Syntéza alprazolamu (Xanax). V malom rozsahu.

nbnbbnryrtyrt

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Existuje nejaký jednoduchý spôsob, ako syntetizovať 2-amino-5-chlórbenzofenón, alebo sa niekde predáva?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Je to vlastne pomerne jednoduché, ak máte účet v sigma Aldrich, TRC, Santa cruise biotech atď. Nie je to prekurzor registrovanej látky.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Zaujímala by ma aj správa
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Už len čakám, kým mi príde chloroacetylchlorid a budem mať všetko, čo potrebujem. Napíšem o tom malú správu, chcem to zväčšiť na x100, takže sa s tým budem hrať aj po syntéze v malom meradle. Mám prístup k veľkému množstvu 2-amino-5-chlórbenzofenónu a som ochotný sa podeliť , ako aj možno urobiť video o tejto syntéze.

Verím, že je to veľmi dôležité, aby sa to ľudia naučili, možno keďže alprozolam je taký lacný na výrobu, viedlo by to k menšiemu počtu tyčiniek Xanax s prímesou fentanylu. Ostáva len dúfať. Je dôležité poznamenať, že hlavný prekurzor, 2-amino-5-chlórbenzofenón, NIE JE plánovaný prekurzor!!!
@madmoney69
@Hedgie
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Existuje "plánovaný" a potom "sledovaný". Dlhý, dlhý zoznam sledovaných chemických látok. Dokonca aj acetón a 40 % peroxid vodíka sú sledované (v závislosti od časti objemu nákupu). Takmer všetko bezvodé je sledované. "Prečo ten a ten potrebuje 4 litre bezvodého hydrazínu dodané do svojho *bytu?" Nepečú sušienky; to je isté...
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Ahoj chlapci; uskutočnil som podobnú syntézu a úspešne som vyrobil asi 50 g diazepamu. Bolo to pred nejakým časom, ale teraz mám dostatok prekurzora a rozpúšťadiel na výrobu asi 80 g alprazolamu.

2-amino-5-chlórbenzofenón je ľahko dostupný na sigma aldrich. Je lacný ako špina. Uverejním niekoľko fotografií mojej syntézy diazepamu.

Som na tomto fóre nový, ale mám veľa skúseností so všeobecnou syntézou, analytickou chémiou a vývojom systémov na podávanie liekov. Moja posledná spoločnosť mala licenciu na výskum a výrobu podľa zoznamu I a 3 DEA, takže verím, že mám nejaké vedomosti, o ktoré by som sa chcel včas podeliť s tunajšími členmi. Nasledujúce fotografie sú zo syntézy diazepamu. Robil som to prvýkrát, takže výťažok bol nízky (60 %) a čistota pred rekryštalizáciou neštandardná (95 %). Čistota bola potvrdená pomocou LC-MS a štruktúra bola potvrdená pomocou ATR-FTIR
 

Attachments

  • tYWDoHy4hA.png
    tYWDoHy4hA.png
    2.1 MB · Views: 776
  • 9nZDjRVis5.png
    9nZDjRVis5.png
    2 MB · Views: 741
  • Jg1Ba3ojbn.png
    Jg1Ba3ojbn.png
    1.9 MB · Views: 761
View previous replies…

jarredreyes0303

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Páni bratia, to je nejaké fantasticky vyzerajúce vybavenie ! robíte to len ako hobby ? rád by som sa spriatelil, pestujem huby a trávu, možno by sme si mohli vymeniť produkty a pokecať o tom. pokojne mi napíšte správu
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ak chcete, môžete ich predávať prostredníctvom BB trhu. Tiež môžete získať status výrobcu. Neváhajte mi napísať do PM, pomôžem vám.
@jarredreyes0303 Aj vy ste veľmi vítaní!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>>> Predávate svoje výsledky alebo by ste poslali vzorku na poskytnutie spätnej väzby ?
Čo máte na mysli? Ktoré výsledky? Navrhujem predávať váš produkt na BB trhu.
 

shadowsoflite

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hydrazín, vážne? Uvedomujete si, aké je to nebezpečné, však? Len hovorím, že by možno bolo užitočné upozorniť všetkých
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
V poriadku, urobil som prvú časť syntézy alprazolamu, ktorá zahŕňala postup "bez rozpúšťadla". Do zlúčeniny benzofenónu som v priebehu 30 minút nakvapkal chloroacetylchlorid. Potom som pridal uhličitan draselný a octan amónny a nechal som to miešať 2,5 hodiny. Prefiltroval som a premyl vodou. Získal som približne 75 % výťažok nordiazepamu. Potvrdené pomocou MP a TLC.

Teraz budem nordiazepam premieňať (po chuťovom teste ;)) na 1-acetyl-7-chlór-1H-benzo 1,4 diazepín. Ten potom prevediem na alprazolam pomocou monohydrátu hydrazínu. Tento krok budem robiť vonku lol.

Tento krok zopakujem, ale zväčším ho na x10. Uverejním fotografie.

UkF8JTreqX
 
Last edited by a moderator:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ahoj :). Pred niekoľkými mesiacmi sme sa tu v sekcii komentárov spojili.
Tvoj profil je pre DM zatvorený, môžeš sa mi ozvať? Mám nejaké veci, o ktorých by som chcel diskutovať!
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
V poriadku, chlapci, prepracoval som prvý krok syntézy (syntéza nordiazepamu), ale zväčšil som ho x10. Tentoraz som dosiahol približne 60 % výťažok.

Problémy, ktoré som mal a ktoré viedli k nižšiemu výťažku:

Počas kroku vákuovej filtrácie môj fritový filter prepúšťal produkt, takže som musel všetko vymeniť a prefiltrovať.

2. Namiesto 12 ml som pridal 10 ml chloroacetylchloridu; posledné 2 ml som našťastie mohol pridať ku koncu 2,5 hodiny.

*Najbližšie urobím aj triturarion v banke po premytí vákuovou filtráciou; možno s rozpúšťadlom, v ktorom je nordiazepam nerozpustný

Budúci týždeň sa chystám na väčšiu sériu a potom budem pokračovať vo zvyšku postupu.

Prvý pokus bol 0,23 g, tento pokus bol 2,3 g a ďalší bude 20 g. Budem vás informovať a napíšem správu s videami, keď skončím s úplnou syntézou
 

Attachments

  • c97uYLlBxS.png
    c97uYLlBxS.png
    2.7 MB · Views: 384
  • Q1qldoksai.png
    Q1qldoksai.png
    2.2 MB · Views: 378
  • 0zHEh2VnZj.png
    0zHEh2VnZj.png
    2.5 MB · Views: 381
  • baxKFHZtgu.png
    baxKFHZtgu.png
    1.9 MB · Views: 391

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
@G.Patton

Nová aktualizácia:

Časť I z III, dávka 003 (konverzia na nordiazepam)

Použitý postup:

"K intenzívne miešanému 2-amino-5-chlórbenzofenónu (6,93 g, 1 mmol) sa pri izbovej teplote za podmienok bez rozpúšťadla počas 30 min po kvapkách pridával chlóracetylchlorid (35,8 ml, 2 mmol) a priebeh reakcie sa sledoval pomocou TLC. Po ukončení reakcie sa k zmesi pri izbovej teplote za podmienok bez rozpúšťadiel pridali NH4OAc (6,85 g, 3 mmol) a K2CO3 (12,5 g, 3 mmol) a miešali sa 2,5 h. Po ukončení reakcie, ako to ukázala TLC, sa pridala voda (300 ml) a produkt sa filtroval, premyl ďalšou vodou (2x 500 ml) a vysušil. Produkt sa získal vo vysokom výťažku a čistote (výťažok 94 %)"


Je zaujímavé, že čím viac škálujem, tým je nordiazepam žltkastejší.

Každopádne som použil zvyšok môjho chloroacetylchloridu (500 ml sa dostáva cez noc) až na výrobu nordiazepamu. Stalo sa niečo zvláštne... zvyčajne je roztok bledožltý, ale tentoraz mal roztok červenooranžovú farbu. Roztok stuhol! Možno sa spotreboval všetok chloroacetylchlorid? Napriek tomu som pokračoval v umývaní. Skončil som so žltkastým kryštalickým práškom, ktorý má stále správny bod topenia. Čakám, kým mi príde Dragendorffov reagent v spreji, ktorý mi uľahčí TLC analýzu. Nakoniec som získal 20 g nordiazepamu z uvedenej šarže (003) a celkovo 15,3 g zo šarže 01-003.

Časť II z III, šarža 002 (acetylácia nor diazepamu)

Postup použitý pre šaržu 002:

"K intenzívne miešanej zmesi nordiazepamu (1) (2,7 g, 1 mmol) sa pridala prášková zmes K2CO3 (5,5 g, 4 mmol)/KOH (2,2 g, 4 mmol) a anhydridu kyseliny octovej (prebytok 40 ml, 2 mmol). Priebeh reakcie sa sledoval pomocou TLC. Po ukončení reakcie (3 h) sa pridala voda (3x100 ml) a 1-acetyl-7-chlór-5-fenyl-1H-benzo[e][1,4]diazepín-2(3H)-ón (2) sa ľahko izoloval jednoduchou filtráciou s 3x20omL premytím vodou vo viac ako 80 % výťažku s vysokou čistotou. Produkt sa v ďalšom kroku použil bez purifikácie."



Šarža 001 pre časť II bola 1/10 rozsahu pre šaržu 002, jej postup je jednoduchý. Môj laborant zabudol dať filtračný papier na fritovaný lievik a časť produktu prešla. Vodu sme opätovne prepustili späť do filtra. So šaržou 001 nie som príliš spokojný, v zlúčenine vidím cudzí materiál a výťažok bol veľmi nízky (40 %).

Šarža 002: Nechávam to bežať cez noc.

Záver: Keď zhromaždím 20 g acetylovaného nordiazepamu, začnem ho premieňať na alprozolam. Úplná správa s videonávodom sa objaví čoskoro

*Dve pridané fotografie sú porovnaním medzi časťou I, dávkou 002 a 003. Šarža 002 bola žltá a zostala v roztoku, zatiaľ čo šarža 003 mala tmavo oranžovú farbu a stuhla.
 

Attachments

  • GxLp3jcTH4.jpg
    GxLp3jcTH4.jpg
    4.2 MB · Views: 549

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Zabudol som pridať fotografiu pre časť I Dávka 003, len na porovnanie farieb.
 

Attachments

  • qbBA9SDfVY.jpg
    qbBA9SDfVY.jpg
    3.6 MB · Views: 532

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Výborne sa na tom pracuje, skutočne vynikajúca práca.

Nemôžem sa dostať cez prvý krok tejto syntézy, stále končím s bielym práškom MP 118 až 121, ktorý považujem za 2-(chloroacetamido)-5-chlórbenzofenón.

Máte pre mňa nejaké tipy, kde by som mohol robiť chybu, prosím?

Vašu pomoc by som veľmi ocenil.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Prvý krok acylácie by som vykonal v cyklohexáne.
Zmiešaním 2-amino-5-chlórbenzofenónu v cyklohexáne a pomalým kvapkaním chloroacetylchloridu.


V metóde ste napísali
chloroacetylchlorid (1,2 ml, 2 mmol)
1,2 ml chloroacetylchloridu je 1,7016 g, čo nie sú 2 mmol.
Molárna hmotnosť chloroacetylchloridu je 112,94.
Ideálny pomer pre acyláciu na 1 mol chloramínu nie je viac ako 1,26 mol chloridu v prítomnosti rozpúšťadla.
Prítomnosť rozpúšťadla umožňuje kontrolovať teplotu a získať dobrý výťažok vďaka teplotnej stabilite a absencii gumovania.

Cyklizačný krok by som vykonal v suchom metanole s urotropínom.
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Výborne, veľmi pekne ďakujem za radu o cyklohexáne. Vyskúšam to, len čo mi príde nová zásielka chloroacetylchloridu.

XYv1KQbciV

Teraz k vášmu druhému návrhu (metanol s urotropínom), máte na mysli krok cyklizácie v časti I (po pridaní chloroacetylchloridu) alebo v časti III?
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Koľko ml metanolu na gram benzofenónu by ste pridali povedzme 5 ml na gram?
A koľko hexamínu?

O prvú časť tejto syntézy som sa pokúsil už pekných párkrát s rovnakým výsledkom, sivobiely prášok s m.p. od 118 do 121.

Vzdal som sa tejto syntézy, ale po opätovnej návšteve tohto vlákna a po tom, čo som videl vynikajúci pokrok, ktorý urobil agilent1100DAD, to skúsim ešte raz.

Zistil som, že "gumovanie" zmesi bez rozpúšťadla je veľmi ťažké, dúfam, že nejaký alkohol pomôže.

Takže len pre upresnenie po pridaní chloridu k benzofenónu pridajte metanol, uhličitan draselný, octan amónny a hexamín?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Len som vás chcel všetkých informovať; podarilo sa mi trochu čarovať a získať tieto neuveriteľné snehobiele, dlhé kryštály. Zvýšil som množstvo východiskového materiálu z 0,200 g na 20 g. Zajtra dostanem 5l reakčnú nádobu! Veľmi sa teším

2AvCYJxBVE
2RPFnaSwoi
 

Attachments

  • awKBInSc7x.jpeg
    awKBInSc7x.jpeg
    1.3 MB · Views: 370
Last edited by a moderator:

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Konečne prišla...

Je to 5l plášťový reaktor z borosilikátového skla s prídavným lievikom, kondenzátorom, digitálnym regulátorom otáčok pre horné miešadlo a ukazovateľom teploty. Mám ju pripojenú k zásobníku vody, ktorý je napojený na chladič poly science 1,5 HP s objemovým čerpadlom a s teplotným rozsahom -70 C až 300 C.

Som len smietka v oceáne nezávislých chemikov, ale táto smietka je validovaná LC-MS!!!!!.
 

Attachments

  • NwTz9q1WY6.jpeg
    NwTz9q1WY6.jpeg
    3.6 MB · Views: 415
  • hBCfDjK8wd.jpeg
    hBCfDjK8wd.jpeg
    4.1 MB · Views: 415

jarredreyes0303

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
cant čakať na konečné výsledky v tomto prípade už dlho nemal takú nádej, že sa to niekomu podarí. Máš to, človeče !
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Akú bezpečnejšiu chemickú látku môžete použiť namiesto hydrazínhydrátu?
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Ste kupujúci aprazolamu. Možno mám kupca za niekoľko sto libier, ak burinu, ak ju máte?
 

Marc-BenzoScam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
No ja mám napríklad otázku, ak je výroba alprazolamu taká jednoduchá a nákladovo efektívna, prečo je ho taký nedostatok?
 
Top