Syntéza amfetamínu z jedného hrnca z P2NP pomocou NaBH4/CuCl2 (v mierke 1 kg)

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Stačilo by v dostatočne malom meradle magnetické miešadlo?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Čo by sa stalo, keby sa namiesto borobydridu sodného použil kyanoborohydrid sodný?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
aký typ adaptéra by sa mal použiť pre miešacie tyče horného miešadla? potrebujete, aby tam bolo tesné tesnenie, aby sa zabezpečilo, že neunikne plynný vodík, ale kvôli vyvíjajúcemu sa plynu h2 by ste nemali mať niečo, čo spôsobí trenie alebo akýkoľvek statický výboj, takže aké by bolo najlepšie riešenie pre toto?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Ložisko miešadla môžete použiť, ak dokážete zabezpečiť, aby sa vaša tyč miešadla dala viesť do spoja rovno.
Keďže propperové miešacie ložiská pre väčšie RBF môžu byť pomerne nákladné, môžete použiť aj kus gumy alebo niečo pružné, čo zabráni nárazom miešacej tyče do kĺbu
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mám kĺb teplomera, cez ktorý sa tyčinka zmestí, ale nie som si istý, čo mám použiť, aby to bolo tesné. uvažoval som o kúsku pásky v hornej časti kĺbu teplomera s malým otvorom, ktorý vytvorí tesné uloženie pre tyčinku na miešanie.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Možno by mohol pomôcť kúsok kuchynskej fólie, keď sa nenavinie na tyč.
Inak by mohlo fungovať aj použitie silikónového adaptéra, ak vyhovuje veľkosť spoja

TnCibf5gG3
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
skúšal som to, ale trenie aj po niekoľkých minútach je príliš veľké :(

skúšal som tiež preložiť potravinársku fóliu s otvorom, ale to nefungovalo, pretože otvor sa pri miešaní trhá a zväčšuje.

Žiadny z mojich spojov teplomerov tiež nefunguje, pretože gumový krúžok je príliš tesný na to, aby sa cez neho miešacia tyč zmestila.

A nemám odsávací ventilátor ani digestor, ktorý by odvádzal výpary von, ako je to vo videu.

Sú nejaké návrhy, čo môžem urobiť? čo urobili iní ľudia, aby získali tesnenie pre miešaciu tyč, ktoré nespôsobuje trenie alebo prasknutie?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Používate propedeutiku?
Nevykonávajte reakcie bez propperovej ventilácie alebo možnosti odsávania výparov priamo zo zdroja.
Ak tak robíte, použite aspoň propper masku, ako je Drager X-Plore 4.500. 250 USD za masku sa môže zdať veľa, ale je to menej ako cena vášho života

Možno požiadajte niektorého z odborníkov, aby vám pomohol s ďalšími problémami.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
áno, mám dobrú masku. chystal som sa vyviesť h2 hadicou z veľkého okna a pre väčšiu istotu mať za sebou ventilátor.

Zatiaľ robím len do 10 g syntézy, takže množstvo h2 by nemalo byť príliš veľké, ale moje nastavenie stále nie je dokonalé.

Máte nejaký inline filter, ktorý by ste odporúčali ako súčasť odsávacieho nastavenia na výpary?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Dobrý :)

Mám zabudovaný hrubý filter na pevné zložky, môj filter s aktívnym uhlím nie je zabudovaný z ekologických dôvodov. Ak by to nebol faktor, vždy by som uprednostnil otvorenú trubicu na konci
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Hľadal som ich a sú také drahé. existuje lacnejšia alternatíva?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Svoju som si kúpil za približne 25 eur, myslím, že..

Možno sa môžete ísť opýtať do miestneho obchodu s pestovateľskými potrebami
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
PTFE zátka je ako 20-30 E na aliexpress, vyrobená výslovne na tento účel, s o-krúžkom a zabezpečovacím mechanizmom. teflónová lopatka sa tam dá mať aj za lacný peniaz.
Pokiaľ ide o trasenie a nestabilitu, trochu pružné spojenie sa dá urobiť pomocou vystuženej hadičky z železiarstva, ktorá spája hnaciu tyč miešadla s lopatkou a umožňuje dostatočnú pružnosť, aby sa všetko neroztriaslo na sračky. ten istý efekt sa dá zopakovať pomocou 2 blokovacích krúžkov spájajúcich hnaciu tyč s lopatkou.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
v skutočnosti mám nejaké z nich, ale zdržal som sa ich používania, pretože sa môžu rozšíriť a zaseknúť a dokonca rozbiť sklo rbf. (raz sa mi to stalo).

ale zdá sa, že ich budem musieť použiť. teploty, ktoré sa používajú na syntézu, však nie sú veľmi vysoké, takže s trochou šťastia by nemalo byť veľké riziko, že sa zaseknú.

Pred vložením do hrdla banky ju oblepím potravinovou fóliou v nádeji, že to pomôže pri jej uvoľňovaní.

mal by som tiež povedať, že sa chystám vyskúšať syntetizátor, o ktorom som písal pred niekoľkými mesiacmi, ktorý som dostal od Dreada a ktorý je takmer rovnaký ako ten, o ktorom je toto vlákno.

Mojou hlavnou obavou bolo nahromadenie h2
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Existujú modely s akýmisi krúžkami, ako sú tie na kondenzátore v/v, tie sú náchylné na to, čo opisujete u. Jedna z nich rozbila asi 5 6000ml sulfonizačných baniek, kým bola vymenená za takú, ktorá funguje ako normálna zátka.
Prirodzene by sa mala celá vec nechať vychladnúť na RT, kým sa ju vôbec pokúsite odstrániť. a pozor na prílišné utiahnutie, je to skutočný zabijak.
Prečo nepoužiť vákuové mazivo a kekovú svorku, keď už ste v tom?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
budem si musieť zaobstarať nejaké mazivo. ak potrebujem nejaké mazivo na spoje, používam vazelínu, čo asi nie je vhodné. alebo nepoužívam vôbec, aby som sa vyhol kontaminácii akéhokoľvek syntetického materiálu, ktorý robím, úplne.

Môžete upresniť modely s krúžkami, ktoré ste spomínali v prvej vete?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
je to áno - áno, pokiaľ použijete primerané množstvo, znečistenie by malo byť minimálne. trochu sa zíde, ale asi nie je zlý nápad zaobstarať si Corning, vydrží takmer večne a je prvotriedny, stojí za tú cenu.
Hovoril som o týchto knurzoch, vyzerá to ako na obrázku nižšie, ale opačne a zrejme vyrobené na tento účel, za nič na svete nemôžem nájsť druh, ktorý sme mali.
9KoLlEhd25
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Je potrebné pridať acetón, aby ste ho na konci osolili? Nie je možné to nasoliť priamo z IPA?
 
Top