Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi (video)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Evet, bu her zaman doğru çalışacaktır, ancak iyi bir amalgamınız olmadığı sürece bu bir kumar olduğu için asla düzenli olarak aynı verimi alamazsınız. Sonuçta benim de aynı sorunum var. Optimal bir reaksiyon, alüminyumu tamamen amalgama dönüştürmek, yani tam olarak doğru miktarda cıva tuzu eklemek ve indirgemeden sonra şişede katı alüminyum/amalgam kalmamasıdır, çünkü böylece her şey P2NP ile dönüştürülmüş olur.
Cıva tuzunu ekledikten sonra ilk kez tamamen reaksiyona girene kadar beklemek, yani artık kabarcık oluşmaması ve ardından yeni cıva tuzu ve kesinlikle hala şişede bulunan kalıntı alüminyum ile P2NP'nin indirgenmesini başlatmak daha mantıklıdır. İndirgeme durursa ve şişede hala alüminyum varsa, bu kalıntıları P2NP ile dönüştürmek için daha fazla cıva tuzu eklenmesi gerekecektir.
Burada öğrendiklerimden sonra bu şekilde ilerlememiz gerektiğini düşünüyorum.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Yanılıyorsam beni düzeltin, ancak reaksiyon tamamlanana kadar bekleyemeyiz, çünkü o zaman tüm Alüminyum kullanılacak ve Al'a dönüşecektir:

{\displaystyle {\ce {2Al + 3Hg^2+ + 6H2O -> 2Al(OH)3 + 6H+ +3Hg}}}

{\displaystyle {\ce {Hg + Al -> Hg*Al}}}

{\displaystyle {\ce {2 Hg*Al + 6 H2O -> 2 Al(OH)3 + 2 Hg + 3 H2}}}

Al'ın çoğunun P2NP'yi amfetamin bazına indirgeyebilen form olan HgAl formunda olduğu bir "ideal an" olmalıdır. Kabarcıklara neden olan H2 oluşumudur ve tüm Al 2Al(OH)3'e dönüşüp Al'ı reaktif olmayan hale getirene kadar mevcut olacaktır.

Belki de başlangıçtaki HgNO3 (veya HgCl2) miktarı, Hg'nin bir noktada maksimum HgAl miktarına sahip olması için yeterli olacak şekilde dikkatlice seçilmelidir. P2NP'nin indirgenmesinin sonunda hiç folyo kalmazsa, reaksiyona girmemiş P2NP bırakma riski vardır.

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Alüminyumun erişilebilir kısmı reaksiyona girer girmez daha fazla kabarcık oluşmayacağını düşünüyorum, suda yüzen molekül yok, alüminyum mecazi anlamda katmanlar halinde çıkarılması gereken bir metal. Bu, katmanın altında hala HgAl ile reaksiyona girecek ve ardından P2NP'yi azaltacak kadar dönüştürülebilir alüminyum olduğu anlamına gelir, yani folyonun yüzeyi çizilir çizilmez zincirleme reaksiyon sona erer. Daha sonra su boşaltılır ve amalgam atmosferik oksijenle birlikte bir oksit tabakası oluşturur, bu da amalgamı tekrar reaktif olmayan hale getirir. P2NP solüsyonumuz eklenir ve elimizde reaktif bir amalgam yoktur, bu nedenle yine çok miktarda cıva tuzu ekleriz, bu da reaksiyonu ve indirgemeyi başlatır, P2NP reaksiyona girene kadar ortaya çıkan birçok küçük kabarcıkla görülebilir.
Genellikle tüm P2NP'yi dönüştürmek için fazla folyomuz vardır, ancak sonunda çok daha fazla alüminyum kalırsa, indirgeme tamamlanmamıştır ve tüm P2NP dönüştürülmemiştir, bu da daha az verim anlamına gelir ve bu da hepsini dönüştürmek için yeterli amalgam oluşturmadığımız anlamına gelir. Amalgamlama sırasında daha fazla kabarcık çıkmayana kadar beklemezsek ne yaparız?
Benim fikrim, bilmiyorum.
Alüminyum yok ve uygulanabilir P2NP yok teorik optimum olacaktır, ki buna asla ulaşılamayacaktır.

BlueSolomon

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Hey, dostum bu video için çok teşekkür ederim, gerçekten harika, ben bir kimyager değilim, bu yüzden en önemlisi bir ton şüphelerim var: Nihai üründe alüminyum ve daha az cıva tuzları ile uğraşmak istemiyorum, bu yüzden sorum: eğer bunun amacı serbest hidrojen kullanarak indirgeme yapmaksa, neden bir hidrojen tüpü kullanmıyorsunuz ve izopropanol + p2np çözeltisine hidrojen serpmiyorsunuz? Bu sorunun çok aptalca olduğunu biliyorum, ama size söylediğim gibi ben bir kimyager değilim ve amalgam şeyini yapmaktan kaçınmak istiyorum, bu forumdaki herkese ve özellikle vid + talimatları yükleyen adama sonsuz teşekkürler.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Hidrojen gazı BAD'dir, değil mi? Çok kolay patlar. Önemli olan hidrojen gazı değildir, önemli olan indirgemedir. Hidrojen gazı bu reaksiyonun bir yan ürünü olarak üretilir.
Sodyum Borohidrit ve Bakır Klorür kullanan başka bir yol daha var. Daha küçük partiler için uygundur.
İŞTE BURADA
Cıva yok, alüminyum yok.

Ama bu en kolay yol. Alüminyumla ne sorunun var? Zehirli değil.
Cıva nitrat kötüdür, elbette, ancak nihai ürününüzü iyi durulayıp yeniden kristalize ederseniz, i.v. kullanımda bile kimseyi zehirleyecek kadar kalıntı bırakmamanız gerekir.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Cıva nitrat Asetonda çözünür, bu nedenle sonunda bir aseton yıkaması geri kalanı ortadan kaldırmalıdır. Ayrıca alkollerde de çözünmez, bu nedenle nihai üründe zaten fazla olmamalıdır.

aladdin_2

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Ayrıca, bu prosedürün hangi adım(lar)ının nihai üründe cıva kontaminasyonunu önlediği ve olası kontaminasyonu önlemek için başka hangi adımların atılabileceği hakkında bilgi istiyorum. Benzer al/hg indirgemelerine ilişkin tüm yazılar her zaman suda çözünür cıva tuzlarının kullanımının tehlikesini vurgulamakta, ancak olası kontaminasyonu neredeyse HİÇ tartışmamaktadır... neden?

elbette, ancak cıva nitratın indirgeme sonunda yeniden üretilmediğini düşünerek yanılıyor muyum? tüm alüminyum tüketildikten ve Al(OH)3'e dönüştürüldükten sonra kalan cıva metali olmalıdır. başlangıçta hazırlanan amalgamın cıva tuzunu çıkarmak için iyice yıkandığını varsayarsak, olası cıva kontaminasyon kaynakları (1) reaksiyon sonunda mevcut olan cıva metali ve (2) reaksiyona girmemiş amalgamlı cıva olacaktır.

bu prosedürün yaygınlığı ve bu yöntemle hazırlanan maddelerin kullanımıyla ilgili haberlerde cıva zehirlenmesi vakalarının olmaması göz önüne alındığında, prosedür nihai üründe cıva kontaminasyonu açısından oldukça hava geçirmez görünüyor, ancak birisi nedenini açıklayabilir mi? herhangi bir elementel cıvanın sıvı olarak yoğunluğu göz önüne alındığında çıkarılmasının oldukça kolay olduğunu anlayabiliyorum, ancak reaksiyona girmemiş amalgamlı cıva olasılığı ne olacak?

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Çünkü sentez sırasında zehirli cıva tuzlarıyla çalışırken zehirlenme riski, nihai ürünü tüketirken olduğundan çok daha yüksektir. Alüminyum amalgam çok reaktiftir ve sentezin sonunda zaten cıvaya dönüşür. Elementel cıva ağız yoluyla alındığında çok zehirli değildir, dumanını solumak çok daha kötüdür.

Amalgamı ne zaman yıkamaya çalışsam (X3'ü bırakın bir kez bile) reaksiyon durdu, belki de hala doğru anı seçemiyorum ve amalgamın yıkamadan bile kurtulabileceği bir nokta olabilir (daha deneyimli biri bu ideal anı gösteren resimler veya kısa bir video yayınlarsa son derece yardımcı olur ve çok takdir edilir).

Öte yandan, Cıva tuzunun nihai ürüne girme şansını çok az görüyorum. IPA'da çözünmüyor ve bir de Aseton var. Filtreleme işlemi sırasında genellikle iki kez yıkama yapıyorum. Kirlenme ihtimali çok az.

Uzmanlara / cevabı bilen herkese ilgili iki soru:

1. Numuneden ya da plazmadan kontaminasyonu ölçmek için erişilebilir bir analitik yöntem var mı?
2. Filtrelenmiş sıvıyı 'etkisiz hale getirmenin' bir yolunu bilen var mı? Herhangi bir kuruluşla temasa geçme konusunda kendimi rahat hissetmiyorum, çünkü bu şekilde bir listeye girer ve gözetim altında oluruz. Evde cıva eliminasyonu yapan var mı?

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Bay Patton, eğer bunu duyuyorsanız, lütfen bize bir Raman'ın son üründen Cıva nitratı tespit edip edemeyeceğini söyleyin?

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Son kullanma tarihi geçmiş cıva nitratım var, bu sentezin kalitesini etkiler mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Merhaba, lazerin gücüne bağlı. Bence, ürününüzü suda çözmeniz ve Hg metali için su analizi için ödeme yapmanız daha iyi. Bu en basit ve en şık yol. Sadece metal için ödeme yaparsanız kimse suyunuzu organik maddeler için kontrol etmez.

Not: Bana yorumlarda cevap verin veya @ üzerinden beni arayın, daha hızlı göreceğim.

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Nitropropen ile amalgam reaksiyonu ilk 5 dakika boyunca çalışıyor ve sonra reaksiyon olmuyor, peki nedeni nedir?

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133
merhaba %96 saflıkta sülfürik asit kullanıyorum
Bu adamın kullandığıyla aynı mı?

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Ne kullandığını bilmiyorum ama %96 iyidir, sadece çözücüye eklerken dikkatli olun, temas ettiğinde sıçrar.

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Tuzun yeryüzünde 7 milyon yıl kaldığını, sonra çıkarıldığını ve sadece 2 yıl raf ömrü olduğunu hiç duydunuz mu?
Normalde bu, yalnızca maddelerden biri artık mevcut olmadığında duran zincirleme bir reaksiyondur, amalgamın çok kötü hazırlandığı için eksik olduğunu veya bir oksit tabakasının amalgamı tekrar kapladığını söyleyebilirim, bu örneğin bir olasılık olabilir. Hiç bir miktar cıva tuzu ile redüksiyonu yeniden başlatmayı denediniz mi?

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Daha fazla cıva ekleyin ve propen eklenene kadar bekleyin. Karışımda hidrojen üretmek için yeterli su veya asit olduğundan emin olun

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Reaksiyon sadece su ile daha mı şiddetli? Yoksa fark yok mu?

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133

A-yağ ile de kullanıyorum ama asla saf değil 100ml yağ için yaptım 10 gr% 96 ve 17gr su hala her yerde bulabileceğiniz% 37'den çok daha iyi
Kullanmadan hemen önce karıştırırsanız reaksiyon çok daha iyi olur.

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Su ile mi çökeltme yapıyorsunuz? Sülfat formu suda çözünür, anladığım kadarıyla susuz veya neredeyse susuz bir çözücü kullanılmalıdır.
Verimleriniz nasıl?