Question Fluórované amfetamíny

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Aké amfetamíny sa môžu insuficiovať? V psyconautwiki sú niektoré, ktoré vykazujú nafúknutú spotrebu, a iné nie? Mám 3-fma, ktoré mi dali omylom a pri insuflácii je veľmi bolestivé a vo wiki nemá insuflovanú spotrebu. Urobili chybu v objednávke. Kúpila som si pelety. Nejaké odporúčanie? Amfetamín som neužíval asi 6 rokov a nepamätám si, či to tak bolelo.

Možno mám zlomený nos od všetkého toho rezaného kokaínu, ktorý som celý ten čas užíval.

Páči sa niekomu téma RC? Objavila som ju nedávno a zaujala ma. ale tabletky, na 3fma kupujem pravý amfetamín, ktorý je lacný
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
V jednej knihe som čítal, že niekto mal naozaj čistý 4-fluór, dvakrát prečistený a nemal žiadne nepríjemnosti so sulfátom. zodpovedajúci aldehyd a propén však... blízko k benzilchloridu, ak je v horúcom roztoku.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
A ako ju môžem purifikovať? Ak je to veľmi zložité, mohol by som to vykryštalizovať?
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Môžete vykonať purifikáciu acidobázických látok a/b, pozrite si vlákno v tejto sekcii. namiesto extrakcie rozpúšťadlom môžete vykonať destiláciu parou pre dosiahnutie maximálnej čistoty.
Soľ môžete premyť suchým acetónom.
Môžete rekryštalizovať z horúceho alkoholu.

To je asi tak všetko, čo by ste mohli prakticky urobiť.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Mohli by ste mi poskytnúť odkaz na príspevok? Ako je to s parnou destiláciou?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
destilácia s vodnou parou je postup, ktorý sa týka len čistenia voľnej soli a pri malých množstvách je dosť ťažkopádny (musíte voľne rozpustiť vodný roztok soli {desiatky gramov} pridaním lúhu, kým sa nezvýši pH, potom cez zohriaty roztok prechádza prúd pary, ktorý zachytávate pomocou kondenzátora destilačného mostíka, skrátka orech)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Bolo by pre mňa jednoduché ju vykryštalizovať. Potrebujem alkohol a to je všetko, však?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ak hovoríme o parnej destilácii FB vykonávanej w/o drahého laboratórneho vybavenia, mám na mysli základnú destilačnú súpravu + varnú dosku + vákuový kompresor, koľko času zvyčajne trvá vydestilovať 500 ml FB a aký je očakávaný výťažok v percentách? Pravdepodobne sa musí regulovať povrchová teplota v rozmedzí 110-130, je to tak?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Neviem presne povedať, ale základ je všetko, čo potrebujete, nie je potrebné žiadne vákuum. okrem toho som nikdy nedestiloval 500 ml bázy (okrem rozpúšťadiel).
Straty sú prakticky 0, pretože v skutočnosti odstraňujete nečistoty a rozpúšťadlo, nie produkt. na túto tému som skúšal pod prúdom N2 aj v atmosfére a nie je v tom veľký rozdiel.
Vaša RM sa zvýši maximálne na 110 v závislosti od nečistôt rozpustných vo vode, nemám predstavu o povrchovej teplote platne, teplota sa zvyčajne meria sondou vnútri, povrch platne vám toho veľa nepovie.
Ak používate platňu, je dôležité, aby ste prístroj zabalili do fólie a čo najlepšie izolovali, na dosiahnutie rýchlych a bezproblémových výsledkov musí byť celé zariadenie horúce až do bodu, keď kondenzátor začne ochladzovať paru.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Syntetizoval som 2-FA a 4-FA mnohokrát. Mám pocit, že tieto látky sa po inhalácii nelíšia od amfetamínu. Ale 4-FA poskytuje lepší účinok pri perorálnom užívaní. Zaujímavé látky, 2-FA poskytuje miernu stimuláciu s eufóriou a 4-FMA je veľmi podobný MDMA.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Existuje nejaký jednoduchý spôsob, ako očistiť amfetamín, aby som mohol dobre inhalovať? fungovalo by to s alkoholom ipa? Alebo je lepšie použiť suchý acetón?

pretože pochybujem, že môže vykryštalizovať do väčších kryštálov
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
rekryštalizácia je technika čistenia, jej zmyslom je zadržať nečistoty v kvapalnej fáze, nie nevyhnutne vypestovať väčšie kryštály
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
ak je výrobok naozaj znečistený, je potrebné vykonať postup rekryštalizácie "podľa knihy", ktorý najprv zahŕňa horúcu filtráciu vriaceho roztoku, do ktorého sa pridá aktívne uhlie a filtruje sa za horúca, potom sa roztok nechá vychladnúť (pozor však, pri pridávaní uhlia do vriaceho roztoku sa spení a lievik musí byť naozaj horúci, samozrejme, vákuum je nevyhnutné)
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
pri vdychovaní je to nepríjemné, rád by som to vedel vyčistiť, nie som odborník. Môžem urobiť čistenie pomocou IPA. Viem zohnať aj etylalkohol bez bitrexu, aby som mohol urobiť rekryštalizáciu. 3-fmp má roztok v etanole približne 30 mg-ml. musel by som sa znova pozrieť do pdf, aby som to potvrdil. čo by bolo najjednoduchšie urobiť? Nevidím sa na to, že by som bol schopný urobiť aj oddelenie bázy

mám urobiť oboje? čistenie a rekryštalizáciu? Ak nemôžem inhalovať, radšej kryštály pridám do nápoja, pretože pridanie síranu je pre mňa náročnejšie na dávkovanie a výpočet. Uprednostňujem, aby som to mohol prijať cez nos, ale byť čistý a bez bolesti, ak to nemôžem dosiahnuť, chcel by som mať možnosť vyrobiť kryštály, ktoré by som dal do nápoja, alebo aspoň granule alebo niečo konzistentnejšie

ak čistenie s IPA slúži na to, aby som mohol inhalovať, zabudol som rekryštalizovať. na vysvetlenie, ak sa nemôžem dostatočne vyčistiť, nejako získať granule alebo kryštáliky
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Vidím, že som toho schopný. okrem prázdnoty ma ale niečo napadne
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ak chcete niečo umyť, urobte tak studeným suchým acetónom. funguje aj IPA, ale ten musí byť najmä suchý a studený.
Myslím, že pán Haber vám to trochu komplikuje, normálny recryst. vyčistí váš výrobok slušne, nie je potrebné žiadne vákuum. Jednoducho zohrejte trochu metanolu alebo IPA do varu a kvapkajte ten horúci alkohol po troškách, aby ste vyriešili všetok svoj prášok. potom to jednoducho nechajte nerušene na vrchu mrazničky a po schladení na izbovú teplotu to vsuňte do mrazničky.
 
Last edited:

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Záleží na tom, koľko stojí nákup suchého acetónu. Acetón sa predáva ako riedidlo na farby a vidím niektoré odstraňovače laku na nechty, ktoré tvrdia, že obsahujú 100 % acetónu. Neviem, či sa dá zohnať čistý suchý acetón. IPA sa dá nájsť ľahko.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
V mojich začiatkoch som mal veľa problémov s acetónom na lakovanie nechtov a vždy sa ukázalo, že je to najmenej 50 % vody, ale to asi závisí od toho, kde sa nachádzate, destilácia je samozrejme riešením problému (keďže odlakovač na nechty je roztok acetónu vo vode, dosť chýrne). Ale praktický význam acetónu (alebo aspoň MEK) je taký veľký, že si viem predstaviť aj odhodlaného človeka, ktorý by ho skutočne syntetizoval z IPA miernou oxidáciou (reflux s bichrómanom prešiel na destiláciu, ako naznačuje zmena teploty, keďže acetón vrie pri cca 55C, neustále odstraňovanie produktu by malo byť jednoduché a čistota slušná)
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Nemám žiadne laboratórne vybavenie, aby som mohol destilovať acetón, potreboval by som minimálne laboratórne sklo
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Je pravda, že raz som do acetónu triedy odlakovač na nechty pridával bezvodý chlorid vápenatý (veľa), až kým sa exotermicky nevysolil (mierne), potom som izoloval hornú vrstvu a pridal som viac CaCl2 anh. (siccum), ktorý ďalej absorboval vodu, potom som použil približne 35 % pôvodného objemu produktu ako "acetón", ktorý síce stále nebol čistý v absolútnom zmysle, ale svoju úlohu splnil. Iné sušiace činidlá by hádam tiež urobili svoje, pretože odporúčam pozrieť sa na fenomén vysoľovania, keďže je kľúčový v getochémii.
 
Top