Sinteza amfetamina iz P2NP prek Al/Hg (video)

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
hvala za video je bilo precej poučno na slabo moj crappy hitrost omrežja je bilo gledanje to nočna mora
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Video navodila so zelo priročna za tiste, ki šele delajo prve korake. Za bolj izkušene kemike pa zadoščajo preprosta navodila. Ta videoposnetek si lahko prenesete.
 

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
pred leti bi mi takšni videoposnetki zelo pomagali, da mi kot laiku ne bi bilo treba vsega znanja iskati in združevati nekje med polresnicami. Poleg tega pogosto napačen prevod ... takrat ni bilo vse boljše ;)
 

Peanut

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 20, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni
Kje lahko prenesem videoposnetek?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
da, bom poskusil.
moja angleščina je zelo slaba, zato lahko traja nekaj časa, da odgovorim
najprej bi rad vprašal o P2PN
kje lahko najdem zaupanja vrednega prodajalca?
(ne vem, ali lahko to vprašanje postavim tukaj, če ne, mi povejte, da ga izbrišem, prosim)
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
kje ga lahko zahtevam?
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Nikjer.

Gre za izključno kazenski izdelek. Poskusite ga sintetizirati sami. To ni težko. Navodila so na voljo tukaj.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Dobrodošli
Moj prijatelj v videoposnetku, natančneje ta slika v vrečki, pravi, da je to natrijev hidroksid in da je v obliki kristalov, hidroksid, ki ga imam jaz, pa je tekoč. Ali mi lahko razložite to točko?

FnweGaoLV8

Druga stvar, je p2np tukaj, tema v videu je prah, kristali ali tekočina, in če je tekočina, kako se je pretvorila iz kristalov v tekočino ali prah, hvala.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Natrijev hidroksid ima na začetku kristalno strukturo. Nato iz njega z dodajanjem vode pripravimo alkalno raztopino. Fenilnitropropen je prav tako prah, vendar za to reakcijo naredimo njegovo raztopino v izopropilalkoholu in ocetni kislini. Pred začetkom sinteze laborant pripravi raztopino 10 g 1-fenil-2-nitropropena v 100 ml izopropil alkohola in 50 ml ocetne kisline.
0:04-0:40 - Priprava vodne raztopine alkalij. V tem videoposnetku je bila pripravljena vnaprej, tako da se raztopina ohladi, ko se alkalizira glavna reakcijska zmes. Alkalizacija poteka s sproščanjem toplote, in če uporabimo svežo vročo raztopino alkalij, bo eksotermija izrazitejša in potrebno bo prisilno hlajenje reakcijske mase.
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Pozdravljeni. ali vas moti, da mi posredujete točno povezavo za moj referat za sintezo p2pn? Opravičujem se za noobovo prošnjo tukaj. Samo bojim se, da se bom pozneje skliceval na napačno objavo. Hvala vnaprej.
 

salaubry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Kakšne težave, če sestavine recepta prepolovim v enolitrsko bučko z ravnim dnom?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Če je reakcija nadzorovana, je lahko 10 g v bučki s prostornino 1 L, vendar težko.
 
Last edited by a moderator:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Porazdelitev toplote za okroglo bučko, ste v redu. Toda glede izhlapevanja - uporabite odvečno topilo ali povratni hladilnik. Kolba z ravnim dnom, bolj dostopna za uporabo.
Če se ne ukvarjate z odprtim gorenjem, potem je vse v redu
Da, za te reakcije je mogoče uporabiti plastiko, vendar pod nekaterimi pogoji
 
Last edited by a moderator:

salaubry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Hvala za odgovor!
Zanima me, ali bo ob prepolovitvi količin reakcija enaka.
V moji državi je težko najti 2-litrsko bučko, našel sem samo 1 lt bučko, perphaps za zakon o alchool destilarni ali drugo sranje ...
Srečen sem, ta forum mi je odprl vesolje!
 
Last edited:

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Odličen video! Pravkar sem dobil nekaj p2np in sem skoraj pripravljen, dobiti moram samo še žveplovo kislino in nekaj Hg. Z dobaviteljem se pogovarjam o Hg in imam vprašanje za vas , dobim lahko živosrebrov nitrat in klorid, katerega naj dobim? Klorid je cenejši od nitrata, zato domnevam, da bi bil boljši, vendar bo trajal celo življenje, zato me res ne moti vlaganje v nekaj boljšega (45 USD za klorid in 70 USD za nitrat).
Poleg tega čista žveplova kislina ni javno dostopna, mislim, da lahko dobim 60 % čistil, ali menite, da bi lahko to zavrel/destiliral do dobrega odstotka ali naj se bolj potrudim, da kupim 95 % stvari?
Poleg tega imam 5000 ml in 2000 ml erlenmajerico z ravnim dnom, koliko je največja količina, ki bi jo lahko uporabil?
Ali lahko uporabim stekleno posodo (21 l ali 11,5 l) in ledeno kopel ter varno pripravim 100 g ali pa bi bilo s tem težko delati/ne bi prenesel eksotermne reakcije?
Hvala za vaš čas, srečno novo leto!
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Žveplovo kislino lahko zavrete, vendar boste dobili ogromne količine jedkih in strupenih hlapov. Zato morate to opraviti zunaj.
Pri kuhanju kisline boste koncentrirali tudi vse nečistoče, ki bi lahko bile v kislini, zato boste na koncu dobili umazan izdelek. Da bi to odpravili, lahko razmislite o destilaciji SA. Za to potrebujete dober vir ogrevanja in dobro, profesionalno steklovino, saj destilacija SA poteka pri temperaturi nad 300 stopinj C. Za informacije poiščite youtube in preden se lotite destilacije SA, se poučite o vseh nevarnostih, povezanih z vrenjem in destilacijo SA.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Bolje je uporabiti živosrebrov nitrat, glede na to, da so za sintezo potrebne zelo majhne količine, bodo stroški zanemarljivi. Če imate težave z nakupom koncentrirane žveplove kisline, lahko iz 65-odstotne raztopine izparite vodo. Stekleni demižon ni odporen proti vročini, med eksotermno reakcijo lahko posoda poči in povzroči veliko težav. Prve sinteze je najbolje izvajati v majhnih bučkah z minimalno obremenitvijo fenilnitropropena, z večanjem izkušenj pa postopoma povečevati obremenitev predhodnika. Videoposnetek jasno prikazuje postopek v idealnih pogojih, vendar pri tej reakciji obstajajo težave in le izkušnje pomagajo najti rešitve zanje.
 
Last edited by a moderator:
Top