Izomerizácia kanabidiolu (CBD) na psychoaktívne kanabinoidy

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
S kyselinou batériovou
1. 1 g CBD sa pridalo do 35 ml 95 % etanolu v 50 ml banke s okrúhlym dnom (RBF).
2 . Umiestnila sa do horúceho vodného kúpeľa s teplotou 70 °C.
3 . Po rozpustení CBD sa pridali 4 kvapky 35% kyseliny sírovej na okyslenie roztoku, pH < 3.
4. Zmes sa nechala 24 h refluxovať vo vodnom kúpeli pri teplote 70 °C.
5. Po dokončení sa použilo 5 kvapiek 10M NaOH na bazifikáciu roztoku, kým pH nebolo vyššie ako 10, čím sa odstránila kyselina sírová ako síran sodný.
6. Reakcia sa potom prefiltrovala, aby sa odstránil síran sodný, čo umožnilo, aby sa v zostávajúcom roztoku etanolu nachádzali len kanabinoidy.
7. Výsledkom extrakcie 0 h vzorky bol nález iba CBD v čase 2,80 min, čo sa zhoduje s referenčnými vzorkami v čase 2,80 min. Po 1 h sa vrchol CBD znížil, ale stále bol hlavným prítomným vrcholom. Po 24 h však začali narastať ďalšie nečistoty, ako napríklad pri 2,18 min a 3,40 min, ktoré boli zistené ako 8-OH-izo- HHC a 9α-OH-HHC. Okrem toho sa pri 4,10 min a 4,22 min zistil dublet D 9-THC a D 8-THC. Ďalší pík pri 3,77 min sa zistil ako izomerizačný pík D 9-THC a predpokladá sa, že ide o D 11-THC alebo D 7-THC. Pri tejto metóde nedošlo k izomerizácii celého CBD ani po 24 h. Pík CBD však už nebol najvýraznejším píkom vo vzorke.
Zistilosa, že najväčším vrcholom je 3,38 vrcholu, čo je 9α-OH-HHC.
CjShfZDB9T

S kyselinou muriatovou

1. 1 g CBD sa pridalo do 35 ml 95 % etanolu v 50 ml RBF.
2. Umiestnil sa do horúceho vodného kúpeľa pri teplote 70 °C.
3. Po rozpustení CBD sa k roztoku pridalo 47,3 ml 37 % kyseliny chlorovodíkovej, čím sa dosiahla konečná koncentrácia 0,05 % HCl s pH nižším ako 5.
4. Zmes sa nechala 24 h refluxovať vo vodnom kúpeli pri teplote 70 °C.
5. Výsledkom 0-h extrakcie vzorky bolo zistenie iba CBD pri 2,80 min, čo sa zhoduje s referenčnými vzorkami 2,80 min. Po 1 h sa vrchol CBD znížil, ale stále bol hlavným prítomným vrcholom. Po 24 h však začali narastať ďalšie nečistoty, ako napríklad pri 2,18 min a 3,40 min, ktoré boli zistené ako 8-OH-izo- HHC a 9α-OH-HHC. Okrem toho sa pri 4,10 min a 4,22 min zistil dublet D 9-THC a D 8-THC. Ďalší pík pri 3,77 min sa zistil ako izomerizačný pík D 9-THC a predpokladá sa, že ide o D 11-THC alebo D 7-THC. Vykonala sa fragmentácia a zistilo sa, že má rovnakú fragmentáciu a pomery ako D 9-THC a D 8-THC, čo potvrdzuje, že ide o izomér D 9-THC a D 8-THC. Touto metódou sa nevyzomerizoval celý CBD ani po 24 h. Pík CBD však už nebol najvýraznejším píkom vo vzorke.
Zistilosa, že najväčším píkom je 3,38 píku, čo je 9α-OH-HHC.
MHkFgXBj3D

S ľadovou kyselinou octovou

1. 1 g CBD sa pridalo do 35 ml 95 % etanolu v 50 ml RBF.
2 . Umiestnil sa do horúceho vodného kúpeľa pri teplote 70 °C.
3. Po rozpustení CBD sa k roztoku pridalo 1,909 ml 99% ľadovej kyseliny octovej, čím sa dosiahla konečná koncentrácia 5,2% kyseliny octovej.
4. Zmes sa nechala 24 h refluxovať vo vodnom kúpeli pri teplote 70 °C.
5. Výsledkom 0-h extrakcie vzorky bolo zistenie iba CBD pri 2,80 min, čo sa zhoduje s referenčnými vzorkami s hodnotou 2,80. Po 1 h sa zmeny izomerizácie CBD zistili len ako nárast píku pri 3,77, o ktorom sa predpokladá, že je to D 11-THC alebo D 7-THC. Po 4 h sa zistil nápadný nárast píku zvyšujúceho sa D 9-THC. Po 24 h sa analyzovala reakcia a zistilo sa, že 11-5 00 -dihydroxy-CBD, 8-OH-iso-HHC, CBD, 10-metoxy-THC a D 9-THC sa našli pri 1,96 min, 2,22 min, 2,80 min, 3,50 min a 4,11 min v uvedenom poradí.
Vtýchto spektrách sa našla zlúčenina pri 3,77 min a po 24 h bola najpočetnejšia.
KIAQs4MNao
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Niektoré otázky týkajúce sa octovej metódy:

  1. Nemalo by byť možné reakciu kedykoľvek zastaviť pomocou sódy? Napr. ak chcem získať D9, môžem po 4 h reakcie pridať trochu sódy, je to tak?
    1. Povedzme, že nechcem, aby mi zostala žiadna sóda: Mohol by som namiesto sódy jednoducho odpariť etanol+ocot, aby som zastavil reakciu?
      1. Nemal by byť rozdiel, ak zvýšim teplotu tak, aby sa všetok etanol+ocot odparil po 5 - 6 hodinách?
  2. A nie je možné použiť 15 % kyselinu citrónovú namiesto 5 % kyseliny octovej, čo by malo priniesť rovnaké výsledky?
    Práve som si uvedomil, že kyselina octová má väčší zmysel, pretože sa dá odparovať pod bodom topenia CBD. Bál som sa, že to môže ovplyvniť chuť, ale pravdepodobne sa to dá vymyť a 2ml v 50ml nie je silný zápach.
  3. Množstvo použitého CBD (pokiaľ sa dobre rozpustí) nie je podstatné napr. môžem použiť 2g v tom istom 50ml roztoku, nie?

Zdroj:
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
1. Izomerizáciu môžete kedykoľvek zastaviť ochladením reakcie. Bod varu octu neumožní realizovať myšlienku odparovania. Pri zvýšení teploty môže izomerizácia prebiehať rýchlejšie, ale úplne iným spôsobom.
2. Pri použití nasýteného roztoku hydroxidu sodného (alebo draselného) získame zdola hustú vodnú vrstvu, do ktorej prejde ocot aj vo forme octanu sodného. Nad ňou bude čistý etanolový extrakt, ktorý po dekantácii môžeme odpariť a získať tak čisté kanabinoidy.
3. Pri škálovaní môžeme znížiť množstvo etanolu na základe skutočnej rozpustnosti, to je pravda.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
@William Dampier Veľmi si cením vaše postrehy. Ešte raz vám ďakujem. Odvádzate tu hrdinskú prácu. Mali by sme vytvoriť vlastné Nobelove ceny za darknet, pretože tu jednoznačne pomáhate ľudstvu.

Vie niekto o spôsobe, ako urobiť CBD rozpustným vo vode (ak je to vôbec možné)? Našiel som na YouTube obchody, ktoré predávajú CBD rozpustné vo vode a mám podozrenie, že je to nejakým spôsobom "trik" s roztokom, v ktorom je CBD, ale ako to robia?

Pýtam sa preto, lebo čistý "pitný" etanol tu stojí veľa z daňových dôvodov (Alkohol na pitie je silne zdanený, takže zdaňujú aj etanol, aby ho ľudia nekupovali a nevytvárali si z neho vlastné "mesiačiky"). Možno by som mohol použiť Metanol? Hádam by som mohol použiť aj nejaký olej, napríklad Toluén (?), ale rozmýšľal som, že by mohlo byť lacnejšie použiť namiesto toho len destilovanú vodu (v ktorej sa CBD nerieši dosť dobre, čo má za následok uväznenie CBD vo vlastnom oleji, ktorý sa nedotýka roztoku. Bohužiaľ nemám miešaciu horúcu platňu, mám horúcu platňu a miešaciu platňu, ale sú to samostatné jednotky).

Ospravedlňujem sa, ak sa pýtam noob otázky: O chémiu som sa začala zaujímať len nedávno a ľutujem, že som ju neštudovala namiesto toho, čo robím teraz.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Mali by ste si pozrieť knihu, ktorú napísal "Michael Valentine Smith", čo je pseudonym ďalšieho známeho psychedelického chemika a jednoducho fantastického chemika so všetkým, s názvom Psychedelická chémia. Bola napísaná, myslím, v 70. rokoch. Je v nej dosť veľa aj o chémii konope... tieto veci nie sú nové, ani anológie, ktoré HLAVNE robila vláda USA.
je to smiešne, pretože vo filmoch ako Pineapple Express to vyzerá, akoby americká vláda vyvinula najsilnejšiu trávu na svete.
Prečo by sa namáhali, keď na D9-THCO pracovali chemici! Pamätajte si, že väčšina Thco, ktoré sa predáva po celom svete, je d8-thco, ktoré je podľa mňa o dosť slabšie.
Je to dobrá kniha, hoci som si istý (no, ja viem), že veci sa dosť posunuli, pokiaľ ide o niektoré syntézy - je to ako pihkal, ktorý je teraz zjavne zastaraný, pokiaľ ide o dostupné prekurzory - z väčšej časti.
Myslím, že veľa ľudí vidí, že je to "len varenie CBD v kyseline - akákoľvek kyselina a dostanete 100% d9-THC - nehovorím, že vy, ale iv videl idiotov na Reddit pýtať sa na to s 0 analytické vybavenie - to je vec, ktorá ma desí o práci vec akékoľvek kanabinoidy - sú tak lepkavé a všeobecne nepríjemné! Def som premýšľal o tom, že to urobím sám a potom som si to radšej rozmyslel, keď som si uvedomil, že neexistuje žiadny spôsob, ako skontrolovať, čo máte, pokiaľ nie ste pripojení k uni, v podstate.
Mimochodom, Hamilton má s ním skvelý podcast, počas 2h diskusie sa objavia naozaj zaujímavé veci.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
CBD rozpustný vo vode je možný, získava sa vytvorením komplexov, ktoré menia pôvodnú vlastnosť, napríklad s beta-cyklodextrínmi. O tom možno diskutovať v inej téme, pretože tieto komplexy nie sú vhodné na uvedený proces izomerizácie.

Pokiaľ ide o použitie metanolu, toluénu (benzénu), je to možné, ale reakčné podmienky budú odlišné. Existujú údaje o izomerizácii CBD v THC v benzéne + PTSA a údaje o použití metanolu a kyseliny chlorovodíkovej, ako aj metanolu a PTSA. Môžeme experimentovať s rôznymi nízkovrúcimi rozpúšťadlami a silnými kyselinami (kyselina octová je relatívne slabá, ale stále vhodná).
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
No ja si dnes kúpim kyselinu chlorovodíkovú (30 %), etanol 93 % (alebo dokonca 96 %, nepamätám si), toluén a hydroxid sodný farmaceutického pôvodu. Už mám nejakú potravinársku kyselinu octovú.

A mám 300 g CBD, párty sa môže začať! Z právnych dôvodov nemôžem vyrábať viac ako 10g dávky.

Zobraziť prílohu 2212

Kvalita sa zdá byť dobrá, podľa poskytnutého laboratórneho testu (dá sa skontrolovať online a s QR kódom) je nad 99%, ale medzitým ho mohol znížiť, takže som sa rozhodol zmiešať s vodou (keď kupujem noidy z Číny, sú viacvrstvové prášky, napr. časť prášku môže dosiahnuť dno, zatiaľ čo druhá časť tečie nad vodou):

Zobraziť prílohu 2214

Po cca 12h CBD stále nerieši s vodou:

Zobraziť prílohu 2213

Darknet kandidát na Nobelovu cenu Dr. prof. William Dampier, povedzte mi, čo mám robiť a ja to nahrám ako video a podelím sa o poznatky.

)
Predpokladajme, že som idiot...

Mám priemyselný ventilátor (vyrobený na odvod tepla pri pestovaní konope). Som si celkom istý, že to stačí (asi 500 l/s), pretože s tou vecou sa nedá dýchať.

Laboratórne ochranné pomôcky prídu dnes:

  • Maska (vymeniteľné filtre) so zabudovanými okuliarmi (vyzerá to, že sa prilepí na tvár)
  • nejaké lacné okuliare (ktoré mi nedávajú pocit bezpečia)
  • Vodoodolná maska na lyžovanie (aby mi chránila pokožku na hlave
  • Bavlnená laboratórna bunda, hľadám chemicky odolnú, ktorá sa dá v prípade potreby v priebehu niekoľkých sekúnd vyzliecť
  • Nitrilové rukavice

Túto ochranu nepotrebujem, pokiaľ nepracujem s HCL, však? Takže na začiatku budem trénovať (získavať skúsenosti s ochranou v laboratóriu) s metódami bezpečnými pre potraviny, ako je octová metóda, a potom prejdem na používanie HCL.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
To, čo máte, čistý materiál CBD, je skvelé! Pracovný priestor pre chémiu by mal byť čo najbližšie k miestu, kde sa nachádza odsávací ventilátor. Zbierajte steny po stranách pracovného priestoru, aby ste lokálne zvýšili účinnosť. Práca s kyselinou chlorovodíkovou nie je veľmi nebezpečná, ak používame odsávacie vetranie, rukavice a opatrnosť. Pre pohodlie pri práci si vezmite jemnejšie nitrilové rukavice a v prípade kontaminácie ich častejšie vymieňajte. Hrubé rukavice môžu spôsobiť viac problémov ako bezpečnosti. Používanie celotvárovej filtračnej masky je v každom prípade dobrý nápad. V úlohe ochranného odevu na prácu sa celkom priblížte k DuPoint Tyvek. Takéto kombinézy alebo im podobné sa dajú kúpiť s rezervou. Na ochranu nôh budú najlepším riešením nepremokavé gumené čižmy. Ak sa kyselina chlorovodíková dostala na pokožku, opláchnite ju hojne vodou s mydlom. Ak máme nejakú kožnú reakciu na kyselinu, nebolo by zlé mať po ruke antihistaminiká. Ak nás náhle silno nadýchne pár kyseliny chlorovodíkovej, vykonáme hyperventiláciu pľúc. 15 minút sa zhlboka nadychujeme a často a rýchlo vydychujeme, vonku. Vo všeobecnosti však práca s kyselinou chlorovodíkovou nie je taká nebezpečná, ako sa zdá. Ak máte v pracovnom priestore cenné kovové predmety, odporúčam ich odstrániť, pretože hrozí riziko korózie od pár kyseliny. Toto sú všeobecné odporúčania, ale pokiaľ ide o náš konkrétny prípad kyseliny chlorovodíkovej v reakcii, nie je toho až tak veľa, aby sme sa toho obávali.
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Ďakujeme.

Predpokladám, že najviac noob friendly reakcia je "reakcia s kyselinou octovou", však? Myslím, že z bezpečnostných dôvodov, kým nebudem mať dostatočný "tréning", budem používať túto.

Musí byť ľadová, je možné použiť tekutú kyselinu octovú (izbová teplota)?

Povedzme, že sme na konci reakcie, takže ju ochladíme, aby sme ju zastavili.

Teraz mi zostane THC v etanole zmiešané s kyselinou octovou.

Ako odstránim etanol a kyselinu octovú?

Bude to fungovať, ak to jednoducho nechám zmraziť na 0° (normálna mraznička). Etanol zostane stále tekutý, ale kyselina octová by sa pri 8° mala stať pevnou látkou, takže ju môžem jednoducho vybrať, však?

Ak chcem odstrániť etanol, môžem ho len zahriať na 80° (predhriaty a čo najplochší, aby sa zvýšil kontakt medzi etanolom a horúcim vzduchom), aby sa etanol odparil?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Najprv skontrolujte percentuálny podiel "domácej" kyseliny octovej. Ak je kyselina príliš vodnatá, možno budete potrebovať na rozpustenie trochu viac etanolu. Samozrejme, že používame tekutú kyselinu, v prípade chemicky čistej ľadovej kyseliny octovej sa pri teplote 16*C zmrazí na kryštály, ale potrebujeme ju zohriať. Oddeliť kyselinu po zmrazení je zlý nápad, alkohol ju v sebe udrží. Zvyšok kyseliny uhasíme nasýteným roztokom zásady a prejde na vo vode rozpustnú kovovú soľ. Hustý nasýtený vodný roztok solí a zásad umožní oddeliť zmes na dve vrstvy, spodnú vodnú vrstvu a vrchnú vrstvu etanolového extraktu s THC. Oddelením etanolovej vrstvy ju môžeme odpariť.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Ďakujeme. Akú akciu by som teda mal použiť? Mám uhličitan sodný (a čoskoro budem mať hydroxid sodný), myslíte, že tie budú fungovať? A koľko akali potrebujem na kyselinu octovú? Mám pocit, že odpoveď nemusí byť taká jednoduchá ako "3mg sódy / 1ml kyseliny octovej", tak mi len hoďte nejakú prednášku, ktorú by som si mala prečítať (odkazy), než sa budem zase pýtať také hlúposti.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Hydroxid sodný by bol u najlepšou voľbou. Môžete použiť pomerne koncentrovaný roztok 1 g zásady v 2 ml vody. Na jeden gram CBD bude potrebné približne 1,5 g hydroxidu sodného.
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Mali ste pravdu, musel som si kúpiť aj kyselinu octovú (98 %)

To je to, čo som zatiaľ urobil:
  1. Zmiešal som 10 g CBD v 50 ml etanolu (96 %) (veľmi rýchlo sa rozpustil). Použil som malú nádobku (plastovú som použil len vtedy, keď som musel odmerať ml).
  2. Presunul som ju do predhriatej rúry na 70° (cirkulácia vzduchu bola vypnutá.
  3. Chvíľu trvalo (asi 50 minút), kým mal roztok 70 °C (kontroloval som to pomocou merania teploty, ktoré je vlastne určené na kontrolu teploty steakov na grile atď.)
  4. Pridali sa 2 ml kyseliny octovej.
  5. V rúre zostala asi 10 hodín. Odvtedy sa ochladil na izbovú teplotu.
Podcenil som zápach. Zničilo to rúru. Myslím, že som sa zápachu zbavil len tým, že som rúru spustil na 300° (celkom ma teší, že sa dokáže sama vyčistiť).

Teraz mi zostalo 23 ml etanolu. Stále to veľmi smrdí - už necítim žiadny Etanol, ale len kyselinu octovú. Ak si to dobre pamätám, pred začiatkom odparovania to smrdelo viac ako Etanol. Urobil som niečo zle?

Chcel by som, aby existoval spôsob, ako to otestovať, či to robí vysoko...
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Po pridaní kyseliny octovej bolo potrebné zmerať pH. Nevykonávajte reakciu v rúre, je to nebezpečné! Odparovanie by malo ísť do odsávacieho vetrania. Veľmi nebezpečné je používanie rúry. Potrebujeme varnú dosku a miešadlo, ideálne indikátorový papier.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Ak sa zaoberáte pestovaním, potom sa kontrolovala kyslosť pôdy a zmes hnojív. Potrebujete kalibrovaný elektronický pH-metr alebo papierový pH-indikátor. Pridaním niektorej z uvedených kyselín sa zameriavame skôr na pH < 3, To znamená, že indikačný papier musí byť červený, kyslý. Potom môžeme mať pri zahrievaní proces izomerizácie. Na zahrievanie je lepšie použiť žiaruvzdorné sklo a magnetické miešadlo. Zahrievanie len pod odsávacím vetraním alebo s chladiacim kondenzátorom. Odparovanie etanolu môže viesť k vznieteniu. Hasiaci prístroj po ruke by bol dobrý nápad.
 
Last edited by a moderator:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Takže... V tomto prípade používame otvorený vzduch, žiadnu rúru, mikrovlnnú rúru a podobne. Na zahrievanie pod výfukom používame varnú dosku alebo magnetické miešadlo. Pri ohrievaní na elektrickej varnej doske sa mieša sklenenou alebo teflónovou tyčinkou. Ak máme magnetické miešadlo, v súprave je teflónový magnet na miešanie. V tomto prípade môžeme na reakciu použiť sklenenú banku s plochým dnom a kondenzátorom.
ZKUnrgP7sq
7W5NCSzXFU
6m4eA2l0fv


Pri spätnom chladiči bez chladenia bude odparovanie prebiehať vyššie a bezpečnejšie. S chladením kondenzátora môžeme uskutočniť reakciu, bez chladenia - odparovanie etanolu.
HGuJ7E4XRT

Približne by to mal byť indikátorový papierik po pridaní kyseliny do reakčnej zmesi.
Etanol vrie približne pri 80 *C, nemali by sme ho dať úplne odpariť dopredu. Úplné odparenie alkoholu môžeme pripustiť až po pridaní alkalickej vody a oddelení alkoholu od zmesi. To, čo ste dostali ako neúspešnú skúsenosť, si nechajte na ďalší postup. Pri spracovaní alkalickým roztokom by sa mal odstrániť octový zápach.
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Dobre, asi som mal teda šťastie a alebo 27 ml nestačilo.

Skúsim si urobiť laboratórium s vybavením na pestovanie konope (mám stan 1,2 m x 1,2 m x 2 m a okrúhly stôl 1,2 m a hádam sa mi len dokonale sčítajú. Môžem ho z jednej strany úplne otvoriť a pracovať v podstate z vonku. (V stane by som sa nezdržiaval) Ventilátor odvedie/odčerpá vzduch zo stanu (v najlepšom prípade je všetka technika napr. napájacie adaptéry atď. mimo stanu).


Čo si myslíte, že je lepšie odčerpávať vzduch zo stanu (ventilátor je fyzicky vonku, technika sa menej vystavuje pôsobeniu vnútra). Budem používať uhlíkový filter pri tej rúrke, ktorá čerpá (takže chemikálie musia najprv vstúpiť do filtra, než prejdú cez ventilátor vytlačený do ďalšej rúrky, ktorá vedie von).

Problém je, že ventilátor _mohol_ vytekať (nemalo by sa to stať), takže hádam je pre moju bezpečnosť lepšie dať ventilátor do stanu a len ho chrániť nejakou páskou pred kontaktom s chemikáliami (?).

Predstavte si to takto:

RtXGkmy2dK

Ale ventilátor by bol vonku. Vo vnútri (v rohu) by nebol žiadny rotujúci ventilátor. Žiadna veľká lampa. Tieto lampy majú zvyčajne laná, ktoré sa dajú nastaviť na rôzne dĺžky (takže môžete regulovať vzdialenosť od polantu). Tie by som použil na reguláciu vzdialenosti k odparovaniu.
Len si to predstavte so stolom vo vnútri a vo výške 2 m.

Myslíte si, že je v poriadku mať vo vnútri techniku?

Možno by sme mali tento komentár presunúť sem do "Stanového domáceho laboratória"?


P.S. Práve sme písali v rovnakom čase. Áno, kúpim si miešaciu varnú dosku.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Áno, na naše účely môžeme použiť "chemický stan", "pestovateľský box". To sa často praktizuje. Pracovným priestorom v stane sa môže stať skladací turistický stôl. Nasledujúce činnosti sa snažíme vopred koordinovať, aby sme nevytvárali nebezpečné situácie.
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Potrebujem päticu na vybudovanie bezpečného prostredia... napr. dva ventilátory s uhlíkovým filtrom (jeden pod stolom) a nejaký úložný priestor pod stolom. Aj hasiaci prístroj. Už mám niekoľko rúrok, ako ste ukázali na obrázku - 2 s rovnou sklenenou rúrkou a 2 so špirálovou rúrkou vo vnútri. Mám čerpadlo na chladenie potrubia.

Samozrejme, rukavice zvnútra aj zvonka.

Čo ešte musím skontrolovať, aby bolo domáce laboratórne prostredie bezpečné? Ochrana proti porezaniu; technika vonku; hasiaci prístroj; rukavice; chemicky bezpečná laboratórna výbava (okuliare, plynová maska, chemicky bezpečná bunda a nohavice, topánky/plastové čižmy, vodná ochranná lyžiarska maska atď.

Pozeral som nejaké videá na youtube "Chémia je nebezpečná" napr. práve pred 10min som sa naučil, ako správne/bezpečne odstrániť rukavice. Rozprávate sa tu s absolútnym idiotom.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Máte spätný chladič? Môžete ukázať fotografiu? Sú tam potom nejaké banky?
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Refulx = Vracia kvapky späť do zahrievacieho roztoku? Nie, tie nemám.

Ale mám 2 takéto:
JQKSLAHJt3


A 2 so špirálovou trubicou vo vnútri.


Nemám žiadne banky, pretože pracujem len so zaváraninovými pohármi. Rozmýšľam, že sa premenujem na Jarryho.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
523
Reaction score
276
Points
63
Jarry, skúste, prosím, pridať nejakú gumovú zátku s otvorom vo vnútri, aby pasovala do vášho kondenzátora.
 
Top