Sinteza dekstroamfetamina (Nabenhauer, 1942)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Opravičujem se za spam, vendar sem našel ključ. Slika, ki jo objavljate, je iz članka o stereokemiji v Wikipediji. Ta je napačna. Ta članek je precej kritiziran v razdelku Pogovori.

Slika, ki sem jo objavil, je pravilna.

Predponi l in d sta le kratici za dekstrotrotrotro ali levotrotrotrotrotro: v katero smer molekula obrača polarizirano svetlobo. "l" =levo = v levo, "d"= dekstro = v desno. Toda te predpone so stare in se ne uporabljajo več.
V sodobni nomenklaturi sta jih nadomestili predponi (+) za dextro in (-) za levo.

Predponi L in D (veliki črki ) se nanašata na Fischerjeve projekcije molekul in nimata nobene zveze z načinom vrtenja svetlobe, temveč s tem, v katero smer so narisani ključni deli molekule. V tem primeru sta dejansko obrnjeni glede na predponi d in l : d je L in l je D.

Torej L-(+)-vinska kislina pomeni: "molekula vinske kisline, ki je narisana tako, da je na Fischerjevi projekciji najvišja prednostna skupina na vrhu, ustrezna skupina pa je usmerjena v levo invrti polarizirano svetlobo v desno", tj. dekstrotor, tj. dekstro, tj. d-vinska kislina. To je naravna oblika vinske kisline.

In seveda obratno za D-(-)-vinsko kislino.

Kolikor razumem, se lahko oba izomera vinske kisline uporabita za razločitev enantiomerov amfetaminov. Če uporabite D-(-)-vinsko kislino, se bodo razbili kristali d-amf/D-tartrata, če pa uporabite L-(+)-vinsko kislino , se bodo razbili kristali l-amf/L-tartrata.
Uporaba DL-vinske kisline bi bila popolnoma neuporabna, saj ne bi ločila ničesar: oba enantiomera bi se razblinila.

Fuj.
Spregovoril sem.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
vaše pojasnilo tukaj v treh komentarjih tukaj je bilo najbolj pojasnjujoča in popolnoma uporabna stvar, ki sem jo v zadnjem času prebral. hvala. Vem, da ste to objavili pred 8 meseci, zato to pravkar povem zdaj, če nihče drug ne bo, to je tisto, kar sem potreboval, da razčistim zrak o vsem tem sranju... leta nisem razumel in bil preveč zmeden, da bi se poskušal približati smiselnosti.... hvala... resno
 

xxxx-8888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 6, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Veliki mojster: V tem primeru je treba vzeti v poštev tudi kemijsko kemijo. V 118 g metanola sem raztopil 11,8 gd vinske kisline (cas:147-71-7), premešal in segrel, da se raztopi. Nato sem vlil 10 g izvožene proste baze Xuan. Neprekinjeno mirovanje. Vendar se ni pojavilo nič trdnega. Ali je moj pristop napačen? Mi lahko pomagate?
 

Attachments

  • iPoJw7SVNH.jpeg
    iPoJw7SVNH.jpeg
    5.7 MB · Views: 521

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Kaj je Xuanova prosta baza?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Poslala sem vam video vadnico, kako. Ta prispevek o amfetaminu. Pozorno si ga oglejte in preberite razdelek s komentarji. Če imate več vprašanj, pišite v DM (naš klepet).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
@G.Patton Nekako sem zmeden glede tega, kaj je enantiomer in za kaj se uporablja, zato me prosim popravite, če se motim.

Torej je enantiomera, ki se pojavlja v naravi in jo je lahko dobiti: L-(+)-vinska kislina, dekstrotvinska kislina, d-vinska kislina, (2R,3R)-vinska kislina
Ta, ki se ne pojavlja v naravi in ga je težko dobiti, je: D-(-)-vinska kislina, vinska kislina, (2S,3S)-vinska kislina

Torej, če uporabim L-(+)-vinsko kislino za racemični amfetamin, se levoamfetaminska sol obori, dekstroamfetaminska sol pa ostane v raztopini?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
 
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
ok, torej je d-vinska kislina tista, ki se pojavlja v naravi?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Zakaj sprašujete? Ali ga želiš gojiti? lol
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ne xD, D-(-)-vinsko kislino je samo bolečina v riti dobiti in nisem bil prepričan, ali lahko to storite z L-(+)-vinsko kislino. Vedno se zmedem, ker se očitno d-vinska kislina imenuje tudi L-(+)-vinska kislina in potem ne vem, katera je katera.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Vedno iščete "naravno" in "poceni", vinsko kislino, potem ste na varni strani.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Uporabite lahko tudi racemična zmes.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ker vem, da deluje, se bom odločil zanj, ali veste, ali deluje tudi za MDMA?
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ali ima uporaba racemičnih besednih zvez kakšno prednost?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Samo cena ali/in pomanjkanje d-vinske kisline.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Da, to bi moralo delovati tudi za mdma, le da morajo ohranjati padavine, ne pa raztopine. Tudi meni je ljubše ločevanje s h20/vinsko kislino pomanjkljivost vsaj 2 ponoviti ločevanje. Toda zaradi stroškovno tehničnih razlogov menim, da je to bolj smiselno.
 

JoshL1221

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, oprostite, ko pravite "d-amfetamin oborimo z dodatno količino d-vinske kisline.", koliko d-vinske kisline se uporabi? hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Enako kot v prejšnjem dodatku z nekaj presežka.
 
Top