Question Vprašanje o ekstrakciji AB

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Pri prevajanju sem upošteval smernice iz knjige AB Ekstrakcija in prišel do končnega izdelka. Nisem prepričan, ali je to, kar imam, pravilno, saj ni videti kot končni rezultat v obliki prahu, kot je prikazan na slikah. Namesto tega imam to lepljivo pasto, za katero trenutno čakam, da se posuši. Ali kdo ve, ali je to normalno? Pranje sem že opravil z acetonom.
 

Attachments

  • 5zQhS0fgKc.jpeg
    5zQhS0fgKc.jpeg
    2.8 MB · Views: 252

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, najprej poskrbite, da bo suhoparen. Izgleda kot moker amfetamin. To je vse.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Hvala za hiter odgovor Pattonu. Naredil sem še eno serijo in ko sem dodal žveplovo kislino, ko je raztopina nehala vreti, sem dobil tole plastovito raztopino, videti je drugače kot v zgornji seriji. Upošteval sem razmerje 1:1 acetona in žveplove kisline. Ali veste, kaj je to? Na vrhu je prozorna, na sredini je rdeča, na dnu pa oranžna.
 

Attachments

  • EnmV32wM1L.jpeg
    EnmV32wM1L.jpeg
    3.2 MB · Views: 126
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
to lahko rešite z dodajanjem aq naoh, sol. , ekstrakcijo in ponovnim obarjanjem (imeli boste izgube)
Dodajte kislino po kapljicah in premešajte
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Hvala, bom poskusil. Kakšno koncentracijo žveplove kisline uporabljate? Trenutno uporabljam industrijsko 99,8-odstotno, zato verjetno ne bom mogel uporabiti razmerja 1 : 1 z acetonom, da se to ne bi ponovilo.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
V majhnem merilu ne morete biti zelo agresivni pri dodajanju, saj se lahko razblini že z nekaj dodatnimi kapljicami, ki raztopijo vašo raztopino. z več acetona in kisline v razmerju 1:20 lahko na primer bolje nadzorujete dodajanje.In dajte mu čas, da se dobro premeša, preden ponovno dodate več.
Sam rad v pipeto posesam približno kapljico kisline in čez njo posesam nekaj prostega raztopila, če se zbistri, odčitam ph, če postane motno, vem, da lahko dodam več.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
>Dodal sem žveplovo kislino, ko je raztopina prenehala vreti
Katero raztopino imate v mislih? Prosim, razložite podrobneje.
 
View previous replies…

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Hvala, Patton, bom poskusil. Kakšno koncentracijo žveplove kisline uporabljate? Trenutno uporabljam industrijsko 99,8-odstotno, zato verjetno ne bom mogel uporabiti razmerja 1 : 1 z acetonom, da se to ne bi ponovilo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
1:1 Primerno za 99 % žveplovo kislino: aceton, bodite pozorni na pH in temperaturo. Izogibati se je treba visokim temperaturam.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Razumem, pri naslednji seriji bom poskusil uporabiti ledeno kopel med počasnim dodajanjem žveplove kisline. Hvala za vpogled. Ali veste, ali je prekislinjeno mešanico mogoče obnoviti? Zdi se, da metoda z NaOH ne daje nobenih obetavnih rezultatov.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Poskusite ga čim prej izvleči nazaj s pomočjo NaOH. Pri tem boste izgubili del amfetamina.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Mešanica amfobaz + aceton po dodatku žveplove kisline ima reakcijo, podobno vrelišču, pri kateri nastane sol in se začnejo peniti mehurčki.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Kislino morate dodajati čim počasneje in preveriti pH amfetaminske mešanice, potrebujete 5,5-7 pH. Nič manj. Verjetno ste dodali veliko kisline in prehitro ter zažgali (preoksidirali) svojo amfetaminsko prosto bazo.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
veliko varneje je dodati 1 mL konc. H2SO4 v 25-30 mL acetona in to med mešanjem previdno/počasi kapljati v raztopino proste baze (del te raztopine lahko hranite v drugi posodi, da jo lahko dodate v primeru, da bi kapnili preveč kisline)
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
da 1:5 s "suhim" acetonom ali IPA in obdržite 50 % osnove za primer, da jo boste potrebovali pri prekisanju ... (nikoli se vam ni zgodilo, ampak na poti, hej ...) in mešajte 5 minut, preden preverite pH, ker to traja nekaj časa, da se zgodi
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
tvoja izjava že diši po uspehu ... skoraj me vzburja (samo dodaj kislino po kapljicah z vso potrpežljivostjo, ki jo ima tvoja ljubezen do kemije)
 

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, pravilna količina je 1,10, to pomeni, da bi morala biti žveplova kislina desetkrat večja, da barva ne bi bila rdeča. Najlažji način uporabe 37-odstotne klorovodikove kisline
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Za pridobitev suhega amfetamina HCl morate uporabiti HCl plin, 37 % bo povzročilo le zmedo
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Okej, moja napaka ... ko sem začel (pred dobrim desetletjem, ko sem bil dodiplomski študent biokemije), mi je bilo pojasnjeno, da hidroklorid te posebne spojine nikakor ni vreden tega, da bi se frustriral pri poskusu izdelave. Dobro se zavedam, da je za naše običajne interstne amine hidroklorid prva stvar, ki jo je treba poskusiti (vsaj pri preparativnih raziskavah novih materialov).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Imate prav, HCl sol se v navedenem scenariju ne izplača, vendar ste odgovorili na moj komentar, v katerem sem samo pojasnil, da ne smete uporabiti vodne HCl, sicer boste dobili zmešnjavo, in da morate namesto tega za hidroklorid uporabiti HCl plin. Za amfetamin sta sulfatna sol in specifične fosfatne soli veliko boljši, vendar je bil moj cilj prav tukaj samo popraviti napačne informacije, ki jih širi otrok.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Hvala za nasvet, fantje, eksperimentiral bom z različnimi razmerji in videl, kaj se najbolje obnese. Na forumu pa nisem našel glede tega, kako lahko posušim mokre amfetamine. Razmišljam, da bi mokre amfetamine dal v zaprto posodo, ločeno z MgSO4. Ali bi to delovalo? Poskušal sem jih sušiti čez noč v sobi, vendar so še vedno videti mokri.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
to, kar opisujete, je eksikator... glede na to, da je MgSO4 brezvodni, bo deloval (če se morate znebiti vode)
 
Top