Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi (video)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
--Özür dilerim ama düzenleme süresi doldu--
Ve kafamda soru işareti yaratan ikinci bir şey daha var. Sentezde IPA kullanıyoruz ve NAOH eklendikten sonra IPA/amfetaminden oluşan bir üst katman oluşuyor, bu katmana asidi ekliyoruz. Neden önce IPA'yı çıkarıp sonra asetona geçmiyoruz?

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
William Dampier lütfen açıklar mısınız, tam olarak bilmek istiyorum. Şimdiye kadar hep izopropanol, aseton veya metanol ve etanolün neredeyse eşit derecede uygun olduğunu varsaydım, çünkü sülfat hepsinde çok az çözünür veya hiç çözünmez, bu yüzden şimdi şaşırdım. Bu iş çığırından çıkarsa bana konuşarak da cevap verebilirsiniz, ama lütfen bana bir açıklama yapın.

Last edited:

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Büyük miktarda izopropil alkol içinde, az miktarda amfetamin tuzu, asetonla seyreltilene veya alkol buharlaşana kadar kristalleşmeyecektir. Alkol miktarı az ise, o zaman sorun yoktur. Bu bir aksiyom değil, bir yorumdur. Her şey konsantrasyonlara bağlıdır, ancak maksimuma ulaşmanız gerekiyorsa, yukarıda söyledim.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Alüminyumu suyla yıkadığınızda, berrak bir su elde edene kadar yıkamamız gerekir mi?
Her yıkamada su daha berrak oluyor, ancak 2 veya 3 yıkamadan sonra her zaman biraz gri oluyor

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Bunu bilmek güzel, gelecekte benim tavsiyem de bu olacak. Ayrıca IPA miktarını artırmamak için ekstrakte edilen amfetamini asetonla durulayacağım. Ayrılan fazdaki IPA miktarını azaltmak zor. Filtreyi sadece suyla veya asetonla da durulamak mümkündür. İki çözücü optimum şekilde ayrılamaz, ancak asetondaki IPA geri kazanımdan sonra asetona dönüştürülebilir, bunun için talimatlarım var.

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Reaction score
44

Merkürik klorür benim için de geçerliydi. Sizin için elde etmesi daha kolay olabilir. İspanya'da nitrat almak bana çok pahalıya mal oldu ama klorür de aynı şekilde işe yaradı.

Gerçi Rusya'da da biraz merkürik nitrat almıştım.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Bazı sentezlerden sonra, hala bazı sorularım var...

1)

2) P2NP çözeltisini koyduğunuzda, video kabarcıklanmayı durdurmak için beklememiz gerektiğini söylüyor...
ama uzun bir süre sonra çok az kabarcık yapmaya devam ediyor... ve çok uzun süre beklediğimde, sonunda verimimin daha kötü olduğu izlenimine sahibim
küçük baloncuklar yaptığında durabilir miyiz?

danil1398

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
İşlemde %99,8 izopropil alkol yerine %96 etanol kullanılabilir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Sorun değil
Bu reaksiyonun bitmesini beklemeli ve kabarcıklanmayı durdurmalısınız. Ayrıca, verimi artırmak için reaksiyon kütlesini ~30-60 dakika 50 derecede ısıtabilirsiniz.

Last edited by a moderator:

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133

Evet

izopropil kullanmalarının nedeni dünya çapında yasal olmasıdır

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Oda sıcaklığı sentezin başarısı için bir neden midir? Bunun için uygun derece nedir?

danil1398

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Cevaplar için teşekkürler. Birkaç sorum daha var.

P2NP ilavesiyle amalgamasyon ve yıkamadan sonra hızlı ve şiddetli bir reaksiyon meydana geldi. Bundan sonra cıvanın görünmeye başladığı nadir bir gri sıvı haline geldi.
Cıva nitratın kötü hazırlanmasından mı kaynaklanıyor. Çok fazla cıva olup olmadığı.

Lütfen cıva nitratın hazırlanışını açıklayın.
Merkürik ve nitrik asit. Ne kadar süre 60 dereceye kadar ısıtılmalıdır.

danil1398

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Forumdaki video talimatlarına göre kümes hayvanı nitratı yaptık, ancak forumda bir yerde azot asidi ve civanın 60 C'de ısıtılması gerektiğini çünkü ancak o zaman canlı bir nitrat oluştuğunu okuduk.

1. Sentez için kullanmadığım canlı nitratın geri kalanını saklayabilir miyim? Eğer evet ise, ne içinde saklanmalıdır? Bu şekilde hazırlanmış bir canlı nitratın raf ömrü ne kadardır?
2. Sentez için alüminyum şampuanlar, Laboratorska alüminyum granülleri kullanılsaydı, folyodan daha iyi mi yoksa daha kötü mü olurdu? 1,5cmx1,5cm'lik parçaları kesmek yorucu olabilir
3. Amalgam alüminyumun tamamlanma süresi; 1l damıtık su balona konulduğunda, canlı nitrat ve parçalar halinde alüminyum folyo - sentez 10-15 dk diyor koyu renk ve küçük kabarcıklar varken, ben o kısmı düşünüyorum. Soru şu çok uzun süre kalırsa ne olur, mesela 30 dk, bunun duruşları nasıl olur?
4. AB'de canlı nitrat satın almak için somut, doğru ve güvenilir bir bağlantı var mı, ancak şirketler değil, özel müşteriler gönderiyor mu? Ya da burada canlı nitrat satışı için herhangi biriniz var mı?

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Seyreltik nitrik asit kullanırsanız, yanlış türde cıva tuzu sentezlenebilir (cıva(III)nitrat yerine cıva(I)nitrat). konsantre nitrik asit kullanın.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411

malayboy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
35
ancak cıva nitrat denkleminde doğru mol kullanırsak, %50 nitrik asit bile doğru mol sentezi ile konsantre olarak değerlendirilebilir, değil mi?

Hg + 4HNO3 ----> Hg(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O,

malayboy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
35
@ASheSChem

merhaba ben de sizinle aynı sorunu yaşıyorum ama ben soğuk musluk suyu ile yıkıyorum, siz soğuk damıtılmış su ile mi yıkıyorsunuz?

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
2. Folyo kullanın, granüller çok reaktiftir. Folyo ile kahve değirmenine koyun veya elle gevşek toplar oluşturun. İnce kareler çok reaktiftir, köpürecek ve potansiyel olarak şişeden kaçacak veya buhar çıkaracaktır.
3. Çok uzun süre bırakabileceğiniz gibi çok kısa süre de bırakabilirsiniz. En iyisi çok uzun süre bırakmaktır, ancak ideal olarak hazır olduğunda kullanmak istersiniz: en üstte alüminyum, çok yoğun olmayan kabarcıklanma, gri çökelti, boşaltın ve kullanın.
4.onyxmet'te vardı, şimdi stokta yok ama kontrol etmeye değer. olx.pl, allegro.pl'ye de bakabilirsiniz. kimyasal adı parlatmak için Google çeviri.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Sıkıca kapatılmış koyu renkli bir şişede buzdolabında belirsiz bir süre saklayabilirsiniz.