
KmQaUu23xk
8. Toluen buharlaştığında, tepsinin dibinde çok çiçeksi kokan turuncu/sarı bir tabaka kalacaktır. Bir jilet alın ve tüm malzemeyi kazıyın, sonuçta bunu elde edeceksiniz (aşağıya bakın). Bu noktada, bir aseton yıkaması yaptım ve saf kristaller elde etmek için düz bir Pyrex tepside buharlaştırdım. Daha sonra bunu kazıyarak nihai ürünümü elde ettim.
Z1QCfTXxUV
TjyGwHaBQS
40 g'lık bir ekstraksiyondan sonra, bu Kratom kristallerinden yaklaşık 400 mg elde ettim. Bu ~%1 verim demek.

Last edited:

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Reaction score
7
Çok güzel. 7-HO & pseudoindoxyl (ve benzeri) seviyelerini artırmak için ekstraktta herhangi bir oksidasyon işlemi denediniz mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Evet, ekstraksiyon kadar basit değil. 3 adım, bazı reaktifler ve cam eşyalar gerektirir. Konuyu el kitabı ile anlatacağım. Takipte kalın.

Last edited by a moderator:

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Reaction score
7
UV, h2o2 ve aspergillus oryzae kullanan biyodönüşümlerle bazı başarılar elde ettim.

Siz hangi yöntemleri denediniz?

NevaBetta

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Hey possum! H2O2 yöntemini detaylandırabilir misin?

Bunu sadece h2o2 ile değil h2o2 ve çamaşır suyu ile de deneyeceğim.

Ne kullandığını ve RX'i ne kadar süre çalıştırdığını paylaşabilir misin? Elimde biraz %36 mitraginin var, onunla oynamak ve iyi bir verime dönüştürmeyi öğrenmek istiyorum.

Ayrıca satın aldığım için şanslı olduğum gül bengalim var, bu yüzden fotoksidasyon denemek için de çalışıyorum. Birkaç dakika önce bu konuya bir yorum bıraktım. Hala yan ürünleri ve reaksiyona girmemiş gül bengalini alkaloidlerden uzaklaştırmak için bir çalışma üzerinde çalışıyorum.

Her türlü detay için teşekkür ederim. Önümüzdeki birkaç hafta içinde her yöntemi ve sonuçları yazıp yayınlayacağım, umarım başarılı olurum!

Teşekkürler!

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Manipülasyonlarınızı tarif edebilir misiniz? Sonucunuzu nasıl kontrol ettiğinizi açıklayabilir misiniz?

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Reaction score
7
Sadece güneş ışığı ile 7-OH artırılabilir. Bu akşam diğer yollar hakkında bilgi bulmaya çalışacağım.
Ayrıca yakın zamanda öğrendiğim ibogain ile ilgili yeni kimyayı kratom türevi bileşiklere uygulamak için yapabileceğim bir şey olup olmadığına bakacağım
"Aynı dönüşümün şu şekilde de gerçekleştirilebileceği tespit edildi
varlığında görünür ışıkla ışınlama yoluyla üretilen singlet oksijen kullanılarak temiz bir şekilde gerçekleştirilmiştir.
hava ya da saf O2 atmosferi altında gerçekleştirilmiştir, ancak verimler yine de mütevazı olmuştur (Şema S1A).
İlginç bir şekilde, bu fotooksidasyon reaksiyonunun oda sıcaklığında da gerçekleşebileceği bulunmuştur.
Harici bir indirgeyici eklenmesine gerek kalmadan, güneş ışığı altında sıcaklık
ajanı, düşük verimle de olsa (NMR ile %8). Bu nedenle, benzer bir sürecin gerçekleştiği düşünülebilir
bitkinin kendisinde veya daha büyük olasılıkla, uzun süre havaya maruz kalmış kuru yaprak materyalinde
güçlü renkli fitokimyasallar (örn. porfirinler) ile birlikte önemli süreler boyunca
gül bengali yerine kullanılabilir. Bu olgu, bazı ürünlerde 7-OH gözlemlenmesini açıklayabilir.
Mitragyna speciosa örneklerinde görülmüş, ancak bu raporda analiz edilenlerde görülmemiştir."

https://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/acscentsci.9b00141

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161

bu kristaller bu şekilde alınabilir mi? evet ise, nasıl? oral?

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
eat crystals i̇çi̇n dozaj bi̇lgi̇si̇ var mi? :)

Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
5 asit asetik için, asit asetiği %80 H2O ile seyreltebilir miyiz?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Elbette. %5 AcOH herhangi bir marketten satın alınabilir

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161

Böyle iyi mi?
UAWhjaBbiz

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Başarı raporunuzu lütfen buraya gönderin, topluluğumuza yardımcı olur!

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Deneyeceğim her deneyimi bu forumda paylaşma fikrim vardı... endişelenmeyin
Sadece bazı konuları kirletmemeyi umuyorum

not: kratom bu günlerde planlanmadı ama bittiğinde yayınlayacağım!

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Toluen yerine etil asetat kullanılabilir mi?

ya da bunun gibi ticari bir toluenin uygun olduğunu düşünüyor musunuz? (bilgi yok.. sadece : toluene-3.3.b )
GybfTFQHKi

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Benzen ve homologları. Etil asetat, alkaloidlerin ekstraksiyonu için en iyi seçim değildir.

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Reaction score
15
Ekstraksiyon için nafta kullanılabilir mi?