Sinteza nitrata živega srebra(II) s poznejšim pridobivanjem Al/Hg. Video priročnik.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Zakaj bi se igrali s termometri? :). Pravkar objavljeno: 200 + živosrebrna stikala z Ebaya, skupna cena približno 12 EUR. Po mojih izračunih vsebujejo približno 80 gramov živega srebra. Malo bo bolelo v riti, da ga spravim ven, ampak sem zaposlena čebela :). Preprosto jih bom zdrobil v plastični posodi in živo srebro filtriral skozi filtrirni papir z majhno luknjico.
 

Attachments

  • RBtomFewLx.jpg
    RBtomFewLx.jpg
    3.7 MB · Views: 488

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Ogledal sem si ta Merkurjeva stikala na spletni strani Alibaba in ni videti, da bi bila kaj velika. Ali je lahko v enem res približno 3 grame živega srebra?
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Ali je 36-odstotna koncentracija dovolj?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
ne, potrebujete 60 %, ki jih lahko kupite na internetu
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
To sem naredil z 38-odstotnim in je trajalo skoraj 3 ure, da se je vse raztopilo, tako da je res počasno, vendar mi je delovalo
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Uporabil sem 36-odstotno dušikovo kislino. Živo srebro je iz nje izginilo v približno 5-7 dneh. Na dnu je bilo nekaj belega prahu. Ali to pomeni, da je živosrebrov nitrat končan?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
verjetno da, ali ste filtrirali in preverili izkoristek reakcije? Rezultat lahko preverite z določitvijo temperature taljenja (glejte poglavje Analitično). Hg(NO3)2 ima m.p. 79 *C.
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Ali lahko uporabim bolj razredčeno dušikovo kislino? Tam, kjer živim, dušikove kisline ne moreš kupiti brez dovoljenja, moja šola pa ima dušikovo kislino, vendar mislim, da je 0,1 M ali 0,01 M (že dolgo nisem preverjal, zato se lahko motim, vendar mislim, da je nekaj takega), zato bi lahko vzel malo manjšo količino. Enako velja za žveplovo kislino - moja šola ima nekaj kisline, ki je prav tako 0,1 M ali 0,01 M, tako da bi jo lahko vzel malo, vendar ali bi še vedno delovala za nevtralizacijo končne raztopine z amfetaminom v njej?
 

dazrich

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
dušikova kislina (dimljena) 150gr natrijevega bisulfata 43gr nitratne soli, kalijeve, natrijeve. enostavna priprava za destilacijo s pravilnimi previdnostnimi ukrepi za plin. soli zmešajte v bučki in segrevajte, dokler se soli ne utekočinijo in začnejo oddajati ta grdi rjavi plin. hladna voda skozi kondenzator in na koncu približno 15 do 20 ml dušikove kisline v zbiralni bučki.
ne uporabljajte svoje najboljše bučke, saj se ostanki soli na hladnem strdijo in ker nisem mogel poiskati najboljšega načina za njihovo odstranitev, sem bučko razbil.
Prav tako sem razbil drugo bučko in prisegam, da se je skoraj nisem dotaknil... :oops::eek:
Poleg tega je to preprost način za izdelavo dimne dušikove kisline.
 
Top