Question Najlepší spôsob rekryštalizácie kryštálov P2NP

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Aký je najlepší spôsob rekryštalizácie kryštálov P2NP na dosiahnutie čistoty? Aké rozpúšťadlo by sa malo použiť?

Existujú nejaké ďalšie podrobnosti, ktoré si treba uvedomiť?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mám problém zbaviť sa všetkých stôp aktívneho uhlia z kryštálov P2NP aj pri vákuovej filtrácii pomocou acetónu a/alebo rozpúšťadla, v ktorom bol rozpustený.

Môže mi niekto povedať, ako môžem úplne odstrániť akékoľvek aktívne uhlie z kryštálov P2NP?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Všetky kryštály opäť rozpustite a použite malé množstvo flokulantu, filtrujte horúce alebo aspoň teplé
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
skúsim to. aký flokulant by ste odporučili?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
skúšal som flokulant. najprv som P2NP rozpustil v metanole, potom som pridal flokulant v množstve rovnajúcom sa množstvu P2NP, ktoré som mal. miešal som to 1 hodinu pri teplote približne 120 C, potom som to rýchlo prelial do kadičky a dal do mrazničky. po vybratí na druhý deň to bol číry tmavozelenkastý roztok, v ktorom nič nekryštalizovalo, ale na dne bol malý kúsok čiernej usadeniny. (používal som malé množstvo P2NP asi 100 mg).

Myslím, že budem musieť vynechať krok s uhlíkom, ak sa mi nepodarí odstrániť všetky jeho stopy.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Zmyslom flokulantu je aglomerovať častice, aby ste ich mohli filtrovať.
Taktiež by ste mali používať aktívne uhlie v kúskoch, nie v prášku.
Ale máte pravdu, radšej začnite odznova.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
áno, ospravedlňujem sa, zabudla som povedať, že som roztok prefiltrovala po vyliatí z vriacej banky a predtým, ako som ho dala do mrazničky.

Nevedela som, že aktívne uhlie musí byť v kúskoch.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Ospravedlňujem sa za svoju neznalosť, prečo chcete rekryštalizovať kryštály P2NP? takú nízku čistotu majú tie vaše? Hovoril som s čínskym dodávateľom na Alibabe, ktorý ponúka 99 % čistotu.
Myslím, že ste chemickú syntézu P2NP vykonali sami.
Ďakujem!!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
nie, len sa odporúča urobiť, ak sa s ním chystáte vykonať syntézu amfetamínu, pretože výťažok amfetamínu zrejme veľmi závisí od čistoty kryštálov P2NP, takže sa odporúča rekryštalizácia.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
AKTÍVNE UHLIE V P2NP??? Svoje vyrábam s Nitro Benz GAA a Cyclo ako z toho získate aktívne uhlie? Prepáčte, len som zvedavý.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
používa sa len na čistenie P2NP, nie pri jeho syntéze.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
môže mi tiež niekto odporučiť, ako sa zbaviť škvŕn od aktívneho uhlia na vnútornej strane môjho buchnerovho lievika? skúšal som hydroxid sodný a čistiaci roztok, ktorý som našiel na BB a ktorý je vyrobený z hydroxidu sodného a etylalkoholu, ale nič nezaberá
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Máte také malé kovové guľôčky, asi 50 kusov, ktoré sa používajú aj na karafy na víno? Tak dosiahnete mechanické čistenie trením, ak by kefka nestačila.
A vezmite 35% HCL plus etanol, pomer 1:3 a dajte celý čas pôsobiť, zatiaľ mám všetko rozpustené.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
áno, ale škvrny sú na stenách medzi filtračnou doskou a spodným adaptérom hadice, takže sa k nim nedá fyzicky dostať. roztok hcl som ešte nepoužíval, takže vďaka za to. vyskúšam to a uvidíme.
 
Top