Syntéza amfetamínu z jedného hrnca z P2NP pomocou NaBH4/CuCl2 (v mierke 1 kg)

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Dobrý deň všetkým. Pokúsil som sa v malom meradle vyrobiť amfetamín podľa tohto receptu, ale nepodarilo sa mi to. Všetko sa zdalo byť v poriadku, po vysušení môj produkt vyzeral ako biely prášok s nádychom červenej farby. Ak by to bol amfetamín sulfát (ktorý som sa snažil vyrobiť), výťažok by bol 84 %. Problém je, že to nie je amfetamín.

Fyziologické účinky
Skúsil som 20-30 mg, určite došlo k stimulácii, ale tiež to spôsobilo horúčku a zrejme aj pokles imunity: v oboch prípadoch, keď som ho užíval niekoľko dní po sebe, som ochorel na infekcie dýchacích ciest (prvýkrát som si myslel, že je to náhoda). Iná osoba, ktorá ho užívala, nepociťovala žiadnu stimuláciu od dávky do 90 mg, len určité sucho v ústach. Ani jeden z nás nemá žiadnu toleranciu na stimulanty.

Chemické testovanie
1 g prášku sa úplne rozpustí v 10 ml H2O.
Keď som k odmeranej hmotnosti prášku v skúmavke pridal prebytočný roztok NaOH, dostal som približne správny objem voľnej bázy s vôňou amoniaku. Oddelil som vrstvu freebázy, vysušil som ju CaCl2 a skúsil som ju titrovať kyselinou. Výsledkom bolo, že som nameral molárnu hmotnosť freebázy približne 171 (a pre amfetamín je to 135). Hoci moje merania neboli veľmi presné, rozdiel je stále príliš veľký na to, aby sa dal vysvetliť len chybami merania.

Moje odchýlky od postupu

1) Pri pridávaní P2NP som si uvedomil, že to bude trvať hodiny, takže som bol netrpezlivý a ponoril som reakčnú banku do vodného kúpeľa s izbovou teplotou. Potom sa mi podarilo pridať P2NP takmer naraz a teplota zmesi neprekročila 40 - 50 °C.
2) Postupoval som podľa videa, takže som neodparil IPA a pridal som konk. kyselinu sírovú priamo do vrstvy IPA/freebase.
3) Momentálne som nemal acetón, takže som ho pred okyslením nepridal a prefiltrovanú "amfetamín sulfátovú" pastu som premyl IPA.
4) IPA je menej prchavá ako acetón, takže som musel dať svoju zrazeninu na niekoľko hodín do rúry, aby som ju vysušil na konštantnú hmotnosť. Teplota v sušičke neprekročila 80 °C.

Takže hlavná otázka znie, kde sa stala chyba? Neprekvapil by ma nízky výťažok alebo žiadny produkt, ale získať dobrý výťažok amínu, ktorý nie je amfetamín?!
 

poe

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 20, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Získali ste odpoveď? Tiež ma zaujíma, čo sa pokazilo.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Dobrý deň. pridať nabh4, zapnem mixér. Aká je odporúčaná rýchlosť miešania (otáčky za minútu). môže byť rýchlosť rovnaká pri podávaní nabh4, p2np, cucl2? Krok 5: udržiavanie v teple 30 minút pri teplote 80 stupňov, je tu potrebné miešanie? Ďakujem za vaše odpovede
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Miešanie by sa malo aplikovať v priebehu celého procesu, čím viac miešania, tým viac vývinu H, preto podľa potreby znížte
 

poe

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 20, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Dá sa kal použiť aj na výrobu amfetamínu? Ak áno, aké kroky by ste podnikli? Suchý acetón a kyselina sírová?
 

poe

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 20, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Aké sú alternatívne dodávky pre túto syntézu? Niečo, čo si niekto môže zaobstarať v železiarstve.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
To by bola vodná vrstva. Pridal som 25 % roztok naoh. ktorú vrstvu potrebujem ? Bol som trochu zmätený
 

Attachments

  • Htm4IhVl3F.jpg
    Htm4IhVl3F.jpg
    5.1 MB · Views: 488
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Napíšte, aké pomery činidiel ste použili.
Ako dlho stojí zmes po pridaní roztoku NaOH na fotografii?
 
View previous replies…

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Dobrý deň. 10L IPA
Destilovaná voda 3,1 l;
Borohydrid sodný (NaBH4) 870 g;
P2NP (fenyl-2-propanón) 500 g;
Chlorid meďnatý (II) (CuCl2) 52 g.
Vodný roztok hydroxidu sodného (NaOH) 25% 4 L;. tieto činidlá . to bola spodná vrstva (vodná vrstva). Pridala som Ipa tieto vrstvy sa vytvorili. Nechal som to 10 minút odpočívať
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
ak alkalický amín prejde do hornej vrstvy alkoholu. ak je ph kyslé, bude v dolnej vrstve vo forme rozpustenej soli. V každom prípade pri tomto spôsobe rozdelenia dôjde k stratám.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
asi 2 minúty a vytvoria sa dve vrstvy, nechám ho 30 minút v pokoji.

1754g nabh4
1000g p2np
100g cucl2
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Je potrebné miešať 6 hodín, kým pridávate P2NP, alebo miešate len tak dlho, kým sa bezpečne rozpustí?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Na dosiahnutie najlepších výsledkov použite režijné riadenie pre banku.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ok, ale je potrebné miešať 6 hodín, kým pridávate P2NP, alebo miešate len tak dlho, kým sa bezpečne rozpustí?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
a dúfala som, že budem môcť použiť magnetické miešadlo lol. ale mala som pochybnosti, či bude dostatočne silné.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Mohlo by to trvať 6 hodín, na syntézu je potrebné venovať pozornosť teplote.

Závisí to od toho, koľko hliníka je v banke a aké dobré je vaše magnetické miešadlo.
Horné miešadlá majú väčšiu silu.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Ak nemôžete miešať nepretržite, použite počas syntézy prerušované miešanie.
Po pridaní NaOH zmes dobre premiešajte a nechajte ju v pokoji, aby sa vrstvy oddelili.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Dobrý deň. 10L IPA
Destilovaná voda 3,1 l;
Borohydrid sodný (NaBH4) 870 g;
P2NP (fenyl-2-propanón) 500 g;
Chlorid meďnatý (II) (CuCl2) 52 g.
Vodný roztok hydroxidu sodného (NaOH) 25% 4 L; Používam tieto činidlá. Dodržiavam reguláciu teploty. Pridávam ich do 4 l reakčnej zmesi 25 % naoh. nakoľko má byť reakčná zmes ochladená, keď pridávam naoh? vrchná vrstva (oranžová) je zmes Ipa / zásady. spodná vrstva (čierna) vodná vrstva správne? Rotovap sa naleje do zmesi IPA/základu (vákuum, chladiace zariadenie v jednom zariadení). Nalievam 3 litre zmesi Ipa / base, ako dlho sa má odparovať? koľko má zostať v banke? Nechcem odparovať bázu, koľko stupňov by som nemal prekročiť? potom odoberiem vodnú vrstvu a pridám 4 l IPA. Premiešam a nechám vrstvy oddeliť. ktorú vrstvu budem potrebovať? vrchnú oranžovú spodnú vrstvu alebo číru zakalenú ? vhodnú vrstvu dám do rotovapu a odstránim Ipa. potom dve vrstvy spojím. Žiaľ, nemám vyštudovanú chémiu, tu som našiel odvahu pripraviť túto syntézu. Prosím, ak odpoviete, popíšte, že hovoríte so začínajúcim členom, tak to pochopím. vďaka za pomoc !!!!
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Ak mám pocit, že sa nepreviedol celý p2np, môžem zvýšiť množstvo nabh4? Čo sa stane, ak dám viac len tohto, všetko ostatné zostane podľa opisu.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Chcem vyrobiť bmk olej, mohli by ste mi pomôcť?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Dobrý deň, páni !

IPA z extraktu z kroku 7 sa odparí vo vákuu na základný olej bez amfetamínu a skombinuje sa s voľným základom z kroku 6.

Odparil som ho do vákua a toto som dostal. je to dobré ? (prvý obrázok) čo s tým mám robiť, pretože to nevonia ako amf. mám to pridať k voľnej báze?

A Ipa/voľný základ sa odparí, aby som získal kvalitnejší olej. (obrázok 2). moja prvá syntéza, dúfam, že som bol úspešný ....

Mám tie dve látky na konci zmiešať??? hmm, nerozumiem tomu.
 

Attachments

  • MGhk92l4FO.jpg
    MGhk92l4FO.jpg
    5.6 MB · Views: 370
  • 3zwRFae1CI.jpg
    3zwRFae1CI.jpg
    5.8 MB · Views: 381

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Ipa/voľná báza. bolo jej takmer 6 litrov. keď som začínala, mala svetlejšiu farbu a príjemnú vôňu, silnejšiu ako teraz.
 

Attachments

  • n71lqKCzPs.jpg
    n71lqKCzPs.jpg
    5 MB · Views: 157

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Takto vyzerá Ipa/voľná báza po odparení Ipa. bolo jej takmer 6 litrov. keď som začínal, farba bola svetlejšia a mala príjemnú vôňu, silnejšiu ako teraz. možno som spálil bázu?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Nemyslím si, že by ste po zvolení mali niečo robiť s IPA/základom. je v ňom príliš veľa alkoholu, chcel by som znížiť ipa. Myslím si, že kvalita oleja môže byť zlá v dôsledku príliš veľkého množstva IPA.
 
Top