Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi (video)

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
663
Amfetaminvideo sentezinde reaktifler kullanılır:
  • 10 g 1-Fenil-2-nitropropen (P2NP);
  • 100 ml İzopropil alkol (IPA);
  • 50 ml Buzlu asetik asit (AcOH);
  • 50 g Sodyum hidroksit (NaOH);
  • 12 g Alüminyum (dilimlenmiş ev folyosu şeklinde);
  • 0,1 g Cıva (II) nitrat (Hg(NO3)2);
  • 2 ml Sülfürik asit (H2SO4);
  • 50 ml Aseton;
  • Damıtılmış su;
Ekipman ve cam eşyalar:
  • Düz tabanlı şişe 2 L;
  • Retort standı ve aparatı sabitlemek için kelepçe (isteğe bağlı);
  • Reflü kondansatörü;
  • Huni;
  • Elek filtre (mutfak sınıfı uygundur);
  • Şırınga veya Pastör pipeti;
  • pH indikatör kağıtları;
  • Beherler (600 mL x2, 2 L, 1 L, 100 mL x2);
  • Vakum kaynağı;
  • Laboratuvar terazisi (0,1-200 g uygundur);
  • 1000 mL ve 100 mL ölçüm silindirleri;
  • Soğuk su banyosu;
  • Cam çubuk ve spatula;
  • Ayırma hunisi 1 L (isteğe bağlı);
  • Laboratuvar sınıfı termometre;
  • Buchner şişesi ve hunisi;
  • Filtre kağıdı;

7sbroyikpe

Amfetamin sentezi videosunun açıklaması.
Sentez başlamadan önce 100 ml izopropil alkol ve 50 ml asetik asit içinde 10 g 1-fenil-2-nitropropen çözeltisi hazırlanır. Ayrıca ,alüminyum amalgam hazırlanması için 12 g alüminyum folyo bir kağıt öğütücü ile küçük parçalara kes ilir. Makasla kesilebilir veya elle (eldivenle) yırtılabilir.

0:04-0:40 - Sulu bir alkali preparat çözeltisi. Bu çözelti, bu videodaki ana reaksiyon karışımı alkalileştirme süresine kadar oda sıcaklığına sahip olacak şekilde önceden yapılmıştır. Alkalinizasyon kendiliğinden ısıtma ile gerçekleştirilir. Eğer taze sıcak alkali çözeltisi kullanılırsa, sıcaklık daha da yükselir ve reaksiyon kütlesinin zorla soğutulması gerekir.

0:46-2:36 - Cıva nitrat ile amalgam. Amalgamlı alüminyum
,1-fenil-2-nitropropeniamfetamine indirgeyecektir . Amalgamasyon reaksiyonu sırasında az miktarda gaz açığa çıkar, gri bir çökelti oluşur. Alüminyum amalgamın hazır olduğu anı kaçırmamak önemlidir. Bu an, gri bir çökelti oluşumu ve artan gaz evrimi ile belirlenebilir. Reaksiyon başlangıcından itibaren 10-15 dakika içinde gerçekleşir.

Gazlı bez çıkarılmadan su boşaltılır, amalgamlı alüminyum iki porsiyon soğuk damıtılmış su ile yıkanır. Çıkan gaz kabarcıklarına dikkat etmek gerekir. "Doğru" bir amalgamda kabarcıkların daha küçük ve sıvı renginin daha koyu olduğu fark edilir. Eğer reaksiyon şiddetli, kabarcıklar büyük ve renk açıksa, amalgam "yanlış "tır. Bu neredeyse kesinlikle cıva tuzu eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Cıva tuzlarının zehirli olduğunu lütfen unutmayın.

2:37-4:28 - Sürecin en önemli kısmı alüminyum amalgam tarafından 1-fenil-2-nitropropenin indirgenmesidir. Reaksiyon ekzotermiktir ve bol miktarda ısı açığa çıkararak gerçekleştirilir. İşlem sırasında sıcaklığı dikkatlice kontrol etmek gerekir. Reaksiyon şişesi aşırı ısınma ihtimaline karşı bir buz banyosunda soğutulur. Şişeye soğuk su eklenmesine izin verilir. Bazen reaksiyon başlatılmaz, reaksiyon kütlesini iyice ısıtmak gerekir ve reaksiyon başlatılır (uygun şekilde hazırlanmış bir amalgam ile). Reaksiyon sırasında kaynayan alkol ve asetik asit kokuları açığa çıkar.
Buharları yakalamak için Allihn reflü kondansatörü kullanılır. Allihn reflü kondansatörünün verimliliği, ona bağlanabilecek akan bir soğuk su ile artırılabilir.

5:04 - Reaksiyon şişesi az miktarda alkol ile durulanabilir ve kalıntıları toplamak ve verimi artırmak için reaksiyona girmemiş alüminyum da bununla durulanabilir.

5:13 - Çok az reaksiyona girmemiş alüminyum kalmalıdır. Kalıntılardan reaksiyona giren 1-fenil-2-nitropropen miktarını belirleyebilirsiniz.

5:16-6:13 - Alkalinizasyon. Reaksiyon bir ısı salınımı ile gerçekleştirilir. Reaksiyona girmemiş alüminyum kalıntıları ayrıca alkali ile reaksiyona girecek ve karışımı ısıtacak ve yan ürünler oluşturacaktır.
Alkalinizasyondan sonra 30 dakika içinde görünür katmanlara ayrılma gerçekleşir.
Üst katmanın pH değeri 11-12 olmalıdır.

6:18-7:23 -
Dekantasyon. Üst katmanı amfetamin baz ile alkol içinde toplayın. Az miktarda susuz magnezyum sülfat ile kurutulabilir. Cüruf polar olmayan bir çözücü (eter, benzen, toluen) ile ekstrakte edilebilir, daha sonra bir çözücü buharlaştırılır.

7:24-8:50 - Aseton içinde sülfürik asit çözeltisinin hazırlanması. Bu çözelti daha düzgün bir asitleştirme için gereklidir. Konsantre sülfürik asit kullanılırsa, ürünün lokal olarak aşırı asitlenmesi söz konusu olur. Bu nedenle verim düşer.

8:51-10:53 - Ürünün asitleştirilmesi ve amfetamin sülfat elde edilmesi. Bir önceki aşamada toplanan üst sarı tabakaya, hazırlanmış bir sülfürik asit çözeltisi damla damla eklenir. Asit çözeltisinin her damlasında tuz pulları oluşur. Bu aşama çok önemlidir, aşırı asitlenmeyi önlemek için pH'ı dikkatlice kontrol etmek gerekir. Asitleme
işleminepH 5,5-6 olana kadar devam edilir. Aşırı asitlenmiş ürün pembemsi renktedir. Tamamen aşırı asitlenme durumunda ürün bozulacaktır.

10:55-11:38 - Amfetamin sülfat
vakum altında Buchner hunisinde çözücülerdensüzülür. Ürün, bu aşamada amfetamin sülfat keki ile Buchner hunisinden dökülerek soğuk aseton ile durulanabilir.

11:41-12:28 - Doğaçlama aletler kullanarak filtreleme. Herhangi bir kalın kumaş filtre olarak kullanılabilir. Elde edilen ürün, kalan çözücüleri uzaklaştırmak için birkaç saat boyunca ılık ve kuru bir yerde kurutulur. Vakumlu bir ambalajda saklanması tavsiye edilir.

Verim %60-70
'tir.

Last edited by a moderator:
View previous replies…

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
özür dilerim burada anlamaya çalışan bir noob'um, verim %60-70 ne demek? 6 gr olan 10 gr p2np'nin %60'ı mı yoksa (12al+10p2p=22grm) 22 grm'ın %60'ı = 13.2 gram mı?

deto8810

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Tüm bunlarda çok yeni olduğumdan emin olmak için, ilk video (ve aşağıdaki açıklama) "meth "amfetamin değil, hız/pep/amfetamin yapmak için bir reçetedir. Biri beni bu konuda düzeltebilir mi?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Evet, P2NP'den metamfetamine 1 adımda geçmenin bir yolu olduğunu sanmıyorum, ancak bu reaksiyondan istenen yağı elde ettikten sonra, onu izole etmek için çözücü ekstraksiyonu ve benzeri işlemler gerçekleştirebilir ve ardından başka bir özdeş Al / Hg reaksiyonu ile bu kez amfetamin ve formaldehit arasında hedef ikincil amine indirgenecek imini oluşturabilirsiniz.P2NP'den Fenilaseton yapma seçeneği de vardır, yayınlanan video yöntemi vardır, bu yol için metilamin ve fenilaseton daha sonra Al / Hg, NaBH4 vb. ile indirgenen bir ara madde oluşturacaktır.

deto8810

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Bildiğim iyi oldu, ikinci video "Alphamethylphenethylamine" nasıl yapılır, bu yüzden video açıklamasının aslında Al / Hg ile nasıl meth yapılacağı olup olmadığını karıştırdım. Hızlı cevap için teşekkürler ve acemi sorusu için özür dilerim ^^

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Reaction score
45
Arkadaşlar, sorabilir miyim, bu normal mi?
Alkalinizasyondan sonra 3 katmanım var. Önceki denemelerimde sadece 2 katman elde etmiştim.

HsXu9jDfmz

Last edited:

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
Üst katman istediğiniz katmandır... kardeşim...

learnerrr

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba Amfetamin freebazı sülfata dönüştürmek için yardıma ihtiyacım var. Ağırlık olarak 1,7 kısım metanol için 1 kısım amfetamin baz kullanıyorum, yani 1 kg baz ve 1,7 kg metanol. Sorun şu ki, 2 sülfürik asidim var, biri %96 sülfürik asit ve %4 inhibitör içeren bir drenaj temizleyici, diğerinin ise %100 saf asit olması gerekiyor. Bazı nedenlerden dolayı drenaj temizleyicisini kullanırken metanol/baz karışımına ekleyerek gerçekten şiddetli bir ekzotermik reaksiyon yaratıyor, sanki suya asit ekliyormuşum gibi, karışımı hızlı bir şekilde ısıtıyorum, saf asidi kullanırken bu reaksiyonu yaratmıyor, biri bana neler olduğu konusunda yardımcı olabilir mi?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Sülfürik asidinizi susuz aseton içinde seyrelttiniz mi?

learnerrr

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Hayır, ben yapmadım. Baz zaten çözücü içinde seyreltilmiş durumda, bu yüzden asidi doğrudan dökmüyorum

EileiterBurner

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Lütfen drenaj temizleyicisini kullanmayın, ürün muhtemelen yüzey aktif maddeler içerecektir

ActionAyi

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
7
HgNO3 yerine HgCl2 de kullanabileceğimizi düşünüyorum ve sorum şu: HgS'den cıva tuzunu aqua regis ile ancak daha fazla nitrik asitle elde etmek işe yarar mı?

3 HgS+8 HNO3+6 HCl
tepki vermek
3 HgCl2(s) + 3 H2SO4 +4H2O + 8 NO(g)

8 mol NO'nun çok fazla Gaz gelişimi olduğunu biliyorum ^^

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Suda çözünebilen herhangi bir cıva tuzu kullanılabilir

ActionAyi

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
7
Evet kardeşler Elbette ama benim sorum tam olarak bu değildi ^^

ActionAyi

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
7

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Reaction score
26
Amonyak ne kadar konsantre olmalıdır? Yoksa susuz amonyak mı olmalı? Peki ya sülfürik asit? Bu değişkenleri anlamak zor, sormadan anlamanın bir yolu var mı?

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Reaction score
26
Benim hatam, aseton demek istemiştim. Kuru aseton mu olmalı yoksa normal aseton da işe yarar mı? Asetonun herhangi bir alternatifi var mı?

View previous replies…

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Reaction score
26
Gerekli değilse aseton kullanmanın faydaları nelerdir?

wael gano

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
Aseton veya izopropil alkol bir çözücü görevi görür
Sülfat veya fosfata dönüştürmek istediğiniz izopropil alkol içinde çözünmüş bir amfetamin bazınız var
Konsantre sülfürik asit çözeltisi hazırlayın ve aseton veya IpA ile seyreltin
Hassas pH kontrolü için, bu çözücü fonksiyonu size pH5.5'i kontrol etme olanağı sağlar.