Question NEUSPEŠNA REAKCIJA 2-IODO-4MP

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
POSKUSIL SEM SVOJO IZDELAVO 2-JODO-4MP PRVIČ TOČNO TAKO, KOT JE NAVEDENO RECEPIE V VEDIO NA FORUMU SE JE ZAČELO PO PRIČAKOVANJIH SEM DODAL VSE SESTAVINE, KOT JE NAVEDENO, DOBIL SEM ENAKO VIDETI RM SMOLA RDEČA ČRNA RJAVA, AMPAK KO SEM GA PUSTIL IN PRIŠEL PO 6 URAH SO SE BARVE se je barva spremenila v svetlo rjavo kot kava KAKO SE JE TO DOGAJALO, KDO MI POMAGA, KUPIL JEM REAGENTE PO ZELO CENI ZA PRVI POSKUS IN NI BILO USPEŠNO, KDO MI POVESELI, KAJ PRIPOSTAVLJA FOTO, KI JE IZGINILA BARVA IODONA @Novator @G.Patton pls help strokovnjaki
 

Attachments

  • DLiqF4nyBR.jpg
    DLiqF4nyBR.jpg
    3.1 MB · Views: 157

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Ali lahko uporabite slike svoje reakcijske zmesi?
Ali ste dodali CuO, kot je navedeno v učbeniku?
Če ste prebrali to navodilo, morate vedeti, da morate reakcijsko zmes segrevati in mešati najmanj 15 ur (in ne 6 ur).

Ali imate v reakcijski mešanici takšno suspenzijo?
H1ROM2jbom


P.S. Če boste v besedilu uporabili ločila, bo branje veliko lažje in priročnejše.
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Vem, da moram segrevati in mešati 15 ur, prav tako sem mešala 17 ur in več, vendar sem želela povedati, da je na začetku, ko sem vse začela, Rm izgledal enako kot v VEDIO, vendar je po 6 urah, ko sem prišla preverit, barva RM postala svetlo rjava za razliko od VEDIO, prav tako po več kot 17 urah zmes ni bila videti kot v VEDIO.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Ne smete preizkusiti okusa vašega reagenta. To vam ne bo pomagalo določiti njegove kakovosti, le zastrupilo vas bo in pripomoglo k nastanku raka. Preverite njegovo tališče. Preprosta metoda za preverjanje.
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
@G.Patton how can I pm you I want some guidance man tried it again and seems like I am failing miserably 😫 I'll pay you if you want pls help me out 🙏😭
 

xoxoxoxo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 11, 2023
Messages
25
Reaction score
16
Points
3
kupi stroj alfa 2 on pokaže, kakšne čiste kemikalije u delajo in so prave kemikalije
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Da, gospod 😁 @G.Patton
1) najprej sem dodal 100 g 4 mp v 3000 ml bučko s trojnim vratom, opremljeno z zgornjim mešalom in povratnim hladilnikom. tretje vratce je bilo zaprto. v vodni kopeli, ki je imela približno 60-65 °C
2) drugič sem dodal 1000 ml IPA.
3) tretjič sem dodal 54 gramov CUO v majhnih obrokih, da se vse skupaj dobro premeša (trajalo je približno 30 min).
4)nato sem dodal GRANULARNI JODIN 130 gramov v več obrokih (v približno 30 minutah)
5) nato sem vse skupaj pustil mešati pri 60-70° približno 20 ur, barva je postala svetla, nato sem se ustrašil in mislil, da je jod izhlapel, zato sem dodal še 30 gramov joda, nato sem ga pustil ponovno mešati 7 ur, skupaj več kot 27 ur.
6) nato sem vse izklopil in pustil, da se zmes usede, nato sem jo dekantiral v bučko (v RM je prišlo nekaj bakra ) pokril sem jo in pustil 10 ur na sobni temperaturi, nato sem prišel in videl, da se na črnem bakru tvori jodoketon.
7) jodoketon se je tvoril okoli bakrenih delcev.
8) Marvin je predlagal, da maso segrejem, da se keton stopi brez vrenja, zato sem storil enako. segrel sem celotno maso z bakrom na 40-50 stopinj, ves jodoketon se je stopil v približno 15-20 minutah. nato sem pustil, da se usede. nato sem RM previdno odlil, ne da bi vanj spustil baker. RM sem ohladil na sobno temperaturo, jodoketon se je spet začel tvoriti. nato sem pokril in hranil v zamrzovalniku. v 12 urah je bilo jodoketona več kot prej.
@Marvin "Popcorn" Sutton
@G.Patton
Še enkrat najlepša hvala za vaše napotke in pomoč
 
Top