Sinteza amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 v enem loncu (merilo 1 kg)

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Tukaj je preprost načrt moje postavitve, priporočilo je, da vodno kopel povežete tudi z ločeno hladilno posodo v hladilniku, v kateri je večja količina vode 25-30 l.

Ta sistem je popolnoma samodejen in vam ni treba skrbeti za pregrevanje, temperatura pa je stalna. Deluje odlično, zlahka ohranja kondenzator pri 10c med celotno reakcijo.
 

Attachments

  • kJ1Mqc7YSp.jpg
    kJ1Mqc7YSp.jpg
    51.9 KB · Views: 181

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Najlepša hvala, frajer :)

Zadnji košček sestavljanke je končno tu, akvarijsko črpalko sem že dobil, vendar sem se le spraševal, kako jo dejansko odlično nastaviti.


Kako naj bo vodna kopel povezana z ločeno hladilno posodo in s kakšnim namenom? Ali je potreben pretok/izmenjava hladne in nehladne vode iz glavne vodne kopeli v drugo posodo za vodno kopel, ki je nameščena v hladilniku?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
priporočam grelnik za vino. obstajajo različne zmogljivosti. izberite ustrezno velikost bučke. nalijete vodo, dodate led, npr. 1 : 1 (voda: led) v prvi fazi vse lepo ohladi. po dodajanju vseh p2np led izgine. vklopite gretje. nastavite temperaturo grelnika in nadaljujete z letenjem iz robota
NqD1zwa64x
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Zanimivo, ali bi imeli to raje kot laboratorijski grelni plašč?
Pravzaprav je genialen, saj združuje najprej hlajenje, nato pa še segrevanje!!!

@G.Patton Kakšno je vaše mnenje o tej zamisli?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
po mojem mnenju je ta rešitev najpreprostejša in tako izdelana oprema ne pritegne pozornosti pri dokončanju vseh potrebnih stvari za to reakcijo
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Presenečen sem nad vašim priporočilom.

Vaš nasvet bi torej bil, da postavim RBF s 5 vratci v notranjost grelnika vina in prilagodim vsa orodja (kondenzator, lijak za kapljanje, polnilnik itd.) z objemkami + običajno stojalo?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Obstajajo točno takšni grelniki, ki se lahko prilegajo tudi 20-litrski erlenmajerici. Po mojem mnenju je bolje postaviti na primer dva taka kompleta in obdelati po 1 kg p2np naenkrat, kot pa to storiti v eni posodi iz nerjavnega jekla.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Imate prav!

Ta metoda bi lahko nadomestila velik hladilnik, črpalke in tudi ogrevalni plašč samo s to eno stvarjo, kar je pravzaprav lepo!

Ali ste to že izvedli z 20L RBF?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
osebno ne, ampak oseba, ki sem ji svetoval, naj sestavi opremo, je bila narejena iz takšnih nenavadnih stvari na zadnjiku 10 i
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
osebno ne, ampak oseba, ki sem ji svetoval, naj sestavi opremo, je bila narejena iz takšnih nenavadnih stvari na zadnjiku 10 i
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Zanimivo :) Počakal bom na povratne informacije @G.Patton o tem, da vidim, ali je dobra zamenjava ogrevalnega plašča + hladilnega sistema s tem
Najlepša hvala, kolega!
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
znano je, da je laboratorijska oprema veliko boljša kot gradnja lastne zasnove iz splošno dostopnih stvari... poleg tega je v tej rešitvi zagotovo še ena, na katero sami nismo pozorni, ker te stvari posamično nimajo nič skupnega z opremo za takšna dela.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Zelo preprosta in pametna zamisel!
To je ena najboljših stvari, ki sem jih videl v tej temi! Big UP!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Vsekakor :) To bom zagotovo preizkusil in bom podal povratno informacijo, ko ga bom preizkusil, kar bo morda trajalo nekaj časa
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Oglejte si tole (spodaj), to je iz laboratorija, v katerem pretvorijo APAAN v BMK. Vedno sem se spraševal, kaj so kotlički, ki jih uporabljajo.
Zdaj je že precej jasno, da morajo biti to kuhalniki za kuhanje vina.

Torej te stvari vsekakor že imajo uporabo v laboratorijih, vaši predlogi pa jih postavljajo nekako na naslednjo raven, saj se bodo uporabljale za hlajenje in ogrevanje, kar je neverjetno.
Zdaj bo izziv najti primerne za 20-litrski zbiralnik.

Izvirna objava: http: //bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...aan-a-phenylacetoacetonitrile-large-scale.57/

NmECsTPOoZ
4medYRXxIg
Rbv1Rmc87w
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Pozdravljeni. po dodajanju NaBH4 mešanici IPA:H2O v razmerju 2:1 začnem v serijah dodajati P2NP, da ohranim temperaturo pod 60 stopinj. Ko sem končal dodajanje vsake serije P2NP, se je barva lepo razbarvala iz rumene v belo.

Proti koncu dodajanja P2NP, ko se temperatura sama od sebe preneha dvigovati, tekočina še naprej bombardira in začne se tvoriti gosta, zelo lepljiva bela mast...., zato tu vidim težavo številka ena.

Nato, ko želim dodati CuCl2, celo eno kapljico, se zmes takoj obarva črno, kot da je oksidirana/prežgana ... kaj je vzrok za to?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3


Kje je torej predstavljen "problem"?

Vaš odziv je pravilen.

Reakcija bo med tem postopkom postala črna, ko bo vmešan CuCl2.

Čas je, da reakcijo segrejete na 80c in jo tam pustite 30-40minut.

Med tem delom reakcije bo črno razbarvanje izginilo in se pojavilo v treh različnih fazah.

V zadnji fazi, ko boste vedeli, da je reakcija končana, boste imeli dve plasti.

Črno spodnjo debelo plast in svetlo prozorno zgornjo plast, ko se to zgodi, mešajte še 10 minut, nato dodajte 25-odstotni NaoH in počasi mešajte 5 minut.

Pustite, da se ohladi, nato začnite postopek kristalizacije.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Pravkar sem imel kratek pogovor z G. Pattonom, ki je odobril to zamisel.

Prihranili ste mi dober denar, hvala lepa :). Ko bom vse to uspešno uporabil, bom objavil povzetek
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Na spletu sem videl takšno 33l. iz specifikacije je razvidno, da naj bi se 20 l bučka prilegala ...
 

h20

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
10
Reaction score
7
Points
3
kje lahko kupim 1 kg

CuCl2 v europe

 
Top