Sinteza amfetamina iz P2NP prek Al/Hg (video)

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dokler bo aluminija dovolj, bo vaše živosrebrove soli požrl, se spremenil v kovinsko živo srebro in naredil zlitino z Al. zdaj se boste z izpiranjem znebili preostalih v vodi topnih soli, ekstrakcija s topilom pa bo zagotovila minimalno onesnaženje (niti kovinsko živo srebro niti soli niso dobro topni v vodi). te izvlečke posušimo s sušilnim sredstvom, ki še dodatno odganja vodo in njene nečistoče. če se po teh korakih še vedno počutite negotovo, lahko nadaljujete in destilirate s paro.
Če želite raztopiti žveplovo kislino, lahko uporabite IPA.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Za čiščenje aluminija ga večkrat sperem z destilirano vodo, vendar je vedno znova umazano siv, ali to pomeni, da je onesnažen, ali zakaj se to dogaja?
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Ali je mogoče peteliniti doma (ne več kot 10 g P2NP)
Ali morate uporabljati masko za plin ( zaradi hg)?
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
1. dobro prezračevanje
1. Zaščita oči
2. zaščita obraza
2. zaščita rok
3. plinska maska -???? ok! - Veste, kakšno vrsto filtra morate uporabiti???
hg je zastrupitev, vendar pomislite, da je vaša babica morda razbila nekaj termometrov za hg....
Glavna težava je, da jesti hg ne smrdi, ne dotikajte se obraza, zlasti ustnic, oči, ne jejte in ne pijte pred umivanjem. bodite previdni, ko greste na stranišče. ;)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Zagotovo vem, da ima Nemčija zbirko za brezplačno zbiranje kemičnih odpadkov, morda jo imate tudi vi.
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Da v na bi lahko bilo tudi to.
Vendar upam, da ne bodo vprašali in ne bodo spremljali.
Moram poskusiti s čim običajnim
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Prav tako lahko odpadno vodo obdelate z natrijevim hidroksidom, nato pa še z žveplom, da postane primerna za splakovanje, vendar nisem 100 % seznanjen s podrobnostmi , morda je postopek drugačen, vprašajte strokovnjaka.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Pozdravljeni, nekaj vprašanj

1.- Namesto živosrebrovega (II) nitrata imam živosrebrov klorid. Ali moram uporabiti 0,1 g živosrebrovega klorida (HgCl2)?
2.- Imam ocetno kislino 80 %, zato sem uporabil 62,5 ml. Ali je to v redu?
3.- Raztopino žveplove kisline sem pripravil v IPA? Ali je to v redu? ali mora biti aceton?

Hvala,
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dokler gre za živosrebrov in ne živosrebrov klorid, da, enako. morda malo več, morda manj, dosent matter so much.
To reakcijo lahko izvedete samo v IPA in vodi, torej da
Da, v redu, aceton je boljši, vendar da
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Najlepša hvala za hiter odgovor!
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, prebral sem skoraj vse komentarje, vem, da lahko namesto Hg(NO3)2 uporabim HgCl2
Toda, ali mi lahko kdo, ki je to poskusil uporabiti, pove, koliko HgCl2 moram uporabiti za 10 g P2NP. Nekdo je rekel, da to ni pomembno... Vendar želim biti prepričan, da uporabljam optimalno količino.
Poleg tega je v seznamu na forumu navedena najbolj koncentrirana žveplova kislina, piše, da je koncentracija min 95 %, ali bo ta koncentracija delovala.
Torej, če je teh 5 % v kislini vsebnost vode, ali bo to pokvarilo padanje soli.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Vedno se trudim, da je vsebnost Al v razponu 0,1 g/10-12 g, v tem primeru je bolje malo več kot malo manj. dober pokazatelj je, da aluminij plava na vrhu, če je minilo nekaj časa in je aluminij še vedno na dnu, dodajte še kanček, dobro zavrtite, pustite minuto ali dve in odcedite. vendar se mi to redko zgodi, 0,1 g je večino časa odlično. uporabil sem klorid, oksid, acetat, nitrat, vsi se dobro amalgamirajo z 0,1 g.

Če je vaš organski ekstrakt dobro posušen (30-1h MgSO4 siccum), razlike med 95 in 98 soljo sploh ne bi smeli opaziti. Če na kakršen koli način uporabljate kislino z manjšim konc. pomaga, da maso postavite v zamrzovalnik, da se topnost nekoliko zmanjša, in filtrirate hladno, po možnosti v vakuumu.
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Hvala za koristne informacije.
V podnapisih k videoposnetku piše 1:30 MgSO4 na ekstrakt, ali to pomeni 1 del na maso za vsakih 30 delov ekstrakta ali to pomeni kaj drugega ?
Kako lahko ugotovim, ali je moj MgSO4 brezvoden, prodajajo ga v lekarni, toda ali veš, ali je ta brezvoden?
Ali se bo hitreje posušil, če ga bom uporabil veliko ali obstaja omejitev?

Ali lahko pri mešanju ekstrakta v razmerju 1:1 z IPA še vedno raztopim kislino z nekaj IPA, da se izognem morebitnemu presežku kisline?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Morda ekstrakt ni pravi izraz, razen če imate v mislih ekstrakcijo vode, ampak kakor koli že. je dobra referenca za spremljanje (1:30), dokler ne dobite občutka za to, jaz pač dodajam na oko, tako da na dno vstavim približno prst ali dva (brez upoštevanja praznin).Lahko uporabite več sušilnega sredstva, ki lahko pomaga pri zelo mokri raztopini, če imate vidno plast vode, morate dodati več, če je raztopina preprosto motna, dodajte manj. če ste dodali nekaj in ne vidite čiščenja raztopine, dodajte še malo. ne preveč, ker lahko aretira nekatere organske snovi, uporabite zdravo pamet.
Ta v lekarni je heptahidrat, kar pomeni, da je 7 molekul vode na 1 sulfat.Vsebnost vode lahko preverite s kalcinacijo.1-2 uri pri 100 C, 4 ure pri 500 C, 4 ure pri 1000 C, stehtajte pred in po in razlika je voda.Seveda je to analitični standard, lahko ga razžagate pri 300 C v običajni peči in dobite podobne rezultate.
Da, dobro je uporabiti dilutirano žveplovo kislino. Lahko pride do lokalnega prekislinjenja s konc.
Po sušenju poskusite kapljico ali dve, da vidite, kako se obori, morda ne boste potrebovali raztopine.Če se dobro obori, lahko poskusite dodati nekaj hladne ipe, ko dosežete pravi pH, vidite, ali se več izloči, če da, še naprej dodajajte, če ne, pa dajte to napravo v zamrzovalnik in ji pustite nekaj ur.Lahko boste dekantirali večino topila z minimalnimi izgubami in filtriranje izdelka bo hitro in enostavno.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Oh in pomaga, če si raztopino za obarjanje in bazifikacijo pripravite vnaprej in ju parkirate v zamrzovalnik, To pomaga izboljšati izkoristek v manj kot idealnih pogojih.
 

Jcjchh

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
kaj če ne uporabljam vakuumskega vira?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Pozdravljeni,
imam vprašanje o laboratorijski opremi,

Katere druge vrste materialov lahko poleg borosilikatnega stekla uporabimo kot reaktor?
Ali bi to vplivalo na kakovost sinteze?

Katera oprema je priporočljiva za sintezo 500 P2NP g??

Hvala.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
PP. HDPE ali celo kovino, če na celotno notranjo površino nanesete zaščitni premaz PTFE.
Sod v sodu, tako da ga lahko hladite in segrevate. Velik kondenzator iz cevi v cevi. luknja za kondenzator, luknja za teflonski adapter za mešanje nad glavo (ali velik vrtalnik za mešanje cementa, priklopljen na regulator). vaš aluminij mora biti debelejši od reakcij pod 50-100 g, veliko debelejši, sicer bo šel ven kondenzator.Mejna vrednost je 100 g, vendar sem precej prepričan, da lahko povečate veliko več. tu je ena oseba, za katero vem, da s to metodo izvaja 1 kg reakcije in po njegovih besedah za amalgamiranje potrebuje "ure", pri čemer se uporablja aluminijasta pločevina.
 
View previous replies…

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Najlepša hvala!!

Uporabljam 5-litrsko stekleno bučko za sintezo približno 30-40 g...
Vendar želim poskusiti nekaj večjih...

Rad bi naredil lastno opremo "naredi sam" za povečanje reakcije.

Razmišljal sem, da bi uporabil prazno 25/50-litrsko steklenico, ki je namenjena shranjevanju kemičnih izdelkov.

Je to dobra ideja?
Ali bi uporaba plastične opreme vplivala na kakovost sinteze?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dobro sem delal z 0,25-3 mm "pločevino" ,v narekovajih pravim zato, ker jo je mogoče zlahka upogibati z roko. Narezal sem na majhne velikosti in 1-2 sekunde mešal v kavnem grindu/mešalniku samo za malo površine.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
3 mm aluminija, za kakšno količino p2np je to priporočljivo?
Ali se dobro melje z mlinčkom za kavo?
 
Top