Question NEÚSPEŠNÁ REAKCIA 2-IODO-4MP

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
POKÚSIL SOM SA O SVOJU VÝROBU 2-JODO4MP PRVÝKRÁT PRESNE PODĽA DANÉHO RECEPIE VO VEDIO NA FÓRE ZAČALO SA TO PODĽA OČAKÁVANIA PRIDANÍM VŠETKÝCH ZLOŽIEK, AKO BOLO UVEDENÉ, DOSTAL SOM ROVNAKO VYZERAJÚCI RM SMOLINEC ČERVENÝ ČIERNY HNEDÝ, ALE KEĎ SOM TO NECHAL A PRIŠIEL PO 6 HODINÁCH FARBY sa zmenila na svetlohnedú ako káva, ako sa to stalo, môže mi niekto pomôcť, kúpil som si prísady za veľmi výhodnú cenu na prvý pokus a nepodarilo sa mi to, môže mi niekto povedať, prečo prikladám fotografiu, farba IODONE je preč @Novator @G.Patton pls help experts
 

Attachments

  • DLiqF4nyBR.jpg
    DLiqF4nyBR.jpg
    3.1 MB · Views: 157

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Môžete použiť obrázky reakčnej zmesi?
Pridali ste CuO, ako sa uvádza v učebnici?
Ak ste si prečítali tento návod, mali by ste vedieť, že reakčnú zmes musíte zahrievať a miešať najmenej 15 h (nie 6 h).

Máte takúto suspenziu vo vašej reakčnej zmesi?
H1ROM2jbom


P.S. Ak budete svoj text prelamovať, bude sa vám oveľa ľahšie a pohodlnejšie čítať.
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Nie, nevyzeralo to tak. viem, že musím zahrievať a miešať 15 hodín a tiež som to miešala 17+ hodín, ale to, čo som chcela povedať, je, že na začiatku, keď som všetko začala, Rm vyzeral rovnako ako vo VEDIO, ale po uplynutí 6 hodín, keď som prišla skontrolovať, farba RM sa zmenila na svetlohnedú na rozdiel od VEDIO, tiež po 17+ hodinách zmes nevyzerala ako tá vo VEDIO
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Chuť činidla by ste nemali skúšať. Nepomôže vám určiť jeho kvalitu, len vás otrávi a pomôže vám dostať rakovinu. Skontrolujte jeho teplotu topenia, človeče. Jednoduchá metóda na kontrolu.
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
@G.Patton ako môžem pm vás chcem nejaký návod človek skúšal to znova a zdá sa, že sa mi nedarí mizerne 😫 zaplatím vám, ak chcete pls pomôcť mi von 🙏😭
 

xoxoxoxo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 11, 2023
Messages
25
Reaction score
16
Points
3
Kúpiť stroj alfa 2 ukáže u, aké čisté chemikálie u pracujú a sú skutočné chemikálie
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Áno, pane 😁 @G.Patton
1) najprv som pridal 100 g 4 mp do 3000 ml trojhrdlovej banky vybavenej horným miešadlom a spätným chladičom. tretie hrdlo bolo uzavreté. vo vodnom kúpeli, ktorý mal približne 60-65 °C
2) po druhé som pridal IPA 1000 ml .
3) po tretie som pridal 54 g CUO po malých dávkach, aby sa to poriadne premiešalo (trvalo to asi 30 min)
4)potom som pridal GRANULÁRNY JÓD 130 gramov v niekoľkých dávkach (za cca 30 min.)
5) potom som to všetko nechal miešať pri 60-70° asi 20 hodín farba sa stala svetlou potom som spanikáril a myslel som si, že sa jód vyparil, tak som pridal ďalších 30 gramov jódu .potom som to nechal opäť miešať 7 hodín .spolu 27+ hodín
6) potom som všetko vypol a nechal zmes usadiť potom som ju prelial do banky (v RM sa objavila nejaká meď ) prikryl som ju a nechal 10 hodín pri izbovej teplote potom som prišiel a videl som ako sa na čiernej medi tvorí jodoketón.
7) jodoketón sa tvoril okolo čiastočiek medi.
8) Marvin navrhol zahriať hmotu aby sa ketón rozpustil bez varu tak som to urobil rovnako .zahrial som celú hmotu s meďou na 40-50 stupňov všetok jodoketón sa rozpustil asi za 15-20 minút .potom som ho nechal usadiť .potom som RM opatrne scedil bez toho aby som do neho pustil meď .zrazil som RM na izbovú teplotu jodoketón sa začal opäť tvoriť potom som zakryl a držal v mrazničke za 12 hodín tam bolo viac jodoketónu ako predtým .
@Marvin "Popcorn" Sutton
@G.Patton
Ešte raz vám veľmi pekne ďakujem za vaše poradenstvo a pomoc počas celej doby
 
Top