Question Katero zdravilo mi lahko omogoči dober spanec

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Katero zdravilo mi lahko omogoči dober spanec
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
203
Reaction score
206
Points
43
Odgovor bo vedno odvisen od razloga, zaradi katerega morate dovolj spati. Toda tukaj je okvirni seznam zdravil, ki se uporabljajo pri motnjah spanja.

Benzodiazepini: Benzodiazepini, kot sta diazepam (Valium) in temazepam (Restoril), krepijo učinke nevrotransmiterja, imenovanega gama-aminomaslena kislina (GABA). GABA pomaga zavirati delovanje nevronov, kar povzroča sedativne in pomirjujoče učinke, ki spodbujajo spanje.

Agonisti nebenzodiazepinskih receptorjev: Ta zdravila, vključno z zolpidemom (Ambien) in eszopiklonom (Lunesta), prav tako krepijo učinke GABA, vendar delujejo na posebne receptorje, imenovane receptorji GABA-A. Imajo podobne sedativne lastnosti kot benzodiazepini, vendar imajo običajno krajše trajanje delovanja.

Agonisti melatonina: Melatonin je hormon, ki se naravno proizvaja v telesu in uravnava cikel spanja in budnosti. Zdravila, kot je ramelteon (Rozerem), posnemajo delovanje melatonina in pomagajo uravnavati vzorce spanja, zlasti pri posameznikih z motnjami cirkadianega ritma spanja.

Antagonisti oreksinskih receptorjev: Oreksin je nevrotransmiter, ki spodbuja budnost. Zdravila, kot je suvoreksant (Belsomra), blokirajo delovanje oreksina in z zaviranjem poti v možganih, ki spodbujajo budnost, spodbujajo spanje.

Antidepresivi: Nekateri antidepresivi, kot sta trazodon (Desyrel) ali amitriptilin (Elavil), se včasih predpišejo brez recepta zaradi njihovega sedativnega učinka pri zdravljenju nespečnosti. Ta zdravila lahko delujejo tako, da vplivajo na različne nevrotransmiterje, vključno s serotoninom in noradrenalinom, ki lahko vplivajo na vzorce spanja.

Antihistaminiki: Nekatera zdravila za spanje, ki so na voljo brez recepta, vsebujejo antihistaminike, kot sta difenhidramin (Benadryl) ali doksilamin sukcinat (Unisom). Ta zdravila se uporabljajo predvsem za zdravljenje alergij, vendar lahko povzročijo tudi zaspanost, zato so uporabna za kratkotrajno pomoč pri spanju. Vendar pa lahko naslednji dan povzročijo preostalo zaspanost in kognitivne motnje.

Barbiturati: Barbiturati, kot je fenobarbital, se že dolgo uporabljajo kot pomirjevala in hipnotiki. Vendar se je njihova uporaba zmanjšala zaradi pomislekov glede varnosti in razpoložljivosti varnejših alternativ. Barbiturati delujejo na receptorje GABA in povzročajo sedativne učinke, vendar je tveganje za prevelik odmerek in odvisnost v primerjavi z drugimi uspavalnimi tabletami večje.

Zeliščni dodatki: Nekatera zeliščna dopolnila se tržijo zaradi možnih učinkov, ki lahko povzročijo spanje. Takšni so na primer korenina baldrijana, kamilica in sivka. Čeprav so nekaterim posameznikom lahko v pomoč, so dokazi o njihovi učinkovitosti omejeni, njihova varnost in nadzor kakovosti pa se lahko razlikujeta. Pred uporabo rastlinskih dodatkov za spanje se je priporočljivo posvetovati z zdravstvenim delavcem.

Priporočam, da začnete s slednjimi, antidepresivov in barbituratov pa sploh ne smete uporabljati kot uspavalne tablete. V težkih situacijah, povezanih z uporabo aktivatorjev CNS, lahko pozornost namenite benzodiazepinom. Vendar jih je treba uporabljati neredno in strogo upoštevati odmerke.

Pomembno je opozoriti, da so lahko uspavalne tablete sicer kratkoročno učinkovite, vendar so na splošno priporočljive za začasno uporabo. Dolgotrajna ali pretirana uporaba uspavalnih tablet lahko privede do tolerance, odvisnosti in drugih neželenih učinkov (razen morda zeliščnih).
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
113
Points
33
Deals
54
Dolgo je jemala uspavalne tablete = dobro delujejo, vendar pozneje ne zaspiš kot običajen človek. Zdaj ne jem zdravil - samo 15 mg melatonina in je precej boljši od benzodiazepinov, zaradi katerih postaneš zombi.

Na zdravje
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Uporabljam precej nizke odmerke THC. Samo zato, da bi se izognil kakršni koli omamljenosti. Deluje odlično.
Razen tega...melatonin.
 
  • Like
Reactions: T 3
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Kako najraje uživate THC za spanje?

Običajno ga kadim, vendar sem si zamislil, da bi si nekega dne zmešal tudi dobro pijačo s kakšnim tekočim THC.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
No, ker sem odvisnik od arašidovega masla/čokolade. Sama izdelujem svoje sladkarije.
Pravkar sem v trgovini pobrala nekaj kalupov za sladkarije. Reecesovo arašidovo maslo (čips za izdelavo bonbonov)
in vmešam svoje vnaprej pripravljeno kokosovo olje iz konoplje. Končni izdelek = majhne ploščice ali medvedki.
Ne jem jih vsak večer. Mogoče nekajkrat na teden.
Izdelujem tudi takšne, ki imajo plast čokolade in Reecesa. Nato dodam plast zdrobljenih orehov ali arašidov.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Oh shit :D Ali imaš za to račun, ki bi mi ga lahko poslal? Ker ne uživam užitnih snovi, ki so jih izdelali drugi, bi moral to narediti sam :D :D
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
V resnici nimam uradnega recepta, vendar ga lahko predstavim za vas.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
S spleta sem lahko prenesel enega za kokosovo olje canna, vendar bi rad videl, če mu boste dodali kakšne preobrate.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Svoje kokosovo olje, infundirano s konopljo, pripravim enkrat ali dvakrat na leto.
Tako, da lahko iz njega naredim, karkoli si zaželim. Hranim ga v zaprtem kozarcu. Tako kot na levi.
 

Attachments

  • MEIHPWGXrb.PNG
    MEIHPWGXrb.PNG
    1.1 MB · Views: 102

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Nato sem jih kupil. Raztopim jih in počasi vmešam svoje olje iz konoplje. Včasih hkrati stopim nekaj čokolade in vanjo vmešam tudi svoje olje iz konoplje. Za čokolado. Uporabim podoben čokoladni čips, ki je namenjen za izdelavo sladkarij. Mislim, da je pomembno "namenjeni za izdelavo sladkarij".
 

Attachments

  • YMOstf8Rgy.PNG
    YMOstf8Rgy.PNG
    240.5 KB · Views: 88

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Nato ga samo vlijte v moje kalupe. Kar je razvidno iz prve slike na desni strani. Enega za palice in drugega za medvedke.
Kalup za medvede sem prvotno dobil, da bi poskušal izdelati gumijaste bombone.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Razlikuje se glede na to, za kateri mg se odločim. Preprosto vzamem ole kalkulator. Vendar ni natančen.
Na palčko/medvedka je 10-12 mg.
Moram se odjaviti in iti v službo, vendar bom kasneje poskusil objaviti nekaj podrobnejših informacij.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Melatonin je v preteklosti pri meni dobro deloval. Zdaj pa strogo uživam 5-10 mg THC/CBD 1:0,5.
približno eno uro pred spanjem. Sredi noči ne vstajam več in spim trdno 6-8 ur.
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
113
Points
33
Deals
54
Zelo rad bi zaužil THC pred spanjem, vendar lahko le CBD zaradi Če bi zaužil THC pred uporabo avtomobila, bi bil obsojen zaradi vožnje vozila pod vplivom drog. Tukaj je to hudo in lahko greš v zapor, pa tudi za to, da si pijan.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Stara dobra konoplja :)

Najraje imam Strawberry Short Cake Cali Weed Strain za spanje, dobesedno ima okus po kratki jagodni torti in te zadene kot vlak s polno hitrostjo. :D
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
1 liter piva in spali boste kot otrok😌
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
dokaj hitro postane dolgočasno in pivo postane kot voda :D :D
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Moral bi se hennesy)
Ali pa poskusite z baldrijanom s šampanjcem)
Toda zlahka ga predozirate, na koncu se boste počutili kot zelenjava)
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Stari dobri Henny :D

Za spanje bom ostal s svojo travo, za razburjenje pa s svojim kokainom ... Sem preprost človek. :D
 
Top